Unikanie oszustw związanych z kryptowalutami: bądź bezpieczny dzięki Bitcoinowi

Oszustwo Bitcoin


Każdy, kto korzysta z kryptowalut, musi wiedzieć o każdym oszustwie związanym z Bitcoinami i ryzyku. Czytaj dalej, aby poznać nasz sekret bezpieczeństwa podczas płatności za pomocą Bitcoin.

Ponieważ Bitcoin wciąż zdobywa nagłówki i przyciąga inwestorów i praktycznych użytkowników z całego świata, jeszcze ważniejsze jest, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi oszustwa Bitcoin.

Kiedy masz do czynienia z kryptowalutami, jesteś narażony na wyższe ryzyko niż jakikolwiek inny użytkownik Internetu. Jeśli Twoje urządzenie zostanie zhakowane, a Twój ruch zostanie przechwycony, możesz stracić znacznie więcej niż typowe konto na Facebooku, ale ciężko zarobioną gotówkę kryptograficzną.

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „Czy Bitcoin jest wart ryzyka?”, Przeczytaj nasz blog, aby dowiedzieć się, jak możesz być bezpieczny podczas korzystania z Bitcoin.  

Co to jest kryptowaluta?

Kryptowaluta, znana również jako gotówka cyfrowa, to międzynarodowa sieć płatności. Kryptowaluta umożliwia wymianę między dowolnymi dwoma użytkownikami komputerów, tworząc „elektroniczny system gotówki Peer-to-Peer” oraz publiczny rejestr transakcji finansowych.

Te kryptowaluty, w szczególności Bitcoin, mają trzy atrybuty, które przewyższają tradycyjne waluty: decentralizacja, open source i sieci peer-to-peer.

Co najważniejsze, są zasilane przez użytkowników z brak centralnego organu lub pośredników. Chociaż może to być pozytywną cechą wielu osób żyjących w opresyjnych rządach, to właśnie ta jakość pozwala rozkwitać oszustwom Bitcoin. (Przeczytaj więcej poniżej).

Oto jak to działa:

Awaria Bitcoin: Chiny

Chiny zakazały Bitcoin i innych kryptowalut. Chiny mają ścisłą kontrolę nad walutą, co eliminuje możliwość przenoszenia pieniędzy do kraju i z niego, co czyni Chiny największym rynkiem kryptowalut na świecie, stanowiącym około 80% wszystkich transakcji Bitcoin.

Teraz, Chiny blokują wstępne oferty monet (ICO)), nieuregulowane finansowanie społecznościowe za pomocą kryptowaluty i wymiany bitcoinów. Rząd zażądał nawet, aby wszystkie wymiany bitcoinów w Pekinie i Szanghaju zostały zamknięte, stwierdzając, że kryptowaluty są „coraz częściej wykorzystywane jako narzędzie w działalności przestępczej, takiej jak pranie pieniędzy, handel narkotykami, przemyt i nielegalne pozyskiwanie funduszy”. Obejmował także:

 • Dane osobowe: Wymaga się wymiany płyt DVD zawierających wszystkie dane o transakcjach użytkowników i przechowywaniu danych do władz lokalnych.
 • Zakaz podróży: Wszyscy zaangażowani w giełdy, w tym akcjonariusze, kontrolerzy, kierownictwo oraz kluczowy personel finansowy i techniczny to nie wolno opuścić miasta i musi w pełni współpracować z władzami.

Ale może to nie być koniec cyfrowej waluty w Chinach. W rzeczywistości planują wydać własną cyfrową wersję renminbi.

Korzyści z używania kryptowaluty

Bitcoiny i inne kryptowaluty mają wyjątkową zdolność do przekraczania granic, przekraczania opłat za przelewy bankowe i są odporne na kursy walut bez względu na obecny stan Twojego rządu lub banku.

Może nawet pomóc w finansowaniu wolności, umożliwiając użytkownikom dokonywanie anonimowych darowizn na rzecz organizacji, które mogą nie zostać zatwierdzone przez samorządy lokalne. Na przykład prawa LBGT, aborcja, opozycja polityczna itp. Mają możliwość znalezienia wsparcia za pośrednictwem kryptowaluty.

Użytkownicy mogą nawet zacząć Kup prawdziwe przedmioty. Ponieważ Bitcoin wciąż rośnie, jest coraz częściej wykorzystywany do szerokiej gamy produktów. Oto kilka przykładów:

 • Bitcoin został wykorzystany do zakupu domu w Teksasie.
 • Druga największa sieć próbna supermarketów w Afryce Płatności Bitcoin.
 • Londyński programista pozwala najemcom płacić depozyty w Bitcoin.
 • Nawet szwajcarskie miasto jest akceptowane Bitcoin do płatności podatkowych w 2018 roku.

