Temná stránka bezplatných sietí VPN: Čo potrebujete vedieť

temná stránka bezplatnej VPN


Pokiaľ ide o servery proxy a VPN, tie, ktoré vám neúčtujú peniaze, vás v konečnom dôsledku stoja najviac a vyčerpávajú vaše súkromie a bezpečnosť. Prečítajte si viac o nebezpečenstvo používania bezplatnej siete VPN alebo servera proxy!

Možno ste si všimli, že väčšina streamingových služieb je blokovaná v zahraničí alebo ešte nie je vo vašej krajine dostupná. Najbežnejším riešením, ako obísť takéto geografické obmedzenia, sú servery proxy a VPN, pretože presmerujú vašu komunikáciu tak, aby vyzerala, akoby ste sa nachádzali niekde inde. Napríklad použitie takýchto služieb umožňuje niekomu v Anglicku prístup k Pandora alebo užívateľovi v Kanade používať britskú BBC iPlayer.

K dispozícii je veľa rôznych možností, ktoré vám umožňujú zmeniť vašu polohu na prístup k obmedzenému obsahu, a keďže každý má rád veci, ktoré sú zadarmo, ľudia sa často stávajú obeťami podvodov prostredníctvom bezplatných sietí VPN. Pokiaľ ide o servery proxy a VPN, tie, ktoré vám neúčtujú peniaze, vás budú stáť najviac v oblasti ochrany osobných údajov a zabezpečenia..

Ďalej vám presne povieme, ako bezplatné siete VPN používajú vaše pripojenie na nebezpečné činnosti (dokonca nelegálne) a ako seriózna platená prémiová služba VPN vám umožňuje prístup k blokovaným webom a zároveň chráni vaše súkromie.!

Nebezpečenstvo proxy a sietí VPN zadarmo

„Zadarmo“ nie je úplne zadarmo, pokiaľ ide o prístup k blokovaným webom prostredníctvom bezplatných sietí VPN a serverov proxy. Tieto služby v skutočnosti umožňujú škodlivým tretím stranám preniknúť cez vaše osobné údaje alebo, čo je ešte horšie, umožňujú ostatným používať vaše internetové pripojenie na nezákonné činnosti na webe..

VPN zadarmo môžu zaznamenávať a sledovať všetok váš obsah, vašu IP adresu, typy stránok, ktoré navštevujete atď. – čo je presne to, čo vás VPN má chrániť pred. Okrem problémov s ochranou osobných údajov, ktoré by ste chceli skryť, si môžete všimnúť pomalú rýchlosť prehliadania, nestabilné pripojenia, obmedzenia používania dát a zastarané šifrovanie..

Najhorší zo všetkých.. Mnohé z týchto „bezplatných“ služieb budú predávať vaše osobné údaje tretím stranám, pričom niektoré z nich dokonca idú tak ďaleko, že umiestňujú ďalšiu reklamu (niekedy škodlivú). Môžu dokonca distribuovať vašu IP adresu a privítajú trestnú činnosť, ktorá je sledovaná späť do vášho počítača, nie ich.

Nezabudnime na to spomenúť proxy tiež! Pretože server proxy preposiela internetový prenos bez šifrovania, môže ho čítať všetko vašich osobných údajov. To znamená, že vaše súkromné ​​informácie odoslané prostredníctvom nezabezpečeného pripojenia môžu byť zachytené a uchovávané operátorom. Ak sú nečestní, môžu s tým urobiť všetko, čo chcú – často ich predávajú tretím stranám alebo kradnú vašu totožnosť..

v podstate, VPN sú bezpečnejšie, stabilnejšie a rýchlejšie ako servery proxy – ale obľúbené bezplatné servery VPN nie sú vždy také bezpečné, ako tvrdia.

Prečítajte si o tom viac v našom Porovnanie VPN vs proxy.

Ako bezplatné VPN využívajú vaše pripojenie

Je dôležité preskúmať službu VPN, ktorú chcete používať, skôr, ako na ňu skočíte. Aj keď to nemusí znieť tak škodlivo, poskytnutie temného webu alebo služby plný prístup ku všetkým detailom vašich aktivít prehliadania môže mať horšie následky, ako si myslíte..

Podľa Top10VPN bezplatného VPN vyšetrovania bolo 59% bezplatných VPN vo vlastníctve čínskych spoločností. Pretože Čína má prísne zákazy VPN, vláda pravdepodobne schválila tieto spoločnosti na zhromažďovanie zahraničných spravodajských informácií. Ďalších 86% bezplatných sietí VPN z vyšetrovania spoločnosti Top10VPN malo navyše vážne nedostatky v ochrane osobných údajov vrátane zdieľania údajov s tretími stranami..

