Këshilla për kursimin e parave të softuerit: Si kemi gjetur kursime 40% në Adobe CC dhe Microsoft Office

Si të kurseni para në programet e programeve kompjuterike


A e dini se mund të merrni shumë nga blerjet tuaja dixhitale me çmimin deri në gjysmën? Me çmimet e Adobe dhe Microsoft ndryshojnë në varësi të vendit në të cilin jeni, ka me shumë këshilla për kursim të parave që mund të përfitoni nga thjesht duke ndryshuar adresën tuaj IP!

Mund të befasojë që vendet e ndryshme ofrojnë çmime të ndryshme për të njëjtin produkt të saktë. Dëshironi të dini se si mund ta shfrytëzoni këtë fakt argëtues?

Në këtë blog, ne do t’ju tregojmë saktësisht se si të përfitoni nga këto çmime të ndryshme për mënyrën më të mirë për të kursyer para kur blini softuer në internet!

Farë do të thotë, çmime të ndryshme?

Siç kemi shpjeguar në bloget tona të mëparshme, shumë shërbime të tilla si fluturime, hotele dhe qira të makinave, të gjitha kanë përvojë të luhatshme të çmimeve në varësi të vendit nga ku po rezervoni.

Kur kërkoni për softuer në internet, mund të vëreni që versionet amerikane të Adobe CC dhe Microsoft Office janë zakonisht më të lirë. Duke pasur parasysh këtë, këshillat e mëposhtme mund të trajtohen më shumë drejt njerëzve që gjenden jashtë SH.B.A..

Fatmirësisht, ky lloj i diskriminimit të çmimeve bën të mundur që ne të ndajmë këshilla të pabesueshme për kursimin e parave, duke ju lejuar të gjeni mënyrën më të mirë për të kursyer para në internet. Le të kalojmë saktësisht sa mund të kurseni dhe, edhe më e rëndësishmja, si mund ta bëni atë në vetëm 3 hapa të thjeshtë!

Këshilla për kursimin e parave: Adobe CC

Siç mund ta keni dëgjuar, Adobe kohët e fundit ka njoftuar në deklaratën e saj zyrtare se do të rritet çmimet e pajtimeve. Kompania ka pohuar se rregullimet e saj të çmimeve bazohen në luhatjet e monedhës:

“… Kurset e këmbimit të valutave kanë luhatur ndjeshëm gjatë viteve të fundit. Ashtu si shumë ndërmarrje globale me bazë në SH.B.A., Adobe po bën rregullime të çmimeve për të kompensuar luhatjet në kursin e këmbimit të huaj. Ne i monitorojmë këto dhe bëjmë rregullime vetëm kur është e nevojshme. “

Ndërsa rritjet e çmimeve sapo u zbatuan këtë muaj, klientët (veçanërisht përdoruesit muaj nga muaji përkundrejt mbajtësve të abonimeve vjetore të cilët nuk do të paguajnë rritjen e çmimit deri në fund të periudhës vjetore të faturimit) ende mund të përfitojnë nga këto çmime të ndryshme gjeo-synuese për të ulur kostot e tyre të pajtimit.  

Le të krahasojmë disa nga këto çmime:

Shtetet e Bashkuara

qerpiç

Le ta përdorim çmimin mujor për paketën e plotë të Adobe. Nëse përfshini normën mesatare të taksave amerikane të shitjeve prej 8,45%, ju vijnë në një total prej 86,74 $ / muaj, ose 1,040,88 dollarë / vit.

Tani, le ta krahasojmë këtë normë me çmimet e vendeve të tjera:

Switzerland

Për paketën e plotë, niveli mujor i Adobe CC në Zvicër është:

Këshilla për kursimin e parave të Zvicrës

Konvertimi i kësaj në dollarë amerikanë: 96,49 $ / muaj ose 1,157,88 dollarë / vit.

Prandaj, nëse jeni në Zvicër dhe dëshironi të blini paketën e plotë të Adobe, mundeni kurseni 117 dollarë nëse blini në vend të kësaj.

Mbretëria e Bashkuar

Në vitin 2012, çmimi i Cloud Creative në Mbretërinë e Bashkuar u bazua në kursin e këmbimit britanik Pound-to-Dollar prej 1.60. Sot, kursi i këmbimit është afër 1.28.

Ndërsa kursi i këmbimit ra, Adobe filloi të marrë rreth 25% më pak (USD) nga klientët në Mbretërinë e Bashkuar. Për fat të keq, nëse nuk e shfrytëzuat këtë tashmë, Adobe kapi dhe rriti çmimet e Adobe CC në Mbretërinë e Bashkuar, me sa duket duke filluar nga 10% -50%.

