Ako skryť históriu prehľadávania pred poskytovateľom internetových služieb

Skryť históriu prehľadávania z ISP SaferVPN


Čítajte ďalej a dozviete sa, ako presne zabrániť poskytovateľom internetových služieb v sledovaní každého vášho online presunu a predaja vašich osobných údajov!

Na internete je momentálne veľa hučení o nedávnom zrušení pravidiel ochrany osobných údajov FCC. Je to priamy dôsledok jednoduchého faktu, že poskytovatelia internetových služieb majú teraz plné povolenie zhromažďovať a predávať vaše osobné údaje … a takmer všetko ostatné o vašich online aktivitách – bez vášho súhlasu.

Teraz, keď poskytovatelia internetových služieb môžu predávať svoju webovú históriu a osobné údaje, môžete sa naučiť, ako skryť svoje online aktivity.

Zhromaždili sme všetko, čo potrebujete vedieť ako blokovať sledovanie poskytovateľa internetových služieb a skryť históriu prehľadávania pred poskytovateľom internetových služieb!

Informácie o predpise FCC o ochrane osobných údajov na internete

V októbri 2016 Federálna komunikačná komisia (FCC) presadila nariadenia o neutralite inteligentných sietí a prijala pravidlo o širokopásmovom súkromí, ktoré by americkým poskytovateľom internetu bránilo v prístupe, uchovávaní a predaji vašich osobných údajov..

Kongres nás, bohužiaľ, vypredal, pretože toto pravidlo bolo rýchlo zrušené, takže poskytovatelia internetových služieb (ISP) mohli slobodne predávať vaše údaje a osobné informácie najvyššiemu záujemcovi..

Teraz môže váš poskytovateľ internetových služieb predávať vaše dopravné informácie bez toho, aby musel zdvorilo požiadať o povolenie.

Čo je poskytovateľ internetových služieb a aký druh údajov môžu zhromažďovať?

Poskytovatelia internetových služieb (ISP) sú spoločnosti, ktoré poskytujú prístup na internet a majú neobmedzené možnosti získavania údajov nad vašimi osobnými údajmi sledovaním každého vášho pohybu online. Vedia o všetkých webových stránkach, ktoré navštevujete, o tom, aké hodiny ste aktívny a odkiaľ sa nachádzajú, a dokonca o aké zariadenie používate. Vidia viac ako len niekoľko webových stránok, ktoré často navštevujete, ale môžu vidieť 100% všetkého nešifrovaného internetového prenosu.

Keď Kongres zrušil naše predtým stanovené pravidlá ochrany osobných údajov, poskytovatelia internetových služieb majú teraz neobmedzený potenciál predávať a ukladať všetky tieto informácie inzerentom s cieľom:

 • Vložte cielené reklamy na základe vašej histórie prehliadania.
 • Potenciálne distribuujte osobné údaje, ako sú: meno, adresa, telefónne číslo, e-mailová adresa, platobné údaje, bezpečnostné kódy a história služieb..
 • Využite „Explicitné dôveryhodné servery proxy“ na vymazanie a potenciálne ohrozenie šifrovaných paketov informácií.
 • Predinštalovajte spyware na svoje zariadenia.
 • Vložte nezistiteľné sledovacie súbory cookie.

Ak si myslíte, že je to trochu invazívne, súhlasíme!

Nielenže majú schopnosť šíriť tieto informácie, ale Poskytovatelia internetových služieb už nemusia zákazníkom hovoriť, čo presne zhromažďujú alebo ako používajú alebo zdieľajú. Tieto informácie sa môžu voľne predávať bez súhlasu ich zákazníkov.

Je znepokojujúce, že sa od nich ani nevyžaduje, aby podnikli „primerané“ kroky na ochranu informácií o zákazníkoch pred neoprávneným prístupom, čo znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb nie je zodpovedný za to, ak niekto hackne ich databázu.

„Bez týchto pravidiel budú poskytovatelia internetových služieb schopní monitorovať, zhromažďovať a ukladať takmer všetko, čo robíte online, a predávať tieto informácie inzerentom a spoločnostiam zaoberajúcim sa získavaním údajov – a použiť ich na vytvorenie takmer úplného profilu vašej online aktivity,“ povedal Evan Greer Boj za budúcnosť.

Môžete si zvoliť svojho ISP?

Každý poskytovateľ internetových služieb bude fungovať podľa vlastnej morálnej šípky, čo znamená, že ak sa váš miestny poskytovateľ internetových služieb rozhodne využiť každé z týchto invazívnych opatrení a využiť osobné údaje svojich zákazníkov, je to úplne na nich.

Odporúčame vám vyhľadať ISP, ktorý vezme vaše súkromie do vlastných rúk a bude rešpektovať vaše osobné informácie. Tu je ich zoznam.

Výber vášho obľúbeného poskytovateľa internetových služieb bohužiaľ nemusí byť taký jednoduchý, pretože veľa ľudí nemá na výber v závislosti od ich umiestnenia.

Ak je to váš prípad, nebojte sa. Máme všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa naučili skryť históriu prehliadania pred poskytovateľom internetových služieb a blokovať sledovanie poskytovateľa internetových služieb.

Ako skryť históriu prehľadávania od poskytovateľa internetových služieb

Zhromaždili sme tri najlepšie možnosti, ktoré môžete použiť na skrytie histórie prehliadania pred poskytovateľom internetových služieb.