Populárna bezplatná služba VPN Hotspot Shield bola nedávno obviňovaná zo špionáže nad prevádzkou jej používateľov. Skupina na presadzovanie digitálnych práv v USA podala sťažnosť na Federálnu obchodnú komisiu (FTC), v ktorej tvrdí, že servisné stopy, zachytávajú a zhromažďujú údaje svojich zákazníkov..

Aj keď ich zásady ochrany osobných údajov sľubujú, že všetky informácie o používateľoch budú bezpečné a anonymné, zistilo sa, že zaznamenávajú pripojenia, monitorujú návyky prehliadania, predávajú údaje o zákazníkoch inzerentom a presmerujú online prenos..

Táto súčasná diskusia slúži ako pripomienka, že bezplatné siete VPN musia nejakým spôsobom zarobiť peniaze a je to často na vaše náklady.

V minulosti si možno pamätáte aj Hola Unblocker, službu, ktorá predáva rezervnú šírku pásma používateľov, umožňujúcu použitie ich pripojenia na škodlivé útoky typu Denial-of-Service (DoS) a na nezákonné účely – prístup k obsahu od obsahu chráneného autorskými právami k obrázkom zneužívania detí..

Bezpečné riešenie prístupu k blokovaným webovým stránkam

Platené služby poskytujú zisky tým, že ponúkajú bezpečnosť bez toho, aby predali vaše osobné údaje tretím stranám. Bezplatný server VPN môže mať za následok škodlivé veci, ako napríklad krádež identity, zatiaľ čo platená sieť VPN môže (aj keď nie všetky) uchovávať vaše informácie v súkromí a v bezpečí..

Ak vaše údaje nie sú tunelované cez protokol HTTPS (to znamená, že na paneli s adresou v prehliadači vidíte symbol zámku), môžu ich ostatní ľahko ukradnúť, pretože sa odosielajú prostredníctvom nezabezpečeného pripojenia a nie sú šifrované. Správna sieť VPN šifruje všetky vaše údaje a chráni ich pred snoopermi a hackermi.

Bezpečnosť VPN šifrovania internetu pre dospievajúcich a deti

Ako všetko, Nie všetky platené VPN sú rovnaké. Pred zakúpením jedného sme preto zhromaždili niekoľko bodov, ktoré by ste mali zvážiť:

 • Rýchlosť pripojenia: Pokiaľ ide o internet, rýchlosť je názov hry. Služby VPN niekedy môžu spôsobiť zníženie rýchlosti pripojenia. Preto sme navrhli našu serverovú sieť tak, aby zvyšovala priemyselné štandardy – čo vám zaručuje najrýchlejšie možné pripojenie.
 • Servery VPN: V súčasnosti máme globálnu sieť serverov VPN s viac ako 400 prémiovými servermi VPN vo viac ako 30 krajinách, ktorá vám poskytuje úplnú slobodu internetu – kedykoľvek a kdekoľvek
 • Protokoly VPN: So serverom SaferVPN môžete pristupovať ku všetkému požadovanému obsahu odkiaľkoľvek. Vďaka našim najmodernejším protokolom nemáme žiadne prestoje ani prerušenia. Naša služba VPN jednoducho vždy funguje.
 • Zásady ochrany osobných údajov: Niektorí poskytovatelia VPN zaznamenávajú vaše údaje, čo úplne porušuje účel použitia vašej VPN ako nástroja na ochranu osobných údajov! Neuchovávame žiadne údaje ani záznamy o premávke, takže všetko, čo robíte so serverom SaferVPN, je úplne súkromné. Vaše IP adresy sa navyše premiešavajú, aby nikto nemohol vedieť, čo ste robili online.
 • Zákaznícka podpora: Naša priateľská zákaznícka podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni je tu pre vás 24 hodín denne prostredníctvom živého chatu a e-mailu, ktorý vám pomôže rýchlo vyriešiť všetky problémy.

SaferVPN je platená prémiová služba VPN, ktorá sa okrem iného môže použiť na prístup k blokovaným webovým stránkam. V spoločnosti SaferVPN sme presvedčení, že vaša bezpečnosť a súkromie sú dôležité, a preto vás chceme upozorniť na nebezpečenstvo používania škodlivých služieb..

Začíname s VPN…

Ak ešte nemáte SaferVPN, získajte predplatné ešte dnes (ponúkame 30-dňová záruka vrátenia peňazí, nemáte čo stratiť!) alebo vyskúšajte SaferVPN zadarmo takže si môžete vychutnať pokoj a bezpečne pristupovať k blokovaným webovým stránkam odkiaľkoľvek!

Máte nejaké pripomienky, návrhy alebo požiadavky na funkcie? Neváhajte kontaktuj nás Pripojte sa k nám na sociálnych sieťach! Radi by sme vás počuli.

PS: (prosím Zdieľam) so svojimi priateľmi, ktorí používajú bezplatné VPN a proxy servery – zaslúžia si aj online bezpečnosť a súkromie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map