Kas yra šifravimas? Ir kodėl tai taip svarbu jūsų privatumui?

Kas yra šifravimas? Ir kodėl tai taip svarbu jūsų privatumui? „SaferVPN“ tinklaraštis


Šifravimas nėra tik techninis terminas, jis daro realų poveikį jūsų privatumui. Šiame tinklaraščio įraše mes jums papasakosime viską apie šifravimą ir kodėl tai svarbu. 

„Whatsapp“ patraukė milijonų dėmesį, kai jie paskelbė apie savo planus įdiegti „šifravimą“ visoms komunikacijos formoms, kurias teikia jų tarnyba..

Taigi, koks gi nerimas? Kas yra šifravimas? Ir kodėl tai tiek svarbu kasdieniam netizenui?

Kas yra šifravimas?

Trumpai tariant, šifravimas yra žinučių ir (arba) informacijos kodavimo procesas. Technologijų pasaulyje tai paprastai laikoma veiksmingiausiu būdu pasiekti duomenų saugumą.

Šifravimas iš tikrųjų yra labai paprasta sąvoka. Jei dar kartą pagalvojate apie kokį nors galvosūkį, kurį išsprendėte kaip vaikas, kuriam reikėjo „nulaužti kodą“, norint iššifruoti sakinį, tada jūs jau turėjote asmeninės šifravimo patirties..

Kodas, kurį panaudojote sakiniui nulaužti, yra „šifras“ – taip pat žinomas kaip šifravimo raktas. Šifravimo raktas reikalingas tam, kad pranešimą gaunantis asmuo galėtų jį iššifruoti. 

Ar galite nulaužti šį? Pirmieji, kurie tai nulaužė ir išsiųs pranešimą „Facebook“ su iššifruotu pranešimu, gaus laisvas mėnuo iš SaferVPN! Štai jis:

SWKCTDZORDZQWKM WK STDSBQKC ZAX SWIX! KWU JWO SDK XKGWJ D LTXX HWKZA WL MDLXTPNK!

Reikia pagalbos? Čivink tai!

Padėkite man nulaužti kodą, kad galėčiau laimėti nemokamą mėnesį! SWKCTDZORDZQWKM WK STDSBQKC ZAX SWIX! KWU JWO SDK XKGWJ D LTXX HWKZA WL MDLXTPNK! Spustelėkite „Tweet“

Kaip veikia šifravimas?

Internetiniame pasaulyje šifravimas yra duomenų konvertavimas į juokingą, įžūlią formą, kad juos galėtų skaityti tik tie žmonės, kuriems jie buvo skirti – tiems žmonėms, iš esmės turintiems „šifravimo raktą“, kad jie būtų iššifruojami..

Yra du pagrindiniai šifravimo tipai: simetrinis rakto šifravimas ir viešojo rakto šifravimas. Kuo skiriasi šie du dalykai?

Kaip „Microsoft“ paaiškina jų „TechNet“ bibliotekoje, Simetrinis rakto šifravimas naudoja tą patį raktą informacijos šifravimui ir iššifravimui. Simetrinis raktas taip pat žinomas kaip slaptasis raktas. Taip yra todėl, kad tai yra bendra informacijos siuntėjo ir gavėjo paslaptis. Priešingu atveju būtų pažeistas informacijos, kuria dalijasi abi šalys, konfidencialumas.

Viešojo rakto šifravimas, taip pat žinomas kaip asimetrinių raktų algoritmai, yra tam tikras šifravimas, kuris naudoja skirtingus raktus informacijai užšifruoti ir iššifruoti. Viešojo rakto šifravimas apima tiek privačiojo rakto (žinomą tik jo savininkui), tiek viešojo rakto (raktą, kurį gali ir žino kiti tinklo subjektai) naudojimą. Iš esmės tai reiškia, kad informacija, užšifruota viešuoju raktu, gali būti iššifruojama tik naudojant atitinkamus privačius raktus.

Taip pat yra skirtingi šifravimo lygiai. Tarp aukščiausių lygių yra 128 bitų ir 256 bitų. Bitų skaičius rodo rakto dydžio dydį. Kaip ir ilgesnis slaptažodis, didesnis raktas turi daugiau galimų derinių ir, žinoma, kuo daugiau galimų derinių, tuo sunkiau kodą nulaužti. Pavyzdžiui, 128 bitų šifravimas yra trilijoną kartų stipresnis nei 40 bitų šifravimas. Pageidaujamas tiek 128 bitų, tiek 256 bitų šifravimo lygmuo.

Koks yra šifravimo poreikis?

