Naudodamiesi šiais 6 greitais patarimais, užkirskite kelią internetinei asmens tapatybės vagystei

Asmens tapatybės vagystė internete - SaferVPN


Internetinės tapatybės vagystės auga ir kyla rimta grėsmė. Tvirtinimas gali kainuoti iki kelių tūkstančių dolerių, jau nekalbant apie kelias valandas, kurių reikia padarytai žalai atitaisyti. Leiskite įsigilinti į duomenų ir tapatybės vagysčių temas, o dar svarbiau – kaip jų išvengti!

Kas yra internetinė asmens tapatybės vagystė?

JAV teisingumo departamento ataskaita tapatybės vagystes apibūdina kaip:

„Bandymas ar sėkmingas netinkamas esamos sąskaitos, tokios kaip debeto ar kredito sąskaitos, piktnaudžiavimas asmenine informacija, norint atidaryti naują sąskaitą, arba netinkamas asmeninės informacijos panaudojimas kitais nesąžiningais tikslais, pavyzdžiui, siekiant gauti valstybės išmokas“.

Tapatybės vagystė skaičiais

Daugelis žmonių nežino, kiek aukų kasmet patiria internetinės tapatybės vagystės. Čia yra keletas statistinių duomenų, rodančių, kokia gali būti įprasta vagystė:

 • 2017 m. Tapatybės sukčiavimo tyrimas, išleistas „Javelin Strategy“ & Tyrimais nustatyta, kad Buvo pavogta 16 milijardų dolerių nuo 15,4 mln. JAV vartotojų 2016 m.
 • 34,0 proc. sukčiavimas buvo susijęs su darbu ar mokesčiais.
 • Pažeidimai pasiekė naują rekordą 2016 m. – išaugo iki 1093, palyginti su 780 2015 m.

Aišku, svarbu, kad jūsų tapatybė ir kišenė išliktų apsaugoti nuo kibernetinių nusikaltimų, nukreiptų į jūsų asmeninę informaciją.

Įprasti tapatybės vagystės tipai

Kibernetiniams nusikaltėliams prieiga prie jūsų asmeninių duomenų yra daugybė būdų. Kai kurie įprasti metodai yra šie:

 • Jūsų duomenų įsikišimas, kada naudojantis viešuoju belaidžiu internetu
 • Užkrėsti viešą kompiuterį kenkėjiška programine įranga
 • Sukčiavimo apsimetant, naudojant kenksmingas nuorodas el. Laiške ar svetainėje
 • Žmogaus viduryje (MITM) atakos ir SSL išpardavimas
 • Jūsų įrenginių programinės įrangos pažeidžiamumas

Medicininės tapatybės vagystė pastaruoju metu taip pat auga. Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad medicininės tapatybės vagystės per vienerius metus šoktelėjo daugiau nei 21 procentą ir vidutiniškai aukai kainavo 13 500 USD. Pvz., Net penktadalis aukų net klaidingą informaciją į savo įrašus įtraukė apgavikai, pavyzdžiui, „Tramadol“, teigiami narkotikų testai, o tai savo ruožtu kainavo karjeros galimybes. Vidutinis atvejis išsprendžiamas per 200 valandų – 8 dienas galite naudoti daug maloniau!

„Ransomware“ taip pat auga. Ši atakos forma leidžia užpuolikui užšifruoti failus jūsų kompiuteryje ir palaikyti juos išpirka, kol sumokėsite užpuolikui mokestį, kad jie būtų iššifruoti. Taip pat praktiškai neįmanoma atsekti nusikaltėlių, nes jie slepiasi po keliais šifravimo sluoksniais. Ir jei nemokėsite – gerai, jie su jūsų duomenimis gali daryti ką nori – arba parduoti, sunaikinti, arba panaudoti tapatybės vagystei.

