Paraqitja e veçorisë së re automatike të sigurisë WiFi të SaferVPN

Paraqitja e veçorisë së sigurisë automatike WiFi të re të SaferVPN


SaferVPN është krenare të njoftojë nisjen e re të re veçori automatike e sigurisë WiFi! Tani mund të shfletoni çdo pikë të nxehtë publike Wi-Fi pa shqetësime ose frikë. Në këtë postim, ne do të ekspozojmë rreziqet në rritje të Wi-Fi publik, dhe do të zbulojmë se si kjo veçori e re mbron menjëherë shfletimin tuaj.

Wi-Fi publik është kudo, shpesh falas dhe shumë i përshtatshëm – por është gjithashtu mjaft i rrezikshëm. A e dini se 99 përqind e këtyre rrjeteve janë të pasigurtë ose kanë ndarë fjalëkalime dhe për këtë arsye komprometohen lehtë nga snoopers dhe hakerat? Pra, para se të hyni në pikën tjetër të mundshme të Wi-Fi për të qëndruar të lidhur, është e rëndësishme të njihni rreziqet e komprometimit të të dhënave tuaja personale, nuk kanë qenë kurrë më të mëdha.

SaferVPN është krenare të njoftojë nisjen e një tipari të ri, emocionues i cili mund të ndryshojë gjithçka. Tani, me Sigurinë tonë Wi-Fi automatike, sa më shpejt që telefoni juaj të lidhet me një pikë të paqëndrueshme publike WiFi, ju automatikisht do të mbroheni nga vjedhjet e identitetit në internet dhe kërcënimet ndaj sigurisë në internet – pa pasur nevojë të bëni një gjë!

Në këtë blog, ne do t’ju tregojmë saktësisht se çfarë duhet të jeni të vetëdijshëm kur të shfletoni dhe si mund të ketë funksionin e parë automatik të sigurisë WiFi SaferVPN menjëherë mbroni të dhënat tuaja dhe identitetin online.

E vërteta në lidhje me sigurinë WiFi

Nga një vatër e pikave të rreme WiFi në Lojërat Olimpike të Verës së këtij viti në Rio, deri në kërcënimin në rritje të rrjeteve të përbashkëta Airbnb, siguria Wi-Fi është një shqetësim në rritje për të gjithë ne.

Rrjetet e pasigurta publike Wi-Fi janë një strehë për hakerat, të cilët duan të prenë kafenetë, hotelet dhe kudo tjetër turmat mblidhen për të marrë lidhje në internet, pasi ato janë objektiva jashtëzakonisht të lehtë për të shkelur sistemet në mënyrë anonime dhe vjedhin të dhëna personale. Hakerët mund të shohin se çfarë bëni në faqet e pakriptuara (faqet pa https në fillim të adresës së URL), si dhe cilat faqe të koduara që vizitoni, dhe e shfrytëzojnë këtë mundësi për të instaluar një program me qëllim të keq që mund të kapë informacion konfidencial si detajet e kartës tuaj të kreditit, emrat e përdoruesve, fjalëkalimet dhe shkëmbimet e postave personale.

Dhe ka një shans të mirë në vitet në vazhdim, rreziqet do të bëhen edhe më të larta. Sot, ka mbi 50 milion pika të nxehta publike Wifi globalisht, me atë numër që pritet të rritet 7 herë këtë sasi, në mbi 440 milion pikat e nxehta deri në vitin 2020!

Një studim i fundit i publikuar nga grupi ndërkombëtar i sigurisë kompjuterike Kaspersky zbuloi se over ⅓ e njerëzve pranoni të regjistroheni në një rrjet WiFi të pasigurtë publik në aeroporte, kafene, apo restorante me pajisjen e tyre të punës. Rreth 25% pranojnë se ata kanë bërë një blerje, dhe kartelë hyrje ose detaje bankare gjatë përdorimit të WiFi publik në 12 muajt e fundit. Studimi gjithashtu zbuloi se 1 në 5 persona dhe 3 në 10 menaxherë të lartë të biznesit janë goditur nga krimi kibernetik ndërsa ndodhet jashtë.

Mesatarisht, në tregun e zi të sotëm, hakerët janë në gjendje të shesin secilën kartë krediti të vjedhur për 30 dollarë! Me atë lloj nxitjeje, është e sigurt të thuhet se rritja e fundit e vjedhjeve të identitetit lidhet drejtpërdrejt me rritjen e rrjeteve publike Wi-Fi.

Si ndodhin Wi-Fi Hacks?

Ju mund të pyesni veten se si këta hakerë janë në gjendje të depërtojnë në kompjuterin tuaj. Ekzistojnë disa mënyra të ndryshme që një haker do të përpiqet të fitojë hyrjen në kompjuterin tuaj, kjo vjen në formën e nuhatjes, goditjes anësore dhe çiklistëve..

nuhatës:

Sniffing është mjeti më i zakonshëm që një haker do të përdorë për qasje. Nuhatja është kur një individ me qëllim të keq përdor softuer të disponueshëm për të përgjuar të dhënat që dërgohen në dhe nga pajisja juaj. Kjo mund të ndodhë kur lidheni me një WiFi Publik që nuk përmban ndonjë kriptim, individi mund të përdorë të njëjtat kredenciale për hyrje për të hyrë në llogaritë që përdorni si bankat në internet ose blerjet..

Sidejacking:

Ky sulm përfshin nuhatjen e paketave të të dhënave për të vjedhur cookies në internet të përdoruesit dhe rrëmbimin e seancës. Ndërsa hakerat mund të mos kenë akses në informacionin tuaj të hyrjes, ata mund t’ju imponojnë gjatë seancës tuaj të hapur dhe të bëjnë ndryshime në median tuaj sociale, ose madje të dërgojnë mesazhe në kontaktet tuaja.

Honeypotting:

Dhe e fundit, nuk është Honeypotting, i njohur gjithashtu si sulmi Evil Twin. Kjo është kur krijohet një rrjet Wi-Fi mashtrues dhe shfaqet si një lidhje legjitime. Kur përdoruesit të bashkohen në rrjet, hakerat do të fillojnë një sulm njeri-në-mes, duke përgjuar të gjitha të dhënat midis jush dhe rrjetit.

Ruajtja e Sigurisë WiFi – Automatikisht

Për të ndihmuar në luftën kundër vjedhjes në internet, ne kemi zhvilluar një tipar të ri automatik të sigurisë WiFi automatike që do t’ju lejojë të shfletoni menjëherë dhe me lehtësi në WiFi Publike..

Mbrojtja automatike Wi-Fi, tani e disponueshme për të gjitha aplikacionet tona VPN, lidh automatikisht pajisjen tuaj në një kanal VPN të sigurt dhe të koduar, sapo të lidheni me një lidhje WiFi të pasigurt. Ju nuk duhet të lidheni me VPN!

Aplikacionet tona ju lejojnë të shfletoni uebin me kriptimin e nivelit bankar 256-bit, në mënyrë që të mbroni të dhënat tuaja personale nga hakerat që përpiqen të vjedhin informacionin tuaj më të vlefshëm. Shijoni paqen e mendjes që mund të shfletoni në internet me siguri në çdo kohë, në çdo vend.

Shfletim i lumtur i sigurt!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map