Odblokuj swój Kindle i korzystaj z Kindle Unlimited za granicą

Amazon Kindle


Dowiedz się, jak odblokować urządzenia Amazon, takie jak Kindle i konto Kindle Unlimited – bez względu na to, gdzie jesteś.

Co to jest Kindle Unlimited?

Kindle Unlimited to usługa świadczona przez Amazon, która pozwala klientom czytać ponad milion e-książek i słuchać tysięcy audiobooków na ich urządzeniach lub za pośrednictwem aplikacji Kindle. Jestem także fanem, ponieważ daje mi bezpłatny dostęp do czasopism takich jak Dobry Gospodarowanie, Popularny Nauka, Golf Magazyn i Przedsiębiorca.

Ta usługa jest dostępna za jedyne 9,99 USD miesięcznie w Stanach Zjednoczonych. Zacząłem od bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego, aby sprawdzić, czy mi się to podoba, i od razu zostałem klientem.

W innych krajach Kindle Unlimited jest droższy: w Wielkiej Brytanii kosztuje 7,99 GBP / miesiąc (około 10,14 USD). W Australii jest on dostępny za 13,99 AUD / miesiąc (około 9,87 USD). W Niemczech kosztuje 9,99 € / miesiąc (około 11,41 $).

Ograniczenia Kindle Unlimited

Teraz, chociaż naprawdę uwielbiam tę usługę, usługa Kindle Unlimited, którą możesz przeczytać, nie jest tak nieograniczona, jak sama nazwa wskazuje.

Mówiąc prosto, jeśli chcesz korzystać z Kindle bez ograniczeń, istnieją dwa podstawowe problemy:

 1. Utknąłeś z katalogiem Kindle Unlimited dostępnym w Twoim kraju – jeśli twój kraj ma szczęście mieć katalog. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają dostęp do ogromnego wyboru ponad miliona książek. Niestety ludzie mieszkający poza USA często muszą zadowolić się znacznie mniejszym katalogiem – lub nie mają żadnego dostępu do Kindle Unlimited. Nawet jeśli kupią konto American Kindle, nie będą mogli z niego korzystać, dopóki nie przybędą do USA.
 2. Jeśli zdarzy ci się być poza krajem ojczystym, Kindle Unlimited nie pozwoli ci pobierać nowych książek. Gdy tylko wyjdziesz poza granice swojego kraju, Amazon wykrywa Twoją nową lokalizację na podstawie twojego adresu IP i uniemożliwia Ci pełne korzystanie z usługi, za którą zapłaciłeś.

Jeśli jesteś podobny do mnie, najlepszym czasem na przeczytanie dobrej książki jest czas na wakacje. Nie tylko to, ale najlepszy czas na wybierać dobra książka do przeczytania może być po tym, jak odejdziesz od codziennego zgiełku i masz kilka godzin na przeglądanie możliwych tytułów. Planowałem zrobić to właśnie podczas ostatnich wakacji, ale byłem zaskoczony, gdy tylko uruchomiłem urządzenie, na mój dostęp do Kindle Unlimited miały wpływ ograniczenia geograficzne.

Inne ograniczenia Kindle

Rozpalacze nie służą wyłącznie do czytania. Kiedy twoje oczy są zmęczone i chcesz słuchać Spotify lub chcesz wydzielić strefę i obejrzeć wideo Amazon Prime na swoim Kindle Fire, możesz również odkryć, że konta streamingowe już za to płacisz są niedostępne w zależności od tego, gdzie się znajdujesz za granicą.

To nie tylko konta streamingowe. Strony takie jak Facebook i Twitter są blokowane w krajach takich jak Chiny i inne miejsca, które cenzurują swoich obywateli w Internecie. Oznacza to, że aby uzyskać dostęp do aplikacji i stron, do których przywykłeś na urządzeniu Kindle, potrzebujesz obejścia.

Jak VPN omija ograniczenia geograficzne

Dobra wiadomość: obejście jest dość proste.

Amazon jest w stanie zablokować cię z twojego konta Kindle lub od zakupu do wybranej biblioteki Kindle Unlimited, patrząc na twoje IP i określając, gdzie się znajdujesz. Ale co by było, gdyby istniał sposób na zmianę twojego adresu IP, aby wydawało się, że ma siedzibę w innym kraju?

