Ciemna strona darmowych VPN: co musisz wiedzieć

ciemna strona bezpłatnego VPN


Jeśli chodzi o serwery proxy i sieci VPN, te, które nie pobierają od Ciebie pieniędzy, w rzeczywistości kosztują Cię najbardziej, tracąc prywatność i bezpieczeństwo. Przeczytaj więcej o niebezpieczeństwa korzystania z bezpłatnego VPN lub proxy!

Być może zauważyłeś, jak większość usług przesyłania strumieniowego jest zablokowanych za granicą lub jeszcze niedostępnych w Twoim kraju. Najczęstsze rozwiązania w celu ominięcia takich ograniczeń geograficznych to serwery proxy i sieci VPN, ponieważ przekierowują Twój ruch, aby wyglądał, jakbyś znajdował się gdzie indziej. Na przykład korzystanie z takich usług pozwala komuś w Anglii uzyskać dostęp do Pandora lub użytkownikowi w Kanadzie korzystać z brytyjskiego BBC iPlayer.

Dostępnych jest wiele różnych opcji, które umożliwiają zmianę lokalizacji w celu uzyskania dostępu do ograniczonych treści, a ponieważ wszyscy lubią rzeczy darmowe, ludzie często padają ofiarą oszustw za pośrednictwem bezpłatnych sieci VPN. Jeśli chodzi o serwery proxy i VPN, te, które nie obciążają Cię pieniędzmi, będą cię najbardziej kosztować w zakresie prywatności i bezpieczeństwa.

Poniżej pokażemy dokładnie, w jaki sposób bezpłatne VPN wykorzystują twoje połączenie do niebezpiecznych działań (nawet nielegalnych) oraz w jaki sposób renomowana, płatna usługa VPN premium umożliwia dostęp do zablokowanych stron, jednocześnie chroniąc twoją prywatność!

Niebezpieczeństwa związane z serwerami proxy i darmowymi sieciami VPN

„Bezpłatny” nie jest całkowicie darmowy, jeśli chodzi o dostęp do zablokowanych witryn za pośrednictwem bezpłatnych sieci VPN i serwerów proxy. Usługi te faktycznie umożliwiają złośliwym stronom trzecim szpiegowanie twoich danych osobowych lub, co gorsza, pozwalają innym wykorzystywać twoje połączenie internetowe do prowadzenia nielegalnych działań w sieci.

Darmowe VPN może rejestrować i śledzić wszystkie treści, adres IP, typy odwiedzanych witryn itp. – dokładnie to, przed czym chronią Cię sieci VPN. Oprócz problemów z prywatnością, które chcesz ukryć swój adres IP, może wystąpić spowolnienie przeglądania, niestabilne połączenia, ograniczenia wykorzystania danych i nieaktualne szyfrowanie.

Najgorszy ze wszystkich.. Wiele z tych „bezpłatnych” usług sprzedaje dane osobowe stronom trzecim, a niektóre nawet posuwają się do umieszczania dodatkowych reklam (czasami złośliwych). Mogą nawet rozpowszechniać Twój adres IP, przyjmując z zadowoleniem działalność przestępczą powiązaną z twoją maszyną, a nie ich.

Nie zapomnijmy wspomnieć pełnomocnicy także! Ponieważ serwer proxy po prostu przekazuje ruch internetowy bez jego szyfrowania, może czytać wszystko twoich danych osobowych. Oznacza to, że twoje prywatne informacje przesyłane przez niezabezpieczone połączenie mogą być przechwytywane i przechowywane przez operatora. Jeśli są nieuczciwi, mogą zrobić z tym, co chcą – często sprzedając to stronom trzecim lub kradnąc twoją tożsamość.

Głównie, Sieci VPN są bezpieczniejsze, bardziej stabilne i szybsze niż serwery proxy – ale popularne bezpłatne serwery VPN nie zawsze są tak bezpieczne, jak się wydaje.

Przeczytaj więcej na ten temat w naszym Porównanie VPN a proxy.

Jak bezpłatne VPN korzystają z twojego połączenia

Ważne jest, aby zbadać usługę VPN, z której chcesz korzystać, zanim wskoczysz do niej po prostu dla wygody. Chociaż może to nie zabrzmieć tak szkodliwie, zapewnienie podejrzanej stronie lub usłudze pełnego dostępu do każdego szczegółu działań związanych z przeglądaniem może mieć gorsze konsekwencje niż myślisz.

Według dochodzenia w sprawie bezpłatnego VPN Top10VPN 59% badanych bezpłatnych VPN było własnością chińskich firm. Ponieważ Chiny mają surowe zakazy VPN, firmy te prawdopodobnie zostały zatwierdzone przez rząd do zbierania zagranicznych danych wywiadowczych. Ponadto kolejne 86% bezpłatnych sieci VPN z dochodzenia Top10VPN miało poważne wady prywatności, w tym udostępnianie danych stronom trzecim.

