Ako odomknúť YouTube na akomkoľvek zariadení


Už ste niekedy skúsili pozerať video YouTube a dostali ste túto správu: „Toto video nie je vo vašej krajine k dispozícii“?

Ste v súčasnosti v krajine, kde nie je prístup na YouTube, a chcete vedieť, ako odblokovať YouTube?

Niektoré krajiny natrvalo alebo dočasne zablokovali najobľúbenejšiu webovú stránku na streamovanie videa na tejto planéte. Dôvodom sú obmedzenia autorských práv, obmedzenie nevhodného obsahu a dokonca zabránenie vystaveniu videám a informáciám, ktoré by mohli vyvolať politické nepokoje.

Ak sa vám nepáči myšlienka, aby vlády riadili tok digitálnych informácií, použite toto ako svoj konečný návod, ako odblokujte videá YouTube na všetkých zariadeniach s VPN.

Obmedzenia YouTube

YouTube vám umožňuje vychutnať si všetko od hudby, cez videá, dokumenty, živé prenosy a vzdelávacie videá. Používatelia môžu nahrávať, prezerať, hodnotiť, zdieľať, komentovať, prihlásiť sa na odber ďalších používateľov a ďalšie. Aj mediálne spoločnosti vrátane spoločností CBS, BBC, Vevo a Hulu ponúkajú časť svojho obsahu prostredníctvom partnerského programu YouTube..

Obmedzenia v zahraničí

Ak ste mimo USA, môže sa zdať, že nemáte prístup k službe YouTube TV vôbec! Je to z dôvodu geografického blokovania – technológie, ktorá identifikuje vašu polohu pomocou vašej adresy IP, vášho jedinečného identifikátora na webe. Ak sa nachádzate v krajine, kde nie je služba YouTube k dispozícii, nebudete sa môcť pripojiť k streamovacím službám YouTube..

Ak chcete získať prístup, budete potrebovať iné riešenie.

Krajiny blokujúce YouTube

Krajiny, v ktorých je služba YouTube úplne blokovaná:

Čína Od roku 2009 je streamovací gigant v Číne neprístupný. Vláda prísne obmedzuje všetok webový videoobsah, najmä obsah, ktorý môže vznietiť nepokoje verejnosti, a to všetko pri ochrane svojho domáceho gigantu videa Youku..
Severná Kórea Vzhľadom na obmedzenia internetu v Severnej Kórei je služba YouTube úplne zablokovaná. Okrem toho bude potrestaný každý, kto sa ho pokúsi získať, a to aj s povolením.
Irán YouTube je zablokovaný kvôli riziku politického nepokoja, antiislamského obsahu a sexuálneho materiálu považovaného za nemorálny. Irán dokonca vytvoril domáci internet na podporu islamskej morálky a získanie občianskej kontroly.
Sýria Služba YouTube bola v Sýrii zakázaná z dôvodu arabskej jari a reakcie na dlhoročnú občiansku vojnu v krajine, ktorá sa začala v marci 2011..
Turkménsko Služba YouTube bola v Turkménsku v roku 2009 zablokovaná z bezpečnostných dôvodov a od tej doby v krajine neexistuje žiadny prístup k službe YouTube.

Krajiny, v ktorých je služba YouTube bežne blokovaná / cenzurovaná:

Nemecko Nemecká organizácia na zhromažďovanie licenčných poplatkov GEMA vedie od roku 2009 s YouTube nepretržitý spor. Dňa 31. októbra 2016 dosiahli YouTube a GEMA dohodu o autorských honorároch a ukončili tak sedemročnú bitku o blokovanie hudobných videí v Nemecku..
Pakistan Webová stránka s videom bola od roku 2012 zablokovaná z dôvodu nahrávania antiislámskeho obsahu. V roku 2013 spoločnosť Google ponúkla miestne "youtube.com.pk" verzia pre Pakistan, čo miestnym orgánom umožňuje odstránenie "nežiaduce" materiál z miestnej verzie YouTube. Od 18. januára 2016 bol zákaz oficiálne zrušený, pretože služba YouTube uviedla miestnu verziu webu pre Pakistan.
Rusko Rusko bolo obvinené z tlaku na YouTube, aby odstránil videá, ktoré považujú za „nevhodné“. 28. júla 2010 súd v meste Komsomolsk-on-Amur nariadil miestnemu poskytovateľovi internetových služieb blokovať prístup na stránky youtube.com, web.archive.org, ako aj niekoľko ďalších webových stránok ponúkajúcich knihy na stiahnutie, pričom extrémistické materiály uvádzali ako dôvod. Objednávka nebola vykonaná a neskôr bola zrušená.
Sudan 17. septembra 2012 spoločnosť National Telecommunication Corporation zakázala YouTube, aby neodstránila kontroverzný antiislamský film „Nevinnosť moslimov“..
Južný Sudán Služba YouTube je v Južnom Sudáne zablokovaná z dôvodu podobnej polemiky týkajúcej sa filmu Nevinnosť moslimov
Tadžikistan Tadžikistan opakovane zablokoval YouTube. V roku 2012 bola služba YouTube ukončená, pretože predstavovala spevu a tancu prezidenta na svadbe jeho syna.
Začiatkom roku 2017 nebolo na YouTube prístup z Tadžikistanu.
Turecko Turecko potláča mediálne pokrytie politických incidentov v snahe zabrániť občianskym nepokojom. 23. decembra 2016 sa na základe správ potvrdených monitorovacou skupinou pre internet Turecko Blocks služba YouTube v Turecku opäť krátko stala nedostupnou. Bol to výsledok zdieľania záberov na webe, ktoré údajne poukazovali na to, že džihádisti vzbúrili tureckých vojakov. Stránka bola opäť prístupná 25. decembra.

Spoločnosť Google poskytuje správu o transparentnosti, v ktorej sú uvedené krajiny, ktoré úplne zakázali svoje produkty (vrátane služby YouTube). Niekoľko krajín však blokuje konkrétny obsah a nie celý web.

Potrebujete sieť VPN

Aj keď by ste mali mať platené predplatné virtuálnej súkromnej siete (VPN) z dôvodu zoznamu bielizne, určite by ste si mali overiť, ako pristupovať k službe YouTube. Televízia YouTube blokuje prístup zistením geografickej polohy vašej adresy IP.

So službou VPN sa môžete vyhnúť geografickému blokovaniu a prístupu k obsahu získaním novej adresy IP. Týmto spôsobom sa môžete javiť ako v inej krajine. Jednoducho sa pripojte k sieti VPN, zmeňte svoju virtuálnu polohu a rovnako získate okamžitý prístup k obsahu YouTube bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate.

Ako odomknúť YouTube na všetkých svojich zariadeniach

So službou VPN sa môžete vyhnúť geografickému blokovaniu a získať prístup k akémukoľvek obsahu odkiaľkoľvek získaním novej adresy IP. Týmto spôsobom môžete prinútiť web, aby uveril, že ste v inej krajine. Napríklad, ak ste v Nemecku a chcete získať prístup k americkému obsahu na YouTube, jednoducho sa pripojte k americkému serveru a získajte prístup k americkej verzii webových stránok s plným prístupom.

Odblokovanie YouTube je doslova také jednoduché ako 1, 2, 3 pomocou @SaferVPN! Kliknite na Tweet

Tu je jednoduchý sprievodca krok za krokom, ako odblokovať YouTube na akomkoľvek zariadení:

 1. Získajte plán SaferVPN alebo spustite bezplatnú skúšobnú verziu, ak ešte nemáte účet.
 2. Po stiahnutí sa pripojte k serveru VPN umiestnenému v krajine, kde je služba YouTube povolená (napríklad v USA), stačí kliknúť myšou alebo klepnúť prstom.
 3. Otvorte preferovaný prehliadač a surfujte na webe YouTube.com. Prejdite na stránku YouTube a uvidíte, že to funguje rovnako, ako keby ste boli v krajine, ktorá ju voľne streamuje. Teraz môžete YouTube odblokovať odkiaľkoľvek! Také jednoduché!

Stačí jedno kliknutie a odblokovaný Youtube si môžete vychutnať priamo na svojom zariadení!

Začnite sledovať YouTube kdekoľvek!

Upozorňujeme, že tipy sa dajú použiť aj na odblokovanie služby YouTube v škole alebo na pracovisku.

Tak na čo čakáš?! Použite sieť VPN a získajte prístup k službe YouTube odkiaľkoľvek na svete! Prihláste sa na odber alebo vyskúšajte SaferVPN zadarmo (ponúkame 30-dňová záruka vrátenia peňazí, nemáte čo stratiť!).

Máte nejaké pripomienky, návrhy alebo požiadavky na funkcie? Neváhajte nás kontaktovať, klásť otázky v komentároch a pripojiť sa k nám na sociálnych sieťach! Radi by sme vás počuli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map