Inwestycja Bitcoin: czy warto? Wszystko co musisz wiedzieć

Inwestycja Bitcoin - czy warto?


Ostatnio dużo gadało o Bitcoinach. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o bitcoinach, w tym nasze wskazówki dotyczące inwestycji w bitcoiny.

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to cyfrowa waluta, która została wynaleziona w 2008 roku przez nieznanego programistę lub grupę pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Znany jest również jako gotówka cyfrowa, kryptowaluta, międzynarodowa sieć płatności i internet pieniędzy. Bitcoin pozwala na wymianę między dowolnymi dwoma użytkownikami komputerów, tworząc „elektroniczny system gotówki peer-to-peer” i publiczny rejestr transakcji finansowych.

Istnieją trzy atrybuty, w których Bitcoin przewyższa tradycyjne waluty. Są to w rzeczywistości podstawowe wartości Bitcoin, oparte na sieciach decentralizacji, open source i peer-to-peer.

Co ważniejsze, jest obsługiwany przez jego użytkowników brak centralnego organu lub pośredników.

FAKTY BITCOINOWE:

 • Łączna wartość monet w obiegu wynosi obecnie 40 miliardów dolarów.
 • Średnia liczba transakcji dziennie zbliża się do 300 000, generując wolumen obrotu w wysokości 1,5 miliarda USD.
 • Bitcoin stał się globalną platformą dla setek startupów, oferującą usługi od handlu walutą po dostarczanie danych rynkowych i bankomatów Bitcoin.
 • Ceny inwestycji Bitcoin osiągnęły rekordowe poziomy powyżej 2900 USD.

Jest Bitcoin Anonimowy?

Bitcoin jest często określany jako „anonimowa waluta”, podczas gdy w rzeczywistości byłby dokładniej opisany jako „pseudonimowy”, a nie anonimowy. Jest tak, ponieważ każda transakcja mogą być identyfikowane przez ich adresy publiczne – długie ciągi znaków o długości około 30 znaków. Chociaż adresy te nie zawierają imienia i nazwiska ani innych informacji umożliwiających identyfikację, są w pełni widoczne publicznie i, przy pewnej pracy przeciętnego analityka, mogą być powiązane z tożsamościami użytkowników.  

Przed inwestycją w Bitcoin rozważ następujące wskazówki:

PORADA # 1: Aby zachować prywatność swojej tożsamości, używaj nowego adresu dla każdej pojedynczej transakcji, chociaż większość współczesnych portfeli Bitcoin jest do tego przeznaczona. Jednak pomimo tego, że zwiększa to wysiłek wymagany do odkrycia tożsamości użytkownika, nadal jest możliwe – to znaczy Bitcoin jest nie 100% anonimowy.

Wskazówka nr 2: Jeśli naprawdę lubisz anonimowość, zawsze możesz użyć „miksera” lub „bębna”, który rzuca się wokół twoich bitcoinów i przeszukuje je przez tablicę adresów, aż praktycznie niemożliwe jest ich prześledzenie. Chociaż brzmi to całkiem niezawodnie, zaufanie anonimowo obsługiwanej usłudze może nie gwarantować, że wszystkie twoje bity wyjdą po drugiej stronie.  

Podsumowując, ponieważ „Blockchain forensics” rozwija się jako branża, powinieneś starać się być jak najdalej, jeśli prywatne transakcje i inne szczegóły dotyczące inwestycji Bitcoin są dla Ciebie ważne.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działa Bitcoin? Sprawdź ten krótki i pouczający film:

Co to jest Blockchain i Bitcoin Mining?

Wszystkie transakcje Bitcoinami są trwale rejestrowane w rozproszonej księdze zwanej „blockchain” – podobnie jak książeczka czekowa transakcji. „Górnicy” wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem używają wydobywania bitcoinów do rozwiązywania matematycznych zagadek wymaganych do przetwarzania transakcji w sieci Bitcoin i zabezpieczania ich w łańcuchu bloków.

Za każdym razem, gdy to robią, górnicy są wynagradzani 12,5 BTC (około 33 000 USD) za blok.

Ta księga jest publicznie dostępna i jest dzielona między wszystkimi pełnymi górnikami Bitcoin i „węzłami” na całym świecie, którzy zapewniają bezpieczeństwo sieci.

