Udhëzuesi i fundit për krijimin e një WiFi virtuale

Si të krijoni një WiFi virtual


Këtu është udhëzuesi juaj i fundit për krijimin e një vatër të nxehtë virtuale. Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të përdorur kompjuterin tuaj Windows ose Mac si ruter për të krijuar një WiFi, kjo është mënyra. Me një WiFi virtual mund të përdorni një VPN në çdo pajisje siç është TV Smart ose tastierat e lojërave tuaja. Le të fillojmë!

Ju mund të përdorni si më poshtë si një udhëzues më vete se si të krijoni një WiFi virtual. Nëse e lidhni kompjuterin tuaj me SaferVPN, ju merrni shpërblimet e shtuara të sigurisë, anonimitetit dhe lirisë për të hyrë në çdo sit të bllokuar. Me SaferVPN, i gjithë trafiku juaj është i koduar në mënyrë që askush të mos mund të kërkojë të dhënat tuaja; ju merrni një adresë të re IP në mënyrë që të bëheni anonimë dhe të paturpshëm në internet; dhe ju praktikisht mund të banoni kudo në botë për të jetuar përmbajtje të mediave nga cilido vend që dëshironi!

Duke krijuar një pikë të nxehtë VPN, mund të përdorni VPN tuaj në Smart TV tuaj, tastierë, Apple TV ose Chromecast për të luajtur lojëra të bllokuara në vendin tuaj ose të anashkaloni kufizimet gjeografike në shërbimet si Pandora dhe YouTube në çdo pajisje të lidhur me TV tuaj!

Lidhjet e Shpejta:

 • Si të krijoni një pikë të nxehtë VPN në Windows
 • Si të krijoni një pikë të nxehtë VPN në Mac OS X
 • Mënyra të tjera për të përdorur SaferVPN në pajisje të shumta

Si ta ndani VPN-në tuaj WiFi në Windows 7

Hapi 1: Shndërroni laptopin tuaj në një WiFi Virtual

A) Së pari, ekzekutoni Komandën si administrator. Gjeni atë duke klikuar në menunë startuese [1], kërkoni cmd [2], klikoni me të djathtën [3] dhe zgjidhni “Run as administrator”. Nëse ju pyet për një fjalëkalim të administratorit, tani është koha ta plotësoni.

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një Hotspot Virtual VPN WiFi Virtual me Laptopin tuaj

B) Së dyti, sigurohuni që drejtuesit e kërkuar të jenë instaluar. Bëni këtë duke shtypur shoferët netsh wlan show në komandën e shpejtë [4] dhe më pas duke shtypur butonin Enter. Shikoni nëse ai thotë Po tek “Rrjeti i Mbështetur i Mbështetur” [5] – nëse ndodh, ju jeni mirë të shkoni. Nëse jo, ose nuk keni një përshtatës të mbështetur WiFi ose drejtuesit aktual janë të vjetëruar. Zgjidheni atë duke ekzekutuar azhurnimin e Windows dhe duke shkarkuar drejtuesit më të fundit të përshtatësit të rrjetit nga faqja e internetit e prodhuesit të kompjuterit tuaj.

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptop-in tuaj - windows 2

C) Së treti, krijoni WiFi tuaj me SSID të vendosur në SaferVPN dhe fjalëkalimin të vendosur në fjalëkalim. Bëni këtë duke shtypur shkruani modalitetin netnet wlan set hostnetwork = lejoni çelësin ssid = safervpn = fjalëkalim në Komandën e shpejtë [6].

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptopin tuaj - windows 3

D) Atëherë, gjithçka që duhet të bëni është të ekzekutoni WiFi-në tuaj duke shtypur në Command Prompt netsh wlan të fillojë rrjetin e punës [7]. Do të merrni një mesazh duke thënë “Rrjeti i pritur filloi”. Në fakt, ju tani keni krijuar WiFi-in tuaj virtual.

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një Hotspot Virtual VPN WiFi Virtual me Laptopin tuaj - windows 4

Njoftim: nëse merrni një mesazh duke thënë se “rrjeti i pritur nuk mund të fillohet”, thjesht ekzekutoni Windows Update për t’u siguruar që i keni instaluar drejtuesit e fundit. Kjo duhet të bëjë hile.

E) Tjetra, ndajeni lidhjen. Djathtas-klikoni mbi simbolin WiFi në këndin e poshtëm të djathtë të ekranit tuaj [8] dhe zgjidhni “Open Network and sharing sharing Center”.

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptopin tuaj - windows 5

F) Në menunë që shfaqet, klikoni në “Ndryshimi i Cilësimeve të Adapterit” [9].

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptopin tuaj - windows 6

G) Tani do të shihni WiFi-në tuaj SaferVPN midis lidhjeve tuaja [10] – klikoni me të djathtën dhe zgjidhni Properties [11].

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptopin tuaj - windows 7

H) Shkruani skedën Ndarja në krye [12] dhe shënoni dy opsionet “Lejoni përdoruesin tjetër të rrjetit të lidhet përmes lidhjes në internet të këtij kompjuteri” [13] dhe “Lejoni përdoruesit e tjerë të rrjetit të kontrollojnë ose çaktivizojnë lidhjen e përbashkët të Internetit” [14] . Në menunë e lëshuar të quajtur “Lidhja e Rrjetit në shtëpi”, zgjidhni lidhjen që sapo keni krijuar (atë që e kemi quajtur SaferVPN).

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptopin tuaj - windows 8

I) Pasi të konfirmoni, një mesazh do të shfaqet – thjesht zgjidhni OK [15].

