Si të shikoni Rrjedhin e Rrjetit të Hapur të Sh.B.A me një VPN

Tenisi i hapur i SHBA


US Open, një nga turnet më tërheqës të tenisit në botë, do të fillojë! Mos dëshironi të humbasni ndonjë prej veprimeve? Lexoni se si të shijoni transmetimin e drejtpërdrejtë të SHBA Open – nga kudo.

Përditësuar më 9/11/2018:

Novak Djokoviç fitoi në finalen e Singleve të SHBA për meshkuj 2018 kundër Juan Martín del Potro me rezultatin 6–3, 7–6 (7–4), 6–3. Në finalen e beqareve për femra, Naomi Osaka shënoi më mirë Serena Williams me rezultatin 6–2, 6–4 – megjithëse ndeshja u dëmtua nga një mosmarrëveshje e diskutueshme midis Williams dhe umpire Carlos Ramos.

Hapja 2019 e SHBA

2019 US Open Open do të zhvillohet midis të hënës, 26 gusht dhe të dielën, 8 shtator – dhe ju mund t’i shihni të gjitha, nga kudo në botë, me sigurinë, sigurinë dhe aksesin e siguruar nga SaferVPN.

US Open është duke u zhvilluar! Yjet më të mëdhenj të tenisit në botë po luajnë tani në fusha të vështira në Qendrën Kombëtare të Tenisit USTA Billie Jean King në Queens, New York City, ku turneu zhvillohet çdo vit që nga viti 1978.

I fundit i katër turneve të tenisit “Grand Slam” të këtij viti, filloi US Open 27 gusht. Finalja e grave beqare do të zhvillohet në vazhdim E shtunë, 8 shtator, dhe finalja e beqareve për meshkuj do ta mbyllë kampionatin E Dielë, 9 Shtator.

Qindra mijëra tifozë marrin pjesë në lojëra çdo vit. Edhe nëse nuk jeni në gjendje të jeni atje, prapëseprapë mund të kapni aksionin nga kudo në botë – domethënë nëse keni qasje në një transmetim. Nëse jeni bllokuar të shikoni për shkak të kufizimeve të vendndodhjes, mund t’ju duhet një VPN për të ndihmuar në zgjidhjen e problemit.

Lexoni më tej për të zbuluar se sa e thjeshtë është të kesh rreth gjeo-kufizime – dhe të shikosh tenis US Open nga kudo në Tokë.

2018 Open Open

Mbrojtja e kampionëve Rafael Nadal dhe Sloane Stephen janë përsëri këtë vit për të mbrojtur titujt e tyre.

Nadal aktualisht është tenistja në renditjen më të lartë në botë në teke dhe ka farën # 1 në këtë turne. Rivali i tij, Roger Federer – të cilin ai nuk e ka luajtur kurrë në Open Open – ka farën e meshkujve # 2. Lojtarët e tjerë të spikatur për beqarët e tjerë përfshijnë fituesin e vitit 2009 Juan Martín del Potro, finalistin e vitit 2018 Kevin Anderson dhe yllin në rritje Alexander Zverev. Novak Djokoviç, i cili fitoi në 2011 dhe 2015, gjithashtu është konkurrues – dhe është padyshim i preferuari për të fituar, pasi sapo i erdhi një fitore befasuese Wimbledon pas operacionit në bërryl në fillim të këtij viti.

Nga ana e grave, fara e lartë Simona Halep është eliminuar tashmë. Fituesit e mëparshëm Serena dhe Venus Williams po garojnë përsëri, dhe Serena ka një goditje të shkëlqyeshme për të qenë kampione e femrave beqare. Lojtarët e yjeve Caroline Wozniacki, Angelique Kerber dhe Petra Kvitová gjithashtu do të garojnë për vendin e parë të beqarëve.

53,000,000 dollarë paratë e çmimeve janë gati për kapjet e këtij viti, duke përfshirë 3,800,000 dollarë secila për fituesin e beqareve të burrave dhe grave. Ky grup çmimesh është më i madhi midis të gjitha turneve të tenisit në botë.

Nëse tenisi i vetëm nuk është gjëja juaj, mund të shihni gjithashtu:

 • Dyert e burrave, grave dhe grave të përziera
 • Beqaret dhe dyshet e djemve dhe vajzave
 • Kampionët e meshkujve dhe të grave ftuese
 • Beqaret e burrave, grave dhe beqareve me karroca
 • Dyfish për burra, gra dhe kuadrat për burra me rrota

Shtë interesante që ky do të jetë Open Open i fundit që do të ketë 32 fara – vitin e ardhshëm do të ketë vetëm 16, që për fat të keq do të thotë më pak tenis kampionati për ju që të shihni. Gjithë arsye më shumë për të akorduar tani!

Programi i Hapur i SHBA 2018

Këtu janë të gjitha ngjarjet kryesore në orarin e turneut të tenisit në SHBA US Open 2018:

E hënë, 27 gusht

 • 11 AM – 11 PM: Raundi i parë

E Martë, 28 Gusht

 • 11 AM – 11 PM: Raundi i parë

E Mërkurë, 29 Gusht

 • 11 AM – 11 PM: Raundi i Dytë

E enjte, 30 gusht

 • 11 AM – 11 PM: Raundi i Dytë

E Premte, 31 Gusht

 • 11 AM – 11 PM: Raundi i tretë / Dyshimet

E Shtunë, 1 Shtator

 • 11 AM – 11 PM: Raundi i tretë / Dyshimet

E Dielë, 2 Shtator

 • 11 AM – 11 PM: Raundi i 16 / Dyfish / Juniors

E hënë, 3 Shtator

 • 11 AM – 11 PM: Raundi i 16 / Dyfish / Juniors

E Martë, 4 Shtator

 • 11 AM – 11 PM: Dyshime / Juniors
 • 12 PM – 11 PM: Kremujori i Menerekut dhe Burrave të Grave

