Co dělat, když je váš účet v sociálních médiích napaden

notebook s hackerskou nálepkou a cestovní nálepky


Pokud jste ztratili kontrolu nad svým účtem, už nehledejte nic! Jsme tu, abychom podrobně popsali všechny kroky, které musíte podniknout, abyste znovu získali přístup k vašemu účtu a zabránili dalšímu hackerství v sociálních sítích, aby se v budoucnu znovu neopakovalo. Pouze vy můžete zajistit, aby vaše data byla v bezpečí!

Zatímco drobný hacker na sociálních médiích může zahrnovat trapné příspěvky na sociálních médiích, došlo také k obrovskému nárůstu útoků ve velkém měřítku, což může vést ke škodlivé ztrátě dat a dokonce i krádeži identity!

Pokud dojde k napadení vašeho účtu sociálních médií, jednoduše změna hesla vás nezachrání. Znáte další kroky, které musíte podniknout, abyste se ujistili, že hacker nepřipravil váš účet na následné útoky? Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste hackerům zabránili natrvalo!

Jaká jsou rizika hackerů v sociálních sítích?

Řekněme, že od přátel máte nějaké zprávy, že jste odeslali několik útržkovitých zpráv. Je pravděpodobné, že váš počítač není jen na šílenství, i když tomu bychom všichni rádi věřili. Pokud jste se stali obětí hackerství v sociálních médiích, musíte vzít v úvahu skutečnost, že tato osoba má plný přístup k vašemu účtu. 

I kdyby se hacknul jen jeden web, mohly by být napadeny i vaše další účty.

Hackeři nezískají pouze přístup k vašemu uživatelskému jménu a heslu. Pokud stejné heslo použijete i na jiných webech, pravděpodobně také získají přístup ke každému z vašich dalších účtů. Pokud jste například Facebook spojen s vaším Instagramem, jsou to dva účty, které lze snadno napadnout! Podobně, pokud je váš Twitter propojen s vaším Instagramem, pak voilà! Úplný přístup k účtu.

Podívejme se, jaké informace mohou z těchto účtů získat. Vaše datum narození je pravděpodobně na vašem Facebooku, vaše osobní e-maily jsou zamčené na těchto stránkách, vaše telefonní číslo je pravděpodobně viditelné pro hackera, mohou posílat zprávy všem svým kontaktům atd. Nezapomeňte, že to není jen trapné, ale vaše kontakty by jim dokonce mohly nakonec poslat peníze…

Je to více než jen vaše hesla, která jsou ohrožena.

Není těžké si představit, jak se tento trend dále hromadí, a nechat útočníka dokonce provést krádež identity pomocí vašich osobních údajů. To vše může ovlivnit nejen vaši reputaci online (zejména pokud jste firma!), Ale také vaše finance.

Jak zjistím, zda byl můj účet napaden?

Ne každý dostane od svého e-mailu nebo webu sociálních médií přímou zprávu, že jeho účet byl ohrožen. Nemusíte tedy okamžitě vědět, že s vaším účtem není nic v pořádku, zejména pokud útočník provádí pouze malé změny nebo zasílá pravidelné zprávy. Některé běžné známky toho, že jste se stali obětí hackerství v sociálních médiích, jsou:

 • Pokud máte na svém účtu ŽÁDNÉ aktualizace, které jste sami nezveřejnili
 • Pokud vám někdo řekne, že z vašeho účtu přijali zprávy, které jste neodeslali (občas zkontrolujte odeslané zprávy)
 • Nové hry nebo aplikace spojené s vaším účtem (mohou zahrnovat nákupy)
 • Pokud se zobrazí upozornění, že jste ve svém účtu provedli změny
 • Jakékoli další akce na vašem účtu, jako je napínání, sledování / zrušení sledování, blokování atd.

Jak se můj účet napadl?

Je důležité přesně pochopit, jak došlo k hackerům v sociálních médiích, aby se v budoucnu zabránilo dalším útokům. Zde jsou nejčastější způsoby přístupu hackerů k vašemu účtu:

 • Malware ve vašem zařízení
 • Samotný web je hacknut
 • Váš bezpečnostní software je zastaralý
 • Klikli jste na škodlivý odkaz v e-mailu, přímé zprávě nebo na webové stránce
 • Slabá nebo běžně používaná hesla
 • Aplikace třetích stran, kterou jste autorizovali, byla porušena

Podívejte se, jak snadné je proniknout do společnosti.

