Her Profesyonel Neden VPN Kullanmalıdır?

vpn istemcisi profesyoneller için verileri korumak, kurumsal güvenlik, korsanları önlemek, snoopers ve hükümetler verilerinizi çalmak


Bir veri ihlalinin şirketlere ortalama 3,5 milyon ABD doları mal olduğunu biliyor muydunuz?? Korumasız olarak göz atmayı veya çalışanlarınızın bunu yapmasını göze alamazsınız. Yoğun bir profesyonel olarak, özellikle seyahat ederken veya Kendi Cihazınızı Getirirken (BYOD) şirketinizin özel belgelerini korumak çok önemlidir. Şirketinizin verilerini nasıl koruyacağınızla ilgili bilgi edinin!

Daha fazla çalışan uzaktan çalıştığı veya kendi cihazlarını getirdiği için VPN’ler kurumsal güvenliği sağlamak için giderek daha fazla önem kazanıyor. VPN’ler yalnızca kurumsal güvenlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çalışanların daha fazla esneklik, artan verimlilik ve sıkıcı işten kaçınma gibi evden çalışmanın getirdiği avantajlardan yararlanmasına yardımcı olur. Uzaktan çalışma ile eğilimin önümüzdeki yıllarda artması bekleniyor ve bu nedenle işletmelerin onunla başa çıkmaya hazır olmaları ve kurumsal sırlarını ve özel verilerini güvence altına almak için sistemlere sahip olmaları önemlidir..

İşletmeler ve profesyoneller VPN’leri nasıl kullanır?

VPN, halka açık internet üzerinden uzak bir konumdaki başka bir bilgisayar veya sunucuya güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanır. Bir VPN ile tüm ağ trafiğiniz güvenli bir sanal “tünelden” geçer. Teknik olarak, şirket ofislerinin kullandığı LAN’a (Yerel Alan Ağı) benzer bir Sanal Özel Ağda bulunmanıza izin verir, ancak fiziksel bir kablolu bağlantı gerektirmeden.

VPN’ler başlangıçta bireysel çalışanlara şirketlerinin ağına uzak bir konumdan güvenli bir şekilde erişme olanağı sağlamak için geliştirildi. Bir şirket ağına bağlanarak, bireysel bir çalışan, sanki fiziksel olarak ofisteymiş gibi şirketin tüm kaynaklarına ve hizmetlerine erişebilir. VPN olmadan hayatı hayal etmeye çalışın: 2010 yılında ABD’li işçilerin% 9,4’ü haftada en az bir gün evde çalıştı.

Profesyonellerin VPN kullanması için 4 neden

Şimdi, neden her profesyonelin bir VPN kullanmasını önerdiğimizi konuşalım ve bana inanın, bu önemlidir! İşte başlıyoruz:

1. Genel etkin noktalar güvenlik sağlamaz

Verilerinizden hiçbiri genel WiFis’te şifrelenmediğinden, herhangi bir yetenekli bilgisayar korsanı tüm özel verilerinize göz atabilir. Parolalar kapmak içindir ve tüm dosyalar aktarılır. İşle ilgili dosyalarınızı yanlış ellerde istemezsiniz, değil mi? Patronunuz sıfır güvenliğe sahip olduğunuzu ve hassas bilgilerin sızdırıldığını öğrenirse ne söylerdi? Banka düzeyinde güvenlik için genel erişim noktalarında SaferVPN ile güvende olduğunuzdan emin olun. Sıcak noktaların güvenlik sağlamadığı otellerde ve havaalanlarında iş ve iş için çok seyahat ediyorsanız bu özellikle önemlidir..

2. İtibarınız ve şifreleriniz risk altında

Google Drive, Asana, MailChimp, Salesforce ve daha pek çok hizmetle çalışmalarımızın çoğu buluta taşınırken, şifrelerinizi korumalısınız. Başka hiç kimsenin erişememesinin ne kadar önemli olduğunu kolayca kavrayabilir, hatta birisinin şifrelerinizi değiştirmesi daha da kötüye gidebilir. Parolalarınızı düzenli olarak değiştirdiğinizden emin olun, asla e-posta ile göndermeyin (alıcının saldırıya uğraması durumunda) ve küçük ve büyük harf ve rakamlardan oluşan bir karışım kullandığınızdan emin olun..