Ryzyko kryptowaluty

Chociaż istnieje wiele korzyści, jeśli chodzi o korzystanie z kryptowalut, istnieje również wiele zagrożeń. Oszustwo związane z bitcoinami może przydarzyć się każdemu, więc przeprowadź swoje badania przed zamianą konta bankowego na portfel Bitcoin.

Niektóre ogólne zagrożenia obejmują:

Nielegalne zajęcia
Ponieważ transakcje Bitcoin są stosunkowo anonimowe, platforma może potencjalnie przyciągać nielegalne działania. Zwraca to uwagę rządów, zachęcając do ewentualnego zakazu używania Bitcoin i innych kryptowalut.
Niezastąpiony
W przeciwieństwie do transakcji dokonywanych za pośrednictwem konta bankowego, Bitcoin nigdy nie może zostać wymieniony, jeśli został zgubiony lub skradziony. Nie ma sposobu na odzyskanie bitcoinów, jeśli ktoś włamie się do twojego portfela. I nie ma sposobu na odzyskanie konta, jeśli zgubisz dane logowania.
Niełatwo wpłacić pieniądze
Jeśli zdecydujesz, że chcesz spieniężyć swoje bitcoiny, naprawdę nie ma prostego sposobu na ich sprzedaż. Chociaż wiele giełd oferuje usługę przy użyciu różnych metod, nie jest to tak proste, jak przelewanie pieniędzy z Paypal.
Zmienna inwestycja
Obecnie ceny bitcoinów znacznie się zmieniają. Każdy sklep internetowy zainteresowany akceptacją bitcoinów musiałby codziennie dostosowywać swoje ceny. Ponadto inwestorzy podejmują ryzyko, gdy zatapiają fundusze w akcje.
Przepisy rządowe
W tej chwili większość świata nie zdecydowała, jak obsługiwać Bitcoin. Ponieważ Bitcoin nie jest opodatkowany, stanowi zagrożenie dla lokalnych walut. Jeśli rządy zdecydują się uczynić Bitcoin nielegalnym, możesz mieć
trudno jest odzyskać pieniądze.
Nie refundowane
Jest to tak proste: jeśli twoje bitcoiny zostaną skradzione, nie podlegają one zwrotowi. Ktoś może wskoczyć na środek, jeśli Twoja transakcja zmieni lokalizację docelową depozytu – zwaną atakiem Man-in-the-Middle (MITM).

Unikaj oszustwa Bitcoin

Jeśli używasz Bitcoin lub innych kryptowalut, powinieneś zdawać sobie sprawę z następujących zagrożeń:

Ataki typu man-in-the-middle

Mówiąc wprost, ataki typu man-in-the-middle (MITM) mogą zmienić miejsce docelowe przelewów pieniężnych (lub dowolnych transakcji danych w tym zakresie). Jak sama nazwa wskazuje, hakerzy przechwytują pakiety danych podczas podróży między dwiema ofiarami. 

Jeśli próbujesz dokonać wpłaty za pomocą Bitcoin, MITM może zmienić miejsce docelowe transakcji, pozostawiając Cię z pieniędzy, a docelowy odbiorca pyta, gdzie jest depozyt – wszystko, czego potrzebują, to złośliwe oprogramowanie za pośrednictwem e-maili lub wspólnego Wi -Fi sieć.

Aby zachować bezpieczeństwo, użyj VPN. Ponieważ protokoły uwierzytelniania są specjalnie zaprojektowane w celu odpierania tego rodzaju ataków, VPN zapewnia szyfrowanie typu end-to-end, dzięki czemu jesteś anonimowy w sieciach publicznych.

Hakerzy mogą uzyskać dostęp do portfeli Bitcoin

Portfele cyfrowe, w których „bezpiecznie” przechowujesz swoją kryptowalutę, ponoszą winę za słabe bezpieczeństwo kont użytkowników. Najwyraźniej minimalne dane osobowe ofiary – jej imię, nazwisko i numer telefonu – wystarczyły, by zhakować portfel testowy w Coinbase, według Positive Technologies.

Jak powiedział CryptoInsider:

„Cyberataki związane z kryptowalutami rosną. Ponieważ kryptowaluta nadal eksploduje pod względem wartości i świadomości społecznej, możemy oczekiwać, że ten trend będzie kontynuowany. Ostatnio byłem celem takiego ataku. Wiem też osobiście, że wiele innych przypadków tego samego ataku zostało pomyślnie przeprowadzonych. Co gorsza, tego rodzaju ataki stają się coraz bardziej powszechne i prawdopodobnie osiągną jeszcze większy wzrost dzięki profesjonalnej doskonałości firm takich jak Equifax, co sprawia, że ​​jest to pilny temat, ponieważ prawie wszyscy są narażeni na bezpośrednie ryzyko ”.