E Mërkurë, 5 Shtator

 • 11 AM – 11 PM: Dyshime / Juniors
 • 12 PM – 11 PM: Kremujori i Menerekut dhe Burrave të Grave

E enjte, 6 Shtator

 • 12 PM – 7 PM: Dyshime / Juniors / Karrige me rrota
 • 7 PM – 11 PM: Gjysmëfinale e Beqareve të Grave

E Premte, 7 Shtator

 • 12 PM – 7 PM: Juniors / Karrige me rrota
 • 12 PM – 2 PM: Përfundimi i dyshimeve për burra
 • 4 PM – 11 PM: Gjysmëfinalet e Beqareve për Single

E shtunë, 8 shtator

 • 12 PM – 7 PM: Juniors / Karrige me rrota
 • 12 PM – 2 PM: Përfundimtar i dyshimeve të përziera
 • 4 PM – 7 PM: Përfundimi i Beqarëve për Gratë

E Dielë, 9 Shtator

 • 12 PM – 5 PM: Juniors / Karrige me rrota
 • 1 PM – 3 PM: Përfundimi i Dyshimeve të Grave
 • 4 PM – 7 PM: Finalja e Singleve për Meshkuj

Një orar më i detajuar dhe informacione individuale për përputhjen mund të gjenden në faqen zyrtare të SHBA Open.

Ku të shikojmë në SHBA Open

Ju mund të merrni pikat kryesore të US Open përmes faqes së internetit të Open US. Lojërat me gjatësi të plotë zakonisht kryhen live ose në kërkesë nga një rrjet i veçantë në secilin vend ose rajon.

  • Nëse jeni në Shtetet e Bashkuara, mund të shikoni lojërat e mëdha në ESPN ose ESPN2 kanalet televizive, përmes ESPN3 në uebfaqen e SHBA Open, ose përmes ESPN+WatchESPN app. Mund edhe merrni një provë falas 30-ditore të ESPN+ nëse regjistroheni në javën e parë të US Open!
  • Amerikanët gjithashtu mund të shikojnë transmetimet live të ESPN dhe ESPN2 pa një pajtim kabllor përmes Hulu ose SlingTV.
  • Shikuesit kanadezë mund të kapin turneun TSN dhe RDS.
  • ESPN International do të zhvillojë turneun në Amerikën Latine, Karaibe dhe Oqeaninë.
  • Shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë mund të shikojnë transmetime live dhe riparime Amazon Kryeministri.
  • Shikuesit kontinentale evropiane mund të shikojnë Eurosport.
  • beIN Sport do të mbajë Hapur në Lindjen e Mesme dhe Afrikën e Veriut.
  • SuperSport do të transmetojë Hapur në Afrikën Sub-Sahariane.
  • Sport Fox do ta transmetojë atë në pjesën më të madhe të Azisë, megjithëse WOWOW do ta barte ne Japoni.
  • Shikuesit në nënkontinentin Indian mund të shikojnë turneun përmes Star India.

Si të shikojmë Rrjedhin e Rrjetit të Hapur në SHBA Kudo

Nëse tashmë keni një abonim me njërën prej këtyre platformave dhe jeni vendosur në vendin tuaj, me siguri të gjithë jeni gati të shikoni.

Fatkeqësisht, nëse udhëtoni jashtë vendit dhe shpresoni të hyni në llogarinë tuaj, ose dëshironi të blini në shërbimin e rrjedhës së një vendi tjetër, me siguri do të të marrë malli për Open Open. Pothuajse të gjitha këto platforma ofrojnë shërbimet e tyre vetëm brenda rajoneve të tyre të përcaktuara rreptësisht – edhe nëse jeni një pajtimtar larg shtëpisë.

Por mos u shqetëso! Ka një mënyrë shumë të thjeshtë për të shiko me transmetuesin tënd të preferuar, kudo që të jesh. E tëra që ju nevojitet është një VPN e mirë për t’ju dhënë një adresë të re IP me bazë në vendin ku dëshironi. Kjo do t’ju lejojë të merrni rreth kufizimeve të bezdisshme gjeo – pa marrë parasysh se ku jeni në të vërtetë.

Ja se si të jetoni transmetimin e lojërave me SaferVPN në tre hapa të thjeshtë:

 1. Shkarkoni dhe instaloni SaferVPN.
 2. Ekzekutoni SaferVPN dhe lidheni me një server prej nga është vendosur transmetuesi nga i cili doni të transmetoni.
 3. Shkoni në faqen e internetit të transmetuesit tuaj dhe filloni transmetimin menjëherë!

Edhe nëse nuk po udhëtoni, një VPN do të përmirësojë përvojën tuaj të shikimit. ISP-të shpesh përbëjnë çështjet e tyre të brezit duke e mbytur rrjedhën e të dhënave tuaja (“goditje”). Kriptimi i të gjithë trafikut tuaj të internetit përmes një VPN do t’i parandalojë ata të shohin se çfarë jeni duke bërë, duke i mbajtur ata të kthejnë në mënyrë arbitrare rrjedhën tuaj të videos HD në statike.

Nëse nuk keni ende SaferVPN, mund të merrni një provë falas ose një pajtim (me një garanci të kthimit të parave 30-ditore). Pasi të jeni vendosur, menjëherë do të jeni në gjendje të shijoni transmetimin drejtpërdrejtë të US Open dhe shumë më tepër transmetime sportive live.

Për më shumë lajme se si mund të shijoni ngjarjet më të fundit të transmetimit të drejtpërdrejtë të sporteve nga kudo në botë, lidheni me ne në Facebook, Twitter, Instagram dhe Google+!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map