Používajte HTTPS všade:

Na vašom vyhľadávacom paneli majú niektoré weby HTTP, zatiaľ čo iné majú protokol HTTPS. Ku každej webovej stránke, ktorú navštívite, by mal byť pripojený symbol uzamknutého zámku a slovo „Secure“ naľavo od HTTPS. Electronic Frontier Foundation ponúka HTTPS Everywhere, rozšírenie prehliadača, ktoré šifruje vaše informácie a blokuje sledovanie poskytovateľov internetových služieb.

Ak sa pripájate k webovým serverom HTTP, protokol HTTPS Everywhere núti web šifrovať vaše údaje, ak web podporuje protokol HTTPS.

Aj keď to chráni obsah vašich informácií, váš poskytovateľ internetových služieb stále vidí všetky navštívené stránky. Váš poskytovateľ internetových služieb môže napríklad navštíviť Facebook, ale neuvidí váš informačný kanál, keď ste tam.

Mysli na to: Súkromný režim alebo režim inkognito vášho prehliadača NEBUDE poskytovateľom internetových služieb brániť v monitorovaní vašej činnosti na internete.

Použite Tor:

Ak chcete zachovať všetky informácie prehľadávania a blokovať sledovanie ISP, Tor je absolútne bezpečná metóda. Tor Browser šifruje vašu komunikáciu a efektívne bráni poskytovateľom internetových služieb a všetkým ostatným v sledovaní vašich online aktivít zúžením vašej prevádzky prostredníctvom série virtuálnych tunelov..

Nevýhody oproti VPN:

Prehliadač ponúka úplnú anonymitu, ktorá používateľom umožňuje dokonca fušovať na temnom webe, ale mnohí používatelia považujú Tor za trochu komplikovanejšieho a menej pohodlného ako VPN z nasledujúcich dôvodov:

 • VPN šifruje všetku prenášanú komunikáciu, zatiaľ čo Tor chráni iba informácie, ktoré posielate cez prehliadač Tor. Žiadne iné zariadenie alebo aplikácia nebude anonymizovaná.
 • Tor nie je kompatibilný s webovými stránkami, na ktorých je spustený bezpečnostný softvér Cloud Flare, ktoré väčšina webových stránok používa. 
 • Takmer zakaždým, keď zadáte novú doménu, budete musieť napísať bezpečnostnú captcha, aby ste dokázali, že ste človek. Táto úloha sa stáva čím ďalej tým viac nepríjemnejšou, čím viac prehliadate.
 • Vládne agentúry ako NSA sú mimoriadne podozrivé z toho, že niekto používa Tor, aj keď sú vaše úmysly čestné.
 • Môžete si všimnúť zníženie rýchlosti internetu v závislosti na trase vašej prevádzky Tor.

Použite platenú virtuálnu súkromnú sieť:

Virtuálna súkromná sieť (VPN) vám umožňuje prakticky meniť adresy IP a odosielať informácie prostredníctvom šifrovaného tunela, čo vám umožňuje anonymne prehliadať a maskovať svoje online aktivity..

Aj keď existujú bezplatné siete VPN, nikdy by ste nemali dôverovať bezplatnej službe (alebo nereálne lacnej), aby ste sa starali o svoje súkromie alebo o ochranu svojich osobných údajov. Tieto „príliš dobré služby“ na to, aby to bola pravda, sú zvyčajne také.  

Dobrá sieť VPN sľubuje, že nebudete zaznamenávať svoju prevádzku alebo adresu IP, ponúkať silné a aktuálne šifrovanie, ďalšie položky, ako je napríklad prepínač zabíjania na internete, automatické zabezpečenie siete Wi-Fi a skutočne petície za celkovú bezpečnosť a slobody internetu po celom svete.. 

Na rozdiel od používateľov servera Tor, ktorí riskujú, že sa stanú podozrivými cieľmi pre orgány alebo poskytovateľov internetových služieb, ktorí sa môžu začať pýtať, prečo používate médium spojené s temným webom, sieť VPN jednoducho šifruje všetku internetovú komunikáciu a smeruje ju cez rôzne servery. , Váš poskytovateľ internetových služieb navyše nevidí návštevnosť vášho prehľadávača, žiadny obsah prenášaný cez internet ani nevkladať cielené reklamy, čo vám umožňuje skryť históriu prehliadania pred poskytovateľom internetových služieb.. 

Skontrolujte svoj stav:

Po výbere preferovaného spôsobu anonymity by ste mali chvíľu skontrolovať, či sú vaše informácie skutočne bezpečné. Môžete to urobiť pomocou  IPLeak.net a Test tesnosti DNS aby ste skontrolovali, či sa prenášajú niektoré z vašich informácií.

Čo môžete urobiť pre ochranu vášho súkromia online

Skutočnosť, že poskytovatelia internetových služieb nenesú zodpovednosť za „primeranú“ ochranu vašich osobných údajov, je spravodlivé povedať, že šifrovanie údajov je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým..

Ak sa chcete dozvedieť, ako môžete pomôcť v boji za digitálne súkromie, prečítajte si Nadáciu Electronic Frontier Foundation a povedzte svojim voleným úradníkom, čo si myslíte o pravidlách FCC a o úsilí Kongresu o ich zrušenie..  

Ak chcete ihneď chrániť svoje súkromie online, stiahnite si niektorú z našich vysoko bezpečných aplikácií VPN a začnite prehliadať pomocou šifrovania na úrovni banky a anonymnej adresy IP ešte dnes.

Dúfame, že tento blog vám pomôže dosiahnuť úplné súkromie, ktoré si zaslúžite online. Máte nejaké pripomienky, návrhy alebo požiadavky na funkcie? Neváhajte nás kontaktovať a pripojiť sa k nám na sociálnych sieťach! Radi by sme vás počuli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map