The Ultimate Guide to Creating Virtual WiFi

Jak stworzyć wirtualne WiFi


Oto Twój ostateczny przewodnik po tworzeniu wirtualnego punktu dostępowego. Jeśli szukasz sposobu na wykorzystanie komputera z systemem Windows lub Mac jako routera do tworzenia WiFi, oto jak to zrobić. Dzięki wirtualnemu WiFi możesz korzystać z VPN na dowolnym urządzeniu, takim jak Smart TV lub konsole do gier. Zacznijmy!

Poniższych wskazówek można użyć jako samodzielnego przewodnika na temat tworzenia wirtualnego WiFi. Po podłączeniu komputera do SaferVPN zyskujesz dodatkowe zabezpieczenia, anonimowość i swobodę dostępu do każdej zablokowanej strony. Dzięki SaferVPN cały Twój ruch jest szyfrowany, więc nikt nie może wtargnąć do twoich danych; otrzymujesz nowy adres IP, dzięki czemu stajesz się anonimowy i bez śladu online; i możesz praktycznie przebywać w dowolnym miejscu na świecie, aby przesyłać strumieniowo treści multimedialne z dowolnego kraju!

Tworząc hotspot VPN, możesz używać VPN na swoim Smart TV, konsolach, Apple TV lub Chromecast do grania w gry zablokowane w twoim kraju lub ominąć ograniczenia geograficzne w usługach takich jak Pandora i YouTube na dowolnym urządzeniu podłączonym do telewizora!

Szybkie linki:

 • Jak utworzyć punkt dostępu VPN w systemie Windows
 • Jak utworzyć punkt dostępu VPN w Mac OS X.
 • Inne sposoby korzystania z SaferVPN na wielu urządzeniach

Jak udostępnić VPN na Wi-Fi w Windows 7

Krok 1: Zamień laptopa w wirtualne WiFi

A) Najpierw uruchom Command jako administrator. Znajdź go, klikając menu Start [1], wyszukaj cmd [2], kliknij prawym przyciskiem myszy [3] i wybierz „Uruchom jako administrator”. Jeśli poprosi Cię o hasło administratora, nadszedł czas, aby je wypełnić.

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi VPN za pomocą laptopa

B) Po drugie, upewnij się, że wymagane sterowniki są zainstalowane. Zrób to, wpisując netsh wlan show drivers w wierszu polecenia [4], a następnie naciskając przycisk Enter. Sprawdź, czy napis „Obsługiwana sieć hostowana” brzmi „Tak” – jeśli tak, możesz zacząć. Jeśli nie, nie masz obsługiwanego adaptera WiFi lub aktualne sterowniki są nieaktualne. Rozwiąż go, uruchamiając aktualizację systemu Windows i pobierając najnowsze sterowniki karty sieciowej z witryny producenta komputera.

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi WiFi za pomocą laptopa - Windows 2

C) Po trzecie, utwórz własne WiFi z SSID ustawionym na SaferVPN i hasłem ustawionym na hasło. Zrób to, wpisując enter netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = safervpn key = hasło w wierszu polecenia [6].

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot VPN WiFi za pomocą laptopa - Windows 3

D) Następnie wystarczy uruchomić Wi-Fi, wpisując w wierszu polecenia netsh wlan start hostednetwork [7]. Pojawi się komunikat „Uruchomiono hostowaną sieć”. W efekcie masz teraz własne wirtualne WiFi.

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi WiFi za pomocą laptopa - Windows 4

Uwaga: jeśli pojawi się komunikat „Nie można uruchomić sieci hostowanej”, po prostu uruchom Windows Update, aby upewnić się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki. To powinno wystarczyć.

E) Następnie udostępnij połączenie. Kliknij prawym przyciskiem myszy symbol Wi-Fi w prawym dolnym rogu ekranu [8] i wybierz „Otwórz centrum sieci i udostępniania”.

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi VPN za pomocą laptopa - Windows 5

F) W wyskakującym menu kliknij „Zmień ustawienia adaptera” [9].

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi VPN za pomocą laptopa - Windows 6

G) Teraz zobaczysz swoją sieć SaferVPN WiFi wśród swoich połączeń [10] – kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości [11].

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi WiFi za pomocą laptopa - Windows 7

H) Przejdź do karty Udostępnianie u góry [12] i zaznacz dwie opcje „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się za pośrednictwem połączenia internetowego tego komputera” [13] i „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na kontrolowanie lub wyłączanie udostępnionego połączenia internetowego” [14] . W menu rozwijanym o nazwie „Połączenie z siecią domową” wybierz właśnie utworzone połączenie (to, które nazwaliśmy SaferVPN).

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi WiFi za pomocą laptopa - Windows 8

I) Po potwierdzeniu pojawi się komunikat – wybierz OK [15].

