Prečo musí každý profesionál používať sieť VPN

klient pre profesionálov na ochranu údajov, podnikovú bezpečnosť, zabránenie hackerom, snoopers a vládam, aby ukradli vaše údaje


Vedeli ste, že porušenie údajov stojí spoločnosti v priemere 3,5 milióna USD? Nemôžete si dovoliť prezerať nechránené prehliadanie alebo nechať svojich zamestnancov. Ako zaneprázdnený profesionál je dôležité chrániť súkromné ​​dokumenty vašej spoločnosti, najmä keď cestujete alebo keď prinášate svoje vlastné zariadenie (BYOD). Prečítajte si, ako chrániť údaje spoločnosti!

VPN sú stále dôležitejšie pre zabezpečenie podnikovej bezpečnosti, pretože viac zamestnancov pracuje na diaľku alebo prináša svoje vlastné zariadenia. VPN nielen poskytujú firemnú bezpečnosť, ale tiež pomáhajú zamestnancom využívať výhody spojené s prácou z domu, ako je väčšia flexibilita, vyššia produktivita a zamedzenie zdĺhavého dochádzania. Očakáva sa, že trend v oblasti telekomunikácií sa v nadchádzajúcich rokoch zvýši, a preto je dôležité, aby boli podniky pripravené sa s tým vyrovnať a mali zavedené systémy na zabezpečenie svojich podnikových tajomstiev a súkromných údajov..

Ako podniky a profesionáli používajú VPN

VPN umožňuje vytvoriť bezpečné a šifrované pripojenie k inému počítaču alebo serveru na vzdialenom mieste cez verejný internet. S VPN prechádza všetka sieťová prevádzka zabezpečeným virtuálnym „tunelom“. Technicky vám umožňuje zdržiavať sa vo virtuálnej súkromnej sieti podobnej LAN (Local Area Network), ktorú používajú firemné kancelárie, ale bez nutnosti fyzického káblového pripojenia..

VPN boli pôvodne vyvinuté tak, aby jednotlivým zamestnancom umožňovali bezpečný prístup k sieti svojej spoločnosti zo vzdialeného miesta. Po pripojení k podnikovej sieti má individuálny zamestnanec prístup k všetkým zdrojom a službám spoločnosti, akoby bol zamestnanec fyzicky v kancelárii. Pokúste sa predstaviť si život bez VPN: V roku 2010 pracovalo najmenej jeden deň doma každý týždeň 9,4% amerických pracovníkov.

4 dôvody, prečo profesionáli musia používať VPN

Teraz sa porozprávajte o tom, prečo každému odborníkovi odporúčame používať VPN, a verte mi, že je to dôležité! Tu ideme:

1. Verejné hotspoty neposkytujú žiadnu bezpečnosť

Pretože žiadne z vašich údajov nie je šifrované na verejných sieťach WiFis, každý skúsený hacker sa môže vkradnúť do všetkých vašich súkromných údajov. Heslá sú k dispozícii na chytanie a rovnako sa prenášajú všetky súbory. Nechceli by ste, aby vaše pracovné súbory boli v nesprávnych rukách? Čo by povedal váš šéf, keby zistil, že máte nulovú bezpečnosť a že došlo k úniku citlivých informácií? Nezabudnite zostať v bezpečí pomocou SaferVPN na verejných hotspotoch, aby ste zaistili bezpečnosť na úrovni banky. To je obzvlášť dôležité, ak veľa cestujete za prácou a prácou v hoteloch a na letiskách, kde hotspoty neposkytujú žiadnu bezpečnosť.

2. Vaša reputácia a heslá sú ohrozené

Keďže sa viac našej práce dostáva do cloudu pomocou služieb, ako sú napríklad Disk Google, Asana, MailChimp, Salesforce a mnoho ďalších, musíte si chrániť heslá. Môžete ľahko pochopiť, aké dôležité je, aby k nemu nemal prístup nikto iný, alebo ešte horšie, ak by niekto zmenil vaše heslá. Uistite sa, že pravidelne meníte svoje heslá, nikdy ich neposielajte e-mailom (v prípade, že je príjemca napadnutý), a nezabudnite použiť kombináciu malých a veľkých písmen a číslic.