Oto trochę więcej szczegółów na temat wydobywania bitcoinów:

Niestety wydobycie wymaga niesamowitej ilości szybko przestarzałego sprzętu i energii. Chociaż Bitcoin.com wydało Cloud Mining Services, które pozwalają każdemu zarabiać bitcoiny za pomocą własnego komputera, wyszukiwanie Inwestycji Bitcoin może być bardziej praktyczne dla większości użytkowników.

Czy inwestycja Bitcoin pozwoli ci kupić coś naprawdę?

Chociaż bankomaty z bitcoinami pojawiają się w niektórych sklepach, jest mało prawdopodobne, że wiele z nich faktycznie przyjmuje walutę do zapłaty. Zamiast tego możesz używać tych maszyn do wpłacania pieniędzy na swoje konto Bitcoin.  
Artykuł The Guardian opisuje sytuację, w której pisarz wymienił 20 GBP na Bitcoin (co przełożyło się na 0,00923 pojedynczego Bitcoina). Następnie podjęli próbę zakupu dysku DVD w lokalnym sklepie. 

Kobieta przy kasie powiedziała: „Nie wydawaj swojego Bitcoina. Dlaczego miałbyś je wydawać? Istnieje tylko skończona liczba, którą można wydobyć, więc gdy osiągnie ten punkt, będą po prostu zyskiwać na wartości ”.

To prawda, ale powszechna przesada przez tych, którzy nie w pełni rozumieją racjonowanie bitcoinów. Chociaż istnieje skończona ilość 21 milionów bitcoinów i nigdy więcej nie można utworzyć (co oznacza, że ​​nikt nie może zdecydować, że powinno być więcej, gdy jest to wygodne), konieczne jest wyjaśnienie, że każdy bitcoin można podzielić do 8 miejsc po przecinku.

Tak więc, mimo że wydobyto już 16,5 miliona bitcoinów, każdy bitcoin dzieli się przez 100 000 000 satoshi (najmniejsza jednostka waluty bitcoin).

Chociaż możesz nie być w stanie kupić losowej płyty DVD w losowym sklepie, na razie jest już wiele przydatnych rzeczy, które możesz kupić online takich jak rezerwacja pociągów do zakupu żywności i napojów, loty z Expedia, komputery z Dell, Microsoft itp.

Obecne kontrowersje: Bitcoin Civil War

Problem: Rozmiar „bloku”.

Blok opisuje rozmiar partii, w których transakcje Bitcoin są składane przed dodaniem ich do łańcucha bloków.

Po utworzeniu Nakamoto ograniczył rozmiar bloku do jednego megabajta, co oznacza, że ​​system może obsłużyć maksymalnie siedem transakcji na sekundę. Dla porównania, systemy płatności takie jak Visa mogą przetwarzać tysiące w tym czasie.

Wraz ze wzrostem popularności i stawek transakcyjnych system zwolnił, co skłoniło użytkowników do płacenia górnikom dodatkowych opłat za wydłużenie czasu przetwarzania transakcji.

Ale jeśli rozmiar bloku wzrośnie, górnicy otrzymają mniej pieniędzy za „nagrodę za blok” 12,5 bitcoinów.

Jak zauważa biała księga RootStock,

„Jeśli rozmiar bloku Bitcoin nie zostanie zwiększony za pomocą twardego widelca, gdy następna nagroda Bitcoin zostanie zmniejszona o połowę, opłaty transakcyjne Bitcoin mogą stać się zbyt wysokie w przypadku niektórych aplikacji.”

Warto wspomnieć, że sam Satoshi Nakamoto stwierdził w 2010 roku:

„Byłoby miło utrzymać pliki [łańcuch bloków] tak małe, jak to możliwe.

Ostatecznym rozwiązaniem będzie nie dbanie o to, jak duże będzie.

Ale na razie, chociaż jest jeszcze mały, dobrze jest go utrzymywać, aby nowi użytkownicy mogli szybciej działać. Kiedy w końcu wdrożę tryb tylko dla klienta, nie będzie to już miało większego znaczenia ”.

