SaferVPN, İnternet Sansürüyle Mücadele İçin Web Kampanyasının Engelini Kaldırıyor

Web Engelini Kaldır - Herkes için çevrimiçi olarak ifade ve bilgi özgürlüğü.


Sloganımız sansürsüz internetin herkese açık olması gerektiğidir. Dünyanın en baskıcı ülkelerinden bazılarında, belirli web sitelerine engellenen erişim yaygın bir durumdur. İnternet özgürlüğü kolay gelmiyor. Siyasi ve sosyal aktivizm çabaları, Facebook, YouTube ve Twitter gibi devlet sansürünü hedefleyen siteler tarafından eziliyor.

Hareketlerle birlikte (İnsan Haklarını Geliştiren bir platform), İnternette özgürlüğü teşvik eden ve sansürlü vatandaşların çevrimiçi ortamda kendilerini özgürce ifade etme araçlarını almalarına yardımcı olan bir kampanya olan Web Engellemeyi Kaldırma uygulamasını başlattık. SaferVPN tüm dünyada yaşayan kişilere sansürsüz ve güvenli internet erişimi sağlamak için çalışıyor. Küresel çevrimiçi özgürlüğe nasıl katkıda bulunabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!

Sorun: Dünya Genelinde İnternet Sansürü

Dünyadaki çeşitli hükümetler kendi vatandaşlarını yasadışı olarak izlemenin yanı sıra internet erişimini de kısıtlıyor. Web, hangi içeriğe erişilebileceğini veya erişemeyeceğini ülkeler, belediyeler ve kuruluşlar için haksız yere bırakır. İşte 2014’ün en büyük internet sansür skandallarından bazıları:

Mart 2014: Türk hükümeti Twitter’ı engellemeye karar verdi, bu yüzden SaferVPN bir yardım eli sundu ve kitlelere bloğu anonim olarak atlatmak ve bilgi ve konuşma özgürlüklerini yeniden kazanmak için araçlar verdi. Çabalarımız Türkiye vatandaşlarına 45.000 saatin üzerinde sansürsüz internet erişimi sağladı. Kampanya anında başarılı oldu ve lisanslar birkaç saat içinde talep edildi.

Nisan 2014: Rusya, günde 3 binden fazla ziyaretçisi olan tüm blogcuların Devletin medya gözetim organına kaydolmasını gerektiren yeni bir yasa çıkardı. En kötü yanı, blog yazarlarının üçüncü tarafların web sitelerinde veya sosyal medyalarındaki yorumlarından sorumlu olabilmesiydi. Yüksek cezalar ve katı düzenlemeler, muhalifleri susturmak ve oto sansüre neden olmak içindir..

Eylül 2014: Binlerce insan, çoğunlukla öğrenci, Çin Halk Cumhuriyeti’nden daha fazla özgürlük için protesto etmek üzere Hong Kong Merkezinde toplandı. Protestoları durdurmaya çalışan polis resimleri, Çin’deki sosyal medyada orman yangını gibi yayıldı ve bir Çin Instagram bloğu ile sonuçlandı. Çin’in başlıca arama motorlarında “göz yaşartıcı gaz”, “Hong Kong Öğrencileri” ve “İşgal Merkezi” gibi terimler engellendi.

 Sloganımız, İnternet’in herkese fayda sağlamak için hiç kimsenin sahip olmadığı bir bilgi zenginliği ve küresel bir ağ olmasıdır..

Çözüm: Kitleler için VPN’ler

SaferVPN’de misyonumuz, dünyanın her yerinden insanların ülkelerinde bulunmayan sitelere erişmesine, hükümet sansürünü atlamasına ve kişisel bilgilerini tamamen anonim olarak tarayarak güvenli ve şifreli tutmasına izin vermektir. 2013’teki lansmanımızdan bu yana, siber güvenlik uzmanlarımız dünyanın dört bir yanındaki binlerce kullanıcının anonim olarak internette gezinmesine yardımcı olduk.

Doğru araçlar göz önüne alındığında, yukarıda bahsedilenler gibi kapalı toplumlardaki vatandaşlar hikayelerini yaymada etkilidir. Bu arkadaşların gizliliklerini ve anonimliklerini koruyan araçlara ihtiyaçları vardır. İnternet bağlantılarını şifrelemek ve böylece kimliklerini gizlemek için sanal özel ağlara (VPN) erişim sağlayarak çabalarını destekliyoruz. Bu şekilde güvende kalacaklar!

Plan: Sansürsüz İnternet için Web Kampanyasının Engelini Kaldır

Şimdi, internetin sansürlendiği dünyada yaşayan insanlara bir milyon saatten fazla ücretsiz SaferVPN masaüstü ve mobil yazılım lisansı vermek amacıyla sosyal yardım çalışmalarımızı genişletiyoruz. Ortaklarımız sayesinde bunu gerçekleştirebiliriz:

İnsan Haklarının Geliştirilmesi, insan haklarına odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Aktivistleri birbirine bağlar, muhalifleri güçlendirir ve özgürlük için yeni sesleri güçlendirir, böylece dünya duyar ve harekete geçer.

Movements.org, Kapalı Toplumlardaki muhalifleri açık toplumlardaki hukuk, medya, halkla ilişkiler ve teknolojik uzmanlarla birleştirmeyi amaçlayan, İnsan Haklarının Geliştirilmesi tarafından işletilen çevrimiçi bir platformdur. Aktivistler ihtiyaçlarını paylaşıyorlar ve yardım istiyorlar ve uzmanlar ve profesyoneller sundukları şeyleri gönderiyor ve taleplere cevap veriyorlar.

Kampanyaya katılmak ve sansürlenmiş rejimlerdeki kişilere ücretsiz çevrimiçi gizlilik ve anonimlik vermek için tek yapmanız gereken:

Çabalarımızı öğrenmek ve nedene bağış yapmak için Web’in Engellemesini Kaldır’ı ziyaret edin!

Bir fark yaratmak için yardımınızı da istiyoruz. Lütfen Web Engellemeyi Kaldır kampanyasını Facebook, Twitter ve Google + ‘nız aracılığıyla paylaşın. Çevrimiçi özgürlüğü geliştirme konusunda herkesin yardımı önemlidir!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map