Kā izvēlēties labāko VPN protokolu

Sieviete klēpjdatorā


Neatkarīgi no tā, vai vēlaties papildu drošību, īpaši ātru ātrumu vai vieglu konfigurēšanu, pareiza VPN protokola izvēle var palīdzēt jums maksimāli izmantot interneta savienojumu..

VPN protokoli varētu šķist patiešām saprātīga tiešsaistes tehnoloģiju daļa, kurai jums patiešām nav jāpievērš liela uzmanība.

Bet ticiet vai nē, atkarībā no izmantotās ierīces un personīgajām vēlmēm izvēle tiešām ir nozīmīga. Starp četriem galvenajiem protokoliem, kas mūsdienās tiek izmantoti, patiesībā pastāv dažas diezgan būtiskas atšķirības.

Par laimi, lai izprastu atšķirības, nav vajadzīgs tehnoloģiju prasmīgs kiberuzdevums. Zinot tikai dažas lietas, jūs varēsit izvēlēties pareizo šifrēšanas protokolu un ļaus jums optimizēt tiešsaistes pieredzi.

Lasiet iepriekš, lai uzzinātu, kas ir VPN protokoli un kurš jums jāizvēlas.

Definēti VPN protokoli

Kas ir VPN protokols? Protokolu vislabāk var raksturot kā norunātu valodu, ar kuras palīdzību datori sazinās. VPN gadījumā protokols precīzi nosaka, kā jūsu dati tiek maršrutēti starp datoru un izmantoto VPN serveri.

Plašāku informāciju par VPN protokoliem varat lasīt šeit.

Datora ekrāns un brillesNo pirmā acu uzmetiena VPN protokoli var šķist mulsinoši, taču tie patiesībā nav!

Četri galvenie VPN protokoli

Galvenie šodien izmantotie VPN protokoli ir IKEv2, PPTP, L2TP / IPSEC VPN un OpenVPN. Katram no viņiem ir savas unikālās priekšrocības. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kādi viņi ir!

IKEv2

Interneta atslēgu apmaiņa (IKE vai IKEv2) ir jaunākais un modernākais VPN tuneļa protokols. Šis protokols – kas, kā zināms, ir ātrākais – var lepoties arī ar labākā mobilā savienojuma priekšrocībām. IKEv2 nodrošina ilgstošu un uzticamu VPN savienojumu – pat pārslēdzoties starp Wi-Fi un 3G / LTE tīkliem. Turklāt IKEv2 garantē maksimālu drošību ar 256 bitu šifrēšanu. Tomēr galvenais trūkums ir tāds, ka vecākās ierīcēs tas vēl netiek atbalstīts.

PPTP VPN

Tuneļa protokols no viena punkta uz otru (PPTP) ir vienkāršākais no protokoliem, un 1999. gadā to izstrādāja konsorcijs, kuru vada Microsoft. Darbojas ar 128 bitu šifrēšanu, tas jau sen ir bijis iekšējā biznesa VPN standarts, un to atbalsta vislielākais ierīču skaits. Tā kā šifrēšana ir vienkāršāka nekā citi protokoli, PPTP nepalēnina joslas platuma ātrumu. Trūkums ir tas, ka to var bloķēt – tostarp ar Ķīnas lielo ugunsmūri -, un tas ne vienmēr ir stabils. Tas parasti nozīmē tikai nelielu atvienošanās risku.

L2TP / IPSEC VPN

2. slāņa tuneļa protokols (L2TP) parasti darbojas lēnāk nekā citi protokoli, pateicoties tā 256 bitu šifrēšanai, bet tas ir tikai tāpēc, ka tam ir papildu drošības līmenis. Parasti tas tiek apvienots ar IPsec protokolu, kas tam piešķir priekšrocības privātajā dzīvē, autentifikācijai un integritātei. Pareizi ieviešot, tai nav zināmu būtisku ievainojamību. Un par laimi tas ir pieejams gandrīz visās mūsdienu platformās. Tomēr esiet piesardzīgs, jo tas dažreiz cīnās ar ierobežojošiem ugunsmūriem.

OpenVPN

OpenVPN ir atvērtā koda protokols, kas tiek pastāvīgi pilnveidots un pilnveidots. Tas ir ļoti stabils, lieliski darbojas bezvadu savienojumos un ir ļoti drošs. Tajā ir iekļauta SSL (Secure Sockets Layer) tehnoloģija, kuru parasti jau izmantojat pirkumiem tiešsaistē, banku darbībām un citu sensitīvu datu pārsūtīšanai. Daudzos veidos OpenVPN ir labākais no visām pasaulēm, taču to iestatīšana var būt nedaudz sarežģītāka nekā pārējie trīs protokoli – un tas nav pieejams ar visiem VPN. Tomēr mēs to iesakām lielākajai daļai cilvēku.

Labākā VPN protokola atlasīšana, izmantojot SaferVPN

Labākā VPN protokola izvēle ir atkarīga no tā, ko vēlaties darīt ar savu VPN.

 • Ja vēlaties atvērt tikai bloķētās vietnes un patiesībā neuztraucaties par privātumu vai drošību, izmantojiet PPTP, lai izveidotu ātru savienojumu.
 • Ja VPN galvenokārt izmantojat papildu drošībai un jums nerūp ātrumi, mēs iesakām L2TP protokolu. Tas pasargās jūs no hakeriem, snoopers un ziņkārīgām valdībām un palīdzēs apiet cenzūru.
 • Lai iegūtu jaunāko, stabilāko protokolu, kā arī vislabāko straumēšanas un mobilās drošības un savienojamības iespēju, izveidojiet savienojumu ar IKEv2, ja jūsu ierīce to atbalsta..
 • Nedaudz par visu, izmantojiet OpenVPN.

Ja jūs patiešām nevēlaties uztraukties par vislabākā VPN protokola izvēli, tas ir labi. Ja caur mūsu lietotni piekļūstat SaferVPN, varat sēdēt un atpūsties – lietotne izvēlēsies jums labāko protokolu.

Bet, ja jūs domājat, ka jums derēs kāds konkrēts protokols, SaferVPN ļaus jums izvēlēties jebkuru no četrām. Viena lieta, kas jāpiezīmē: Daudzi no mūsu konkurentiem tikai premium lietotājiem ļauj piekļūt OpenVPN. Mēs ļaujam visiem to izmantot.

Ja vēl neesat sācis darbu ar VPN, šodien varat saņemt bezmaksas SaferVPN izmēģinājumu vai iestatīt abonementu! Lai iegūtu papildinformāciju vai palīdzību protokola izvēlē, sazinieties ar e-pastu [email protected]

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map