Letnie festiwale muzyczne: zachowaj ostrożność przy korzystaniu z bezpłatnych połączeń WiFi

darmowe wifi połączyć letnie festiwale muzyczne


Letnie festiwale muzyczne stały się najbardziej oczekiwaną serią koncertową na świecie. Nawet przy braku pryszniców, odpowiednich warunkach do spania i potencjalnie okropnej pogodzie, jednym z najwyższych priorytetów uczestników festiwalu jest znalezienie połączenia Wi-Fi. Ale lokalizacje bezpłatnego połączenia WiFi mogą być niebezpieczne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak skorzystać z tych bezprzewodowych punktów dostępowych –bezpiecznie!

Festiwale muzyczne mogą obejmować od alternatywnego rocka po najnowszy electro pop. Prawdopodobnie słyszałeś o Coachelli, Bonnaroo, Tommorowland i wielu innych. Ale co łączy prawie wszystkie z nich? Większość tłumu będzie szukała lokalizacji bezpłatnego połączenia WiFi.

Kiedy próbujesz ograniczyć wykorzystanie danych, aby nie płacić za rękę i nogę po powrocie do domu, ludzie są bardziej niż chętni, aby położyć nacisk na backburner i zapewnić prywatność w zamian za nieograniczony dostęp do Internetu. Ale co może być tak niebezpiecznego w bezpłatnych lokalizacjach połączeń WiFi?

Na tym blogu powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, dlaczego hotspoty mogą być niebezpieczne i jak nadal możesz z nich bezpiecznie korzystać!

Co może być tak niebezpieczne?

Te świąteczne imprezy pełne muzyki na żywo, przyjaciół i imprez tworzą wyjątkowe przeżycie dla festiwalowych gości. Jedyną rzeczą, która może uczynić je jeszcze lepszymi? Dodanie mobilnych hotspotów, w których ludzie mogą znaleźć bezpłatne lokalizacje połączeń WiFi! Brzmi świetnie, prawda?

No cóż, tak jest! Kto nie chce być w stanie przyciągnąć znajomych w domu i opublikować ich niesamowity czas na Instagramie? Chociaż te mobilne hotspoty są wygodne, istnieje kilka powodów, dla których powinieneś pozostać nieco sceptyczny.   

Te bezprzewodowe punkty dostępowe stanowią dwie możliwości:

  • Darmowe połączenia WiFi mogą po prostu skonfiguruj je przez hojną osobę lub miejsce, które jest gotowe zaoferować bezpłatny dostęp do Wi-Fi dla dużego tłumu.
  • Mniej korzystną możliwością jest ustanowienie hotspotów przez osobę, która interesuje się twoimi wiadomościami, nazwami użytkowników, hasłami, informacjami bankowymi i innymi szczegółami, do których nieznajomy może nie mieć dostępu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz wykryć te niebezpieczne połączenia i jak się chronić. Niezależnie od tego, czy jest to „na wszelki wypadek”, czy „jesteś jedną szczęśliwą kaczką, którą zrobiłeś” – warto być bardziej bezpiecznym niż żałować!  

Co właściwie oznacza bezpłatne połączenie Wi-Fi

Wiele sieci Wi-Fi wymaga rejestracji, aby uzyskać do nich dostęp, w tym pytania o imię i nazwisko, wiek, adres e-mail i numer telefonu. Realistycznie, dostawcy czerpią zyski z oferowania tych „bezpłatnych” usług przez sprzedać swoje referencje marketerom.

WSKAZÓWKA: Jeśli naprawdę chcesz zachować wolne połączenie, rozważ utworzenie osobnego bezpłatnego adresu e-mail Wi-Fi – bezpiecznego miejsca na spam, którego nigdy nie będziesz musiał sprawdzać!

Wystarczająco proste! Ale bezpłatne połączenie Wi-Fi może być gorsze niż zwykły wyczyn reklamowy. W rzeczywistości 25% wszystkich publicznych hotspotów Wi-Fi stanowi przynętę dla hakerów.

Co mogą zrobić hakerzy na festiwalach muzycznych?

