8 veidi, kā palielināt savu mobilo drošību, nepalēninot to

Palieliniet savu mobilo drošību, nepalēninot ātrumu


Pēdējā laikā ziņās ir daudz runāts par viedtālruņu ievainojamībām un mobilo ierīču drošību. Šajā rakstā mēs jums pateiksim, kā tieši rīkoties aizsargājiet savu Android vai iOS viedtālruni pret hakeru, vīrusu, spiegprogrammatūru un citiem draudiem nepalēninot to

Jūsu mobilajā tālrunī ir tik daudz jūsu vērtīgās informācijas, lai jūs pārliecinātos, ka tā ir absolūti nepieciešama 100% drošs un visu laiku aizsargāts.

Pašlaik 90% amerikāņu pieaugušo pieder viedtālrunis un 55% mobilo tālruņu lietotāju savus tālruņus izmanto, lai dotos tiešsaistē, pārlūkotu tīmekli, apmainītos ar e-pastiem vai lejupielādētu lietotnes, teikts PewResearch Center mobilo tehnoloģiju pārskatā. Viedtālruņi kļūst arvien nozīmīgāki mūsu ikdienas dzīvē – mēs šajās ierīcēs saglabājam un arvien vairāk un vairāk atklājam savus privātos un personiskos datus. 

Bet vai mēs pārliecināmies, ka šīs ierīces ir pienācīgi aizsargātas?

Consumer Reports aptaujā tika noskaidrots, ka 34% no visiem amerikāņu viedtālruņu lietotājiem nedara absolūti neko, lai aizsargātu savus tālruņus. Tas ir satriecošs skaitlis, ņemot vērā, ka pagājušajā gadā tika nozagti vairāk nekā 3 miljoni tālruņu, 1,4 miljoni tika nozaudēti vai nekad neatgūti, bet puse no visiem pieaugušajiem amerikāņu cilvēkiem pērn tika uzlauzta..

Drošība, protams, rada bažas, bet tāpat kā ātrums. PewResearch centra ziņojumā arī tika atklāts, ka 77% mobilo interneta lietotāju apgalvo, ka piedzīvo lēnu lejupielādes ātrumu, kas neļāva lietām ielādēt tik ātri, kā viņi būtu gribējuši. No šiem mobilā interneta lietotājiem 46% katru nedēļu vai pat biežāk sastopas ar lejupielādes ātrumu.

Lai pārliecinātos, ka jūsu iPhone un Androids ir pilnīgi droši, taču joprojām darbojas ātri, mēs iesakām šādus 8 padomus:

1. Aizsargājiet savu ekrānu ar paroli

Vai varat iedomāties, ka vairāk nekā 30% cilvēku savu paroli nenosaka ar paroli? Grūti noticēt, ņemot vērā, cik viegli un bez piepūles tas aizsargā ierīci.

Mobilās ierīces ekrāna paroles izveidošana ir obligāta, jo tā pasargā jūs no personiskās informācijas ņemšanas, ja atstājat tālruni bez uzraudzības, pazaudējat to vai tas tiek nozagts..

Var izmantot divas populāras paroļu metodes:

  1. Raksta bloķēšana. Šī ir personalizēta forma, kas uzzīmēta uz ekrāna un ļauj piekļūt. Jāuzsver, ka tas ir ātrāk un vienkāršāk nekā paroles ievadīšana.
  2. Klasiskais PIN numura kods. Šī ir arī ātras paroles metode, tomēr, jums ir jārūpējas, lai netiktu ievietots pārāk pamatīgs un viegli uzlaužams kods, tāpēc noteikti izvairieties no “1234”, “4567”, “1111” utt..

Tagad, ja jūs patiešām vēlaties uzlabot savu mobilo drošību, varat arī izvēlēties izveidot garāku, sarežģītāku paroli.

IOS operētājsistēmā to var izdarīt, izslēdzot opciju Vienkāršā piekļuves kods. Tas ļaus jums izmantot garāku kodu, nevis parasto četrciparu kodu. Un, ja jums ir iPhone 5s vai jaunāka versija, jūs pat varat izmantot Touch ID, lai tālrunim izveidotu unikālu pirkstu nospiedumu identitātes sensoru. Tas ir ātrs un drošs veids, kā aizsargāt tālruni.

Aizsargājiet savu ekrānu ar paroli, lai uzlabotu mobilo drošībuTagad iPhones ļauj aizsargāt tālruni, izmantojot Touch ID

Android tālruņiem šo opciju varat atrast sadaļā Ekrāna bloķēšana sadaļā Ekrāna drošība. Šeit jūs varat izvēlēties “Parole”, kas ļaus jums izvēlēties garāku un sarežģītāku paroli.

