VPN vs Proxy – skvelé porovnanie

muž porovnávajúci vpn vs proxy


Mnoho našich používateľov a návštevníkov webových stránok hľadá službu na anonymné prehliadanie a skrytie ich IP adries. Niektorí sú zmätení z rôznych možností tam a premýšľajú o výhodách a nevýhodách VPN verzus proxy. Vysvetlite vám to!

Čo je to proxy a ako to funguje

Proxy je v podstate prostredníkom medzi vami a webom, ku ktorému pristupujete. Pritom uchováva vo svojej pamäti verziu najnavštevovanejších webových stránok, čím sa zrýchľuje prístup k nim. Na druhej strane sa webové stránky, ktoré neboli nedávno navštívené, uložia do vyrovnávacej pamäte. Server proxy vám okrem toho môže v závislosti od použitia umožniť odblokovanie obsahu alebo dokonca blokovať obsah za vás.

Server proxy používaný školou alebo kanceláriou môže používateľom blokovať prístup na určité stránky, ktoré nie sú v súlade s ich pravidlami používania. Umožňuje správcovi siete protokolovať navštívené adresy URL jednotlivých používateľov. To umožňuje údajne zvýšiť produktivitu, chráni pred vonkajšími hrozbami a umožňuje správcovi blokovať nevhodný obsah.

Na druhej strane server proxy možno tiež použiť na získanie prístupu k webovým stránkam, ktoré sú blokované vo vašej krajine, pretože vás môže poslať ďalej na blokované webové stránky. V podstate sa pripájate k serveru proxy v krajine, ktorej geoblokovaný obsah chcete odblokovať, a týmto spôsobom obchádzate obmedzenie.

Nevýhodou – a to je veľká – sú vaše údaje jednoducho prenášané medzi vami a webom žiadne šifrovanie. To znamená, že vaše osobné údaje sa dajú ľahko ukradnúť. Server proxy môže ľahko odpočúvať vaše heslá a súbory cookie, preto sa uistite, že webové stránky, ktoré používate, majú zabezpečené pripojenie SSL a používajú kódovanie https. V opačnom prípade riskujete, že budete podvedení!

Čo je to VPN a ako to funguje

SaferVPN pridáva ochrannú vrstvu šifrovania proti snooperom, hackerom a vládam pri pripojení na internet kvôli zvýšeniu súkromia a bezpečnosti.

VPN je skratka pre Virtual Private Networks a existuje niekoľko spôsobov, ako ju využívať. Napríklad globálna pracovná sila môže byť pripojená k rovnakej VPN, aby mala rovnakú funkciu zdieľania, ako keby sedela na rovnakom mieste. Je to tiež skvelé, keď cestujete do zahraničia a chcete získať prístup k svojej kancelárskej sieti odkiaľkoľvek. Je to, akoby ste sa skutočne nachádzali v miestnej sieti!

Funguje to tak, že protokoly tunela VPN a šifrovanie sa kombinujú, aby sa vytvorilo virtuálne spojenie medzi vašim počítačom alebo mobilným zariadením a serverom, ku ktorému sa pripájate. Teraz sa niektorí jasní chlapci, ktorí sa obávajú o svoje súkromie online, pýtali sami seba: „Prečo to nepoužiť na skrytie IP adries – týmto spôsobom môžeme skryť našu totožnosť a polohu.“ Heuréka! A tak VPN, ako vieme, bola vynájdená!

Takže ste prišli na to, že server proxy vám môže umožniť prístup k blokovaným webovým stránkam – ale hej – naozaj chcete dať snooperom prístup k vašim súkromným informáciám? Existuje vysoká šanca, že používate proxy alebo VPN na odblokovanie služieb YouTube, Twitter alebo Facebook – teraz by ste už nechceli, aby niekto mal prístup k týmto heslám, však? Najmä v krajine, ktorá sa obmedzuje na sociálne médiá, by ste vôbec nechceli, aby orgány vedeli, že ste tieto stránky navštívili na prvom mieste.!

To je krása VPN. Nielenže vám umožňuje obísť cenzúru, odblokovať webové stránky a anonymne prehliadať, ale tiež zabezpečuje vaše údaje prostredníctvom šifrovania. Vďaka 256-bitovému šifrovaniu na úrovni banky môžete v noci dobre spať s vedomím, že vaše údaje sú v bezpečí!

Porovnanie hĺbky VPN vs proxy

zastupovanie
VPN

zabezpečeniaVeľmi nízky. Pri pripojeniach SSL sú všetky údaje šifrované, ale pri protokoloch iných ako SSL nie je šifrované. pozor!Šifrovanie na úrovni banky
rýchlosťZvyčajne pomalé kvôli preťaženým serveromVeľmi rýchly a výkonovo orientovaný
súkromiaProxy operátor môže zachytiť vaše osobné údajeNajlepšie možné. Vaše údaje sú úplne šifrované, a preto sú maskované. Váš poskytovateľ internetových služieb nemôže sledovať vašu aktivitu
Prístup k obsahuObchádza základné geografické obmedzenia, ktoré nie sú stopercentne spoľahlivé Odblokuje všetky obmedzenia obsahu
stabilitaNestabilný – časté prestoje a riziko havárie Super stabilný – 99,9% dostupnosť
Podpora OS / zariadeníObmedzené na prehliadač Funguje na všetkých systémoch (Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Routers) a smeruje všetku komunikáciu cez VPN (aj v rámci aplikácií).

Záverečné myšlienky

proxy: Skvelé ako jednorazový odblokovač webových stránok. Stačí vyskúšať web, ktorý je blokovaný vo vašej krajine. Funguje veľmi rýchlo, ak pristupujete k často navštevovaným webovým stránkam. Nevýhodou – žiadne šifrovania vás nenechajú veľmi zraniteľné voči snoopers alebo hackerom. Možno na vašom mobilnom zariadení nebude fungovať, a dokonca ani vtedy, keď to tak nie je, neumožňuje vám používať aplikácie blokované vo vašej oblasti. Návštevníci sú navyše preťažení mnohými servermi proxy, čo v skutočnosti spomaľuje rýchlosť pripojenia.

VPN: Tri hlavné výhody VPN sú bezpečnosť, spoľahlivosť a vysoká rýchlosť. Prostredníctvom šifrovacích a SSL certifikátov nemôže žiadny outsider získať prístup k vašim údajom. Vaša vláda tiež nemôže získať prístup k vašim osobným informáciám.
Je to spoľahlivé, pretože na serveri je obmedzený počet používateľov, takže vždy máte k dispozícii dostatočnú šírku pásma a servery. Nakoniec, keďže servery sú vyhradené a majú obmedzeného počtu simultánnych používateľov, sú častokrát rýchlejšie ako server proxy.

Sieť VPN je skvelým obchodom s cieľom odblokovať internet, surfovať podľa vašich predstáv a zostať v bezpečí pred vládami, hackermi a snoopers. Čo stojí za vaše súkromie online?!

Presvedčte sa sami – zaregistrujte sa na server SaferVPN teraz alebo vyskúšajte zadarmo!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map