Prezantimi i VPN Kill Switch tonë për Windows, Mac, Android dhe iOS!

Switch VPN kill nga SaferVPN


SaferVPN është krenare të njoftojë VPN Kill Switch tonë të re – e disponueshme për Windows, Mac, Android dhe iOS! Kjo karakteristikë e re siguron që kurrë nuk jeni të ekspozuar në internet. Sigurohuni që të shikoni shtesën tonë të re të domosdoshme, të sugjeruar për absolutisht këdo që dëshiron të maksimizojë privatësinë dhe anonimitetin e tyre.

SaferVPN ofron lidhje të pamohueshme të besueshme me mbi 400+ serverë në 30 vende, por, si me çdo VPN, ju jo gjithmonë mund të jeni të lidhur 100% të kohës.

Ndonjëherë lidhjet VPN bëhen të paqëndrueshme si rezultat i bllokimit të rrjetit ose vendndodhjes së serverit tuaj të zgjedhur. Pavarësisht, në rastin e braktisjes së lidhjes, pajisja juaj mund të jetë rikthyer në Wi-Fi pa shërbimin tuaj shoqërues VPN. Këto pika të lidhjes ju lënë përkohësisht të ekspozuar dhe të prekshëm nga vragat që presin të kapni një pamje të informacionit personal.

VPN Kill Switch ynë i ri do të shkurtojë lidhjen tuaj të internetit kur VPN juaj dështon, duke fshehur të gjitha informacionet tuaja jetësore!

Farë është një VPN Kill Switch?

Rrjeti Virtual Privat i SaferVPN ju lejon të shijoni një lidhje private, të sigurt ndërsa kërkoni në një tunel të koduar në nivelin bankar 256-bit.

Dhe tani, funksioni ynë i ndërprerës VPN Kill shkurton lidhjen tuaj të internetit kur VPN juaj dështon mbi rrjetet e pasigurta, duke fshehur informacionin jetik të përdoruesit tanë!

Por është më shumë sesa thjesht një veçori shtesë, është një shtesë plotësisht e rëndësishme, kritike për sigurinë tuaj! Një Kill Switch është krijuar posaçërisht për të shtuar një masë shtesë parandaluese për të mbajtur të dhënat tuaja nga transmetimi nëse VPN juaj shkëputet.

Një nga aftësitë më të mëdha për të pasur një VPN është aftësia e saj për të fshehur adresën tuaj IP. Fatkeqësisht, kur lidhja juaj VPN bie standardet e kompjuterit tuaj përsëri në adresën tuaj IP publike individuale të siguruar nga ofruesi i shërbimit tuaj të Internetit. Kur kjo të ndodhë, edhe për vetëm një sekondë, adresa juaj IP aktuale, e pakkriptuar është e ekspozuar, duke zbuluar vendndodhjen e kompjuterit tuaj, si dhe cilindo nga faqet e internetit dhe protokollet që ju keni hyrë në atë kohë.

Këto shkëputje të përkohshme lejojnë që snoopers, hakerët dhe palët e treta të prenë informacionin tuaj personal. Me VPN Kill Switch ju mund t’i mbani të dhënat tuaja private dhe të mbroni identitetin tuaj në internet – do të thotë që mund të shfletoni kudo, në çdo kohë, pa pasur nevojë të shqetësoheni nëse ekspozoheni përsëri!

Për të mësuar më shumë rreth përfitimeve të një ndërprerës vrasjeje, shikoni këtë video:

Pse të përdorni një VPN Kill Switch?

Një Kill Switch mund t’ju mbrojë edhe në mënyrat më të papritura! Nëse lidhja juaj bie, shpesh nuk e dini se ka ndodhur deri sa të jetë vonë. Edhe me VPN më të qëndrueshme nga ana juaj, pikat e herëpashershme janë të pashmangshme. Një VPN Kill Switch siguron që të mos lidheni kurrë në Internet pa mbrojtje VPN dhe shton siguri shtesë duke mbrojtur të dhënat tuaja të transmetuara dhe adresën IP.