Všetci okrem toho máme profesionálnu povesť, ktorú musíme chrániť. Zabráňte hackerom v získaní prístupu k vašim profilom na Facebooku a LinkedIn – určite nechcete, aby sa s týmito profilmi na týchto stránkach stretával niekto iný..

3. Hackeri sa môžu pokúsiť ukradnúť údaje vašej spoločnosti

Stačí sa pozrieť na nedávny prípad, keď ministerstvo spravodlivosti USA podalo obvinenia proti piatim údajným čínskym vojenským hackerom, ktorí sa pokúšajú preniknúť do súkromných spoločností USA, aby ukradli obchodné tajomstvá. Toto je jasný príklad toho, aké dôležité je chrániť podnikové siete, bez ohľadu na to, či sú obvinenia pravdivé alebo nie. Riziko je tam vonku, takže zostaňte chránení! Vždy, keď ste mimo kanceláriu, vždy používajte antivírusový program s bránou firewall a sieťou VPN.

4. Právne následky môžu poškodiť vašu kariéru

Keďže streamovanie filmov a relácií z webových stránok podporovaných reklamami je v legálnej šedej zóne, nechceli by ste riskovať stíhanie za porušenie autorských práv. Tento je pre všetkých právnikov všadeprítomný, rovnako dôležitý pre všetkých odborníkov. V niektorých krajinách, vrátane Švédska, právnik, ktorý poruší zákon, poškodzuje jeho povesť a môže riskovať stratu práva na výkon práva, alebo aspoň ťažko príde na miesto zamestnania ako právnik. Teraz by to bola škoda, však? Je to problém aj pre neprávnikov, pretože nechcete riskovať, že sa objavíte v registri trestov, ak vás náborový pracovník vykoná na pozadí.

Najprv nezabudnite poznať pravidlá VPN vašej spoločnosti

Niektoré spoločnosti blokujú prístup na webové stránky ako Facebook a YouTube v práci, aby sa obmedzil čas premárnený. Robia tak na pracovných počítačoch, ale aj na svojich WiFis. So SaferVPN môžete obísť všetky obmedzenia a získať prístup na ľubovoľnú stránku. Musíme vás však upozorniť, že niekedy je v rozpore s firemnou politikou používať VPN na obídenie obmedzení firemnej brány firewall. Spoločnosti používajú brány firewall na zabezpečenie svojich údajov a zabezpečujú, aby hackeri nemali prístup k svojim systémom. Aj keď je SaferVPN bezpečný (ako už názov napovedá) a poskytuje zabezpečené šifrovanie, dôrazne vás žiadame, aby ste sa spýtali správcu podnikovej siete na politiku používania VPN vo firemnej sieti. Nechceme vás dostať do problémov a je len na vás, aby ste dodržiavali svoje pravidlá.

Ako VPN zvýši vašu bezpečnosť BYOD

Vďaka sieti VPN je všetka prevádzka medzi zariadením a koncovým miestom, ku ktorému sa pripájate, šifrovaná so zabezpečením na úrovni banky. Znamená to, že všetky vaše údaje a heslá ostávajú hackerom súkromné ​​a mimo dosahu. Odporúčame jednotlivcom a firmám bez ohľadu na ich veľkosť vždy používať VPN na zlepšenie ich bezpečnosti.

Dajte SaferVPN zadarmo vyskúšať teraz. Zabezpečte, aby ste vy a vaši kolegovia zostali v bezpečí tým, že získate plán Small Business, ktorý umožní až 7 súčasných pripojení k SaferVPN.

Čítanie bonusov: SaferVPN uvedený na blogu spoločnosti Dell

Náš technický blog bol nedávno rozhovorom s technickým blogom spoločnosti Dell o článku o tom, ako spoločnosti používajú technológiu SaferVPN na zmiernenie bezpečnostných rizík mobilných zariadení a zároveň nechajú svojich zamestnancov pracovať mimo kancelárie. Prečítajte si viac informácií o tom, ako sa používanie sietí VPN mení, keď spoločnosti hľadajú zlepšenie zabezpečenia v dôsledku zvýšeného BYOD v spoločnosti Dell Tech Page One.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map