Zabezpečenie heslom: Ako zvoliť silnejšie heslo

Ako zvoliť silnejšie zabezpečenie heslom


Získavanie dobrých hesiel je rovnako dôležité ako používanie šifrovaného pripojenia, aby sa vaše osobné údaje na webe udržali v bezpečí. V tejto príručke preskúmam niekoľko osvedčených postupov a uvediem niekoľko rýchlych rád, ktoré vám pomôžu vybrať silné heslo bezpečné pre hackerov!

Dovtedy by ste si mali uvedomiť, že program SaferVPN šifruje vaše pripojenie, aby vás ochránil, najmä ak používate verejné prístupové body, ktoré sú inak nezabezpečené..

Pokiaľ však ide o zaistenie bezpečnosti online, sú bohužiaľ niektoré veci mimo našich rúk.

Jeden z nich používa silné a dobré heslá. Aj keď používate najmodernejší antivírusový program alebo najlepšiu službu VPN na svete, stále ste zraniteľní, ak používate slabé heslá..

Rýchle pozadie šifrovania hesla

Najprv by ste si mali vždy uvedomiť, či webová stránka používa protokol HTTPS na zabezpečenie spojenia medzi počítačom a počítačom. Aj keď ho dnes používajú najobľúbenejšie webové stránky, vždy vyhľadajte v paneli s adresou symbol zámku.

Existujú rôzne spôsoby, ako môžu webové stránky ukladať heslá, niektoré bezpečnejšie ako iné. Ako používateľ nepoznáte, aký typ zabezpečenia heslom web používa. Ak úložisko webových stránok nie je dostatočne zabezpečené, všetky heslá v celej databáze sa môžu prelomiť naraz, ak sa útočníkovi podarí dostať sa do svojho systému. V takom prípade ste veľmi zraniteľní, ak používate rovnaké prihlasovacie údaje pre iné webové stránky.

Ako sú heslá šifrované (voliteľné čítanie)

Táto časť sa stáva polotechnickou s cieľom urobiť zrozumiteľnú bezpečnosť hesiel pre všetkých, ale môžete prejsť na nasledujúcu časť.

Niektoré webové stránky ukladajú všetky svoje heslá vo formáte obyčajného textu, čo znamená, že ktokoľvek, kto doň dokáže preniknúť, dokáže čítať všetky heslá bez toho, aby potreboval praskanie alebo ďalšie nástroje.

Pri šifrovaní hesiel robia webové stránky tzv. Hashovanie:

Hashovanie heslom je jednosmerná funkcia, ktorá premieňa heslá na reťazec čísel a písmen, aby ich chránilaTakto vyzerajú hashované heslá

Hash je jednosmerná funkcia, ktorá prevádza vaše heslo na pevný reťazec písmen a číslic. Akákoľvek zmena hesla, napríklad veľké písmená alebo nahradenie písmen číslom, má za následok úplne odlišné hodnoty hash. Každé heslo bude mať vždy rovnaké hodnoty hash, čo znamená, že heslo „ahoj“ sa vždy prekladá do rovnakého reťazca hash.

Posledný bod je dôležitý, pretože aj keď webová stránka používa šifrovací systém na zakódovanie svojich hesiel, útočník by mohol pomocou hashovacieho softvéru spustiť celý slovník a potom použiť softvér, ktorý sa pokúsi prihlásiť pomocou všetkých hashov. Ak napríklad používate jednoduché heslo, napríklad „heslo“, „amerika“ alebo „tajné“, útočníkovi nebude trvať dlho, kým vstúpi do vášho účtu..

Výnimka z vyššie uvedeného je, ak webová stránka používa „soľ“ na zašifrovanie hesla. V podstate (ospravedlňujeme sa za získanie technickej stránky), pred heslom pridá do vášho hesla náhodný reťazec písmen a číslic.

Existujú online databázy s hashmi najčastejšie používaných hesiel. S takýmito nástrojmi by hacker mohol v podstate jednoducho zadať akékoľvek ukradnuté hashovacie heslá a previesť ich na ekvivalent hesla pre obyčajný text..

Hackeri majú k dispozícii širokú škálu nástrojov na prenikanie do databáz alebo na hrubú silu na uhádnutie hesiel. Ak vaše pripojenie nezašifrujete a sledujú ho, môžu si položiť ruky na vaše heslá hash. Keď sú hackerovi vo vlastníctve, stačí spustiť hash v takejto databáze, aby ho dešifroval a prihlásil sa k vašim osobným účtom. Ak používate rovnaké heslo pre viac stránok, hacker sa môže prihlásiť na všetky z nich.