Ayrıca, hepimizin korunması için profesyonel bir üne sahibiz. Bilgisayar korsanlarının Facebook ve LinkedIn profillerinize erişmesini önleyin – kesinlikle başkalarının bu sitelerdeki profillerinizle uğraşmasını istemezsiniz.

3. Bilgisayar korsanları şirketinizin verilerini çalmaya çalışabilir

ABD Adalet Bakanlığı’nın ticari sırları çalmak için ABD özel şirketlerine saldırmaya çalışan beş Çinli askeri hacker’a karşı dava açtığı son davaya bakmanız yeterli. Bu, iddialar doğru olsa da olmasa da kurumsal ağları korumanın ne kadar önemli olduğunun açık bir örneğidir. Risk orada, bu yüzden korunmaya devam edin! Ofis dışındayken daima güvenlik duvarına ve VPN’ye sahip bir kötü amaçlı yazılım önleme kullanın.

4. Yasal yankılar kariyerinize zarar verebilir

Reklam destekli sitelerden film ve şov akışları yasal gri bölgede olduğundan, telif hakkı ihlallerine karşı yargılanma riskini almak istemezsiniz. Bu, tüm avukatlar için bir biggy, ancak tüm profesyoneller için eşit derecede önemlidir. İsveç de dahil olmak üzere bazı ülkelerde, yasaları ihlal eden bir avukat itibarını zedelemektedir ve hukuk uygulama hakkını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilir veya en azından avukat olarak işe girmekte zorlanabilir. Şimdi bu bir utanç olurdu, değil mi? Ayrıca hukukçu olmayanlar için bu bir sorundur çünkü bir işveren size arka plan kontrolü yaparsa sabıka kayıtlarında görünme riskini almak istemezsiniz.

İlk olarak, şirketinizin VPN poliçesini bildiğinizden emin olun

Bazı şirketler harcanan zamanı sınırlamak için işyerinde Facebook ve YouTube gibi sitelere erişimi engelliyor. Bunu hem iş bilgisayarlarında hem de WiFis’lerinde yapıyorlar. SaferVPN ile tüm kısıtlamaları atlayabilir ve istediğiniz siteye erişebilirsiniz. Ancak, kurumsal güvenlik duvarı kısıtlamalarını atlamak için VPN kullanmanın bazen şirket politikasına aykırı olduğu konusunda sizi uyarmalıyız. Şirketler verilerini korumak ve bilgisayar korsanlarının sistemlerine erişememelerini sağlamak için güvenlik duvarları kullanır. SaferVPN güvenli (adından da anlaşılacağı gibi) ve size güvenli şifreleme sunsa da, şirket ağ yöneticisine şirket ağında VPN kullanma ilkesini sormanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sizi belaya sokmak istemiyoruz ve kurallarınıza uymak size kalmış.

Bir VPN BYOD güvenliğinizi nasıl artıracaktır

Bir VPN ile, cihazınızla bağlandığınız bitiş konumu arasındaki tüm trafik, banka düzeyinde güvenlikle şifrelenir. Bu, tüm verilerinizin ve şifrelerinizin bilgisayar korsanları için gizli ve erişilemez kaldığı anlamına gelir. Büyüklükleri ne olursa olsun bireylere ve işletmelere önerimiz, güvenliklerini geliştirmek için her zaman bir VPN kullanmaktır.

Şimdi SaferVPN’i ücretsiz deneyin. SaferVPN ile aynı anda 7 adede kadar bağlantı sağlayan bir Küçük İşletme planı alarak sizin ve iş arkadaşlarınızın güvende kalmasını sağlayın.

Bonus Okuma: SaferVPN Dell’in Blogunda

CEO’muzun kısa bir süre önce şirketlerinin mobil güvenlik risklerini azaltmak için SaferVPN’i kullanarak çalışanlarının ofis dışından çalışmasını sağlamak için Dell’in teknoloji blogu tarafından röportaj yapıldı. Dell Tech Page One’daki artan BYOD sayesinde şirketler güvenliği artırmaya çalışırken VPN kullanımının nasıl değiştiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map