Ponieważ Bitcoin stoi w obliczu konkurencji ze strony innych walut cyfrowych, konieczne było osiągnięcie konsensusu.

SegWit Split Averted

Jedną z opcji było zwiększenie rozmiaru bloku do dwóch megabajtów w celu dodania transakcji do łańcucha bloków. Inny; Zaimplementuj „Segregated Witness” lub, krótko mówiąc, SegWit. Zwiększyłoby to limit rozmiaru bloku poprzez usunięcie danych podpisu z transakcji Bitcoin, uwalniając miejsce na więcej transakcji.

Wybór jednej z tych opcji w porównaniu do drugiej doprowadziłby do podział łańcucha blokowego.

Zamiast tego grupa firm Bitcoin opracowała kompromis o nazwie „SegWit2x”, który przewidywał wdrożenie SegWit w połowie sierpnia, a następnie zwiększenie wielkości bloku do dwóch megabajtów 3 miesiące później.

To właśnie ten kompromis zyskał oficjalne poparcie prawie wszystkich górników.

Na razie uniknięto podziału.

Oczywiste jest, że Bitcoin musi ustanowić pewnego rodzaju system zarządzania, który pozwoli dostosować kryptowalutę, jednocześnie zachowując jej zdolność do ewolucji bez poleganie na przywódcy typu linijki.

Czy warto inwestować w Bitcoin?

Bitcoin ma wyjątkową jakość, zdolność do przekraczania granic, przekraczania opłat za przelewy bankowe i być odpornym na kursy walut bez względu na obecny stan twojego rządu lub banku.

Dla osób cierpiących na konsekwencje nieobsługiwanego lub niedocenionego międzynarodowego systemu bankowego, żyjących w rozwijającej się gospodarce lub niezależnych dla klientów zagranicznych, Bitcoin oferuje rozwiązanie, które nigdy wcześniej nie było dostępne.  

Na arenie międzynarodowej Bitcoin oferuje atrakcyjną okazję dla tych, którzy w przeciwnym razie mogliby nie mieć dostępu do funduszy, nowy sposób dotarcia do reszty świata. Właśnie z tych właśnie powodów najwięksi nabywcy Bitcoinów byli w Chinach – regionie, w którym obywatele obchodzą kontrole walutowe, które uniemożliwiają im wyprowadzenie kapitału z kraju.

Bitcoin może być również wykorzystywany do anonimowych darowizn przez organizacje, które mogą nie zostać zatwierdzone przez lokalne władze. Na przykład prawa LBGT, aborcja, opozycja polityczna itp. Mają możliwość znalezienia wsparcia za pośrednictwem kryptowaluty.

Podczas inwestowania w Bitcoiny i inne kryptowaluty powszechny problem występuje, gdy ICO (wstępna oferta monet) blokuje inwestycje z kraju zamieszkania. Kraje takie jak USA, Chiny, Izrael i Singapur mają bardzo surowe, być może nawet nieaktualne przepisy inwestycyjne. Jednak prostym rozwiązaniem na ominięcie blokowania geograficznego jest korzystanie z usługi VPN, takiej jak SaferVPN.

Jak korzystać z Bitcoinów, aby płacić za SaferVPN

W SaferVPN cenimy Twoją prywatność i bezpieczeństwo online, dlatego oferujemy również tę opcję płatności.

Korzystanie z VPN dla Bitcoin pozwala na taki sam poziom bezpieczeństwa i szyfrowania, którego często poszukują użytkownicy VPN. Korzystanie z Bitcoinów zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa i anonimowości w porównaniu z danymi karty kredytowej lub Paypal. Płatności Bitcoin przynoszą również korzyści konsumentom, pozwalając im pominąć 2-3% opłat zwykle pobieranych przez firmy wydające karty kredytowe.

Po prostu wybierz plan, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i po prostu wybierz Bitcoiny na stronie płatności. Jakie to łatwe?

Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, wypróbuj nasz SaferVPN teraz za darmo!

Nawet jeśli nie rozważałeś inwestycji Bitcoin, możesz mieć pewność, że Twoja tożsamość jest u nas bezpieczna.

Jakie są twoje przemyślenia na temat Bitcoin? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji Komentarze poniżej!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map