Visas technikos milžinų, kuriais galite pasitikėti, sąrašas – EŽF tema „Who’s Got Back?“ 2015 metų ataskaita

EŽF


Neseniai Elektroninių sienų fondas (EŽF) sudarė savo metinę ataskaitą apie kaip gerai pagrindinės technologijų įmonės apsaugo jūsų asmeninius duomenis nuo vyriausybės užklausų. Gavome jums pilną sąrašą tų, kurie susigrąžino jūsų, ir tų, kurie tiesiog neduoda vilčių.

2015 m. Ataskaitos „Kas turi tavo nugarą“ suvestinė

Kasdien vis daugiau laiko praleidžiant internete, technologijų gigantai, tokie kaip „Facebook“, „Google“ ir „Apple“, žino tiek daug apie jus. Mes jiems patikime savo nuotraukas, vietas ir daugybę kitos asmeninės informacijos. Dabar nenorėtumėte, kad šie duomenys patektų į netinkamas rankas? Ypač ne tuo atveju, jei esate šalyje, kuri cenzūruoja, stebi ir riboja internetą.

Snowdenas mums įrodė, kad net vakariečiai negali būti tikri, kad jų duomenys bus apsaugoti nuo smalsių mūsų vyriausybių akių. Ataskaitose ir pareiškimuose nurodoma telekomunikacijų operatorių galimybė dalyvauti NSA masiniame stebėjime.

Siekdamas padėti vartotojams, „Electronic Frontier Fund“ išleidžia metinę ataskaitą „Who’s Got Your Back?“. EŽF savo ataskaitoje siekia dviejų tikslų:

 1. Švietimas asmenims, su kuriomis internetinėmis įmonėmis saugu užsiimti verslu,

 2. Minėtų įmonių skatinimas ginti savo vartotojų privatumą teismuose ir parodyti skaidrumą jų santykiuose su vyriausybėmis

Naudodamiesi šiuo straipsniu tikimės, kad tapsite šiek tiek protingesni, kuriomis įmonėmis galite pasitikėti. Tačiau atsargiai: net jei šios įmonės daro viską, kad apsaugotų jūsų privatumą, niekada negalite būti 100% tikri, kad visada taip ir liks. Visada imkitės atsargumo priemonių, kad išliktumėte anonimi internete.

Kaip buvo įvertintos įmonės

Tiriamoms technologijų įmonėms įvertinti buvo naudojami penki kriterijai:

 • Pramonėje priimta geriausia praktika: Norėdami gauti žvaigždutę, įmonės turi atitikti šiuos 3 kriterijus:

  1. Ar įmonė reikalauja iš vyriausybės gauti teisėjo orderį prieš perduodant vartotojo komunikacijos turinį?
  2. Ar įmonė skelbia skaidrumo ataskaitą, t. Y. Reguliarius, naudingus duomenis apie tai, kiek kartų vyriausybės ieškojo vartotojų duomenų ir kaip dažnai įmonė teikė vartotojams duomenis vyriausybėms?
  3. Ar įmonė skelbia teisėsaugos vadovus, paaiškinančius, kaip jie reaguoja į vyriausybės reikalaujamus duomenis?
 • Papasakokite vartotojams apie vyriausybės užklausas: Jei vyriausybė prašo asmens duomenų, šios įmonės iš anksto praneš vartotojams, nebent tai būtų kritinė padėtis.

 • Viešai atskleiskite bendrovės duomenų saugojimo politiką: Norėdami gauti žvaigždutę šioje kategorijoje, įmonė turi atskleisti, kiek laiko jie saugo duomenis apie savo vartotojus, kurie vartotojams nėra prieinami, pvz., Naudotojų IP adresų žurnalus ir ištrintą turinį.. 

 •  Nurodykite, kiek kartų vyriausybės siekia pašalinti naudotojų turinį ar paskyras, ir kaip dažnai įmonė to laikosi: Norėdami gauti žvaigždę, įmonė turi reguliariai atskleisti, kaip dažnai vyriausybės siekia pašalinti naudotojų turinį ar sustabdyti vartotojų paskyras, taip pat kaip dažnai įmonė vykdo tuos prašymus.

 • Vartotojams naudinga viešoji politika: priešinimasis užpakalinėms durims: Žvaigždė skiriama įmonėms, kurios užima viešą poziciją prieš priverstinį sąmoningų saugumo trūkumų įtraukimą ar kitas vyriausybių priverstas duris į vartotojų veiklą.

EŽF „Who’s Got Your Back“ rezultatai 2015 m.

eff-2015-ataskaita

Taškus pelno „Adobe“, „Apple“, „Credo“, „Dropbox“, „Sonic“, „Wikimedia“, „WordPress“ ir „Yahoo“. Galite būti tikri, kad jie daro viską, kad apsaugotų savo vartotojus nuo valdžios institucijų reikalavimo pateikti vartotojo duomenis.

„WhatsApp“ ir „AT&T“ reiškia stiprų įspėjamąjį žodį, o tyrimo rezultatai prasčiausi ir kiekvienoje jų yra tik 1 žvaigždė. Saugokitės, ką siunčiate bet kam, nes vyriausybės gali tai įvertinti. Tai kelia nerimą, nes žmonės siunčia labai neskelbtinus duomenis ir dažnai privačius pranešimus bei nuotraukas, kurių neturėtų patekti į netinkamas rankas.

Baigiamosios mintys

Kaip matome, kai kurios interneto svetainės ir paslaugos, kuriomis daugelis naudojamės kiekvieną dieną, kelia grėsmę mūsų privatumui internete. Nors vieni daro puikų darbą saugant mus internete, kiti – ne.

Taigi norime pabrėžti poreikį imtis papildomų priemonių nuo smalsių valdžios institucijų žvilgsnio ne tik vykstant į cenzūruojančias šalis, tokias kaip Rusija ir Kinija, bet ir į Vakarų šalis, nes akivaizdžiai nesame apsaugoti nuo smalsių savo vyriausybių akių ir čia.

Keletas trumpų patarimų, kaip užtikrinti jūsų privatumą:

 • Pirmasis patarimas yra labai aiškus: laikykitės įstatymų ir visų pirma nedarykite įtartinos veiklos internete

 • Būtinai redaguokite savo socialinės žiniasklaidos privatumo nustatymus – daugiau apie „Facebook“ privatumą skaitykite čia

 • Naudokite savo naršyklės privatų režimą, nes tokiu būdu jūsų veiklą yra sunkiau atsekti ir tai neleidžia sekti slapukų

 • Niekada nenaudokite nemokamo tarpinio serverio ar VPN, nes jūs mokate už jūsų privatumą

 • Slėpkite savo IP adresą, kad galėtumėte internete neatsekti

 • Visada prisijunkite prie interneto naudodami VPN, nes jis užkoduoja jūsų duomenis ir neleidžia vyriausybei šnipinėti. Gaukite nemokamą „SaferVPN“ bandomąją versiją dabar, nebent jau turite!

>

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map