2. Bloķējiet savu SIM karti

Tagad ekrāna bloķēšana ir noderīga, taču tā nevar liegt kādam noņemt jūsu SIM karti un izmantot to citā tālrunī. Lai to novērstu, labs ieteikums ir uzstādīt SIM kartes atslēgu PIN numura veidā.

Šis PIN būs jāievada, ieslēdzot tālruni, lai atļautu tīkla savienojumu, kas garantē, ka gadījumā, ja tālrunis tiek nozagts, zaglim tas būs ļoti maz noderīgs..

3. Instalējiet pretvīrusu programmas

Pretvīrusu programmatūra ir galvenā sastāvdaļa, lai aizsargātu jūsu mobilās ierīces drošību. Šīs programmas skenē mobilās ierīces operētājsistēmu, identificē riskus un tos novērš. Tie darbojas nemanāmi fonā pēc iepriekš iestatīta grafika, lai mobilo ierīču lietotāji varētu būt pārliecināti, ka viņu ierīces tiek konsekventi aizsargātas.

Turklāt daudzas pretvīrusu programmatūras lietojumprogrammas ir izstrādātas tā, lai netraucētu jūsu mobilās ierīces parasto ātrumu un veiktspēju. Faktiski bieži tie ietver funkcijas un ir izstrādāti, lai jūsu iPhone vai Android darbotos ātrāk.

Piemēram, Avira un 360 Security, šīm pretvīrusu lietotnēm ir funkcijas, kas bloķē vīrusus, Trojas zirgus un ļaunprātīgu programmatūru, bet arī piedāvā tādas priekšrocības kā nevajadzīgu failu tīrīšana, akumulatora enerģijas taupīšana un ātruma optimizēšana..

AntiVirus App 360 drošība, lai uzlabotu mobilo drošību, palēninot tālruņa darbību360 drošība ir mobilās pretvīrusu lietotnes piemērs, kas ne tikai nodrošina aizsardzību pret vīrusiem, bet arī uzlabo tālruņa ātrumu.

Kopumā pretvīrusu lietotņu lejupielāde prasa tikai dažas minūtes, un tās var ietaupīt saasināšanās stundas, ja tālruņa vīruss izpostīs jūsu ierīci.

4. Instalējiet drošības lietotnes

Drošības lietotnes ir lieliska un efektīva izvēle, lai risinātu tikai mobilajām ierīcēm raksturīgus drošības jautājumus. Daudzu mobilo ierīču drošības lietotņu liels ieguvums ir tas, ka tās ļauj lietotājiem attālināti kontrolēt savas ierīces.

Piemēram, tādas lietotnes kā avast! Pretaizdzīšanas, Find My iPhone un Cerberus mobilo ierīču drošības lietotnes ne tikai ļauj GPS izsekošanai atklāt precīzu nozaudēta vai nozagta tālruņa atrašanās vietu, bet arī ļauj attālināti bloķēt viedtālruni gadījumā, ja esat to nepareizi novietojis. Plus pēc tam ļaujiet attālināti noņemt sensitīvus datus, ja uztraucaties, ka ierīce ir nonākusi nepareizajās rokās.

Drošības lietotnes, lai uzlabotu mobilo drošību, attālināti pārvaldot tālruniDrošības lietotnes, piemēram, FindMyiPhone, nodrošina attālinātu drošību tālruņa nozaudēšanas vai zādzības gadījumā

Un ciktāl tas ietekmē ātrumu? Salīdzinājumā ar vidējo lietotnes lielumu 23 MB, šīs lietotnes darbojas starp 5–7 MB, tāpēc tās tālruņos neaizņem ļoti daudz vietas un tāpēc nepalēninās jūsu tālruņa darbību, tikai nodrošinās to drošībai ārkārtas gadījumā!

5. Lietotņu atļauju uzraudzība

Lai arī varētu būt vilinoši brīvi izmantot atļaujas, kas piešķirtas lietotnei, kuru jūs patiešām vēlaties, ir ārkārtīgi svarīgi pievērst īpašu uzmanību piekļuvei, ko šīs lietotnes prasa. Viņiem var būt milzīga ietekme uz jūsu tālruņa mobilo drošību.

