Vše, co potřebujete vědět o upozornění na podvody v Equifaxu

Upozornění na podvody společnosti EquifaxUpozornění na podvody v systému Equifax: Zde je vše, co potřebujete vědět o nejnovější krizi kybernetické bezpečnosti.


Ve čtvrtek svět sledoval, jak se po internetu objevuje upozornění na podvody se společností Equifax. Společnost vydávající kreditní karty oznámila, že objevila významné porušení údajů, které ovlivnilo totožnost a osobní údaje tolik jako 143 milionů spotřebitelů ve Spojených státech.

Díky osobně identifikovatelným informacím, jako jsou čísla sociálního zabezpečení, která byla zahrnuta do porušení, se masivní hacker Equifax stal hlavním problémem. Rozsah tohoto porušení bude mít vliv na nejméně 44% celé americké populace.

Pojďme mluvit o všem, co Equifax řekl, diskuse o krizi a o tom, co to znamená pro postižené.

Co je Equifax?

Equifax je společnost poskytující globální informační řešení, která používá k výpočtu kreditních skóre osobní údaje. Jako jedna ze tří hlavních organizací v USA drží společnost Equifax soukromé údaje až 143 milionů spotřebitelů. To zahrnuje vše od osobních až po finanční údaje téměř poloviny každého amerického dospělého.

Co je upozornění na podvody společnosti Equifax?

Ve čtvrtek 7. září společnost Equifax oznámila veřejnosti, že hackeři měli přístup k datům společnosti již v polovině května. Většina obětí je v USA, ale některé žijí ve Velké Británii a Kanadě.

informace přístupné hackerům zahrnují:

 • Jména
 • Čísla sociálního zabezpečení
 • Datum narození
 • Adresy
 • Čísla řidičských průkazů
 • Přibližně 209 000 čísel kreditních karet
 • 182 000 dokumentů o sporech společnosti Equifax (stížnosti, které obsahují údaje umožňující osobní identifikaci)

Zatím se nezdá, že by existovaly nějaké informace, které by uváděly, zda byly ovlivněny také třetí strany – dodavatelé společnosti Equifax.

Stále není jasné, kdo je za porušením, a společnost Equifax nezveřejnila žádné informace kromě toho, že na případu stále pracuje vymáhání práva. Zdá se však, že sporné dokumenty společnosti Equifax obsažené v hacku naznačují, že hackeři mohli přistupovat k datům prostřednictvím služby odesílání zákazníků nebo podobně.  

Self-režírovaný „omluvou“ společnosti Equifax: Rick Smith, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Equifax:

Co se stane těm, kterých se to týká?

Jeden z nejzajímavějších aspektů upozornění na podvody se společností Equifax pramení ze skutečnosti, že mezi zveřejněnými informacemi mohou být čísla sociálního zabezpečení jednotlivce nejškodlivější..

Toto číslo se nikdy nezmění a jeho používání znamená, že může být použito, prodáno a znovu prodáno na černém trhu, za předpokladu, že data byla odcizena zločinci a nikoli národním státem. Z tohoto důvodu budou postižené po mnoho let pociťovat dopad tohoto porušení.

Upozornění na podvody společnosti Equifax Kontroverze

Kromě zřejmého veřejného odporu ohledně události existuje několik sporných sporů ohledně sporu ve společnosti Equifax..  

Zde je několik, volně plynoucích od špatných k horším:

 • Příležitostné pozdravy
  Zatímco mnoho právě poslouchalo zprávy, miliony lidí se obrátily na web a telefonní linky o pomoc. Bohužel, Chatbotové Equifaxu vesele popřáli zběsilým lidem „šťastný pátek“ se zprávou (nyní smazanou), která vyvolala pobouření ze strany zákazníků.
 • Nemožné telefonní linky
  Pokud chcete telefonicky kontaktovat společnost Equifax, můžete narazit na problém. Bohužel, jejich call centrum bylo téměř nemožné se dostat k, není otevřená 24 hodin zvládnout bouři lidí, kteří se snaží uchopit jejich identity krize, a servisní linka nemusí být obsazena skutečnými zaměstnanci (lidé mají hlášené mluvící call centra, která nejsou součástí Equifaxu).  
 • Podrobnosti o jemném tisku
  Jedním z otřesných tahů společnosti Equifax byl jejich pokus o oběti nevědomky ztratí své právo podat žalobu pokud se zaregistrovali k bezplatnému sledování úvěru nabízenému společností. Naštěstí uživatelé našli drobný výtisk skrytý v klauzuli a podvržený na sociálních médiích, aby byl odstraněn.
 • Zpoždění v oznámení
  Jedna otázka, kterou jste si již možná položili, zní: „Pokud byl hack objeven 29. července, proč se o tom právě teď dozvíme?“ Společnost odmítla komentovat zpoždění.
  Jedna zajímavá teorie? Skutečnost, že těsně po objevení porušení, byl Richard Smith, generální ředitel společnosti Equifax, jmenován jedním z „nejobdivovanějších generálních ředitelů společnosti Atlanta v roce 2017“ a byl vyznamenán na slavnostním večeru 24. srpna 2017. Zdá se, že mohl chtít počkat na oznámení porušení až do doby, kdy dostal svou čest.
 • Výkonné akcie
  Bloomberg News informoval, že ve společnosti jsou tři vyšší, včetně finančního ředitele Johna Gambleho, prodal akcie v hodnotě 1,8 milionu dolarů ve dnech po objevení. Společnost Equifax však popřela, že by vedoucí pracovníci věděli o hacku a „nevěděli, že v té době došlo k narušení.“

Pro společnost, která vlastní tak velké množství cenných osobních údajů a dokonce prodává produkty osobní bezpečnosti a ochrany před krádeží identity, není jasné, jak společnost Equifax získá důvěru budoucích zákazníků..

“Pro naši společnost je to jednoznačně zklamáním a událost, která zasáhne srdce, kdo jsme a co děláme.” Omlouvám se spotřebitelům a našim obchodním zákazníkům za obavy a frustrace, které to způsobují, “uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Equifax Richard Smith. “Jsme hrdí na to, že jsme lídrem v oblasti správy a ochrany dat.”

Jak zjistím, zda mě napadl spor Equifax?

Kočka je z vaku. Jediné, co mohou uživatelé udělat, je zkontrolovat, zda byli osobně zasaženi nebo ne.

Přestože se telefonní linky zdají být k ničemu, Equifax nabízí web – www.equifaxsecurity2017.com – kde můžete zkontrolovat, zda byla vaše data ohrožena.

V současné době vám tento web nedává mnoho podrobností jak byli jste ovlivněni, ale řekne vám, pokud jste:

Alifax Fraud Alert - nemá vliv

Zdá se však, že web náhodně chrlí odpovědi. Techcrunch měl zajímavý čas vkládáním náhodných jmen a čísel do systému, jen aby zjistil, že tyto imaginární lidé byli také narušením ovlivněni. Nezní to vůbec jako skutečná dáma, že ano?

Mnoho uživatelů je přesvědčeno, že webová stránka s upozorněním na podvody se společností Equifax může být méně o ochraně spotřebitelů a více o tom, jak je přimět, aby se zaregistrovali pro svůj produkt TrustID..

Sledování kreditu zdarma

Equifax nabízí singl rok sledování úvěru zdarma a pojištění proti krádeži identity. I když se nabídka jeví jako skutečná, netrvalo dlouho, než si oběti přečetli drobný výtisk, pokud se rozhodnete pro tuto službu. Jakmile přijmete bezplatný rok sledování kreditu, můžete být zklamáni, když zjistíte, že jste se současně vzdali svého práva žalovat společnost (viz výše, pokud jste to zmeškali). Záludný pohyb, Equifaxe.

Mějte také na paměti, že čísla sociálního zabezpečení jsou navždy, a jediný rok nedělá mnoho ve velkém schématu věcí.

Takže co teď?

Možná se v tuto chvíli cítíte trochu beznadějně, takže zde je několik bezpečnostních opatření, která byste měli přijmout v následujících dnech (nebo letech):

 • Dávejte pozor na své finance.
 • Sledujte svou osobní kreditní zprávu a aktivitu.
 • Zkontrolujte, zda ve vašem jménu nejsou nové kreditní aplikace.
 • Zvažte umístění zmrazení kreditů na soubory, což ztěžuje podvodníkům otevírání nových účtů pomocí vašeho jména.
 • Předplaťte daně včas, abyste zmírnili riziko daňových podvodů (když někdo použije vaše číslo sociálního zabezpečení k vrácení daně).

Po upozornění na podvody se společností Equifax v následujících dnech bude bezpochyby více otázek.

Máte zpětnou vazbu, návrhy nebo žádosti o funkce? Neváhejte nás kontaktovat a připojit se k nám na sociálních médiích! Rádi bychom od vás slyšeli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map