Vyhýbanie sa podvodom s šifrovaním: S bitcoinmi buďte v bezpečí

Bitcoinový podvod


Každý, kto používa kryptomeny, musí vedieť o každom bitcoinovom podvode a aké sú riziká. Čítajte ďalej a zistite naše tajomstvo, aby ste zostali v bezpečí pri platení bitcoinmi.

Keďže bitcoin neustále láme titulky a priťahuje investorov a praktických používateľov z celého sveta, je ešte dôležitejšie, aby ste boli informovaní o najnovších správach týkajúcich sa bitcoinových podvodov..

Keď sa zaoberáte kryptomenami, ste vystavení vyšším rizikám ako ktorýkoľvek iný užívateľ internetu. Ak je vaše zariadenie napadnuté hackerom, ak je vaša prevádzka zachytená, môžete stratiť oveľa viac, ako je obvyklý účet Facebook, ale vaša ťažko zarobená krypto hotovosť.

Ak sa pýtate sami seba: „Stojí bitcoín za riziko?“, Prečítajte si náš blog a zistite, ako môžete zostať v bezpečí pri používaní bitcoínov..  

Čo je kryptomena?

Kryptomena, tiež známa ako digitálna hotovosť, je medzinárodná platobná sieť. Kryptomena umožňuje výmeny medzi akýmikoľvek dvoma používateľmi počítačov, vytvára „elektronický systém peer-to-peer“ a verejný záznam o finančných transakciách.

Tieto kryptomeny, najmä bitcoíny, majú tri atribúty, ktoré presahujú tradičné meny: decentralizácia, otvorený zdroj a sieť typu peer-to-peer.

Najdôležitejšie je, že sú poháňaní používateľmi žiadny ústredný orgán alebo sprostredkovatelia. Aj keď to môže byť pozitívnym atribútom pre mnoho ľudí žijúcich v utláčateľských vládach, je to práve táto kvalita, ktorá umožňuje prosperovať podvodom s bitcoínmi. (Prečítajte si viac nižšie).

Funguje to takto:

Bitcoin Crash: Čína

Čína zakázala bitcoíny a iné kryptomeny. Čína má prísnu kontrolu nad menou, čo vylučuje schopnosť pohybu peňazí do krajiny a von z nej, čím sa Čína stáva najväčším trhom kryptomeny na svete, čo predstavuje asi 80% celkových bitcoinových transakcií..

teraz, Čína blokuje počiatočné ponuky mincí (ICO)), neregulované crowdfunding pomocou kryptomeny a bitcoinové výmeny. Vláda dokonca žiadala, aby boli všetky bitcoinové výmeny v Pekingu a Šanghaji zrušené, pričom sa uvádza, že kryptomeny sa „stále viac používajú ako nástroj pri trestných činnostiach, ako sú pranie špinavých peňazí, obchodovanie s drogami, pašovanie a nezákonné získavanie finančných prostriedkov“. Zahŕňalo tiež:

 • Osobné údaje: Výmeny sa požadujú, aby sa miestnym orgánom predložilo DVD obsahujúce všetky údaje o obchodovaní a držbe používateľov.
 • Zákaz cestovania: Všetci účastníci výmen, vrátane akcionárov, kontrolórov, vedúcich pracovníkov a hlavných finančných a technických pracovníkov, sú nie je dovolené opustiť mesto a musia plne spolupracovať s orgánmi.

Nemusí to však byť koniec digitálnej meny v Číne. Vlastne plánujú vydať svoju vlastnú digitálnu verziu jüanu.

Výhody použitia kryptomeny

Bitcoiny a iné kryptomeny majú jedinečnú schopnosť prekračovať hranice, prekonávať poplatky za bankový prevod a byť voči výmenným kurzom neprekonateľné bez ohľadu na to, aký je aktuálny stav vašej vlády alebo banky..

Môže dokonca pomôcť pri financovaní slobody tým, že používateľom umožní darovať anonymné dary organizáciám, ktoré nemusia byť schválené miestnymi vládami. Napríklad práva LBGT, potraty, politická opozícia atď. Majú schopnosť nájsť podporu prostredníctvom kryptomeny..

Užívatelia môžu dokonca začať Nákup skutočných položiek. Keďže bitcoín neustále rastie, používa sa častejšie pre širokú škálu výrobkov. Tu je niekoľko príkladov:

 • Bitcoín sa používa na kúpu domu v Texase.
 • 2. najväčší reťazec v supermarkete v Južnej Afrike s platbami bitcoínov.
 • Londýnsky vývojár umožňuje nájomcom platiť vklady v bitcoinoch.
 • V roku 2018 sú bitcoiny akceptované aj pre švajčiarske mesto.