Ponadto wszyscy użytkownicy kryptowalut powinni zwiększyć bezpieczeństwo kryptowaluty poprzez aktywację 2FA (uwierzytelnianie 2-czynnikowe) na wszystkich kontach wymiany.

Komplikacje dotyczące prywatności

Nawet gdy twoje działania związane z kryptowalutami są zabezpieczone, użytkownicy nadal muszą mieć świadomość zewnętrznych problemów z prywatnością.

 • Dostawcy usług internetowych: Twój dostawca usług internetowych (ISP) wie za każdym razem, gdy logujesz się do Bitfinex lub jakiejkolwiek innej giełdy Bitcoin. Czy naprawdę chcesz, aby znali każdy z „anonimowych” dzienników ruchu? Nie bardzo, prawda?
 • Publiczne Wi-Fi:  Jeśli korzystasz z publicznego Wi-Fi, zdecydowanie nie chciałbyś ujawniać faktu, że jesteś traderem Bitcoin osobom, które korzystają z tego samego Wi-Fi w kawiarni.

Jeśli twoi dostawcy usług internetowych lub Wi-Fi „sąsiedzi” zobaczą, co robisz w Internecie, anonimowość kryptowaluty zostanie całkowicie zniesiona. Często wymieniane przez Ciebie giełdy internetowe, używane przez Ciebie narzędzia i portfele transakcyjne online stają się znane innym. A wspólny sekret nie jest już tak naprawdę tajemnicą.

Jak możesz być chroniony

Nie ma kompleksowych rozwiązań dla każdego oszustwa Bitcoin i ryzyka bezpieczeństwa. Istnieją jednak elementy składowe, z których musisz zbudować własną zaporę na kryptowalutę. Pamiętaj o tych wskazówkach:

 • Uważaj na próby phishingu.
 • Upewnij się, że twój system operacyjny jest załatany najnowszymi aktualizacjami bezpieczeństwa.
 • Uważaj na oprogramowanie ransomware.
 • Używaj bezpiecznych, nie zgadywających haseł i podejmuj inne środki w celu ochrony siebie.
 • Użyj niezawodnej sieci VPN.

Podczas korzystania z VPN cały ruch (w tym adresy URL, które przeglądasz) jest szyfrowany. Ani twój dostawca usług internetowych, ani sąsiad kawiarni nie mogą dowiedzieć się o twoich działaniach online. Możesz odwiedzać giełdy internetowe, korzystać z portfeli i handlować całkowicie anonimowo – tak jak powinno być!

VPN również przyczynia się do twojego bezpieczeństwa. Ponieważ ruch jest szyfrowany, hakerzy Wi-Fi nie mogą przejąć plików cookie sesji ani ukraść haseł tekstowych.

SaferVPN niezawodnie sprawdza wszystkie wyżej wymienione pola. Szyfruje cały ruch przy użyciu nowoczesnego szyfrowania klasy bankowej. Możesz wybrać dowolną z ponad 700 lokalizacji w 36 krajach, aby zmienić trasę ruchu i ukryć go przed ciekawskimi oczami. Co ważniejsze, Twój prawdziwy adres IP nigdy nie jest rejestrowany dzięki czemu działania związane z kryptowalutą pozostaną naprawdę prywatne. SaferVPN jest również wymieniony na WeUseCoins, jednej z największych stron z kryptowalutami. 

Chociaż VPN nie jest kompletnym rozwiązaniem zabezpieczającym twoje monety, jest niezwykle ważnym elementem ochrony.

Jak korzystać z Bitcoinów, aby płacić za SaferVPN

Kupowanie, handel, przechowywanie i wydobywanie kryptowalut to działania prywatne, które należy wykonywać w sposób prywatny i bezpieczny. Korzystanie z niezawodnego Bitcoin VPN jest bardzo ważnym elementem w zabezpieczaniu prywatności twoich kryptowalut. Prywatna, szybka i łatwa platforma SaferVPN (bez logów) nie tylko przyczynia się do ochrony prywatności podczas korzystania z Bitcoin, ale nawet akceptuje Bitcoin jako metodę płatności. 

Po prostu wybierz plan, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wybierz Bitcoin na stronie płatności. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, wypróbuj nasz SaferVPN teraz za darmo (z 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy, nie masz nic do stracenia)!

Czy byłeś ofiarą oszustwa Bitcoin? Jakie są twoje przemyślenia na temat Bitcoin? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji Komentarze poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map