Čo je šifrovanie? A prečo je tak dôležité pre vaše súkromie?

Čo je šifrovanie? A prečo je tak dôležité pre vaše súkromie? SaferVPN Blog


Šifrovanie nie je len technický pojem, má skutočný vplyv na vaše súkromie. V tomto príspevku na blogu vám povieme všetko o šifrovaní a prečo je to dôležité. 

Whatsapp upútal pozornosť miliónov, keď oznámil svoje plány na implementáciu end-to-end šifrovanie na všetky formy komunikácie dostupné ich služby.

Takže o čom to všetko je? Čo je to šifrovanie? A prečo to tak záleží na každodennom netizene?

Čo je šifrovanie?

V skratke, šifrovanie je proces kódovania správ a / alebo informácií. Vo svete technológií sa to považuje za najúčinnejší spôsob, ako dosiahnuť bezpečnosť údajov.

Šifrovanie je vlastne veľmi jednoduchý koncept. Ak si spomeniete na nejakú hádanku, ktorú ste vyriešili ako dieťa, ktoré vyžadovalo „prelomenie kódu“ na dekódovanie vety, mali ste so šifrovaním nejaké osobné skúsenosti..

Kód, ktorý ste použili na roztrhnutie vety, je „šifra“ – tiež známa ako šifrovací kľúč. Šifrovací kľúč je potrebný na to, aby umožnil osobe prijímajúcej správu správu dešifrovať. 

Môžete to rozlúsknuť? Prvý, kto to prelomí a odošle správu nášmu Facebooku s dekódovanou správou voľný mesiac SaferVPN! Tu je to:

SWKCTDZORDZQWKM WK STDSBQKC ZAX SWIX! KWU JWO SDK XKGWJ D LTXX HWKZA WL MDLXTPNK!

Potrebujem pomôcť? Tweet to!

Pomôžte mi rozlúsknuť kód, aby som mohol vyhrať # bezplatný mesiac! SWKCTDZORDZQWKM WK STDSBQKC ZAX SWIX! KWU JWO SDK XKGWJ D LTXX HWKZA WL MDLXTPNK! Kliknite na Tweet

Ako funguje šifrovanie?

V online svete je šifrovanie konverzia údajov na neusporiadanú, bláznivú formu, takže ju môžu čítať iba osoby, pre ktoré boli určené – tí ľudia, ktorí majú v podstate „šifrovací kľúč“, ich dekódujú..

Existujú dva hlavné typy šifrovania: šifrovanie symetrických kľúčov a šifrovanie verejných kľúčov. Aké sú rozdiely medzi nimi?

Ako Microsoft vysvetľuje vo svojej knižnici TechNet, Symetrické šifrovanie kľúčov používa ten istý kľúč na šifrovanie a dešifrovanie informácií. Symetrický kľúč je tiež známy ako tajný kľúč. Je to preto, že ide o zdieľané tajomstvo medzi odosielateľom a príjemcom informácie. V opačnom prípade by bola narušená dôvernosť informácií zdieľaných dvoma stranami.

Šifrovanie verejného kľúča, tiež známy ako algoritmy asymetrických kľúčov, je druh šifrovania, ktorý používa rôzne kľúče na šifrovanie a dešifrovanie informácií. Šifrovanie verejného kľúča zahŕňa použitie súkromného kľúča (známy iba jeho vlastníkovi) a verejného kľúča (kľúč, ktorý je k dispozícii a známy iným subjektom v sieti). V podstate to znamená, že informácie zašifrované verejným kľúčom možno dešifrovať iba pomocou zodpovedajúcich súkromných kľúčov.

Existujú tiež rôzne úrovne šifrovania. Medzi najvyššie úrovne patrí 128-bit a 256-bit. Počet bitov udáva veľkosť kľúča. Rovnako ako dlhšie heslo, väčší kľúč má viac možných kombinácií a samozrejme, čím viac možných kombinácií, tým ťažšie je prasknutie kódu. Napríklad 128-bitové šifrovanie je jeden biliónkrát silnejší ako 40-bitové šifrovanie. 128-bitové aj 256-bitové šifrovanie je preferovanou úrovňou šifrovania na vojenskej úrovni a na úrovni banky.

Aká je potreba šifrovania?

