7 jednoduchých krokov na ochranu súkromia na Facebooku

Chráňte svoje súkromie na Facebooku


Zoberme si, ako chrániť vaše súkromie na Facebooku. Veľa ľudí publikuje veci na sociálnych médiách bez toho, aby rozmýšľali nad tým, kto ich uvidí a ako bude vnímaný. Pozrime sa, ako zostať súkromným na Facebooku!

Facebook čelí veľkej kritike za svoje postupy ochrany osobných údajov a za použitie údajov 1,3 miliardy používateľov na reklamu. Ak ste niekedy boli v Správcovi reklám, uvedomujete si, koľko o vás Facebook vie, je to trochu desivé!

Aby sa s tým vyrovnali, majú super pekne navrhnutú stránku s názvom Základy ochrany osobných údajov na Facebooku, kde si môžete prečítať viac o tom, čo ostatní vidia o vás, ako s vami ostatní interagujú a ako si prispôsobiť to, čo vidíte od priateľov a inzerentov..

Samozrejme by sme nemali zabúdať, že Facebook má veľký záujem o predaj reklamy na základe všetkých údajov, ktoré majú o všetkých svojich používateľoch. Všetky vaše aktivity na Facebooku a aplikácie s ním spojené (napríklad kde sa prihlasujete pomocou svojho profilu na Facebooku) im pomáhajú vybudovať si svoj profil. Dokonca idú tak ďaleko, že sa vás pýtajú, ktoré reklamy sú pre vás relevantné, spolu s použitím všetkého, čo robíte na Facebooku, na zacielenie reklám na vás. Dokonca sledujú vašu aktivitu na webových stránkach tretích strán a využívajú ju na inzerciu, pokiaľ sa od nej aktívne neodhlásite.

Niektoré všeobecné tipy na ochranu osobných údajov na Facebooku

1. Prečítajte si pravidlá ochrany údajov spoločnosti Facebook

Prečítajte si úplné pravidlá ochrany údajov, ktoré sa týkajú toho, aké informácie zhromažďujú, ako ich používajú, ako zdieľajú vaše informácie, ako spravujú alebo odstránia informácie o vás, ako reagujú na právne žiadosti a ako ich kontaktovať v súvislosti s otázkami týkajúcimi sa ochrany osobných údajov..

Facebook-Data-PolicyFacebook poskytuje jasné pokyny týkajúce sa toho, aké informácie zhromažďujú a ako ich používajú, prečítajte si viac v ich údajových zásadách

2. Zmeňte nastavenia ochrany osobných údajov pre lepšiu ochranu identity

Vaše súkromie nie je v predvolenom nastavení na Facebooku zabezpečené, musíte urobiť určité zmeny v nastaveniach ochrany osobných údajov Facebooku. Tam môžete zmeniť, kto môže vidieť vaše veci, kto vás môže kontaktovať a kto vás môže vyhľadať. Prejdite si to.

Facebook-súkromie, nastaveniePrispôsobte si nastavenia ochrany osobných údajov podľa svojich potrieb

3. Neprijímajte žiadosti o priateľstvo od cudzincov

Ak niekoho prijmete ako svojho priateľa, môžu vidieť všetky vaše profilové informácie a obrázky, ktoré sú viditeľné pre priateľov. Takže ak máte obavy o svoje súkromie, neakceptujte týchto cudzincov. Nezabudnite, že ak ich omylom prijmete, môžete ich kedykoľvek odstrániť a zablokovať. Môžete sa tiež rozhodnúť zaradiť určitých ľudí do kategórie Známky, aby videli iba obmedzenú verziu vášho profilu. Potom, čo niečo uverejníte, môžete si vybrať, ktorú skupinu priateľov by ste si ju mali zobraziť.

4. Deaktivujte zobrazovanie vo vyhľadávačoch

V predvolenom nastavení bude váš profil indexovaný vyhľadávacími nástrojmi, ako je Google, a preto sa môže objaviť vo svojich výsledkoch, ak niekto hľadá vaše meno. Ak to chcete zastaviť, prejdite na nastavenia svojho účtu, potom do sekcie ochrany osobných údajov (naľavo) a zrušte začiarknutie políčka „Chcete, aby iné vyhľadávacie nástroje odkazovali na vašu časovú os?“ voľba.

Ochrana osobných údajov na Facebooku - zakáže vyhľadávačom prehľadávať váš profilVyhľadávacie nástroje môžete zakázať v indexovaní vášho profilu na Facebooku

5. Zastavte zdieľanie svojej polohy

Vďaka funkcii Neďalekí priatelia vidíte, kto je okolo vás, ale zároveň umožňuje Facebooku zhromažďovať údaje o vašej histórii polohy. Potom ho použijú na vytvorenie databázy navštívených miest a na základe toho môžu zacieľovať reklamy na vás.

Vypnite zdieľanie polohyZastavte zdieľanie svojej polohy na Facebooku, aby ste zabránili cielenej reklame

6. Vymažte históriu vyhľadávania

Prejdite do svojho denníka aktivít, kde nájdete všetky svoje aktivity na Facebooku. V navigácii naľavo kliknite na položku Viac a potom kliknite na položku Hľadať. Potom môžete zobraziť celú históriu vyhľadávaní a vyhľadávania môžete odstrániť aj jeden po druhom alebo celý zoznam kliknutím na Vymazať vyhľadávanie. Ako uvidíte, Facebook sleduje všetky vaše vyhľadávania ľudí, stránok a ďalších stránok.

Vymažte svoju históriu vyhľadávania na FacebookuVymažte históriu vyhľadávania. Kliknite na Upraviť pod vyhľadávacím poľom.

7. Získajte kontrolu súkromia pomocou priateľského malého dinosaura

Môžete tiež nechať priateľského malého dinosaura na Facebooku, aby vám dal skontrolovať súkromie, ak kliknete na symbol zámku vpravo hore po prihlásení na Facebook, vyzerá to takto:

 Kontrola ochrany osobných údajov na Facebooku

Malý dinosaurus vás potom prevedie tromi krokmi, aby zabezpečil vaše súkromie, pokiaľ ide o vaše príspevky, aplikácie a profil – vyzerá to takto:

 Nastavenia kontroly osobných údajov na Facebooku

Je to jednoduché a priamočiare. Facebook odviedol skvelú prácu pri nábore takého priateľského malého dinosaura!

Ak máte ďalšie otázky, odporúčame vám prejsť na stránku FAQ o ochrane osobných údajov na Facebooku.

Záverečné myšlienky …

Aj keď SaferVPN pomáha šifrovať vaše údaje a robí z vás anonymných online, ako vidíte, musíte sa od niektorých sledovaní aktívne odhlásiť a zmeniť nastavenia ochrany osobných údajov na sociálnych sieťach. Prijmite opatrenia na zabezpečenie vášho súkromia na sociálnych médiách – teraz navštívte malého dinosaura v oblasti súkromia na Facebooku!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map