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi WiFi za pomocą laptopa - Windows 9

Krok 2: Połącz urządzenie z hotspotem VPN

Pierwszy, uruchom SaferVPN na laptopie i połącz się z wybranym serwerem.

Po zalogowaniu połącz się z nowo utworzonym wirtualnym Wi-Fi za pomocą konsoli do gier lub dowolnego urządzenia, na którym chcesz korzystać z VPN!

Ogłoszenie że przy każdym ponownym uruchomieniu lub wyłączeniu komputera domowy punkt dostępu VPN zostanie wyłączony. Aby ponownie włączyć hotspot VPN, po prostu otwórz wiersz polecenia i wpisz polecenie netsh wlan start hostednetwork, a będziesz gotowy do ponownego uruchomienia!

Jak udostępnić VPN na Wi-Fi w Mac OS X.

Na szczęście istnieje także świetny sposób, aby nasi użytkownicy komputerów Mac udostępnili połączenie PPTP VPN ze swojego laptopa do konsol do gier, Chromecastów i Apple TV. Wszystko czego potrzebujesz to Macbook, konto SaferVPN i oczywiście połączenie internetowe. No to ruszamy!

Krok 1: Skonfiguruj PPTP VPN na komputerze Mac

Wykonaj czynności opisane w tym samouczku, aby ustanowić połączenie PPTP VPN na komputerze Mac i nazwać je SaferVPN (zgodnie z opisem w samouczku). Po skonfigurowaniu połączenia połącz się z wybranym serwerem SaferVPN. Na poniższych zdjęciach łączymy się z SaferVPN USA Wschód, ale działa to tak samo dla każdej lokalizacji serwera, z którą chcesz się połączyć.

Krok 2: Udostępnij połączenie PPTP VPN

A) Kliknij Apple w lewym górnym rogu ekranu [1], a następnie wybierz „Preferencje systemowe”.

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi VPN za pomocą laptopa - Mac 1

B) Kliknij przycisk „Udostępnianie” w Internecie & Sekcja bezprzewodowa.

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi VPN za pomocą laptopa Mac-2

C) Zaznacz przycisk udostępniania Internetu po lewej stronie [3]. Jeśli jest już zaznaczone, odznacz je i wybierz ponownie, aby upewnić się, że udostępniasz połączenie SaferVPN (w tym przypadku SaferVPN USA Wschód) w opcji „Udostępnij swoje połączenie z” [4]. Następnie wybierz sposób udostępniania połączenia, wybierz Wi-Fi [5], aby udostępnić VPN przez Wi-Fi lub Thunderbolt Ethernet [6], aby udostępnić swoje połączenie przez Ethernet.

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot VPN VPN za pomocą laptopa Mac-3

D) Po dokonaniu wyboru połączenie VPN jest udostępniane. Wyszukaj sieci Wi-Fi na Chromecastu, Apple TV lub konsoli do gier i poszukaj właśnie skonfigurowanego hotspotu SaferVPN [7]. Połącz się z nim, aby korzystać z VPN na dowolnym urządzeniu!

zmień laptopa w router VPN. Utwórz wirtualny hotspot WiFi VPN za pomocą laptopa Mac-4. Uzyskaj PS3, PS4, Xbox i Apple TV VPN.

Inne sposoby korzystania z SaferVPN na wielu urządzeniach

Jak widać, udostępnianie połączenia VPN nie jest skomplikowane przez skonfigurowanie komputera jako hotspotu VPN. Zwróć jednak uwagę, że komputer musi być włączony, a przynajmniej na komputerze z systemem Windows musisz włączyć udostępnianie za każdym razem, gdy udostępniasz VPN.

 Bardzo prostą opcją jest użycie Virtual Router, popularnego darmowego programu typu open source, który pozwala łatwo stworzyć wirtualny punkt dostępowy w systemie Windows 7, Windows 8 lub Windows Server 2012. Po uruchomieniu routera wirtualnego użyj SaferVPN dla systemu Windows, aby podłącz komputer, aby uzyskać dostęp do dowolnej witryny na wszystkich urządzeniach podłączonych do routera wirtualnego. Oto jak wygląda program:

Wirtualny routerWirtualny router ma bardzo prosty i przyjazny interfejs. Wystarczy wybrać nazwę sieci i hasło, aby uruchomić wirtualny punkt dostępu.

Innym rozwiązaniem jest uzyskanie routera DD-WRT z obsługą VPN. Współpracujemy z Flashrouters, aby dostarczać najszybsze routery z fabrycznie zainstalowanym SaferVPN. Dzięki routerowi VPN cały ruch połączony przez twoje routery jest szyfrowany i surfujesz po Internecie, jakbyś był w dowolnym kraju, w którym chcesz.

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się w naszej bezpłatnej wersji próbnej VPN, aby korzystać z VPN na Smart TV, konsolach, Apple TV lub Chromecast!

P.S. Bądź na bieżąco, śledząc SaferVPN na Facebooku, Twitterze i Google+.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map