Zabezpečení heslem: Jak vybrat silnější heslo

Jak vybrat silnější zabezpečení heslem


Sběr dobrých hesel je stejně důležitý jako použití šifrovaného připojení, aby byla vaše soukromá data v bezpečí na webu. V této příručce prozkoumám několik doporučených postupů a poskytnu několik rychlých tipů, které vám pomohou vybrat silné heslo bezpečné pro hackery!

Nyní byste si měli být vědomi, že SaferVPN šifruje vaše připojení, aby vás ochránilo, zejména pokud používáte veřejné hotspoty, které jsou jinak nezabezpečené.

Ale pokud jde o udržení bezpečnosti online, jsou bohužel některé věci, které jsou mimo naše ruce.

Jeden z nich používá silná a dobrá hesla. I když používáte sofistikovanější antivirus nebo nejlepší VPN službu na světě, jste stále zranitelní, pokud používáte slabá hesla.

Rychlé pozadí o šifrování hesla

Nejprve byste si měli vždy uvědomit, zda web používá HTTPS k zabezpečení spojení mezi počítačem a počítačem. Přestože jej dnes používají nejoblíbenější weby, vždy hledejte v adresním řádku symbol zámku.

Existuje několik způsobů, jak mohou webové stránky ukládat hesla, některé bezpečnější než jiné. Jako uživatel nevíte, jaký typ zabezpečení heslem web používá. Pokud úložiště webových stránek není dostatečně zabezpečené, lze všechna hesla v celé databázi prasknout okamžitě, pokud se útočníkovi podaří dostat se do svého systému. V takovém případě jste velmi zranitelní, pokud používáte stejné přihlašovací údaje pro jiné weby.

Jak jsou šifrována hesla (volitelné čtení)

Tato část je polotechnická, jejímž cílem je zabezpečení hesel srozumitelným pro všechny, ale můžete přeskočit na další sekci.

Některé weby ukládají všechna svá hesla v prostém textu, což znamená, že kdokoli, kdo se do něj dokáže zaseknout, dokáže číst všechna hesla, aniž by potřeboval žádné praskání nebo další nástroje.

Při šifrování hesel webové stránky provádějí tzv. Hashování:

Heslo hashování je jednosměrná funkce, která mění hesla v řetězec čísel a písmen, aby byla zajištěnaTakto vypadají hashovaná hesla

Hash je jednosměrná funkce, která převádí heslo na řetězec písmen a číslic pevné délky. Jakákoli změna hesla, například velká písmena nebo nahrazení písmen číslem, má za následek úplně jiné hashování. Každé heslo bude mít vždy stejný hash, což znamená, že heslo „ahoj“ se vždy převede do stejného řetězce hash.

Poslední bod je důležitý, protože i když web používá hashovací systém k zakódování svých hesel, útočník by mohl pomocí hashovacího softwaru spustit celý slovník a poté použít software, který se pokusí přihlásit pomocí všech hashů. Pokud například používáte jednoduché heslo, jako je „heslo“, „amerika“ nebo „tajemství“, útočníkovi nebude trvat dlouho, než vstoupí do vašeho účtu..

Výjimka z výše uvedeného je, pokud web používá k šifrování hesla „sůl“. V podstatě (omlouvám se za získání technických informací), přidává do hesla náhodný řetězec písmen a čísel před jeho hashováním.

Existují online databáze s hashováním všech nejčastěji používaných hesel. S takovými nástroji by hacker mohl v podstatě zadat všechna ukradená hashovací hesla a převést je na jejich ekvivalent prostého textu..

Hackeři mají k dispozici celou řadu nástrojů k proniknutí do databází nebo k hrubému použití uhodnutí hesel. Pokud vaše šifrování nešifrujete a sledují ho, mohou si nechat ujít hesla pro hash. Jakmile jsou hackerovi v držení, stačí spustit hash v takové databázi, aby ji dešifroval a přihlásil se k vašim osobním účtům. Pokud používáte stejné heslo pro více webů, hacker se může přihlásit ke všem webům.