Video: Podívejte se, jak se tento hacker vloupal do společnosti

Co dělat, když byl váš účet napaden

Pokud objevíte hacker sociálních médií, je třeba okamžitě podniknout několik kroků:

 • Zkontrolujte, zda počítač neobsahuje malware: Většina hackerů shromažďuje hesla pomocí malwaru. Spusťte v počítači úplnou kontrolu virů a odstraňte škodlivé soubory a programy. Restartujte počítač a spusťte sken ještě jednou, abyste byli v bezpečí. Změna hesel bez vyčištění systému nemusí hackery zablokovat z vašich účtů.
 • Obnovit heslo: Používáte-li kompromitované heslo na jakémkoli jiném webu, změňte jej také tam. Také byste měli posílit své heslo, než tomu bylo dříve. Měl by být dlouhý 10 znaků a používat velká písmena, malá písmena, čísla a symboly.
 • Povolit dvoufázové ověření (2SV): Ověření ve dvou krocích přidává do vašeho účtu další vrstvu zabezpečení. Vyžádáním zvláštního kódu zaslaného do telefonu při změně nastavení účtu si můžete být jisti, že vždy víte, zda se někdo snaží dostat do vašeho účtu.
 • Zrušit oprávnění z aplikací třetích stran: Projděte si autorizované aplikace třetích stran a odstraňte vše, co nepotřebujete. Mnozí z nás bezstarostně kliknou na „autorizovat“, aniž by si uvědomili, kolik informací jim povolíte přístup. Pokud je tato aplikace porušena, jste cíl.
 • Zkontrolujte, zda je váš systém aktuální: Ve skutečnosti nastavte počítač tak, aby se automaticky aktualizoval, abyste získali ochranu před novými útoky co nejdříve.
 • Upozornit přátele a rodinu: Přestože většina lidí si uvědomí, že pravděpodobně neposíláte pozvánky na nákup zázračného léku na hubnutí, stojí za to dvakrát zkontrolovat, zda dostali poznámku. Dejte vědět svým přátelům a rodině, že jste byli hacknuti, zejména v případě, že obdrželi jakékoli žádosti o peníze. To platí zejména v případě, že hack byl výsledkem malwaru nebo škodlivých odkazů.
 • Zkontrolujte nastavení e-mailu: Zkontrolujte nastavení pošty, protože hackeři mohou změnit nastavení tak, aby předali kopii e-mailů. Měli byste také zkontrolovat svůj podpis a ujistit se, že nezanechali žádné skryté kódy nebo stopy. Nezapomeňte také zkontrolovat aktivovanou automatickou odpověď, jejímž cílem je změnit váš e-mail na spamový stroj.
 • Nahlásit jakýkoli spam nebo podvody: Nezapomeňte nahlásit porušení, aby web mohl zastavit šíření útoku.
 • Kontaktujte podporu: Pokud se vám nepodařilo získat přístup k vašemu účtu, budete muset kontaktovat podporu, abyste znovu získali kontrolu.

Phishing, podvody a paměť

Pokud byl váš účet napaden hackery, bylo to pravděpodobně způsobeno phishingem a podvody. Vyplatí se chvilku obnovit vaši paměť, jak tyto škodlivé odkazy často vypadají a jak jim v budoucnu zabránit.

Je spravedlivé říci, že cokoli online, které zní příliš dobře, aby to byla pravda, je pravděpodobně. Přestože by bylo hezké mít několik dávno ztracených vzdálených členů rodiny, kteří by vás chtěli propojit miliony dolarů, a vše, co musíte udělat, je poslat jim údaje o vašem účtu – jsme pěkný že se jen snaží získat přístup k vašim finančním informacím. A co je důležitější, používejte zabezpečené sítě a chráňte se pomocí VPN.

Procházet soukromě pomocí SaferVPN

U SaferVPN jsou vaše data vždy šifrována pomocí 256 AES šifrování na úrovni banky. Pomozte zabránit hackerům v sociálních médiích tím, že zajistíte, že vaše osobní údaje nebudou nikdy online vystaveny.

Pokud ještě nemáte SaferVPN, získejte předplatné ještě dnes (nabízíme 30denní záruka vrácení peněz, nemáte co ztratit!) nebo zkuste SaferVPN zdarma takže si můžete vychutnat klid mysli online.

Máte zpětnou vazbu, návrhy nebo žádosti o funkce? Neváhejte nás kontaktovat, klást otázky v komentářích a připojit se k nám na sociálních médiích! Rádi bychom od vás slyšeli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map