5 Arsyet për të përdorur një VPN në Pushime

vajzë në makinë


Të shkoni me pushime këtë verë? Ja pse duhet të udhëtoni gjithmonë me një VPN.

Kur mendoni për VPN, ju me siguri mendoni për gjërat e zoti që i përdorni për shtëpi ose punë – d.m.th., zhbllokimin e përmbajtjes gjeoreskufizuar, enkriptimin e të dhënave tuaja, marrjen e një adrese IP anonime, etj..

Por merrni një VPN me vete me pushime dhe do të mësoni shpejt pse është pothuajse aq e rëndësishme sa të kujtoni të paketoni pasaportën tuaj.

pasaportëSigurohuni që akoma të paketoni pasaportën tuaj.

Nëse jeni tashmë me pushime ose po planifikoni një, lexoni më tej për të mësuar se si dhe pse një VPN mund të vijë në ndihmë në udhëtimin tuaj të rradhës.

VPN-të e shpjeguara

Në termat më të thjeshtë, një VPN është një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të siguruar gjithçka që ju bëni në internet është plotësisht private.

Thoughtshtë menduar më mirë si një “tunel” i sigurt, i koduar midis pajisjes që po përdorni dhe pjesës tjetër të Internetit. Drejtoni lidhjen tuaj përmes një VPN dhe aktiviteti juaj në internet regjistrohet automatikisht dhe mbahet sekret nga secila dhe të gjitha palët e treta.

Serverat VPN gjithashtu ju japin një adresë IP të re dhe anonime me bazë në një vend sipas dëshirës tuaj. Për atë që ia vlen, anëtarët e SaferVPN mund të zgjedhin nga serverët VPN në mbi 30 vende në të gjithë globin – të cilat, nga rruga, ju mund të përdorni nga çdo destinacion pushimesh.

Pse keni nevojë për një VPN në Pushime

Pra, si zbatohet e gjitha kjo për pushimet tuaja verore? Këtu janë pesë mënyrat më të mira që një VPN është një pjesë e rëndësishme e udhëtimeve tuaja.

1. Një VPN zhbllokon llogaritë tuaja të transmetimit.

Edhe nëse jeni në vendin më tërheqës në botë, le ta përballojmë: Me siguri do të dëshironi të dekompresoni me ca kohë në ekran. Fatkeqësisht, nëse po udhëtoni jashtë vendit, me siguri nuk do të keni mundësi të hyni në llogaritë tuaja të argëtimit për shkak të kufizimeve të bezdisshme gjeo.

Për të zgjidhur këtë problem dhe zhbllokimin e llogarive tuaja, përdorni VPN-në tuaj për të zhvendosur adresën tuaj IP në mënyrë që të bazohet në vendin tuaj. Llogaria juaj e transmetimit do të mendojë se jeni ende në shtëpi!

2. Ju mund të përdorni Wi-Fi publik pa e vënë veten në rrezik.

Kudo që të udhëtoni, do të takoheni me Wi-Fi publik (në sallën e aeroportit, kafenetë, stacionet e trenave, etj.).

Por nëse përdorni këto rrjete, ka të ngjarë që do të lidheni pa dashje me disa karaktere të pasigurta. E tëra që duhet është disa mjete të thjeshta për djemtë e këqij për të skanuar dhe kapur të dhënat tuaja të pakriptuara – p.sh., posta elektronike, fjalëkalimet, numrat e kartave të kreditit, planet e fluturimit etj..

Përdorni një VPN për të mbajtur të gjithë këtë informacion sekret!

3. Ju mund ta mbani veten të sigurt në Wi-Fi të hotelit.

Qëndrimi në një hotel? Përdorni rrjetin e tyre pa tel pa mbrojtjen e duhur dhe në të vërtetë po transmetoni aktivitetin tuaj në internet për të gjithë të tjerët që janë të lidhur – ashtu si në pikat e nxehta publike pa tel.

Mbroni veten me një VPN dhe mbani zvarritur rrëshqanorët në derën tjetër të mos shohin se çfarë jeni deri më tani!

4. Mund të kurseni qindra dollarë në fluturime dhe dhoma hoteliere.

Pushimet janë të shtrenjta! Para se të rezervoni fluturimet dhe akomodimet tuaja, kontrolloni për të parë nëse mund të merrni një marrëveshje duke përdorur një VPN.

Në thelb, nëse ndryshoni adresën tuaj IP me ndihmën e një VPN, ju mund të mashtroni uebfaqet e hoteleve dhe fluturimeve duke menduar se jeni i vendosur në një vend tjetër – dhe shpesh merrni akses në marrëveshje speciale.

Përdorni truket e duhura dhe mund të merrni qindra dollarë nga faturat e udhëtimit!

biplanNjë mënyrë tjetër (ndoshta më e rrezikshme) për të arritur një marrëveshje në një fluturim.

5. Një VPN i mban qeveritë të vëzhgojnë veprimtarinë tuaj në internet.

Shumë vende janë të njohura për qeverinë që monitorojnë veprimtarinë tuaj të internetit ose censurojnë pjesë të mëdha të uebit. Fatkeqësisht, ndodh kështu që këto vende janë gjithashtu disa nga destinacionet më të mëdha të pushimeve në Tokë. (Për një vështrim se për cilat qeveri po flasim, shikoni udhëzuesin e dobishëm të Freedom House për këtë temë.)

Lessshtë e panevojshme të thuhet, nëse po pushoni në një nga këto vende, ne nuk ju rekomandojmë të përdorni internetin pa një VPN. Ju ka të ngjarë të monitoroheni nga autoritetet, dhe nuk do të keni mundësinë të hyni në faqet që qeveria po bllokon – të cilat mund të jenë pjesa më e madhe e Internetit.

Për fat të mirë, nëse kodifikoni aktivitetin tuaj në internet me një VPN, ato qeveri nuk do të jenë në gjendje të shohin se çfarë jeni duke bërë në internet. Si rezultat, ata nuk do të jenë në gjendje të censurojnë ose të gjurmojnë atë që bëni!

Si të filloni me një VPN

Një VPN është një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për të siguruar gjithçka që bëni në internet është plotësisht private dhe pa kufizime – bërja e një llogarie (ose gjykimi falas) një pjesë thelbësore e planifikimit tuaj të pushimeve verore..

Dhe meqenëse SaferVPN nuk merr ndonjë hapësirë ​​të çmuar të valixheve, është lloj i një ndërhyrjeje pa frymë.

valixheDo të keni akoma vend për një këmishë, një orë dhe një shishe të tërë Hennessy. Udhëtimi i Bonit!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map