Transmetoni drejtpërdrejt NFL falas nga kudo në botë

lojtar i bukur i futbollit kaukazian me gojë hapur pranë lojtarëve të tjerë nfl


Pritja e gjatë ka mbaruar – Futbolli i rregullt i sezonit NFL është rikthyer përfundimisht! Nuk ka asgjë si një krijues i mirë, ndonjë kompani e mirë dhe një pasdite e dielë e lojërave të futbollit të gjërë. Kemi katër muaj lojëra të bëra ose të vdesim përpara (dhe futbolli fantastik për tu fiksuar) – dhe ne jemi të gatshëm të shijojmë çdo minutë të vetme.

Fatkeqësisht, rikthimi i futbollit përkon me diçka pak më tërheqëse – probleme me shikimin e lojërave. Kjo është veçanërisht përkeqësuese nëse jeni duke lëvizur ndërsa udhëtoni ose jeni vendosur jashtë shtetit.

Për fat të mirë, ekziston një zgjidhje mjaft e thjeshtë për problemet tuaja të shikimit – dhe në këtë blog, ne do t’ju tregojmë gjithçka për të.

Sezoni NFL i vitit të kaluar

Sezoni i vitit NFL i vitit të kaluar ishte plot kthesa dhe kthesa. Deri në fund të vitit, regjistrimet më të mira u mbajtën nga New England Patriots, Pittsburgh Steelers, Philadelphia Eagles dhe Vikings të Minesota. Shtë interesante që Buffalo Bills bëri paraqitjen e tyre të parë në play off në 18 vjet. Ndoshta momenti më tronditës ishte fundi i lojës divizionale të Vikings-Saints – “Mrekullia e Minesotës” – ku marrësi i gjerë Stefon Diggs kapi një pasazh të përshëndetjes Mary, shmangu një pengesë të shpejtë dhe vrapoi topin në shtresën e parë për ecjen e parë fitore në historinë e play off-it. Shikoni për veten tuaj në videon më poshtë.

Video: Stefon Diggs bën mrekulli TD Catch në lojën e fundit, Viking Win!

Dhe më pas ishte Super Bowl. Në Super Bowl LII, i cili u mbajt në Stadiumin e Bankës Amerikane në Minneapolis, Minesota, më 4 shkurt 2018, Philadelphia Eagles mërzitur Tom Brady dhe New England Patriots – kampionët e mbretërimit nga viti 2017. Në atë që disa e përshkruan si Super Bowl-in më të mirë gjithnjë, Nick Foles rezervë rezervë i drejtoi Shqiponjat drejt fitores në një nga lojërat më tronditëse në historinë e pas sezonit, duke fituar Filadelfia titullin e parë të Super Bowl-it ndonjëherë. Shikoni pikat kryesore të Super Bowl të vitit të kaluar në videon më poshtë.

Eagles vs Patriots – Pikat kryesore të lojës Super Bowl LII

Sezoni i NFL 2018

Këtë vit tashmë ka parë disa surpriza. Cleveland Browns mposhtën thatësirën e tyre të fitores dhe fituan ndeshjen e tyre të parë që nga sezoni 2016. Dhe pasi humbi dy ndeshjet e tyre të para – e para në modën epike: 47-3 – Faturat u kthyen për atë që mund të ketë qenë mërzitja më e madhe e vitit, duke trokitur Vikingët 27-6.

Që nga 23 shtatori, Shefat e Kansas City, L.A. Rams dhe Miami Dolphins janë skuadrat e vetme të pamposhtura në ligë. Steelers Pittsburgh, Lions Detroit, Raiders Oakland, Kardinalët e Arizonës dhe Texans Houston janë skuadrat e vetme pa fitore. Të gjithë të tjerët janë diku në mes.

Pretenduesit kryesorë për të fituar përfundimisht Superbowl janë Shefat, desh, Shqiponjat dhe, natyrisht, Patriotët. FiveThirtyEight parashikon që Shefat e Kansas City do të kenë sezonin më të mirë të çdo skuadre në ligë.

Ku të shikoni lojërat NFL në internet

Por, si me të gjithë futbollin, ju kurrë nuk e dini derisa lojërat të luhen në të vërtetë – që do të thotë se do të dëshironi të kapni secilën që mundeni për të shmangur zhdukjen. Edhe nëse skuadra juaj e vendlindjes kafshon pluhurin, duhet të luhet akoma një futboll fantazi – gjë që e bën edhe më shumë të rëndësishme që të mund të shikoni lojëra NFL pa kufizime.

Lojërat NFL ndahen përmes Fox, NBC, CBS, ESPN dhe Rrjetit NFL (NFLN).

 • E enjtja në mbrëmje Futbolli zakonisht mbahet nga Fox dhe NFLN.
 • Lojërat e ditës së së dielës ndahen nga Fox dhe CBS
 • Sunday Night Football bartet ekskluzivisht nga NBC.
 • E hënë në mbrëmje Futbolli kryhet ekskluzivisht nga ESPN.

Nëse nuk keni akses në një TV, ju ende mund t’i kapni këto lojëra duke i transmetuar ato në internet.