 Podrobný technický sprievodca hashovania nájdete tu.

Čo to pre vás znamená:

Z pohľadu laikov, ak používate veľmi bežné heslo alebo jeho variáciu, hacker môže pomocou veľmi jednoduchých nástrojov otestovať svoju cestu do vášho účtu, pretože existujú databázy všetkých najbežnejšie používaných hesiel, ktoré môžu používať. Aby ste zostali v bezpečí, musíte šifrovať pripojenie a používať silné heslá. Čítajte ďalej a získajte viac informácií o výbere bezpečných hesiel!

Ako vyberať dobré heslá

Dobre, takže teraz, keď viete, ako sa heslá ukladajú a ako sa dajú prelomiť, pozrime sa na niekoľko tipov na zabezpečenie hesiel..

 Toto nie sú bezpečné heslá:

 • Vyhnite sa používaniu príliš zrejmých hesiel, ako sú mená vašich milovaných členov rodiny, miesto narodenia, obľúbený film, nálada mladistvých atď.

 • Nepoužívajte heslá pozostávajúce iba z jediného slova, ktoré nájdete v slovníku

 • Neukladajte žiadne heslá vo formáte obyčajného textu vo svojom počítači do svojej e-mailovej schránky, len ak k nim hacker získa prístup.

 • Nepoužívajte rovnaké heslo pre všetky svoje online účty – minimalizujete tak riziko v prípade porušenia

Jedná sa o bezpečné heslá:

 • Používajte dlhé heslá: čím dlhšie sú, tým dlhšie budú trvať

 • Použite kombináciu veľkých a malých písmen

 • Kombinujte čísla v hesle

 • Používajte špeciálne znaky, ako napríklad!, @, #, $ A &

 • Pre každý z vašich dôležitých účtov použite iné heslo

 • Svoje poverenia si zapamätajte pomocou dôveryhodného a zabezpečeného správcu hesiel

Ako si teda vytvoríte veľmi bezpečné heslo?

Tu je dobrý trik.

Zapamätajte si zbor vašej obľúbenej skladby, obľúbenej ponuky, riadku z filmu, ktorý máte radi, alebo len niečo osobného, ​​na čo si pamätáte. Ako skutočné heslo potom použite prvé znaky každého slova. Dalo by sa dokonca striedať malé a veľké písmená a pridať na koniec reťazec čísiel, aby bolo ešte zložitejšie.

Príklad by bolo, že ak plánujete cestovať do Španielska 12. augusta, môžete vytvoriť vetu: „Navštívím Španielsko v stredu 12. augusta 2015!“ že potom zmeníte na „IwbvSoWA122015“. Teraz nepoužívajte toto presné heslo, ale slúži len na ilustráciu môjho názoru. Namiesto toho si vytvorte takúto variáciu!

Ak máte ťažké prísť s dobrým heslom, vyskúšajte bezplatný generátor bezpečných hesiel spoločnosti LastPass.

Začnite ešte dnes, pozrite si svoje súčasné heslá a zmeňte tie, ktoré nie sú bezpečné. Pri prihlásení do súkromných účtov nezabudnite vždy hľadať šifrovanie HTTPS a nezabudnite šifrovať svoje spojenie so serverom SaferVPN, aby ste zabránili hackerom ukradnúť vaše heslá.!

Ak ho ešte nemáte, vyskúšajte SaferVPN zadarmo teraz!

Bonus: nástroje, ktoré vám pomôžu zapamätať si heslá

Existuje veľa nástrojov na správu hesiel, ale tu sú dve populárne nástroje, ktoré vám pomôžu začať:

LastPass

S programom LastPass si budete musieť pamätať iba jedno heslo, pretože bezpečne uloží všetky vaše heslá zašifrované v ich „trezore“. Môže dokonca automaticky navrhovať heslá pre všetky nové online účty, ktoré vytvárate, a automaticky vyplniť prihlasovacie údaje online.

Prístup na prívesok na kľúče

Ak používate zariadenie Apple, môžete použiť vstavaného správcu hesiel. Umožní vám prístup ku všetkým uloženým heslám, ale môžete si tiež ručne vytvoriť nové položky, ktoré si budete pamätať.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map