Teraz, keď sme odpovedali na horúcu otázku, čo je šifrovanie, je čas hovoriť o potrebe šifrovania a prečo je taký dôležitý. Kódovanie šifrovania informácií poskytuje kľúčový spôsob ochrany vašich osobných údajov a citlivých informácií online, najmä vašich finančných informácií. Všimnite si, že kedykoľvek idete na web svojej banky, na začiatku webovej adresy je HTTPS s malým zeleným zámkom. To znamená, že webová stránka ponúka bezpečné, šifrované prehľadávanie a výmenu údajov online.

Internetová asociácia má fantastické video vysvetľujúce „Čo je šifrovanie?“ A ako zabezpečuje súkromie:

V súčasnosti môžete predpokladať, že v súčasnosti sú mnohé platformy a webové stránky šifrované – ale prekvapivo to tak nie je. V skutočnosti vo svojej správe o transparentnosti spoločnosť Google pripustila, že 25% jej prenosu nie je šifrovaná a že niektoré z najväčších webových stránok na svete nedokážu pridať šifrovanie.

Google analyzoval 100 najlepších webov, ktoré nepochádzajú od spoločnosti Google – čo predstavuje 25 percent celkovej návštevnosti webu, a zistil, že hlavné stránky ako eBay, BBC, Alibaba, CNN, Craigslist, New York Times a Yelp a viac ako 60 ďalších necháva používateľov zraniteľných ako štandard dodržiavajú HTTPS!

Zatiaľ čo služby Gmail, Vyhľadávanie a Disk sa našťastie dodávajú výlučne prostredníctvom zabezpečeného protokolu HTTPS, v dôsledku „technických a politických výziev“ ich produkty v oblasti reklám, správ, financií a máp nedosiahli 100 percent. Nedostatok zabezpečenia HTTPS je obzvlášť citlivý, pokiaľ ide o Mapy, pretože to znamená, že údaje o polohe môžu byť skutočne prenášané cez web..

Vzhľadom na to je ako spotrebiteľ veľmi dôležité vziať šifrovanie a zabezpečenie online do vlastných rúk a našťastie existuje veľmi jednoduchý spôsob, ako.

Perfektné riešenie šifrovania

Existuje jednoduché a veľmi jednoduché riešenie, ktoré ponúka šifrovanie vo všetkých vašich aktivitách prehľadávania online – dokonca aj na cestách. Toto riešenie je VPN.

Technológia Virtual Private Network ponúka niekoľko úžasných výhod a jednou z nich je možnosť prehliadania webu prostredníctvom bezpečného šifrovaného tunela..

Ako to funguje: 

Zabezpečené pripojenie: Keď sa pripájate k sieti VPN, nastavíte súkromné ​​a zabezpečené pripojenie k inej vzdialenej sieti. Technológia VPN, ktorá bola pôvodne používaná ako spôsob, ako zamestnancom bezpečne pristupovať do svojej kancelárskej siete na diaľku, umožňuje rovnaké výhody pre všetkých na akomkoľvek zariadení..

Šifrovaný tunel: Tento šifrovaný tunel znamená, že vaše údaje nemôžu zachytiť tretie strany a že aj keď sieť WiFi alebo stránka, ktorú prehľadávate, nie je zabezpečená, vaše údaje sú stále úplne bezpečné a zvukové.

Ďalšou výhodou technológie VPN je to, že je teraz ľahko dostupná a dostupná v aplikáciách pre rôzne zariadenia – takže nie sú žiadne obmedzenia, kedy ju môžete používať..

Napríklad SaferVPN ponúka ľahko použiteľné aplikácie na jedno kliknutie pre systémy Windows, Mac, iOS, Android a Chrome a využíva 256-bitové šifrovanie na úrovni banky na ochranu údajov našich zákazníkov a zaisťuje úplné zabezpečenie.

Čo je šifrovanie? Ochrana VPN SaferVPN na všetkých zariadeniach

Ak chcete využiť výhody šifrovacej technológie a chrániť svoje súkromie na akomkoľvek zariadení, mieste alebo mieste, vyskúšajte našu zadarmo 24-hodinová skúšobná verzia, alebo sa zaregistrujte pre naše služby (máme Záruka 30 dní na vrátenie peňazí, takže nie je čo stratiť!)

Dúfame, že odpovede na všetky vaše otázky týkajúce sa šifrovania. Máte ďalšie otázky? Spojte sa s naším tímom podpory na adrese [email protected], ktorý je vám k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Šťastné bezpečné prehliadanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map