Si të zhbllokoni lojërat në shkollë, punë ose jashtë vendit

Si të zhbllokoni lojërat në shkollë, punë ose jashtë vendit me foto pacman


Shumë përdorues po kërkojnë zgjidhje për të zhbllokuar lojërat që janë të kufizuara në vende ose të paarritshme pas mureve të zjarrit. Le të shohim pse duhet të përdorni një VPN për shkollë, punë ose kufizime jashtë vendit. Mësoni si të anashkaloni kufizimet e lojës dhe sa e lehtë është të zhbllokoni ndonjë lojë, kudo tjetër!

Aty ku lojrat janë të bllokuara

Ekzistojnë dy arsye kryesore pse lojërat siç janë Lojërat Unblocked 66 janë të bllokuara: firewalls dhe / ose censurë. Shkollat ​​dhe vendet e punës kufizojnë lojrat përmes mureve të zjarrit ndërsa vendet censurojnë dhe ndalojnë lojërat për të kufizuar aftësinë tuaj për të hyrë edhe në lojëra të caktuara në radhë të parë.

Shumë shkolla, biblioteka dhe hapësira të tjera publike kanë mure zjarri që ju pengojnë të luani lojëra ose të hyni në faqet e internetit të lojërave kur përdorni internetin e tyre, edhe nëse jeni duke përdorur pajisjen tuaj. Sidoqoftë, censura vendoset nga një qeveri e vendeve, do të thotë që ju nuk mund të përdorni këto lojëra nëse banoni në një vend të caktuar.

Lista e lojërave të ndaluara është e gjatë, por për të përmendur disa: MMORPG EverQuest në Brazil, rekreativët e personave të parë Battlefield 4 në Kinë dhe Left 4 Dead 2 në Gjermani. Vende të tjera të dukshme që ndalojnë lojërat përfshijnë Arabinë Saudite, Korenë e Jugut dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Disa shembuj të lojërave të ndaluara në të gjithë botën:

Lojë (e) e ndaluar e vendit
GjermaniUshtari i Pasurisë: Shlyerje, vdekje e vdekur 2, Silent Hill: Kthimi në shtëpi, Wolfenstein, Majtas 4 Të Vdekur 2
Emiratet e Bashkuara ArabeDragon Age 2, The Godfather 2, seri of God of War, Grand Theft Auto series, Mass Effect 2 & 3
BrazilDoom, Duke Nukem 3D, EverQuest, Mortal Kombat, Postar
PakistanCall of Duty: Black Ops 2, Medalje e Nderit: Luftëtar
Arabia SauditeSeria e God of War, L.A. Noire, seri Grand Theft Auto
KinëFusha e Betejës 4, Komanda & Pushtoni gjeneralët
IranFushebeteja 3
Kuwaitvjedhje e madhe Auto 5

Disa lojëra gjithashtu kanë data të ndryshme të lëshimit në vende të ndryshme. Kjo nuk do t’i bëjë ata të bllokohen vetë, por do të duhet të prisni t’i blini ato nëse jeni në një vend ku loja nuk ka filluar akoma.

Ka një mashtrim super të thjeshtë që ju lejon të anashkaloni kufizimet në mënyrë që të mund të zhbllokoni lojërat kudo që të jeni. Mund edhe bleni lojëra që nuk janë lëshuar akoma në vendin tuaj. Lexo!

Pse duhet të përdorni një VPN për të zhbllokuar Lojërat

Disa njerëz përdorin proxies falas për të luajtur lojëra, por nëse jeni duke kërkuar për një shërbim që është (1) super i shpejtë pa vonesë, (2) punon për të gjitha lojërat, (3) punon në të gjitha pajisjet tuaja, dhe (4) punon kudo që të jeni, një VPN është ajo që ju nevojitet.

Këtu janë disa avantazhe të tjera të përdorimit të një VPN mbi një përfaqësues falas:

Proxies Falas vs VPN për Zhbllokimin e Lojërave Free ProxyVPN
Super shpejt – nuk ka konkurrencë për bandwidthjopo
Nuk ka kapele të shpejtësisë, vonesa ose ngadalësimejopo
Bandwidth i pakufizuarjopo
Punon në të gjitha pajisjetjopo
Konfigurimi automatik & Lidhja 1-klikjopo
Punon jashtë shfletuesit tuaj të internetitjopo
Kalimi i pakufizuar midis serverëve në të gjithë botënjopo
Super e qëndrueshme me 99.9% Uptimejopo

Epo, tani kur e keni kuptuar se një VPN është ajo që ju duhet për të zhbllokuar lojërat, le të gërmojmë se si të merrni rreth kufizimeve.

Si të zhbllokoni lojërat në shkollë, punë ose jashtë vendit

Pavarësisht nëse jeni bllokuar për shkak të mureve të zjarrit ose censurës, ekziston një zgjidhje e thjeshtë që funksionon kudo për të luajtur lojëra të bllokuara në shkollë, punë ose jashtë vendit. Nëse doni të anashkaloni shkollën tuaj WiFi, SaferVPN ju çliron nga çdo lloj kufizimesh duke koduar lidhjen tuaj dhe duke ju dhënë një adresë IP të re.

Kriptimi nga fundi në fund parandalon qeveritë, shkollat ​​dhe vendet e punës të bllokojnë qasjen tuaj pasi ato nuk mund të dinë se çfarë jeni në internet.

Me një ndryshoi adresën IP, ofruesit e lojës nuk mund t’ju lokalizojnë pasi mund të zgjidhni të shfaqeni sikur po kërkoni nga ndonjë vend tjetër. I gjithë trafiku juaj rivotohet përmes serverëve tanë, në mënyrë që të jeni të lirë të zhbllokoni çdo lojë që dëshironi!

Ndiqni këto 4 hapa të thjeshtë për të zhbllokuar lojërat:

 1. Merrni një plan SaferVPN ose filloni provën tuaj falas nëse nuk keni ende një llogari.
 2. Pasi të keni shkarkuar, lidheni me një server të vendosur në një vend ku loja juaj e preferuar është në dispozicion.
 3. Luaj lojërat tuaja të preferuara pa asnjë kufizim! E thjeshtë si kjo!

Këshillë Bonus: Zhbllokoni PSK-në, PS4 ose Xbox-in tuaj

Ju gjithashtu mund të përdorni VPN në PS3, PS4, Xbox dhe tastierat e tjera të lojërave të lidhura me internet për të zhbllokuar lojërat në to ose të përdorni shërbime si Pandora dhe Netflix (të cilat nuk janë të disponueshme në disa vende) në tastierat tuaja.

Filloni të luani lojërat tuaja të preferuara sot!

Përdorni një VPN dhe hyrni në lojëra nga kudo në botë! Regjistrohuni tani ose provoni SaferVPN falas (ne ofrojmë një Garancia e kthimit të parave 30-ditore, nuk keni asgjë për të humbur!).

Keni ndonjë feedback, sugjerim ose kërkesë për veçori? Mos ngurroni të na kontaktoni, bëni pyetje në komente dhe bashkohuni me ne në mediat sociale! Ne do të donim të dëgjonim nga ju.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map