 • Fox Sports Go ju lejon të transmetoni lojën tuaj lokale Fox falas me letrat kredenciale të ofruesit tuaj TV.
 • Për aq pak sa $ 5,99 / muaj, CBS All Access ju lejon të shikoni lojërat tuaja NFL në dispozicion lokalisht. Ajo madje ofron një provë falas një javore nëse thjesht dëshironi të kapni një fundjavë të veçantë lojrash ndërsa jeni në lëvizje.
 • Ju mund të shikoni Futbollin e hënë në mbrëmje – dhe një ton të ngjarjeve të tjera sportive – përmes ESPN + në aplikacionin WatchESPN. ESPN ju ofron një provë shtatë-ditore dhe më pas ju tarifon 4,99 $ / muaj pas kësaj.
 • NBC Sports ju lejon të transmetoni Futboll të Dielën në mbrëmje me pajtimin tuaj kabllor.
 • Rrjeti NFL gjithashtu ju lejon të përdorni pajtimin tuaj kabllor për të parë Futbollin e së enjtes në mbrëmje.
 • Ju gjithashtu mund të shikoni shumë nga këto kanale drejtpërdrejt me një pajtim në shërbimet e transmetimit si Hulu Live, YouTube TV ose Sling TV.
 • Aplikacioni NFL dhe aplikacioni Yahoo Sports ju lejojnë të transmetoni lojëra lokale falas në telefonin ose tabletin tuaj.

Shërbimi i vetëm që ju lejon të shikoni ndonjë lojë live, pavarësisht nga ndërprerjet lokale, në Shtetet e Bashkuara është Bileta e Nënës e së Dielës. Shtë në dispozicion për klientët DirecTV në Shtetet e Bashkuara, si dhe për DAZN në Kanada, Sky Mexico në Amerikën Latine, DirecTV Amerikën Latine në Amerikën e Jugut dhe Karaibet, dhe për disa ofrues kabllor në Bahamas dhe Bermuda.

Nëse jeni të vendosur diku tjetër, nuk mund të hyni në Biletën e së Dielës NFL.

Lojë e trilluar NFL

Fatkeqësisht, pothuajse të gjitha shërbimet e mësipërme punoni vetëm nëse gjendeni brenda Shteteve të Bashkuara. Sidoqoftë, ekziston një shërbim që u jep shikuesve ndërkombëtarë një këmbë befasuese ndaj shikuesve amerikanë: Pass lojë NFL. Me Pass NFL Game Pass, klientët ndërkombëtarë janë në gjendje të shikojnë çdo lojë NFL për të cilën ata ju lutem jetojnë dhe pa kufizime.  

Shërbimi është teknikisht në dispozicion të klientëve amerikanë, por nuk ju lejon të shikoni lojrat që dëshironi live – do të duhet të prisni derisa të mbarojnë për të parë replikat. Mashtrim është të blini një pajtim pasi të keni marrë Pass NFL Game Pass për të menduar se jeni vendosur jashtë Shteteve të Bashkuara.

Por si?

Si të përdorni këto shërbime nga kudo

Të gjitha këto shërbime janë të shkëlqyera, por ato janë të padobishme nëse jeni të vendosur në një vend të gabuar – p.sh., që po udhëtoni për biznes, ju jeni një emigrant që jeton jashtë vendit ose thjesht jeni një tifoz ndërkombëtar. Për fat të mirë, duke përdorur një VPN, ju mund të bëni ndonjë prej këtyre platformave të mendoni se jeni akoma i vendosur anash.

Ja se si funksionon: Duke përdorur një VPN, do të jeni në gjendje të drejtoni lidhjen tuaj përmes një prej ndonjë numri serverësh ndërkombëtarë. Në veçanti, SaferVPN ka servera në 34 vende të ndryshme – duke përfshirë një server të dedikuar të streaming amerikane, si dhe një server të SHBA në Bregun Perëndimor dhe Lindjen e Bregut.

Pavarësisht nga vendndodhja në botë, kur lidhja juaj del nga skaji tjetër i një serveri VPN, do të ketë një adresë IP të vendosur në të cilin është vendosur serveri. Adresa juaj IP do të jetë pikërisht aty ku dëshironi të jetë – pavarësisht nëse është në SH.B.A. apo jashtë vendit. Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje të merrni rreth kufizimeve ndërkombëtare dhe të përdorni shërbimet e transmetimit që dëshironi të kapni lojërat NFL sipas dëshirës tuaj.

Shikoni Sezonin NFL me SaferVPN

Ja se si të jetoni transmetimin e lojrave NFL me SaferVPN në tre hapa të thjeshtë:

 1. Shkarkoni dhe instaloni SaferVPN në kompjuterin ose pajisjen tuaj.
 2. Ekzekutoni SaferVPN dhe lidheni me një server të vendosur në SH.B.A. (ose nëse jeni duke përdorur versionin ndërkombëtar të Game Pass, jashtë SH.B.A.).
 3. Shkoni në platformën tuaj streaming dhe shikoni futbollin NFL!

Nëse nuk keni tashmë SaferVPN, mund të merrni një provë falas ose një abonim me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Do Eagles të mbajë titullin e tyre Super Bowl këtë sezon? A do ta marrin hakun Tom Brady dhe Patriotët? Apo do të bëjë një konkurrent tjetër i befasisë një histori në NFL? Me SaferVPN duke ju ndihmuar të keni qasje në drejtimet e drejtpërdrejta të zgjedhjes suaj, nuk do të keni nevojë të humbisni asnjë moment se çfarë do të jetë me siguri një sezon NFL argëtues.

Për më shumë lajme se si mund të shijoni ngjarjet më të fundit të transmetimit të drejtpërdrejtë të sporteve nga kudo në botë, lidheni me ne në Facebook, Twitter, Instagram dhe Google+!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map