Niezabezpieczone publiczne sieci WiFi są rajem dla hakerów, którzy zdobywają ofiary, gdzie gromadzą się tłumy, aby uzyskać połączenie internetowe – dzięki czemu letnie festiwale muzyczne stają się portem dla działań hakerskich.

To jest nawet łatwiejsze niż się wydaje. Za mniej niż 100 USD hakerzy mogą skonfigurować prosty router, który przyciąga osoby poszukujące bezpłatnego połączenia Wi-Fi, zapewniając im pełną widoczność poufnych i osobistych informacji.  

Ponieważ bezpłatne WiFi nie jest szyfrowane, hakerzy mogą z łatwością widzieć każde naciśnięcie klawisza. Obejmuje to każde hasło, każdy e-mail, wiadomość i każdy przesyłany przez Ciebie kawałek danych.

Co z bezpłatnym połączeniem Wi-Fi zapewnianym przez festiwal?

Niestety fałszywa publiczna sieć Wi-Fi – lokalizacja Wi-Fi, która wydaje się być uzasadniona, ale w rzeczywistości została skonfigurowana przez hakera w celu przechwycenia twoich informacji, jest nie tylko prawdziwym problemem, ale może być dość trudna do rozszyfrowania!

Zamiast włamać się do urządzenia, niewiarygodnie łatwo jest zwabić nieświadomych uczestników za pośrednictwem nieuczciwego punktu dostępu – połączenia, które naśladuje publiczny hotspot Wi-Fi. Dzięki temu hakerzy mogą ukraść dowolne przesłane dane osobowe.

Te lokalizacje bezpłatnego połączenia WiFi mają kluczowy wskaźnik: po prostu skopiuj nazwy domen publicznych i dodaj jedno słowo haka: Bezpłatnie.

Na przykład Coachella oferuje bezpłatny publiczny dostęp do Wi-Fi podczas imprezy. Możesz się spodziewać, że „bezpłatne Wi-Fi Coachella” będzie przyciągać ofiary do nieuczciwego punktu dostępu.

Jak zabezpieczyć połączenie – automatycznie

Aby pomóc w walce z kradzieżą w Internecie, opracowaliśmy nową, najnowocześniejszą funkcję automatycznego zabezpieczenia WiFi. Teraz dostępna dla wszystkich naszych aplikacji, nasza aplikacja umożliwia natychmiastowe i łatwe bezpieczne przeglądanie bezpłatnych połączeń WiFi!

SaferVPN automatycznie łączy twoje urządzenie z bezpiecznym, 256-bitowym kanałem VPN (Virtual Private Network) szyfrującym na poziomie banku, jak tylko połączysz się z niezabezpieczonym połączeniem WiFi. Nie musisz nawet łączyć się z VPN!

Gdy tylko telefon połączy się z niezabezpieczonym publicznym hotspotem Wi-Fi, będziesz automatycznie chroniony przed kradzieżą tożsamości online i zagrożeniami cyberbezpieczeństwa – bez robienia czegokolwiek!

Ciesz się spokojem, że możesz bezpiecznie przeglądać Internet w dowolnym miejscu i czasie.

Bezpłatne połączenie Wi-Fi - automatyczne Wi-Fi

Jak VPN zapewnia ochronę

Jeśli nie podoba Ci się pomysł jakiegoś psotnego nieznajomego kradnącego twoje osobiste dane logowania i dane karty kredytowej, całkowicie rozumiemy. Korzystając z usługi VPN, możesz połączyć się ze zdalnym serwerem i kierować ruchem przez bezpieczną sieć. Umożliwia to przeglądanie Internetu przy całkowicie chronionym połączeniu. Dzięki temu wszystkie twoje dane osobowe i wrażliwe informacje są bezpieczne i zdrowe.

Gotowy automatycznie uzyskać bezpieczeństwo WiFi? Sprawdź nasze bezpłatny 24-godzinny okres próbny lub subskrybuj plan już dziś! Dzięki 14-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy nie masz nic do stracenia!

Szczęśliwego bezpiecznego przeglądania!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map