Sanal WiFi Oluşturmanın Mükemmel Rehberi

Sanal WiFi nasıl oluşturulur


İşte sanal bir erişim noktası oluşturmak için nihai rehberiniz. Windows veya Mac bilgisayarınızı WiFi oluşturmak için yönlendirici olarak kullanmanın bir yolunu arıyorsanız, işte böyle. Sanal WiFi ile Akıllı TV’niz veya oyun konsollarınız gibi herhangi bir cihazda VPN kullanabilirsiniz. Başlayalım!

Aşağıdakileri, sanal WiFi oluşturma konusunda bağımsız bir kılavuz olarak kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızı SaferVPN’e bağlarsanız, ek güvenlik, anonimlik ve engellenen herhangi bir siteye erişim özgürlüğü bonusları elde edersiniz. SaferVPN ile tüm trafiğiniz şifrelenir, böylece hiç kimse verilerinizi gözetlemez; çevrimiçi olarak anonim ve izsiz olabilmeniz için yeni bir IP adresi alırsınız; ve istediğiniz herhangi bir ülkeden canlı medya içeriği yayınlamak için dünyanın hemen her yerinde ikamet edebilirsiniz!

Bir VPN hotspotu oluşturarak ülkenizde engellenen oyunları oynamak veya TV’nize bağlı herhangi bir cihazdaki Pandora ve YouTube gibi hizmetlerde coğrafi kısıtlamaları atlamak için VPN’nizi Akıllı TV’niz, konsollarınız, Apple TV’niz veya Chromecast’inizde kullanabilirsiniz.!

Hızlı Linkler:

 • Windows’da bir VPN etkin noktası nasıl oluşturulur
 • Mac OS X’te bir VPN hotspot nasıl oluşturulur
 • SaferVPN’i birden fazla cihazda kullanmanın diğer yolları

Windows 7’de VPN’nizi WiFi’de nasıl paylaşabilirsiniz?

1. Adım: Dizüstü bilgisayarınızı Sanal WiFi’ye dönüştürün

A) İlk olarak Command’ı yönetici olarak çalıştırın. Başlat menüsünü [1] tıklatarak bulun, cmd [2] ‘yi arayın, sağ tıklayın [3] ve “Yönetici olarak çalıştır” ı seçin. Sizden bir yönetici şifresi isterse, şimdi şifrenizi girmenin tam zamanı.

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayarınızla Sanal VPN WiFi Erişim Noktası Oluşturun

B) İkinci olarak, gerekli sürücülerin kurulu olduğundan emin olun. Bunu Komut istemine [4] netsh wlan show sürücülerini yazıp Enter düğmesine basarak yapın. Bakın, “Barındırılan Ağ Desteği” için Evet yazıyorsa [5] – eğer varsa, gitmekte fayda var. Değilse, desteklenen bir WiFi adaptörünüz yok veya mevcut sürücüler eski. Windows güncellemesini çalıştırarak ve bilgisayar üreticinizin web sitesinden en son ağ bağdaştırıcısı sürücülerini indirerek çözün.

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayarınızla Sanal VPN WiFi Noktası Oluşturun - Windows 2

C) Üçüncü olarak, SSID SaferVPN ve şifre şifre olarak ayarlanmış olarak kendi WiFi’nizi oluşturun. Komut İsteminde netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = safervpn key = password yazarak bunu yapın [6].

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayarınızla Sanal VPN WiFi Noktası Oluşturun - Windows 3

D) O zaman tek yapmanız gereken, Komut İstemi netsh wlan start hostednetwork yazarak WiFi’nizi çalıştırmaktır [7]. “Barındırılan ağ başladı” mesajını alırsınız. Aslında, kendi sanal WiFi’nizi oluşturdunuz.

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayarınızla Sanal VPN WiFi Noktası Oluşturun - Windows 4

Uyarı: “barındırılan ağ başlatılamadı” mesajını alırsanız, en son sürücülerin kurulu olduğundan emin olmak için Windows Update’i çalıştırmanız yeterlidir. Hile yapmalı.

E) Şimdi bağlantıyı paylaşın. Ekranınızın sağ alt köşesindeki WiFi sembolüne sağ tıklayın [8] ve “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” ı seçin.

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayarınızla Sanal VPN WiFi Noktası Oluşturun - Windows 5

F) Açılan menüde “Adaptör Ayarlarını Değiştir” i tıklayın [9].

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayarınızla Sanal VPN WiFi Noktası Oluşturun - Windows 6

G) Artık SaferVPN WiFi’nizi bağlantılarınız arasında göreceksiniz [10] – sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin [11].

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayarınızla Sanal VPN WiFi Noktası Oluşturun - Windows 7

H) Üstteki Paylaşım sekmesine [12] girin ve “Diğer Ağ Kullanıcılarının bu bilgisayarın İnternet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver” [13] ve “Diğer ağ kullanıcılarının paylaşılan Internet bağlantısını denetlemesine veya devre dışı bırakmasına izin ver” [14] seçeneğini işaretleyin. . “Ev Ağı Bağlantısı” adlı açılır menüden yeni oluşturduğunuz bağlantıyı seçin (SaferVPN adını verdiğimiz bağlantı).

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayarınızla Sanal VPN WiFi Noktası Oluşturun - Windows 8

I) Onayladıktan sonra bir mesaj açılacaktır – sadece Tamam’ı seçin [15].