Kjo do të thotë që blerja e abonimit tuaj Adobe CC do t’ju kursejë para nëse blini nga SH.B.A. dhe jo në Mbretërinë e Bashkuar:

Britani e Madhe

Kjo përkthehet në 95,50 $ / Muaj ose 1,146.00 dollarë / vit.   

Prandaj, nëse blini nga SH.B.A. në vend të Mbretërisë së Bashkuar, mund të kurseni $ 105.12!

Zelanda e Re

Unë në fakt u befasova nga ky rezultat! Unë fillova këtë artikull të sigurt duke supozuar se SHBA do të ishte versioni më i lirë i Adobe në dispozicion. Suruditërisht, zbulova se blerja nga Zelanda e Re mund të ju kursej edhe më shumë!

NZ

Kjo përkthehet në 76,31 $ / Muaj ose 915.72 dollarë / vit.

Këtu janë rezultatet e plota:

[tabela ”” nuk u gjet /]

* Vini re se kjo tabelë nuk është përfundimtare, është aktuale që nga 30 maj 2017, dhe i nënshtrohet luhatjes.

Ky është një kursim vjetor prej 125,16 $ nëse blini Adobe CC në Zelandën e Re në vend të SH.B.A.!
(Mund të kurseni 242.16 dollarë nëse blini nga NZ në vend të Zvicrës!)

Këshilla për kursimin e parave: Microsoft Office

Meqenëse ka shumë paketa të ndryshme që ofron Microsoft, ne thjesht krahasuam normat për Microsoft Office 365 Home. Pastaj krahasuam çmimet për secilin nga vendet e mëposhtme:

Shtetet e Bashkuara:

Këshilla për kursimin e parave Microsoft US

[tabela ”” nuk u gjet /]

* Pricesmimet aktuale që nga 30 maj 2017.

Siç mund ta shihni nga tabela e mësipërme, nëse blini Microsoft Office 365 nga India (apo edhe Australia) ju mund të merrni deri në 40% zbritje!

Tani që e dini se sa mund të kurseni, lexoni më tej për të zbuluar saktësisht se si mund të përfitoni nga këto plane dhe marrëveshje të jashtëzakonshme të kursimit të parave!

Si të krahasohen çmimet e produkteve në vendet e tjera

Kur shfletoni në internet për të Microsoft ose qerpiç shërbime, faqja e internetit mund të zbulojë adresën tuaj IP (identifikuesin tuaj unik në internet), duke i lejuar ata të përcaktojnë vendndodhjen tuaj të saktë. Për shkak të kësaj, faqja do të shfaqë çmimin aktual për vendin në të cilin ndodheni.

Nëse dëshironi të shfletoni versionin e faqes në internet të vendit tjetër dhe të kontrolloni çmimet e tyre, do të duhet të përdorni një Rrjet Virtual Privat (VPN), siç është SaferVPN, për të ndryshuar adresën tuaj IP nga një vend në tjetrin. Mbani në mend, ju mund të duhet: rindizni shfletuesin tuaj, pastroni cookies dhe cache-in e tij, ose përdorni mënyrën anonime të shfletuesit tuaj për të përjetuar rezultate të azhurnuara pas ndryshimit të vendndodhjeve.

Lexoni hapat e ardhshëm për të zbuluar saktësisht se si t’i provoni këto mënyra të thjeshta për të kursyer para!

Merr marrëveshjet tani!

Këtu janë 3 hapa të thjeshtë që shpjegojnë se si të kontrolloni çmimet në vendet e tjera dhe zgjidhni cila është mënyra më e mirë për të kursyer para që funksionojnë për ju!

 1. Lidhuni me vendndodhjen SaferVPN që ka kursimet më të mira për produktin tuaj.
 2. Hapni modalitetin e intimitetit të shfletuesit tuaj (përveç nëse dëshironi të pastroni periodikisht historinë dhe cookie-t tuaja). Në këtë mënyrë, cookies ose historia juaj nuk mund të gjurmohen nga e-tailer – ju jeni duke hyrë në një vend të pastër.
 3. Shfletoni uebfaqen në të cilën dëshironi të blini dhe bëjeni sikur të keni qenë në vendin e saj.

Vetëm mbani në mend se do të duhet të përdorni një llogari Paypal, jo një kartë krediti me një adresë lokale.
Meqenëse nuk mund ta ndryshoni vendin tuaj në Paypal, thjesht hapni një Paypal të ri në vendin nga i cili dëshironi të blini programin nga. Transferimi i parave në atë llogari zgjat vetëm disa minuta.

Kjo është gjithçka që ka! Nëse keni ndonjë këshillë ose marrëveshje tjetër për kursimin e parave që mund të merrni duke ndryshuar gjeo-lokacionet, ju lutem mos ngurroni t’i ndani ato me ne në komentet më poshtë.

Pazar i lumtur!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map