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptop-in tuaj - windows 9

Hapi 2: Lidhni pajisjen tuaj me pikën e nxehtë VPN

i parë, drejtuar SaferVPN në laptop dhe lidheni me serverin tuaj të dëshiruar.

Pasi të jeni regjistruar, lidheni me WiFin tuaj virtuale të krijuar rishtazi me tastierën tuaj të lojërave ose çfarëdo pajisje që dëshironi të përdorni një VPN në!

njoftim që sa herë që rindizni ose fikni kompjuterin tuaj, pika e nxehtë VPN juaj e bërë në shtëpi do të çaktivizohet. Për të ndezur sërish pikën e nxehtë të VPN, thjesht hapni Urdhrin e Komandës dhe shkruani rrjetin netsh që do të fillojë rrjetin e punës dhe ju jeni gati të shkoni përsëri!

Si ta ndani VPN-në tuaj WiFi në Mac OS X

Për fat të mirë, ekziston gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për përdoruesit tanë të Mac atje që të ndajnë një lidhje PPTP VPN nga laptopi i tyre në tastierat e tyre të lojërave, Chromecasts dhe Apple TV. Gjithçka që ju nevojitet është një Macbook, një llogari SaferVPN dhe natyrisht një lidhje interneti. Këtu shkojmë!

Hapi 1: Vendosni PPTP VPN në Mac tuaj

Ndiqni hapat në këtë tutorial për të vendosur një lidhje PPTP VPN në Mac dhe emërojeni atë SaferVPN (siç përshkruhet në tutorial). Pasi të jetë vendosur lidhja, lidheni me serverin tuaj të dëshiruar SaferVPN. Në pamjet më poshtë ne jemi duke u lidhur me SaferVPN USA East, por funksionon në të njëjtën mënyrë për çdo vendndodhje të serverit me të cilin dëshironi të lidheni.

Hapi 2: Ndani lidhjen tuaj PPTP VPN

A) Klikoni në Apple në këndin e sipërm të majtë të ekranit tuaj [1], pastaj zgjidhni “Preferencat e Sistemit”.

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptopin tuaj - mac 1

B) Klikoni në butonin “Ndarja” në Internet & Seksion pa tel.

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptop-in tuaj Mac-2

C) Shënoni butonin e Ndarjes së Internetit në të majtë [3]. Nëse tashmë është shënuar, hiqni atë dhe zgjidhni përsëri për të siguruar që po ndani lidhjen tuaj SaferVPN (në këtë rast SaferVPN USA East) në opsionin “Ndani lidhjen tuaj nga” [4]. Pastaj, zgjidhni si të doni të ndani lidhjen tuaj, zgjidhni Wi-Fi [5] për të ndarë VPN tuaj përmes WiFi, ose Thunderbolt Ethernet [6] për të ndarë lidhjen tuaj përmes Ethernet.

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptopin tuaj Mac-3

D) Pasi të keni bërë zgjedhjet tuaja, lidhja juaj VPN është e përbashkët. Skanoni për rrjete WiFi në Chromecast, Apple TV ose tastierën e lojërave dhe kërkoni për pikën e nxehtë të SaferVPN që sapo keni vendosur [7]. Lidhuni me të për të përdorur VPN në cilëndo nga pajisjet tuaja!

shndërroni laptopin tuaj në një ruter vpn. Krijoni një pikë të nxehtë virtuale VPN WiFi me laptop-in tuaj laptop-4. Merrni PS3, PS4, Xbox dhe Apple TV VPN.

Mënyra të tjera për të përdorur SaferVPN në pajisje të shumta

Siç mund ta shihni, nuk është e ndërlikuar të ndani lidhjen tuaj VPN duke vendosur kompjuterin tuaj si një pikë e nxehtë VPN. Vini re megjithatë që kompjuteri duhet të jetë i ndezur ndërsa e bën këtë dhe të paktën në një kompjuter Windows duhet të siguroheni që të mundësoni ndarjen sa herë që po ndani VPN.

 Një opsion shumë i thjeshtë është të përdorni Virtual Router, një program i njohur falas me burim të hapur që ju lejon të krijoni një pikë të nxehtë virtuale lehtësisht në Windows 7, Windows 8 ose Windows Server 2012. Pasi të jetë ruteri virtual dhe të funksionojë, përdorni SaferVPN për Windows në lidhni kompjuterin tuaj për të hyrë në çdo faqe në internet në të gjitha pajisjet e lidhura me ruterin tuaj virtual. Ja si duket programi:

Ruter virtualRuteri virtual ka një ndërfaqe shumë të thjeshtë dhe miqësore për përdoruesit. Thjesht zgjidhni emrin dhe rrjetin tuaj të rrjetit për të filluar një pikë të nxehtë virtuale.

Një zgjidhje tjetër është të merrni një router DD-WRT të aktivizuar me VPN. Ne kemi partnerizuar me Flashrouters për të dërguar më të shpejtë ruterat me SaferVPN të para-instaluar në to. Me një ruter VPN, i gjithë trafiku i lidhur përmes ruterave tuaj bëhet i koduar dhe ju shfletoni në internet sikur të ishit në ndonjë vend që dëshironi.

Nëse nuk keni ende një llogari, regjistrohuni në provën tonë falas VPN tani për të përdorur VPN tuaj në TV Smart, tastierë, Apple TV ose Chromecast!

P.S. Qëndroni të azhurnuar duke ndjekur SaferVPN në Facebook, Twitter dhe Google+.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map