SaferVPN merr pjesë në Konferencën e Kapelave të Zeza

SaferVPN merr pjesë në Konferencën e Black Hat


Black Hat USA po kthehet përfundimisht në Las Vegas, Nevada, 22-27 korrik 2017. Ndërsa SaferVPN merr pjesë në këtë konferencë të shumëpritur, sigurohuni që të shikoni burimin tonë të drejtpërdrejtë në Twitter për të qëndruar i azhurnuar në ngjarjet e këtij viti!

Për 20 vjet, Konferenca e Zezë e Zezë ka tërhequr mijëra entuziastë të sigurisë në internet çdo vit, duke u ofruar pjesëmarrësve hulumtime, zhvillim dhe tendenca të thella në të gjitha fushat e sigurisë së informacionit.

Cila është konferenca e kapelave të zeza?

Konferenca e sigurisë kompjuterike Black Hat është ngjarja kryesore për sigurinë e informacionit në botë, e themeluar në 1997 nga Jeff Moss, i cili gjithashtu themeloi DEF CON.

Konferenca ofron konsulencë, trajnime dhe informime për hakerat, profesionistët kryesorë të sigurisë, korporatat dhe agjensitë qeveritare në të gjithë botën.

Konferenca e këtij viti në Black Hat do të shfaqë programe arsimore, duke filluar nga sulmet e rrjeteve inteligjente, dobësitë kritike të infrastrukturës, deri te sulmet më të vogla në shkallë, mësimi i makinerive dhe më shumë.

Programi i Konferencës së Kapelave të Zeza

Black Hat USA 2017 fillon me katër ditë Trajnime të ndjekura nga konferenca kryesore (26-27 korrik) përbëhet nga Brifing, Arsenal, Salla e Biznesit, etj.!

Dy seksione kryesore të veprimtarisë përfshijnë Black Brings Briefings dhe Black Hat Training.

Trajnimet e kapelave të zeza:

Trajnimet e kapelave të zeza janë të dizajnuara për të siguruar ndërtimin e shkathtësive në fusha të ndryshme të hakerave.

Në të kaluarën, trajnime janë ofruar nga profesionistë të ndryshëm të sigurisë kompjuterike. Këto kanë përfshirë Agjencinë e Sigurisë Kombëtare, Cisco Systems, Sigurinë Ofenduese, dhe më shumë.

Përmbledhjet e kapelave të zeza:

Në Takimet e Black Hat, ekspertët e sigurisë paraqesin hulumtime themelore, mjete me burim të hapur dhe shfrytëzime të ditës zero.

Më parë, temat kanë përfshirë inxhinierinë e kundërt, identitetin dhe privatësinë, dhe hakimin.

Shikoni orarin e plotë në faqen e internetit të Black Hat.

Hacker Antics

Ngjarja Black Hat është e njohur vetëm për trajnimet dhe njoftimet e saj, turma e hakerave të gabuar gjithashtu dihet se shkaktojnë një grimë gjatë ngjarjeve.

Në konferencat e mëparshme, të pranishmit kanë bërë hotele në konferenca viktimat e tyre më të lehta duke rrëmbyer lidhje pa tel, hakmarrje brenda dhe ndryshuar sistemet e faturimit të TV-ve, dhe madje të fitojnë qasje në 4 milion dhoma hoteliere!  

2009 provoi të ishte një vit skandaloz pasi u hakuan faqet e internetit të studiuesve dhe grupeve të sigurisë. Sajti i Dan Kaminsky u hakua gjithashtu, duke ekspozuar fjalëkalime, postë elektronike, biseda për IM dhe dokumente të ndjeshme.

Vitin e kaluar, Pwnie Express zbuloi një sulm masiv Man-in-the-Middle i cili mashtroi 35,000 njerëz për t’u bashkuar me një rrjet me qëllim të keq – një kujtesë se sa e frikshme mund të jenë këto sulme.

Pse ngjarja është e rëndësishme

Ngjarja vjen në takat e rezultateve të hulumtimit të të anketuarve, të cilët përfunduan:

 • 69% përqindja e të anketuarve mendojnë se hakmarrja e sponsorizuar nga shteti si Rusia dhe Kina i ka bërë të dhënat e ndërmarrjeve amerikane më pak të sigurta.
 • Mbi 60% besojnë se korporatat duhet të zhvillojnë mbrojtje speciale në internet për të mbrojtur të dhënat e tyre kritike nga hakimet e sponsorizuara nga shteti.
 • 36% nga ata të anketuar besojnë se përdorimi i shtuar i ransomware mbetet kërcënimi më i ri serioz me të cilin përballen profesionistë të sigurisë në internet.
 • 50% deklaruar phishing dhe inxhinierinë sociale si shqetësimet e tyre më të mëdha, ndërsa 45% kanë frikë nga sulmet e sofistikuara që synohen drejtpërdrejt në organizatat e tyre.
 • Vetëm 26% besoj se administrata e re e Shtëpisë së Bardhë do të ketë një ndikim pozitiv në politikën e sigurisë, rregullimin dhe zbatimin e ligjit në internet gjatë katër viteve të ardhshme.

Ti mundesh shkarkoni raportin e plotë të hulumtimit Portret i një kërcënimi të pashmangshëm në internet, këtu: www.blackhat.com/latestintel/07062017-july-6-2017-attendee-survey.html

SaferVPN në Konferencën e Black Hat

SaferVPN do të marrë pjesë në Konferencën e Black Hat 2017 në Las Vegas, Nevada!

Ju mund të kërkoni një takim me ne për të mësuar se si zgjidhja emocionuese e biznesit tonë të ri mund të ndihmojë kompaninë tuaj të sigurojë mjedise re dhe të sigurojë qasje në distancë në rrjet me lehtësi të plotë! Kontaktoni me ne në [email protected]

Ne gjithashtu do të ofrojmë azhurnime të drejtpërdrejta nga konferenca, prandaj sigurohuni të ndiqni burimin tonë në Twitter:

Tweets nga SaferVPN

Lidhu me Black Hat (#BlackHat) në Twitter, Facebook, LinkedIn dhe Flickr.

Datat dhe ngjarjet e ardhshme të kapelave të zeza përfshijnë Black Hat Europe 2017 në Londër, Angli në 4 – 7 Dhjetor dhe Black Hat Asia 2018 në Singapor më 20-23 Mars.

Keni ndonjë feedback, sugjerim ose kërkesë për veçori? Mos ngurroni të na kontaktoni dhe bashkohuni me ne në mediat sociale! Ne do të donim të dëgjonim nga ju.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map