Kaip išvengti tapatybės vagysčių internete

1. Laikykite skirtukus savo sąskaitose

Dauguma internetinių tapatybės vagysčių aukų kenčia dėl neteisėto asmeninių kreditinių kortelių naudojimo. Antras dažniausiai pasitaikantis nusikaltimas yra netinkamas debeto, čekių ar taupomųjų sąskaitų panaudojimas. Svarbu dažnai stebėti savo paskyros veiklą ir įsitikinti, kad visas operacijas atlikote asmeniškai. Patikrinkite, ar jūsų bankas siūlo realaus laiko SMS pranešimus, kai pinigai išimami iš jūsų sąskaitos. Tai padeda išlikti budriems.

2. Naudokite stiprius ir skirtingus slaptažodžius

Įsitikinkite, kad naudojate sunkius raidinius ir skaitmeninius slaptažodžius, nes juos yra daug sunkiau nulaužti. Kartkartėmis pakeiskite juos ir įsitikinkite, kad nenaudojate to paties slaptažodžio visose savo paskyrose. Be to, apsaugokite slaptažodžiu visus savo įrenginius, jei jie pasiklysta, tokiu būdu bet kuris ieškiklis negali pasiekti jūsų asmeninių paskyrų ar duomenų. Daugiau apie slaptažodžių saugumą skaitykite čia.

3. Naudokite apsaugą nuo kenkėjiškų programų ir ugniasienę

Tai padės jums apsisaugoti nuo bet kokių kenkėjiškų išpuolių, kuriais bandoma pavogti jūsų duomenis. Taip pat svarbu, kad turėtumėte naujausias visų tvarkyklių, OS, apsaugos nuo kenkėjiškų programų ir naršyklių versijas, nes jos dažnai atnaujinamos, kad būtų galima pataisyti saugos trūkumus.

4. Neatidarykite ir nespauskite „abejotinų“ el. Laiškų, svetainių ar iššokančiųjų langų

Atsargiai elkitės su el. Laiškais. Tai taikoma ir spustelėjus bet kokias nuorodas ar priedus, nes juose gali būti virusų. Be to, tie iššokantys langai, kurie sako, kad jūsų kompiuteris buvo užkrėstas ir jums reikia atsisiųsti jų antivirusinę? Nedelsdami uždarykite juos! Tai visi paplitę sukčiavimo apsimetant metodais pavyzdžiai, kai nusikaltėliai suvilioja jus pasidalinti su jais asmenine informacija.

5. Laikykitės atsargumo priemonių naudodamiesi viešosiomis interneto vietomis

Mes tai pasakėme vėl ir vėl, bet tai labai svarbu. Kai naudojatės viešosiomis interneto vietomis, turite apsaugoti savo ryšį. Jei to nepadarysite, bet kas kitas tame pačiame tinkle gali perimti visus jūsų duomenis ir net prisijungti prie bet kokių paskyrų, prie kurių esate prisijungę. Sužinokite daugiau apie tai, kaip saugiai naudotis viešosiose interneto vietose.

6. Užšifruokite savo ryšį su VPN

Kad ir kur būtumėte, jungdamiesi prie interneto visada naudokite „SaferVPN“. Tai sukuria papildomą saugumo lygį, nes jis užšifruoja ir užšifruoja visus jūsų duomenis, ir tai daro neįmanoma visiems, bandantiems iššifruoti tai, ką darote internete. Naudodami 256 bitų šifravimą, turėsite tą patį saugumą, kurį bankai naudoja norėdami apsaugoti jūsų internetinę bankininkystę! „SaferVPN“ užkerta kelią tapatybės vagystėms, padarydamas visus jūsų duomenis privačius, kad sraigtasparniai jų negalėtų pasiekti!

Tai taip paprasta! Jei dar neturite „SaferVPN“, išbandykite „SaferVPN“ nemokamai arba užsiprenumeruokite (naudodamiesi mūsų 30 dienų pinigų grąžinimo garantija, neturite ko prarasti!). Pradėkite apsisaugoti nuo internetinės tapatybės vagystės jau šiandien!

Ar turite atsiliepimų, pasiūlymų ar funkcijų užklausų? Nesivaržykite susisiekti su mumis ir prisijungti prie mūsų socialinėje žiniasklaidoje! Mes norėtume išgirsti jus.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map