 Podrobný technický průvodce hashováním naleznete zde.

Co to pro vás znamená:

Pokud jde o laiky, pokud používáte velmi běžné heslo nebo jeho variantu, hacker může použít velmi jednoduché nástroje k vyzkoušení své cesty do vašeho účtu, protože existují databáze všech nejčastěji používaných hesel, která mohou používat. Chcete-li zůstat v bezpečí, musíte šifrovat připojení a používat silná hesla. Čtěte dále a získejte více informací o výběru bezpečných hesel!

Jak vybrat dobrá hesla

Dobře, takže nyní, když víte, jak jsou hesla ukládána a jak je lze rozbít, pojďme se podívat na několik tipů na zabezpečení hesel.

 Toto nejsou hesla bezpečných hesel:

 • Vyhněte se použití příliš zjevných hesel, jako jsou jména vašich milovaných rodinných příslušníků, místo narození, oblíbený film, vaše dospívající rozdrcení atd.

 • Nepoužívejte hesla skládající se pouze z jediného slova, které najdete ve slovníku

 • Neukládejte ve svém e-mailu do svého počítače žádná hesla ve formě prostého textu, pouze v případě, že k nim hacker získá přístup

 • Nepoužívejte stejné heslo pro všechny své online účty – minimalizujete tak riziko v případě porušení

Toto jsou bezpečná hesla:

 • Používejte dlouhá hesla: čím déle jsou, tím déle trvá na crack

 • Použijte kombinaci velkých a malých písmen

 • Smíchejte čísla v hesle

 • Používejte speciální znaky, jako jsou!, @, #, $ A &

 • Pro každý důležitý účet použijte jiné heslo

 • Pamatujte si své přihlašovací údaje pomocí důvěryhodného a zabezpečeného správce hesel

Jak si tedy vytvoříte velmi bezpečné heslo?

Tady je dobrý trik.

Zapamatujte si sbor své oblíbené skladby, oblíbené nabídky, řádek z filmu, který máte rádi, nebo jen něco osobního, na co si vzpomínáte. Jako skutečné heslo použijte první znaky každého slova. Dalo by se dokonce střídat mezi malými a velkými písmeny a přidat na konec řetězec čísel, aby bylo ještě složitější.

Příklad by bylo, pokud plánujete cestovat do Španělska 12. srpna, můžete vytvořit větu: „Navštívím Španělsko ve středu 12. srpna 2015!“ že se pak změníte na „IwbvSoWA122015“. Nyní nepoužívejte toto přesné heslo, ale je to pouze pro ilustraci mého názoru. Místo toho si vytvořte svou vlastní variantu!

Pokud máte potíže s dobrým heslem, podívejte se na bezplatný generátor zabezpečeného hesla LastPass.

Začněte ještě dnes tím, že se podíváte na svá současná hesla a změníte hesla, která nejsou bezpečná. Při přihlášení k soukromým účtům nezapomeňte vždy hledat šifrování HTTPS a ujistěte se, že šifrování vašeho připojení pomocí SaferVPN brání hackerům v krádeži hesel.!

Pokud ještě nemáte, zkuste SaferVPN zdarma hned!

Bonus: nástroje, které vám pomohou zapamatovat si hesla

Existuje spousta nástrojů pro správu hesel, ale zde jsou dvě populární nástroje, které vám pomohou začít:

LastPass

S programem LastPass si budete muset zapamatovat pouze jedno heslo, protože bezpečně ukládá všechna vaše hesla zašifrovaná do jejich „trezoru“. Může dokonce navrhovat hesla pro všechny nové online účty, které vytvoříte, a automaticky vyplnit vaše přihlašovací údaje online.

Přístup na klíčenku

Pokud používáte zařízení Apple, můžete použít vestavěný správce hesel. Umožní vám přístup ke všem uloženým heslům, ale můžete si také ručně vytvořit nové položky, které si budete pamatovat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map