Riziká kryptomeny

Aj keď existuje veľa výhod, pokiaľ ide o používanie kryptomien, existuje aj veľa rizík. Bitcoinový podvod sa môže stať každému, takže si urobte prieskum pred obchodovaním na svojom bankovom účte s bitcoínovou peňaženkou.

Niektoré všeobecné riziká zahŕňajú:

Nezákonné činnosti
Keďže bitcoinové transakcie sú relatívne anonymné, platforma má potenciál prilákať nezákonné činnosti. To od vlád upriamuje negatívnu pozornosť a podporuje prípadný zákaz bitcoínov a iných kryptomen.
Nenahraditeľný
Na rozdiel od transakcií uskutočnených prostredníctvom vášho bankového účtu nemožno bitcoíny v prípade straty alebo krádeže nikdy nahradiť. Neexistuje spôsob, ako obnoviť svoje bitcoiny, ak niekto vnikne do vašej peňaženky. A ak si nezmiešate svoje prihlasovacie údaje, nemôžete svoj účet obnoviť.
Nie je ľahké vložiť peniaze
Ak sa rozhodnete, že chcete bitcoiny vyplatiť, skutočne ich nie je jednoduchý spôsob, ako ich predať. Aj keď mnohé burzy ponúkajú túto službu rôznymi spôsobmi, nie je to také jednoduché ako prevod peňazí z vášho Paypal.
Nestabilná investícia
Ceny bitcoínov v súčasnosti výrazne kolíšu. Každý internetový obchod, ktorý má záujem o prijatie bitcoínov, by musel svoje ceny upravovať takmer každý deň. Okrem toho investori hazardujú, keď ukladajú finančné prostriedky na akcie.
Nariadenia vlády
Momentálne sa väčšina sveta nerozhodla, ako s bitcoinmi zaobchádzať. Keďže bitcoin nie je zdanený, predstavuje hrozbu pre miestne meny. Ak sa vlády rozhodnú zakázať bitcoíny, môžete mať
ťažké získať peniaze späť.
Nenávratné
Je to také jednoduché: Ak sú vaše bitcoíny ukradnuté, nie je možné ich vrátiť. Niekto môže skočiť do stredu, ak vaša transakcia zmení cieľ vášho vkladu – nazýva sa útok typu MITM (Man-in-the-Middle).

Vyhnite sa bitcoinovým podvodom

Ak používate bitcoíny alebo iné kryptomeny, mali by ste si byť vedomí nasledujúcich rizík:

Muž-in-the-Middle Útoky

Jednoducho povedané, útoky typu MITM (man-in-the-middle) môžu zmeniť miesto určenia peňažných prevodov (alebo akejkoľvek dátovej transakcie). Ako už názov napovedá, hackeri zachytávajú dátové balíčky, keď cestujú medzi dvoma obeťami. 

Ak sa pokúšate uskutočniť vklad pomocou bitcoínov, MITM môže zmeniť cieľ svojej transakcie a nechať tak peniaze a váš zamýšľaný príjemca sa pýta, kde je vklad – všetko, čo musia použiť, je malware prostredníctvom e-mailov alebo zdieľanej siete Wi-Fi. -Fi sieť.

Aby ste zostali v bezpečí, používať VPN. Pretože protokoly na overenie totožnosti sú špeciálne navrhnuté tak, aby zabránili týmto typom útokov, VPN zaisťuje šifrovanie typu end-to-end, vďaka čomu sa stáva anonymným vo verejných sieťach..

Hackeri majú prístup k bitcoinovým peňaženkám

Digitálne peňaženky, v ktorých „bezpečne“ ukladáte svoju kryptomenu, sú na vine pri poskytovaní slabej bezpečnosti používateľských účtov. Podľa spoločnosti Positive Technologies podľa všetkého stačilo na to, aby sa do Coinbase prenikla testovacia peňaženka v Coinbase, minimálne osobné informácie o obete – jej krstné meno, priezvisko a telefónne číslo – boli dosť..

Ako povedal CryptoInsider:

„Kybernetické útoky súvisiace s šifrovaním sú na vzostupe. Keďže kryptomena neustále rastie v hodnote a povedomí verejnosti, môžeme očakávať, že tento trend bude pokračovať. Nedávno som bol cieľom takého útoku. Osobne tiež viem o viacerých ďalších prípadoch toho istého útoku, ktoré boli úspešne vykonané. Ešte horšie je, že tento typ útoku sa stáva čoraz bežnejším a je pravdepodobné, že vďaka profesionálnej dokonalosti firiem, ako je Equifax, dôjde k ešte väčšiemu nárastu, čo z neho robí naliehavú tému, keďže takmer každý je bezprostredne ohrozený. ““

Všetci používatelia kryptom by navyše mali zvýšiť svoje zabezpečenie kryptomeny aktiváciou 2FA (dvojfaktorové overenie) vo všetkých výmenných účtoch..