Ne tik sen Apple aizliedza simtiem iPhone lietotņu, kurās slepeni tika apkopota personiskā informācija no lietotājiem, kas tos lejupielādē. Lielākā daļa lietotņu tika izgatavotas Ķīnā, taču bija pieejamas visā pasaulē. Izmantojot programmatūru, kas paredzēta reklāmu izvietošanai, šīs lietotnes apkopoja informāciju par lietotājiem, kas tos lejupielādēja, tostarp viņu e-pasta adreses un iPhone sērijas numurus, un pēc tam nosūtīja datus uz programmatūras izstrādātāju serveriem. Yikes.

pārrauga lietotņu atļaujas mobilās drošības nodrošināšanaiBiedējoša privātuma noplūdes dēļ Apple Store tika aizliegtas simtiem lietotņu

Stāsta morāle – ir svarīgi būt piesardzīgam attiecībā uz lejupielādētajām lietotnēm un to, kāda veida informācija tām ir pieejama. Pat lejupielāde no uzticama avota vai izstrādātāja var nebūt pietiekama garantija. Piemēram, ņem vērā datu pārkāpumus, kas ir radušies populārajā lietotnē Snapchat, no kuriem vienā tika atklāti vismaz 100 000 nozagtu lietotāju attēli, bet otrā – 4,6 miljonu lietotāju vārdi un tālruņa numurs..

Viens vienkāršs veids, kā novērst datu ievainojumus no lietotnes, ir, lejupielādējot lietotni, pievērst īpašu uzmanību un pārliecināties, ka pieprasījumi piekļūt dažādām tālruņa funkcijām ir pamatoti. Piemēram, piezīmju veikšanas lietotnei nav nepieciešama jūsu atrašanās vieta, protams, transporta lietojumprogrammai.

Tomēr, ņemot vērā pieaugošos atļauju pieprasījumus un prasības lejupielādēt lietotnes, dažreiz ir grūti atteikt noteiktu piekļuvi, pat ja jūs to vēlētos. Piemēram, ja vēlaties lejupielādēt Facebook Messenger lietotni, bet nevēlaties, lai šī lietotne piekļūtu jūsu zvanu žurnālam, diemžēl jums nav paveicies.

Šajā gadījumā noder tāda lietotne kā XPrivacy. Šī atvērtā koda lietotne (šobrīd pieejama operētājsistēmai Android) ļauj apiet atļauju iestatījumus, kas jums nepatīk, barojot šos pieprasījumus ar nevēlamu informāciju (izcili, vai ne?). Ir arī MyPermissions, kas palīdz pārvaldīt lietotnes iestatījumus un atļaujas tālrunī. Kad lietotnes piekļūst jūsu privātajai informācijai, jūs saņemat brīdinājumus, lai jūs atļauju varētu nekavējoties apstiprināt vai atsaukt.

XPrivacy gandrīz neizmanto atmiņu un akumulatoru, un MyPermissions ir 7 MB.

6. Bluetooth atļaujas

Jūs, iespējams, negaidīsit, ka piekļuve Bluetooth var apdraudēt jūsu mobilās ierīces drošību, taču tā var. Hakeri var izmantot Bluetooth atļaujas, lai attālināti piekļūtu tālrunim un izmantotu to, lai piezvanītu, piekļūtu datiem, klausītos sarunās un pārlūkotu internetu..

Ja kāda iemesla dēļ jūs izmantojat Bluetooth savienojumu, kur citi lietotāji var izveidot savienojumu ar jūsu ierīci tuvu rādiusā, īpaši aizņemtā vietā, piemēram, kafejnīcā, bārā vai vilcienā, noteikti ignorējiet vai noraidiet visus nezināmos pieprasījumus savienot pārī ar ierīci..

Pārraugiet Bluetooth atļaujas, lai nodrošinātu mobilo drošībuEsiet piesardzīgs, izmantojot Bluetooth pārpildītās sabiedriskās vietās, piemēram, kafejnīcās

Lai novērstu Bluetooth drošības draudus, ieteicams ievērot piesardzības pasākumus, lai pilnībā izslēgtu ierīces Bluetooth funkciju, kad to nelietojat. Nepietiek tikai ar Bluetooth iestatīšanu “neatklājamā” režīmā, jo ir sliktas lietotnes, kas jūsu ierīci var atkal ieslēgt.

Daudzas akumulatora pārvaldības lietotnes automātiski, tostarp JuiceDefender un Battery Doctor, to darīs jūsu vietā. Tātad, kamēr jūs aizsargājat tālruni, jūs arī optimizēsit tā akumulatora veiktspēju.

7. Šifrējiet sava tālruņa datus

Tālrunī esošo failu datu šifrēšana ir labs veids, kā nodrošināt mobilo ierīču drošību gadījumā, ja tālrunis nonāk zagļa rokās un jūs to nevarat no attāluma bloķēt..

