VPN vs proxy – świetne porównanie

człowiek porównujący VPN vs proxy


Wielu naszych użytkowników i odwiedzających witrynę szuka usługi do anonimowego przeglądania i ukrywania swoich adresów IP. Niektórzy są zdezorientowani różnymi dostępnymi opcjami i zastanawiają się nad zaletami i wadami sieci VPN w porównaniu z serwerami proxy. Pozwól nam wyjaśnić!

Co to jest serwer proxy i jak działa

Serwer proxy to w zasadzie pośrednik między tobą a witryną, do której uzyskujesz dostęp. W ten sposób zachowuje w pamięci wersję najczęściej odwiedzanych stron internetowych, dzięki czemu dostęp do nich jest szybszy. Z drugiej strony witryny, które nie były ostatnio odwiedzane, są zapisywane w pamięci podręcznej. Ponadto serwer proxy może albo odblokować zawartość, albo nawet zablokować zawartość, w zależności od jej użycia.

Serwer proxy używany przez szkołę lub biuro może blokować użytkownikom dostęp do niektórych witryn, które nie są zgodne z ich zasadami użytkowania. Pozwala administratorowi sieci rejestrować odwiedzane adresy URL poszczególnych użytkowników. Pozwala to na rzekomo zwiększoną produktywność, chroni przed zewnętrznymi zagrożeniami i pozwala administratorowi blokować nieodpowiednie treści.

Z drugiej strony, proxy może być również użyte do uzyskania dostępu do stron internetowych, które są zablokowane w twoim kraju, ponieważ może przekierować cię do zablokowanych stron internetowych. Zasadniczo łączysz się z serwerem proxy w kraju, którego treści zablokowane geograficznie chcesz odblokować, w ten sposób omijając ograniczenia.

Wadą – i to jest duże – Twoje dane są po prostu przekazywane między tobą a witryną bez szyfrowania. Oznacza to, że Twoje prywatne dane można łatwo porwać po drodze. Operator proxy może łatwo podsłuchiwać twoje hasła i pliki cookie, więc upewnij się, że strony internetowe, z których korzystasz, mają bezpieczne połączenie SSL i używają kodowania https. W przeciwnym razie ryzykujesz oszustwem!

Czym jest VPN i jak działa

SaferVPN dodaje ochronną warstwę szyfrującą przed szpiegami, hakerami i rządami podczas łączenia się z Internetem dla dodatkowej prywatności i bezpieczeństwa.

VPN oznacza Virtual Private Networks i istnieje kilka jego zastosowań. Na przykład globalną siłę roboczą można podłączyć do tej samej sieci VPN, aby mieć taką samą funkcjonalność udostępniania, jak gdyby siedzieli w tej samej lokalizacji. Jest również świetny, gdy podróżujesz za granicę i chcesz uzyskać dostęp do sieci biurowej z innego miejsca. To tak, jakbyś był w sieci lokalnej!

Działa to w ten sposób, że protokoły tunelowe VPN i szyfrowanie są łączone w celu ustanowienia wirtualnego połączenia między komputerem lub urządzeniem mobilnym a serwerem, z którym się łączysz. Teraz niektórzy bystrzy faceci zaniepokojeni swoją prywatnością w Internecie zadają sobie pytanie: „Dlaczego nie wykorzystać tego do ukrycia adresów IP – w ten sposób możemy ukryć naszą tożsamość i lokalizację”. Eureka! I tak VPN, jaki znamy, został wynaleziony!

Zrozumiałeś, że serwer proxy może umożliwiać dostęp do zablokowanych witryn – ale hej – czy naprawdę chcesz zapewnić szpiegom dostęp do twoich prywatnych informacji? Istnieje duża szansa, że ​​używasz swojego proxy lub VPN do odblokowania YouTube, Twittera lub Facebooka – teraz nie chciałbyś, aby ktoś miał dostęp do tych haseł, prawda? Zwłaszcza w kraju, który ogranicza się do mediów społecznościowych, nie chciałbyś nawet, aby władze wiedziały, że odwiedziłeś te witryny w pierwszej kolejności!

Cóż, to jest piękno VPN. Nie tylko pozwala ominąć cenzurę, odblokować strony internetowe i przeglądać anonimowo, ale także zabezpiecza dane poprzez szyfrowanie. Dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu na poziomie banku możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje dane są bezpieczne!

Porównanie VPN a proxy szczegółowości

Pełnomocnik
VPN

BezpieczeństwoBardzo niska W połączeniach SSL wszystkie dane są szyfrowane – ale w przypadku braku SSL nic nie jest szyfrowane. Strzec się!Szyfrowanie na poziomie banku
PrędkośćZwykle powolne z powodu nadmiernie obciążonych serwerówBardzo szybki i zorientowany na wydajność
PrywatnośćOperator proxy może przechwycić twoje prywatne daneNajlepsza możliwość. Twoje dane są całkowicie zaszyfrowane, a zatem zamaskowane. Twój dostawca usług internetowych nie może monitorować Twojej aktywności
Dostęp do treściObchodzi podstawowe ograniczenia geograficzne, nie w 100% niezawodne Odblokowuje wszystkie ograniczenia zawartości
StabilnośćNiestabilny – częste przestoje i ryzyko awarii Super stabilny – 99,9% czasu sprawności
Obsługa systemu operacyjnego / urządzeńOgraniczony do przeglądarki Działa na wszystkich systemach (Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Routery) i kieruje cały ruch przez VPN (również w aplikacjach)

Wnioski końcowe

Proxy: Świetny jako jednorazowy program odblokowujący witrynę, aby sprawdzić witrynę zablokowaną w Twoim kraju. Działa dość szybko, jeśli uzyskujesz dostęp do często odwiedzanych witryn. Wadą – brak szyfrowania naraża Cię na bardzo podatne na atak szpiegów lub hakerów. Może nie działać na Twoim urządzeniu mobilnym, a nawet gdy tak działa, nie pozwala na używanie aplikacji zablokowanych w Twojej lokalizacji. Dodatkowo, wiele serwerów proxy jest przeciążonych przez odwiedzających, w efekcie spowalniając prędkość twojego połączenia.

VPN: Trzy główne zalety VPN to bezpieczeństwo, niezawodność i duża szybkość. Dzięki szyfrowaniu i certyfikatom SSL żaden outsider nie może uzyskać dostępu do twoich danych. Ponadto twój rząd nie może uzyskać dostępu do twoich danych osobowych.
Jest niezawodny, ponieważ na serwer przypada ograniczona liczba użytkowników, co zapewnia zawsze wystarczającą przepustowość i serwery. Wreszcie, ponieważ serwery są dedykowane i mają ograniczoną liczbę jednoczesnych użytkowników, często są szybsze niż serwer proxy.

VPN to świetna okazja, aby odblokować internet, surfować tak, jak chcesz i być bezpiecznym dla rządów, hakerów i szpiegów. Jaka jest twoja prywatność w Internecie?!

Przekonaj się – zarejestruj się teraz w SaferVPN lub wypróbuj za darmo!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map