Dabar, kai mes atsakėme į svarbų klausimą, kas yra šifravimas, laikas kalbėti apie jo poreikį ir kodėl jis toks svarbus. Informacijos šifravimo kodavimas yra pagrindinis būdas apsaugoti asmeninius duomenis ir neskelbtiną informaciją internete, ypač jūsų finansinę informaciją. Kaip pastebėsite eidami į savo banko svetainę, žiniatinklio adreso pradžioje yra HTTPS su žaliu užraktu. Tai reiškia, kad svetainė siūlo saugų, užšifruotą naršymą ir duomenų mainus internete.

Interneto asociacija turi fantastišką vaizdo įrašą, kuriame paaiškinama „Kas yra šifravimas?“ Ir kaip jis užtikrina privatumą:

Šiuo metu galite manyti, kad šiais laikais daugybė platformų ir svetainių yra užšifruotos, tačiau stebėtina, kad taip nėra. Tiesą sakant, savo skaidrumo ataskaitoje „Google“ pripažino, kad 25 proc nėra užšifruotas ir kad kai kurios didžiausios pasaulio svetainės nepadeda šifruoti.

„Google“ išanalizavo 100 populiariausių ne „Google“ svetainių, kurios sudaro 25 procentus viso interneto srauto, ir nustatė, kad pagrindinės svetainės, tokios kaip „eBay“, BBC, „Alibaba“, CNN, „Craigslist“, „New York Times“ ir „Yelp“ ir daugiau nei 60 kitų, daro vartotojus pažeidžiamus standartinio HTTPS laikymasis!

Laimei, kad „Gmail“, „Search“ ir „Drive“ visiškai pristatomi naudojant saugų HTTPS, dėl „techninių ir politinių iššūkių“ jų skelbimai, naujienos, finansai ir žemėlapiai dar nepasiekė šimto procentų. HTTPS saugumo stoka yra ypač jautri kalbant apie Žemėlapius, nes tai reiškia, kad asmens buvimo vietos duomenys iš tikrųjų gali būti perduodami žiniatinklyje.

Atsižvelgiant į tai, vartotojui labai svarbu paimti šifravimą ir internetinę apsaugą į savo rankas. Laimei, yra labai paprastas būdas, kaip.

Puikus šifravimo sprendimas

Yra lengvas ir labai paprastas sprendimas, kuris siūlo šifruoti visą jūsų naršymo internete veiklą – net keliaujant. Šis sprendimas yra VPN.

„Virtual Private Network“ technologija siūlo keletą nuostabių pranašumų, ir vienas iš jų yra galimybė naršyti internete per saugų, užšifruotą tunelį..

Kaip tai veikia: 

Saugus ryšys: Prisijungdami prie VPN nustatote privatų, saugų ryšį su kitu, nuotoliniu tinklu. Iš pradžių naudojama kaip būdas darbuotojams saugiai prieiti prie savo biurų tinklo nuotoliniu būdu, todėl VPN technologija suteikia tas pačias privilegijas, lengvai prieinamas visiems bet kuriame įrenginyje..

Šifruotas tunelis: Šis užšifruotas tunelis reiškia, kad trečiosios šalys negali perimti jūsų duomenų ir kad net jei „Wi-Fi“ tinklas ar svetainė, kurioje naršote, nėra apsaugota, jūsų duomenys vis tiek yra visiškai saugūs ir patikimi..

Kitas VPN technologijos pranašumas yra tas, kad ji dabar lengvai pasiekiama ir pasiekiama įvairiuose įrenginiuose esančiose programose – todėl nėra jokių apribojimų, kada galite ja naudotis.

Pavyzdžiui, „SaferVPN“ siūlo lengvai naudojamas „Windows“, „Mac“, „iOS“, „Android“ ir „Chrome“ naršykles vienu mygtuko paspaudimu ir naudoja 256 bitų banko lygio šifravimą, kad apsaugotų mūsų klientų duomenis ir užtikrintų visišką saugumą..

Kas yra šifravimas? „VPN Protection SaferVPN“ visuose įrenginiuose

Jei norite pasinaudoti šifravimo technologija ir apsaugoti savo privatumą bet kuriame įrenginyje, svetainėje ar vietoje, išbandykite mūsų Laisvas 24 valandų bandymas arba prisiregistruokite gauti mūsų paslaugą (turime 30 dienų garantija pinigų grąžinimo garantija, taigi nėra ko prarasti!)

Tikimės, kad atsakymai į visus jūsų klausimus, kas yra šifravimas. Turite daugiau klausimų? Susisiekite su mūsų palaikymo komanda el. Paštu [email protected], kuri jums prieinama visą parą.

Laimingas saugus naršymas!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map