Na szczęście tak właśnie działa VPN, taki jak SaferVPN. Kierując cały ruch internetowy przez serwer znajdujący się w wybranym kraju, możesz łatwo pokazać Amazonowi (lub Netflix, Spotify, Hulu itp.), Że faktycznie jesteś w tym kraju. Spowoduje to usunięcie ograniczeń geograficznych, które Amazon rzuca ci w twarz, gdy wszystko, co chcesz zrobić, to pobrać nową książkę.

Zmiana adresu IP pozwoli ci także rozejrzeć się za wybranym kontem Kindle Unlimited, niezależnie od tego, czy podróżujesz. Na przykład, jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, ale chcesz założyć konto w usłudze amerykańskiej, po prostu zmień swoją lokalizację online za pośrednictwem aplikacji SaferVPN i spraw, aby Amazon myślał, że znajdujesz się na terenie stanu. Następnie kup konto, jakbyś miał siedzibę w Ameryce.

Oczywiście VPN nie tylko odblokowują sieć Kindles. Pomagają odblokować Internet na wszystkich urządzeniach – laptopie, smartfonie, tablecie itp. – dzięki czemu możesz przeglądać sieć z pełną swobodą, a także prywatnością.

Sieci VPN działają również w celu odblokowania aplikacji i usług przesyłania strumieniowego, takich jak Amazon Prime, Netflix, Hulu i więcej – umożliwiając korzystanie z tych platform bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Jak skonfigurować SaferVPN na Kindle

Gdy zdecydujesz się pożegnać z ograniczeniami internetowymi i zacząć korzystać z Kindle Unlimited bez ograniczeń, pojawia się pytanie: Jak skonfigurować SaferVPN na swoim Kindle?

W większości modeli Kindle

Niestety nowsze modele Kindle i inne urządzenia z systemem FireOS (wersja 5 lub nowsza) nie mają natywnej obsługi VPN.

Ale nie martw się! Istnieje jeszcze kilka sposobów rozwiązania problemu.

 1. Możesz utworzyć wirtualny hotspot z obsługą VPN na swoim laptopie, a następnie połączyć się z tym hotspotem za pomocą urządzenia Kindle.
 2. Możesz także podłączyć swój Kindle do routera DD-WRT, który łączysz z SaferVPN.
 3. Istnieje również bardziej techniczne podejście zwane „rootowaniem”, w którym zamieniasz system operacyjny Kindle na bardziej standardową wersję Androida. Jest to jednak coś, czego nie zalecam, ponieważ może to unieważnić gwarancję Twojego urządzenia, dlatego nie opisuję tego tutaj.

On Your Kindle Fire (z FireOS w wersji 4 lub wcześniejszej)

Jeśli używasz tabletu Kindle Fire z wersją 4 lub wcześniejszą, masz szczęście, ponieważ ma natywną obsługę PPTP i bezpieczniejsze protokoły L2TP. Jeśli nie znasz tego rodzaju techniki, możesz przeczytać przewodnik SaferVPN po protokołach VPN, aby zapoznać się z technologią. Aby uprościć sprawę, użyj na razie bezpieczniejszego protokołu L2TP.

Jeśli twój Kindle Fire ma FireOS w wersji 4 lub wcześniejszej, wykonaj następujące kroki, aby skonfigurować VPN:

 1. Przesuń palcem od góry ekranu w dół i dotknij Bezprzewodowe.
 2. Stuknij VPN, a następnie stuknij znak plus, aby edytować ustawienia VPN.
 3. Wprowadź dane logowania do SaferVPN:
  1. Imię: SaferVPN
  2. Rodzaj: Twój wybrany protokół bezpieczeństwa (sugeruję użycie PPTP)
  3. Adres serwera: Twój pożądany kraj z listy serwerów SaferVPN
  4. Szyfrowanie PPP (MPPE): Wybierz, jeśli wymagane jest szyfrowanie PPP (MPPE)
 4. Stuknij Zapisz. Twój profil SaferVPN pojawi się na ekranie VPN.
 5. Dotknij SaferVPN na ekranie VPN.
 6. Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło SaferVPN.
 7. Stuknij Połącz.

streszczenie

Korzystając z SaferVPN z urządzeniem Kindle, możesz korzystać z konta Kindle Unlimited i innych usług rozrywkowych bez względu na to, gdzie jesteś na świecie. Chociaż nowsze urządzenia FireOS nie mają już natywnej obsługi VPN, nadal jest bardzo proste używanie ich z VPN za pomocą powyższych kroków!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map