FCC Net Tarafsızlığı Küresel Çevrimiçi Protestolara Kıvranıyor – Yine

FCC Net Tarafsızlığı


12 Aralık’ta İnternet, İnternet özgürlüğünü savunmak için binlerce protesto olarak İnternet’in geleceğini kurtarmak için savaşıyor. 12 Aralık’ta gerçekleşen bu devasa çevrimiçi eylem gününe katılın – “İnterneti kırın”!

FCC net tarafsızlığı İnternet kuralları, çevrimiçi oyun alanını çevrimiçi olarak yok edecek – büyük kablo şirketleri tarafından yaygın bir şekilde kısma, engelleme, sansür ve ücretlerin uygulanmasına izin verecek – hem aktivistlerin hem de şirketlerin yapamayacağı ve olmayacağı konusunda çok zararlı bir şey!

12 Aralık, web siteleri, uygulamalar ve kullanıcılar, internette tarafsızlık için destek ve farkındalık artırma umuduyla İnternet çapında bir gösteriye katılıyorlar.

FCC Net Tarafsızlığı Hakkında

Federal İletişim Komisyonu (FCC) Başkanı Ajit Pai, ajansın net tarafsızlığı koruma taahhüdünden vazgeçme planını açıkladı, küresel tepki kaçınılmazdı. Net tarafsızlık, içeriği veya içeriği kim olursa olsun tüm web sitelerinin aynı hızda yüklenmesini sağlar. Bunu kaldırmak, Comcast, AT gibi İnternet Servis Sağlayıcılarının (İSS’ler)&T ve Verizon:

 • Rakiplerinin hizmetleri yerine kendi içeriklerini tercih etme
 • Rakip trafiğini engelleme veya yavaşlatma
 • Daha hızlı servis için şarj ücretleri

FCC net tarafsızlığı ortadan kaldırdığında, İnternet sansür, ISS azaltma, tarama hızlarınızı belirleyen hızlı ve yavaş şeritlerle ve hatta ne kadar olduğunuza bağlı olarak hangi sitelere erişebileceğinizi belirleyen veri paketleri nedeniyle bataklık ve kırılacak ödeme yapabilir.

Esasen, herhangi bir web sitesini, engellenen veya yavaşlanan hızlardan kaçmak için milyonlarca ödeme yapmaya zorlayarak zorlayabilirler. ISS’ler belirli web sitelerine erişmeyi daha kolay ve daha hızlı hale getirebilir Eğer bu siteler İSS’ye ödeme yapar – “ücretli önceliklendirme”. Bu nedenle, müşteriler, web sitesinin sahip olduğu sermaye miktarına bağlı olarak bazı web sitelerini diğerleri üzerinde kullanırlar..

Belki John Oliver daha net söyleyebilir.

BU VİDEOYU İZLE:

12 Aralık – İnternet’i Kırın!

12 Aralık’ta, İnternet’in dört bir yanından gelen siteler, FCC Amerikalı kullanıcıları güvende tutmak için mevcut korumaları ortaya koyarsa, dünyaya İnternet’in nasıl görüneceği hakkında bir fikir vermeyi planlıyor.  

Siteler, web sitelerini, uygulamalarını veya sosyal medya kanallarını sembolik olarak “kesecek”. Web’e göz atın ve siteleri ziyaret edin ve FCC web’e özgürce göz atma hakkınızı eline aldığında web dünyasının nasıl olabileceğini görün.

“Harika sanatçılar olmamızı sağlayan araç tehdit altında. Özgür ve açık bir internet olmadan çok fazla müzik, yazı, film, sanat, kültür, tutku ve yaratıcılık kaybedilirdi. Geleceğin sanatçıları ve geleceğin kültürü için sessiz olmayacağız ”dedi..

Mektup, konunun en önemli kısımlarından birini yapmaya devam ediyor:

“FCC bu korumaları sindirmek için oy kullanırsa, İnternet sağlayıcılarının tüm yaratıcı ekonomi için bir vergi tutarında ekstra ücret talep etmelerine izin verecektir. Birkaç şirket, gördükleriniz ve duyduklarınız üzerinde kontrole sahip olacakken, bağımsız ve gelecek vaat eden sanatçıların hayatlarını kazanma gücü harap olacak. ”

Tüm şirketler rekabet edebilmek için adil mücadele vermelidir İnternet servis sağlayıcılarına ödeme yapma yeteneklerine değil, ürün ve hizmet kalitesine dayanmaktadır. İşte birkaç teknoloji devinin söyledikleri:

Facebook: “Facebook uzun zamandır güçlü net tarafsızlık kurallarının destekçisi oldu,” diyor şirket sözcüsü.

Google: “Şirket Google sözcüsü Riva Sciuto,“ Google, gelecek haftaki net tarafsızlık konusundaki Eylem Gününe katılacak, “Her zaman bunun bir parçası olmayı planladık” diyor.

Netflix: Şirketin resmi hesabı “Netflix, #NetNeutrality için verilen mücadeleyi asla aşmaz. Herkes açık bir İnternet hak ediyor. ”

Neden Net Tarafsızlığa Dayalım?

Bu ilkelerin her biri FCC net tarafsızlığı İnternet kuralları tarafından ciddi risk altındadır..

Ne yapabilirim?

Bu son şans çabası, Kongre’nin elinde oy kullananlara, yukarıdan boğulan ve temelleri alaşan faşist bir hareketle gelen Amerikan vatandaşlarını anlama ve sempati duyma ahlakına sahip olmalarını dilenen bir ağlamadır..

Sadece yeterli sayıda insan 12 Aralık’ta arar, ulaşır ve harekete geçerse ve milletvekillerinden FCC’nin oyunu durdurmasını talep ederse.

[Net Tarafsızlığın Korunmasına Yardımcı Olun]

İnternet bilgiye ücretsiz, adil ve açık erişim sağlamalıdır. Tüm bireyler için ifade özgürlüğü yeri olmalıdır. Kullanıcılar, ISS azaltma, izleme ve sansürsüz, istedikleri içeriğe erişebilmelidir.

7 Aralık Perşembe günü Verizon mağazalarında 600’den fazla protesto olacak & 50 eyalette ve Washington, DC’deki Kongre ofisleri #StopTheFCC Kongresini #NetNeutrality’i öldürmekten talep ediyor!

Yakınınızda bir protesto bulun: https://t.co/OvdNJe0Idh pic.twitter.com/bbRVsVFFRE

– Gelecek İçin Savaş (@fightfortheftr) 4 Aralık 2017

Dövüş imkansız görünse de, sesinizi duyurmak için çok geç değil. Mevcut yorum dönemi 17 Temmuz’a kadar sürecek ve ardından Ağustos ayına kadar uzanan ikinci bir tur gelecektir. FCC’nin net tarafsızlığı ve eylem günü hakkında daha fazla bilgi için, Battle for the Net web sitesini ziyaret edin.

İnterneti nasıl kullandığınıza karar veren büyük İSS’lerden endişe ediyorsanız, FCC’ye bildirin.
Harekete geçin ve net tarafsızlık için ayağa kalkın!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map