Úplný seznam technických gigantů, kterým můžete věřit – EFF je „Kdo má záda?“ Zpráva 2015

EFF


Nadace Electronic Frontier Foundation (EFF) nedávno sestavila svou výroční zprávu za rok 2007 jak dobře hlavní technologické společnosti chrání vaše soukromá data před vládními dotazy. Máme pro vás úplný seznam těch, které se vám vrátily, a těch, kteří se prostě nedotknou.

Shrnutí zprávy „Kdo má vaše záda“ za rok 2015

S rostoucím časem stráveným denně na internetu, tech giganti jako Facebook, Google a Apple o vás toho tolik vědí. Svěřujeme jim naše fotografie, místa a spoustu dalších osobních údajů. Teď byste nechtěli, aby se tato data dostala do nesprávných rukou, že? Zvláště ne, pokud jste v zemi, která cenzuje, monitoruje a omezuje internet.

Snowden nám dokázal, že ani obyvatelé Západu si nemohou být jisti, že jejich údaje budou v bezpečí před zvědavými očima našich vlád. Zprávy a prohlášení naznačují možnost zapojení telekomunikačních operátorů do hromadného dohledu NSA.

Aby pomohla spotřebitelům, vydává Nadace Electronic Frontier Foundation roční zprávu s názvem „Kdo má záda?“. Cílem EFF je jejich zpráva dvojí:

 1. Vzdělávání jednotlivců, se kterými online společnostmi je bezpečné obchodovat,

 2. Stimulovat výše uvedené společnosti, aby se postavily za soukromí svých uživatelů u soudů a prokázaly průhlednost ve svých jednáních s vládami

V tomto článku doufáme, že získáte trochu moudřejší společnosti, kterým můžete věřit. Nicméně varování: i když tyto společnosti dělají vše pro to, aby ochránily vaše soukromí, nikdy si nemůžete být stoprocentně jistí, že to tak vždy zůstane. Vždy přijímejte preventivní opatření, abyste zůstali anonymní online.

Jak byly společnosti hodnoceny

Pro hodnocení zkoumaných technologických společností bylo použito pět kritérií, a to:

 • Osvědčené postupy v oboru: Společnosti musí splnit tato 3 kritéria, aby získaly hvězdu:

  1. Vyžaduje společnost, aby vláda před předáním obsahu uživatelské komunikace získala rozkaz od soudce??
  2. Zveřejňuje společnost zprávu o transparentnosti, tj. Pravidelná, užitečná data o tom, kolikrát vlády vyhledaly uživatelská data a jak často společnost poskytla vládním datům vládám?
  3. Vydává společnost průvodce vymáháním práva vysvětlující, jak reagují na požadavky vlády na údaje?
 • Řekněte uživatelům o žádostech vlády: Pokud vláda požaduje osobní údaje, budou tyto společnosti předem informovat své uživatele, pokud se nejedná o naléhavý případ.

 • Veřejně zveřejnit zásady společnosti pro uchovávání dat: Chcete-li získat hvězdu v této kategorii, musí společnost zveřejnit, jak dlouho uchovávají údaje o svých uživatelích, které nejsou uživatelům přístupné, jako jsou protokoly IP adres uživatelů a smazaný obsah.. 

 •  Zveřejněte, kolikrát vlády usilují o odstranění uživatelského obsahu nebo účtů, a jak často společnost vyhovuje: Aby společnost získala hvězdu, musí pravidelně zveřejňovat, jak často vlády usilují o odstranění uživatelského obsahu nebo pozastavení uživatelských účtů, a také o tom, jak často společnost těmto požadavkům vyhovuje..

 • Veřejné zásady pro uživatele: opačné zadní strany: Hvězda je udělována společnostem, které zaujímají veřejné stanovisko proti nucenému začlenění záměrných bezpečnostních slabostí nebo jiných nucených zadních dveří, aby vlády pronikly do činností uživatelů.

Výsledky EFF 2015 „Kdo se dostal zpět?“

eff-2015-report

Mezi body, které získaly plné body, patří Adobe, Apple, Credo, Dropbox, Sonic, Wikimedia, WordPress a Yahoo. Můžete si být jisti, že se snaží co nejlépe chránit své uživatele před požadavky úřadů na uživatelská data.

Proti WhatsApp a AT&T se objevuje silné varovné slovo, nejhorší výsledky v průzkumu, z nichž každý má pouze 1 hvězdičku. Dejte si pozor na to, co posíláte komukoli, protože se do něj mohou zapojit vlády. Je to docela znepokojivé, protože lidé odesílají velmi citlivá data a často soukromé zprávy a fotografie, které by se neměly dostat do nesprávných rukou.

Závěrečné myšlenky

Jak vidíme, některé z webových stránek a služeb, které každý z nás používá každý den, ohrožují naše soukromí na internetu. Zatímco někteří dělají skvělou práci na ochraně nás online, jiní ne.

Chceme proto zdůraznit potřebu dalších opatření proti zvědavým očím úřadů, nejen při cestách do cenzurujících zemí, jako je Rusko a Čína, ale také v západních zemích, protože očividně nejsme v bezpečí před zvědavými očima našich vlád zde.

Několik rychlých tipů na zabezpečení vašeho soukromí:

 • První rada je velmi přímočará: držte se zákona a v žádném případě neprovádějte žádné podezřelé činnosti online

 • Nezapomeňte upravit nastavení ochrany osobních údajů na sociálních médiích – další informace o ochraně osobních údajů na Facebooku naleznete zde

 • Používejte soukromý režim prohlížeče, takže je obtížnější sledovat vaše aktivity a zabraňuje sledování souborů cookie

 • Nikdy nepoužívejte bezplatný proxy nebo VPN, protože cena, kterou platíte, je vaše soukromí

 • Skryjte svou IP adresu a staňte se tak online nepřijatelnou

 • Vždy se připojte k internetu pomocí VPN, protože to šifruje vaše data a zabraňuje vládnímu snoopingu. Získejte zdarma zkušební verzi SaferVPN, pokud ji již nemáte!

>

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map