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayarınızla Sanal VPN WiFi Noktası Oluşturun - Windows 9

2. Adım: Cihazınızı VPN etkin noktanıza bağlayın

İlk, SaferVPN’i çalıştır ve istediğiniz sunucuya bağlanın.

Giriş yaptıktan sonra, oyun konsolunuzla veya VPN kullanmak istediğiniz herhangi bir cihazla yeni oluşturulan sanal WiFi’nize bağlanın!

Farkına varmak bilgisayarınızı her yeniden başlattığınızda veya kapattığınızda, ev yapımı VPN etkin noktanızın devre dışı bırakılacağını unutmayın. VPN etkin noktasını tekrar açmak için, Komut istemini açın ve netsh wlan hostednetwork yazın ve tekrar başlamaya hazırsınız.!

Mac OS X’te VPN’nizi WiFi’da nasıl paylaşabilirsiniz?

Neyse ki, Mac kullanıcılarımızın dizüstü bilgisayarlarından oyun konsollarına, Chromecast’lerine ve Apple TV’lerine bir PPTP VPN bağlantısı paylaşmasının da harika bir yolu var. Tek ihtiyacınız olan bir Macbook, SaferVPN hesabı ve tabii ki internet bağlantısı. İşte başlıyoruz!

1. Adım: Mac’inizde PPTP VPN kurulumu

Mac’te bir PPTP VPN bağlantısı oluşturmak ve bu bağlantıyı SaferVPN olarak adlandırın (eğitimde açıklandığı gibi). Bağlantı kurulduktan sonra, istediğiniz SaferVPN sunucusuna bağlanın. Aşağıdaki resimlerde SaferVPN ABD Doğu’ya bağlanıyoruz, ancak bağlanmak istediğiniz herhangi bir sunucu konumu için aynı şekilde çalışıyor.

2. Adım: PPTP VPN bağlantınızı paylaşın

A) Ekranınızın sol üst köşesindeki Apple’a tıklayın [1] ve ardından “Sistem Tercihleri” ni seçin.

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü bilgisayarınız ile bir Sanal VPN WiFi Hotspot oluşturun - mac 1

B) İnternet’teki “Paylaşım” düğmesine tıklayın & Kablosuz bölümü.

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayar mac-2 ile Sanal VPN WiFi Erişim Noktası oluşturun

C) Soldaki İnternet Paylaşımı düğmesini işaretleyin [3]. Zaten işaretliyse, ‘Bağlantınızı paylaşın’ seçeneğinde [4] SaferVPN bağlantınızı (bu durumda SaferVPN ABD Doğu) paylaştığınızdan emin olmak için işaretini kaldırın ve tekrar seçin. Ardından bağlantınızı nasıl paylaşmak istediğinizi seçin, VPN’nizi WiFi üzerinden paylaşmak için Wi-Fi [5] veya Ethernet üzerinden bağlantınızı paylaşmak için Thunderbolt Ethernet [6] seçin.

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü Bilgisayar mac-3'ünüzle Sanal VPN WiFi Erişim Noktası oluşturun

D) Seçimlerinizi yaptıktan sonra VPN bağlantınız paylaşılır. Chromecast, Apple TV veya oyun konsolunuzda WiFi ağlarını tarayın ve az önce ayarladığınız SaferVPN etkin noktasını arayın [7]. Herhangi bir cihazınızda VPN kullanmak için ona bağlanın!

dizüstü bilgisayarınızı bir vpn yönlendiriciye dönüştürün. Dizüstü bilgisayarınız mac-4 ile Sanal VPN WiFi Etkin Alanı oluşturun. PS3, PS4, Xbox ve Apple TV VPN edinin.

SaferVPN’i birden fazla cihazda kullanmanın diğer yolları

Gördüğünüz gibi, PC’nizi bir VPN etkin noktası olarak ayarlayarak VPN bağlantınızı paylaşmak karmaşık değildir. Bununla birlikte, bilgisayarın bunu yaparken açık olması ve en azından bir Windows PC’de VPN’yi her paylaştığınızda paylaşımı etkinleştirdiğinizden emin olmanız gerekir..

 Çok basit bir seçenek, Windows 7, Windows 8 veya Windows Server 2012’nizde kolayca sanal bir erişim noktası oluşturmanıza olanak tanıyan popüler bir ücretsiz açık kaynak programı olan Virtual Router’ı kullanmaktır. Sanal yönlendirici çalışmaya başladıktan sonra, Windows için SaferVPN’i kullanın. sanal yönlendiricinize bağlı tüm cihazlardaki herhangi bir web sitesine erişmek için bilgisayarınızı bağlayın. Program şöyle görünür:

Sanal YönlendiriciSanal Yönlendirici çok basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Sanal bir etkin nokta başlatmak için ağ adınızı ve şifrenizi seçmeniz yeterlidir.

Başka bir çözüm, VPN özellikli bir DD-WRT yönlendirici elde etmektir. Önceden yüklenmiş SaferVPN ile en hızlı yönlendiricileri göndermek için Flashrouters ile ortaklık kurduk. Bir VPN yönlendirici ile yönlendiricileriniz üzerinden bağlanan tüm trafik şifrelenir ve istediğiniz herhangi bir ülkedeymişsiniz gibi web’de gezinebilirsiniz.

Henüz bir hesabınız yoksa, VPN’nizi Akıllı TV’niz, konsollarınız, Apple TV’niz veya Chromecast’inizde kullanmak için şimdi ücretsiz VPN denememize kaydolun!

Not; Facebook, Twitter ve Google’da SaferVPN’i takip ederek güncel kalın+.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map