Ponadto popularna bezpłatna usługa VPN Hotspot Shield została ostatnio oskarżona o szpiegowanie ruchu użytkownika. Amerykańska grupa zajmująca się prawami cyfrowymi złożyła skargę do Federalnej Komisji Handlu (FTC), twierdząc, że śledzi usługi, przechwytuje i zbiera dane swoich klientów.

Mimo że ich polityka prywatności zapewnia bezpieczeństwo i anonimowość wszystkich informacji o użytkownikach, wykryto, że logują połączenia, monitorują nawyki użytkowników, sprzedają dane klientów reklamodawcom i przekierowują ruch online.

Ta obecna kontrowersja służy jako przypomnienie, że darmowe sieci VPN muszą zarabiać pieniądze, a także często na twój koszt.

W przeszłości pamiętasz nawet Hola Unblocker, usługę, która sprzedawała nadmiarową przepustowość użytkowników, umożliwiając wykorzystywanie ich połączeń do złośliwych ataków typu „odmowa usługi” (DoS) i nielegalnych celów – uzyskiwanie dostępu do wszystkiego, od treści chronionych prawem autorskim po obrazy przedstawiające wykorzystywanie dzieci.

Bezpieczne rozwiązanie umożliwiające dostęp do zablokowanych stron internetowych

Płatne usługi przynoszą zyski, oferując bezpieczeństwo bez sprzedaży danych osobowych stronom trzecim. Darmowy serwer VPN może prowadzić do szkodliwych rzeczy, takich jak kradzież tożsamości, podczas gdy płatny VPN może (choć nie wszystkie) zachować poufność i bezpieczeństwo twoich informacji.

O ile Twoje dane nie są tunelowane przez HTTPS (wtedy, gdy widzisz symbol blokady na pasku adresu przeglądarki), mogą być łatwo skradzione przez innych, ponieważ są przesyłane przez niezabezpieczone połączenie i nie są szyfrowane. Właściwa sieć VPN szyfruje wszystkie dane, chroniąc je przed szpiegami i hakerami.

Szyfrowanie VPN Bezpieczeństwo w Internecie dla nastolatków i dzieci

Jak wszystko, nie wszystkie płatne sieci VPN są takie same. Zebraliśmy więc kilka punktów, które powinieneś rozważyć przed zakupem:

 • Szybkość połączenia: jeśli chodzi o Internet, prędkość to nazwa gry. Czasami usługi VPN mogą powodować obniżenie prędkości połączenia. Właśnie dlatego zaprojektowaliśmy naszą sieć serwerów, aby podnieść standardy branżowe – gwarantując najszybsze możliwe połączenie.
 • Serwery VPN: w chwili pisania tego tekstu mamy obecnie globalną sieć serwerów VPN składającą się z ponad 400 serwerów premium klasy premium w ponad 30 krajach, zapewniając pełną swobodę korzystania z Internetu – zawsze i wszędzie
 • Protokoły VPN: Dzięki SaferVPN możesz uzyskać dostęp do wszystkich potrzebnych treści z dowolnego miejsca. Dzięki naszym najnowocześniejszym protokołom nie mamy żadnych przestojów ani zakłóceń. Nasza usługa VPN po prostu zawsze działa.
 • Polityka prywatności: Niektórzy dostawcy VPN rejestrują twoje dane, co całkowicie przeczy celowi korzystania z VPN jako narzędzia do prywatności! Nie przechowujemy żadnych danych ani dzienników ruchu, więc wszystko, co robisz w SaferVPN, jest całkowicie prywatne. Ponadto szyfrujemy Twoje IP, aby nikt nie wiedział, co robiłeś online.
 • Obsługa klienta: Nasza przyjazna całodobowa obsługa klienta jest dostępna dla Ciebie przez całą dobę za pośrednictwem czatu na żywo i poczty e-mail, aby szybko pomóc Ci rozwiązać wszelkie problemy.

SaferVPN to płatna usługa VPN typu premium, która między innymi może być używana do uzyskiwania dostępu do zablokowanych stron internetowych. W SaferVPN uważamy, że twoje bezpieczeństwo i prywatność są ważne i dlatego chcemy ostrzec Cię przed niebezpieczeństwem korzystania ze szkodliwych usług.

Zacznij korzystać z VPN…

Jeśli nie masz jeszcze SaferVPN, uzyskaj subskrypcję już dziś (oferujemy 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy, nie masz nic do stracenia!) lub wypróbuj SaferVPN za darmo dzięki czemu możesz cieszyć się spokojem i bezpiecznie uzyskiwać dostęp do zablokowanej witryny z dowolnego miejsca!

Czy masz jakieś uwagi, sugestie lub prośby o nowe funkcje? Nie krępuj się Skontaktuj się z nami i dołącz do nas w mediach społecznościowych! Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

P.S. (Proszę Dzielić) ze znajomymi, którzy korzystają z bezpłatnych sieci VPN i serwerów proxy – również zasługują na bezpieczeństwo online i prywatność!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map