Ko dara datu šifrēšana? Būtībā tas maina elektroniskos datus un informāciju nenolasāmā stāvoklī, izmantojot algoritmus vai šifrus.

Lai gan var nebūt iespējams pilnībā šifrēt visu, jūs varat šifrēt dažus sensitīvus failus un ziņojumus, kas labāk paliek neskarti!

Datu šifrēšana, lai uzlabotu mobilo drošībuŠifrējiet savus mobilos datus, lai tie nebūtu lasāmi nevienam hakerim vai zaglim

IPhone tālrunī vienkārši iestatījumu izvēlnes sadaļā Vispārīgi iespējojiet piekļuves koda bloķēšanas funkciju. Viola! Izejošie iMessages būtu jāšifrē, un daži dati tiks šifrēti ar unikālu atslēgu, kas ģenerēta no jūsu piekļuves koda. Lai pārliecinātos, ka šifrēšana darbojas, pārbaudiet, vai izvēlnē Passcode Lock ir ieslēgta datu aizsardzības funkcija.

Operētājsistēmai Android atveriet ierīces iestatījumus un pēc tam dodieties uz izvēlnes Drošība. Pēc tam atlasiet izvēlni Ekrāna bloķēšana, izvēlieties PIN vai paroli un apstipriniet (noteikti pierakstiet šo paroli tagad – jums tā būs nepieciešama!). Pēc tam drošības iestatījumos ritiniet līdz opcijai Šifrēt tālruni un, atlasot izvēles rūtiņu, atlasiet opciju Šifrēt SD karti. Atlasiet Tālāk un apstipriniet savu PIN. Pēc tam nospiediet Šifrēt tālruni.

Atliek tikai gaidīt vairāk nekā 30 minūtes, kamēr notiks šifrēšanas process. Šajā laikā ierīce vairākas reizes tiks atsāknēta. Pēc pabeigšanas jums tiks piedāvāts ievadīt izvēlēto paroli.

** Ņemiet vērā, ka šifrēšanu Android ierīcē nevar mainīt. Tātad, ja jūs nolemjat atšifrēt ierīci, jums būs jāveic rūpnīcas atiestatīšana, kas izdzēsīs visus datus.

Kaut arī pastāv zināmas bažas par datu šifrēšanas ietekmi uz mobilā tālruņa ātrumu un veiktspēju un akumulatora darbības laiku, pēdējos gados ražotie tālruņi, visticamāk, ir vadi ar speciālu aparatūru, lai paātrinātu šifrēšanu.

8. Izmantojiet VPN programmatūru

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi – VPN izmantošana ir lielisks veids, kā uzlabot tālruņa drošību, ļoti maz ietekmējot tālruņa ātrumu..

Kad izveidojat savienojumu ar SaferVPN, varat pārlūkot internetu, izmantojot bankas līmeņa šifrētu tuneli, lai baudītu pilnīgi drošu savienojumu un visu savu privāto informāciju aizsargātu no hakeriem un snooperiem..

Kā SaferVPN nodrošina mobilo drošību

Tas ir īpaši svarīgi, izveidojot savienojumu ar publiskajiem bezvadu tīkliem kafejnīcās, lidostās, viesnīcās un autobusos un vilcienos. Publiskie wifi tīkli bieži netiek aizsargāti, tāpēc tie var apdraudēt jūsu personas datus un sensitīvu informāciju.

Mūsu iOS un Android lietotnes aizsargā visu jūsu sensitīvo pieteikšanās informāciju, e-pastus un biznesa datus, tāpēc jums nekad nav jāuztraucas par pakļaušanu mobilajā tālrunī..

Turklāt SaferVPN viena klikšķa lietotnes operētājsistēmai iOS un Android darbojas nevainojami fonā, tāpēc tās palēninās jūsu tālruņa darbību.

SaferVPN mobilo lietotņu nevainojams dizainsLietotne SaferVPN darbojas nevainojami fonā, tāpēc tā nepalēninās jūsu tālruņa darbību

Ja vēlaties sākt aizsargāt savu mobilo tālruni jau šodien, izmēģiniet mūsu 24 stundu pakalpojumu bezmaksas izmēģinājuma versija vai reģistrējieties SaferVPN abonēšanai.

Mēs ceram, ka jūs atradāt šo emuāra ziņu informatīvu un noderīgu. Ja jums ir kādi jautājumi vai ieteikumi, kā uzlabot savu mobilo drošību, vienlaikus nodrošinot ātru tālruņa veiktspēju, lūdzu, sazinieties ar mums Facebook, Twitter vai Google+. Mēs ar nepacietību gaidīsim jūs!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map