VPN vs Proxy – lieliskais salīdzinājums

Vīrietis salīdzina vpn vs starpniekserveri


Daudzi mūsu lietotāji un vietņu apmeklētāji meklē pakalpojumu anonīmai pārlūkošanai un savu IP adrešu slēpšanai. Daži ir sajaukušies par dažādajām iespējām, kas pastāv, un brīnās par VPN plusiem un mīnusiem, salīdzinot ar starpniekiem. Ļaujiet mums izskaidrot jums!

Kas ir starpniekserveris un kā tas darbojas

Starpniekserveris ir starpnieks starp jums un vietni, kurai piekļūstat. To darot, atmiņā tiek saglabāta apmeklētāko vietņu versija, padarot ātrāku piekļuvi tām. No otras puses, vietnes, kuras pēdējā laikā nav apmeklētas, tiek saglabātas kešatmiņas atmiņā. Starpniekserveris var arī ļaut jums atbloķēt saturu vai faktiski pat bloķēt jums saturu atkarībā no tā izmantošanas.

Starpniekserveris, ko izmanto skola vai birojs, var bloķēt lietotājiem piekļuvi noteiktām vietnēm, kas neatbilst viņu lietošanas politikai. Tas ļauj tīkla administratoram reģistrēt atsevišķu lietotāju apmeklētos vietrāžus URL. Tas ļauj it kā palielināt produktivitāti, aizsargā no ārējiem draudiem un ļauj administratoram bloķēt neatbilstošu saturu.

No otras puses, starpniekserveri var izmantot arī, lai piekļūtu vietnēm, kuras ir bloķētas jūsu valstī, jo tā var pāradresēt jūs uz bloķētām vietnēm. Būtībā jūs izveidojat savienojumu ar starpniekserveri valstī, kuras bloķēto saturu vēlaties atbloķēt, un tādējādi jūs apiet ierobežojumu.

Negatīvie – un tas ir liels – jūsu dati tiek vienkārši nodoti starp jums un vietni ar nav šifrēšanas. Tas nozīmē, ka ceļā var viegli nolaupīt jūsu privātos datus. Starpniekservera operators var viegli noklausīties jūsu paroles un sīkfailus, tāpēc pārliecinieties, ka vietnēm, kuras izmantojat, ir nodrošināts drošs SSL savienojums un jāizmanto https kodējums. Pretējā gadījumā jūs riskējat noniecināt!

Kas ir VPN un kā tas darbojas

SaferVPN pievieno aizsargājošu šifrēšanas slāni pret snoopers, hakeriem un valdībām, kad tiek izveidots savienojums ar internetu, lai nodrošinātu papildu privātumu un drošību.

VPN nozīmē virtuālos privātos tīklus, un to var izmantot vairākos veidos. Piemēram, globālo darbaspēku var savienot ar to pašu VPN, lai būtu tāda pati koplietošanas funkcija kā tad, ja viņi sēdētu tajā pašā vietā. Tas ir lieliski arī tad, ja ceļojat uz ārzemēm un vēlaties piekļūt savam biroja tīklam no citurienes. It kā jūs atrastos vietējā tīklā!

Darbības princips ir tāds, ka VPN tuneļa protokoli un šifrēšana tiek apvienoti, lai izveidotu virtuālu savienojumu starp datoru vai mobilo ierīci un serveri, ar kuru izveidojat savienojumu. Tagad daži spilgti puiši, kas norūpējušies par savu tiešsaistes privātumu, sev vaicāja: “Kāpēc neizmantot to, lai slēptu IP adreses – tādā veidā mēs varam paslēpt savu identitāti un atrašanās vietu.” Eureka! Un tā, VPN, kā mēs zinām, tas tika izgudrots!

Tātad jūs esat izdomājuši, ka starpniekserveris var ļaut piekļūt bloķētām vietnēm, bet, vai ne, vai jūs tiešām vēlaties atļaut snoopers piekļūt jūsu privātajai informācijai? Pastāv liela iespējamība, ka jūs izmantojat starpniekserveri vai VPN, lai atbloķētu YouTube, Twitter vai Facebook. Tagad jūs nevēlaties, lai kādam būtu piekļuve šīm parolēm? Īpaši valstī, kas apkaro sociālos medijus, jūs pat nevēlētos, lai varas iestādes zinātu, ka esat apmeklējis šīs vietnes!

Tas ir VPN skaistums. Tas ne tikai ļauj apiet cenzūru, atbloķēt vietnes un anonīmi pārlūkot, bet arī nodrošina jūsu datu šifrēšanu. Izmantojot 256 bitu bankas līmeņa šifrēšanu, jūs varat labi gulēt naktī, zinot, ka jūsu dati ir droši!

VPN vs starpniekservera dziļuma salīdzinājums

Starpniekserveris
VPN

DrošībaĻoti zems. SSL savienojumos visi dati tiek šifrēti, bet ne-SSL nekas netiek šifrēts. Sargieties!Bankas līmeņa šifrēšana
ĀtrumsParasti ir lēns, jo serveri ir pārslogotiĻoti ātrs un orientēts uz sniegumu
PrivātumsStarpniekserveris var pārtvert jūsu privātos datusLabākais iespējamais. Jūsu dati ir pilnībā šifrēti un tāpēc maskēti. Jūsu ISP nevar pārraudzīt jūsu darbību
Piekļuve saturamApiet pamata ģeogrāfiskos ierobežojumus, kas nav 100% uzticami Atbloķē visus satura ierobežojumus
StabilitāteNestabila – bieža dīkstāve un avārijas risks Īpaši stabils – 99,9% uptime
OS / ierīces atbalstsTikai pārlūkprogrammā Darbojas visās sistēmās (Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Maršrutētāji) un visu trafiku novirza caur VPN (arī lietotnēs)

Noslēguma domas

Starpniekserveri: Lieliski kā vienreizējs vietņu atbloķētājs, tikai lai pārbaudītu vietni, kas ir bloķēta jūsu valstī. Darbojas diezgan ātri, ja piekļūstat bieži apmeklētām vietnēm. Negatīvā puse – neviena šifrēšana nepadara jūs ļoti neaizsargātus pret snooperiem vai hakeriem. Var nedarboties jūsu mobilajā ierīcē, un pat ja tie darbojas, tas neļauj izmantot jūsu atrašanās vietā bloķētas lietotnes. Turklāt daudzus starpniekserverus apmeklētāji pārslogo, faktiski palēninot savienojuma ātrumu.

VPN: Trīs galvenās VPN priekšrocības ir drošība, uzticamība un ātrs ātrums. Izmantojot šifrēšanu un SSL sertifikātus, neviens nepiederošs nevar piekļūt jūsu datiem. Arī jūsu valdība nevar piekļūt jūsu personiskajai informācijai.
Tas ir uzticams, jo vienā serverī ir ierobežots lietotāju skaits, pārliecinoties, ka vienmēr darbojas pietiekami daudz joslas platuma un serveru. Visbeidzot, tā kā serveri ir paredzēti un tiem ir ierobežots vienlaicīgu lietotāju skaits, tie bieži vien ir ātrāki nekā starpniekserveris.

VPN ir izdevīgs darījums, lai atbloķētu internetu, pārlūkotu sev vēlamo ceļu un būtu drošībā no valdībām, hakeriem un snooperiem. Cik vērts ir jūsu tiešsaistes privātums??!

Skatiet paši – reģistrējieties SaferVPN tūlīt vai izmēģiniet to bez maksas!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map