Komplikácie týkajúce sa ochrany osobných údajov

Aj keď sú vaše činnosti v oblasti kryptomeny zabezpečené, stále existujú externé problémy so súkromím, s ktorými musia používatelia vedieť.

 • ISP: Poskytovateľ internetových služieb (ISP) vie zakaždým, keď sa prihlásite do služby Bitfinex alebo na inú bitcoínovú výmenu. Naozaj chcete, aby poznali každý z „anonymizovaných“ denníkov o premávke? Nie je to tak, správne?
 • Verejné Wi-Fi:  Ak máte verejné Wi-Fi, určite by ste nechceli odhaliť skutočnosť, že ste obchodník s bitcoínmi, ľuďom, ktorí sú v rovnakej kaviarni ako Wi-Fi ako vy.

Ak váš ISP alebo Wi-fi „susedia“ uvidia, čo robíte s online, vaša anonymita kryptomeny je úplne vyhodená. Online burzy, ktoré často navštevujete, nástroje na online obchodovanie a peňaženky, ktoré používate, sú ostatným známe. A zdieľané tajomstvo už nie je skutočným tajomstvom.

Ako môžete zostať chránení

Neexistujú žiadne komplexné riešenia pre každý bitcoinový podvod a bezpečnostné riziko. Existujú však stavebné bloky, z ktorých musíte vytvoriť svoj vlastný osobný kryptomenný firewall. Majte na pamäti tieto tipy:

 • Dajte si pozor na pokusy o phishing.
 • Uistite sa, že váš operačný systém obsahuje najnovšie aktualizácie zabezpečenia.
 • Dávajte pozor na ransomware.
 • Používajte bezpečné heslá, ktoré nemožno uhádnuť, a podniknite ďalšie opatrenia na svoju ochranu.
 • Používajte spoľahlivú sieť VPN.

Pri použití siete VPN je všetka vaša prevádzka (vrátane prehľadávaných webových adries) šifrovaná. Ani váš poskytovateľ internetových služieb, ani susedia s vašou kaviarňou nemôžu získať jedinú stopu o vašich online aktivitách. Môžete navštíviť online výmeny, používať svoje peňaženky a obchodovať úplne anonymne – tak, ako by malo byť!

VPN tiež prispieva k vašej bezpečnosti. Keďže je vaša prevádzka šifrovaná, hackeri siete wifi nemôžu uniesť súbory cookie relácie ani ukradnúť vaše heslá v jednoduchom texte.

SaferVPN spoľahlivo kontroluje všetky vyššie uvedené políčka. Šifruje všetok prenos pomocou moderného šifrovania na úrovni banky. Môžete si vybrať ktorékoľvek z viac ako 700 miest v 36 krajinách a presmerovať svoju premávku a skryť ju pred zvedavými očami. Dolezitejsie, vaša skutočná IP adresa nie je nikdy prihlásená aby vaše aktivity v oblasti kryptomeny zostali skutočne súkromné. SaferVPN je tiež uvedený na webe WeUseCoins, jednom z najväčších webových kryptomen. 

Hoci sieť VPN nie je úplným bezpečnostným riešením pre vaše mince, je mimoriadne dôležitou súčasťou ochrany.

Ako používať bitcoiny na zaplatenie za SaferVPN

Nákup, obchodovanie, držba a ťažba kryptomeny sú súkromné ​​činnosti, ktoré by sa mali vykonávať súkromným a bezpečným spôsobom. Používanie spoľahlivej bitcoínovej VPN je veľmi dôležitou súčasťou zabezpečenia súkromia vašich krypt. Súkromná platforma SaferVPN (bez záznamov), rýchla a ľahká platforma nielenže prispieva k vášmu súkromiu pri používaní bitcoínov, ale dokonca akceptuje bitcoiny ako spôsob platby. 

Jednoducho si vyberte plán, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám, a na stránke s platbami vyberte bitcoín. Ak ste sa ešte neprihlásili, vyskúšajte náš SaferVPN zadarmo teraz (pomocou 30-dňová záruka vrátenia peňazí, nemáte čo stratiť)!

Ste sa stali obeťou bitcoinových podvodov? Čo si myslíte o bitcoíne? Podeľte sa o svoje myšlienky v časti Poznámky nižšie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map