Por, nëse mungesa e një lidhjeje VPN nuk është nga rënia, por ndodh sepse thjesht ke harruar ta ndizësh para se të lidhesh në Internet? Me fat për ju, kemi një dy për një zgjidhje! Kur bashkoni sigurinë tonë të re automatike Wi-Fi me VPN Kill Switch tonë, VPN juaj gjithmonë do të jetë i lidhur dhe kurrë nuk do të ekspozojë informacionin tuaj personal!

#VPN-të kanë nevojë për një #KillSwitch. Karakteristika e fundit e sigurisë # SaferVPN, Kill Switch, është këtu! Klikoni për të Tweet

Edhe pse shumë njerëz mund të mos besojnë se kanë nevojë për këtë nivel të sigurisë, nëse po mendoni të merrni seriozisht në lidhje me intimitetin tuaj, menjëherë mund të filloni të provoni përfitimet e kësaj veçorie të re.

Kush ka nevojë për një VPN Kill Switch?

Nëse varet nga një VPN për të mbajtur vendndodhjen tuaj personale dhe shfletimin e informacionit plotësisht konfidencial, atëherë të keni një Kill Switch për çdo kohë është absolutisht thelbësore.

Prezantimi i Ndërruesit tonë të ri VPN Kill për Windows dhe Mac!

Nëse përdorni BitTorrent ose softuer të tjerë për shkarkim / shpërndarje të torrenteve, atëherë patjetër që duhet të merrni parasysh nivelin e dëshiruar të sigurisë. Përdoruesit e torrenteve janë veçanërisht të prekshëm për të ekspozuar identitetin e tyre dhe adresën IP, pasi informacionet që ju transmetoni mbi lidhje të pasigurta shfaqin hapur saktësisht se kush jeni dhe çfarë jeni duke shkarkuar.

Nëse dëshironi të mbeteni anonim në internet, duke investuar në një Kill Switch, dhe veçanërisht një VPN, është pikërisht ajo që ju nevojitet.

Pse të zgjidhni SaferVPN?

Megjithëse niveli juaj i dëshirueshmërisë së Kill Switch mund të ndryshojë, është e pamohueshme që VERDO KAdo nevojë për një VPN. Për shembull, a e dini se kërkimet tuaja personale mund të kërkohen me ligj? Nëse nuk ju pëlqen ideja që dikush tjetër të ketë qasje në këtë informacion dhe do të dëshironi të parandaloni gjurmimet e aktiviteteve tuaja në internet nga agjencitë qeveritare dhe reklamuesit, ne nuk ju fajësojmë.

Me SaferVPN ju mund të shfletoni uebin me një lidhje të koduar duke kursyer aktivitetin tuaj të Internetit përmes një serveri të largët, duke ruajtur intimitetin e plotë ndërsa parandaloni qeveritë dhe agjensitë të monitorojnë aktivitetet tuaja në internet.

tonë aplikacione të lehtë për t’u përdorur dhe softuer VPN pa probleme ofrohen për çdo pajisje që funksionon në mënyrë të përsosur në desktop, celular dhe shfletues. Me SaferVPN, ju mund të kënaqeni me aplikacione pa probleme, për Windows, Mac, iOS, Android dhe madje edhe Chrome! E tëra që duhet është një klikim i vetëm ose ju mund të zhbllokoni qasje të pakufizuar, të sigurt në Internet në disa sekonda!

Nëse jeni gati të filloni të mbroni veten nga lidhjet e rënë VPN dhe rrjedhjet e IP, marka jonë e re VPN Kill Switch është pikërisht ajo që ju nevojitet! Thjesht regjistrohuni, instaloni dhe shijoni privatësinë dhe lirinë e pakufizuar në internet!

Dëshironi të sugjeroni tipare edhe më të mahnitshme të produkteve të reja? Lidhu me ne në mediat sociale. Ose thjesht na xhironi një email në [email protected] Ne jemi këtu për ju 24/7.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map