Si të shikoni Kampionatin Wimbledon të vitit 2018

fushë tenisi wimbledon me lojtar në të bardha dhe tifozë


Kampionati i këtij viti në Wimbledon do të fillojë! Duke filluar nga e hëna, 2 korrik, All England Lawn Tenn and Croquet Club do të presë edicionin e 132-të të kampionatit prestigjioz të sipërfaqeve me bar..

Ndeshjet kualifikuese do të fillojnë me 25 qershor, dhe shorti do të zhvillohet në 29 qershor. Më 1 korrik, Urdhri i Luaj do të dalë, dhe ndeshjet do të fillojnë ditën tjetër..

Gjysmëfinalet e beqareve për femra do të zhvillohen ditën e enjte, më 12 korrik, dhe finalja do të shtunën, më 14 korrik. . Në turne do të marrin pjesë dyshe për burra dhe gra, dyshe të përziera, beqarë dhe dyshe të djemve dhe vajzave, dhe tenisi me karroca.

Paratë e çmimit të përgjithshëm të Wimbledon janë 34 milion this këtë vit, dhe fituesit e beqareve të burrave dhe grave do të marrin secili prej 2.25 milion. Klikoni për të Tweet

Tofarë duhet të kërkoni këtë vit

Kampionët e beqarëve të vitit të kaluar Roger Federer (një fitues tetë herë) dhe Garbiñe Muguruza do të kthehen këtë vit për të mbrojtur titujt e tyre.

Ndërsa fillon turneu, Federer ka dallimin të jetë kampioni më i vjetër mbrojtës i Wimbledon Open në histori. Në mesin e qershorit, Federer shtyu përpara rivalit Rafael Nadal në renditjen globale për t’u bërë lojtari më i vjetër numër një në botë. Në moshën 37 vjeç, mosha e tij me siguri nuk po e mban atë të rrahë sfiduesit shumë më të rinj, dhe ai është një nga të preferuarat për të fituar përsëri.

Federer dhe Nadal do të ndeshen me lojtarë si Marin Cilic, Novak Djokovic dhe Dominic Thiem. Të gjithë sytë i ka edhe kampioni i vitit 2016, Andy Murray, dëmtimi i hip i të cilit e ka mbajtur jashtë lojës gjatë gjithë vitit. Paraqitja e tij e kthimit më 19 qershor në Kampionatin e Klubit të Mbretëreshës e panë atë të eleminohej herët – një kthesë fatkeqe e ngjarjeve për një lojtar të lartë, i cili gjithashtu fitoi turneun e Mbretëreshës katër herë.

Në mesin e grave, kampioni Garbiñe Muguruza do të heqë dorë nga lojtarët e yjeve si Simona Halep, Caroline Wozniacki, Serena Williams dhe Maria Sharapova për të mbajtur titullin e saj – por edhe sfidues të rinj si 23-vjeçarja Elina Svitolina dhe 21-vjeçarja Jeļena Ostapenko.

Me kaq shumë lojtarë të talentuar që garojnë për triumf, shëlbim ose lavdi, Kampionati Wimbledon është një i domosdoshëm këtë vit.

Si të jetoni lumë Wimbledon nga kudo

Këtu është një listë e kanaleve të zgjedhura ku mund të shikoni ndeshjet e Wimbledon.

 • BBC Një dhe BBC Dy do të zhvillojë ndeshjet Wimbledon çdo ditë, por kanalet janë në dispozicion vetëm për të transmetuar në internet në Mbretërinë e Bashkuar.
 • ESPN dhe ESPN2 do të zhvillojë gjithashtu ndeshje të Wimbledon. Këto kanale mund të shikohen në internet nëse keni mundësi të përdorni një shërbim transmetimi si SlingTV, Hulu ose YouTubeTV.
 • ABC do të tregojë gjithashtu enë fundjava të ndeshjeve të caktuara. Ju mund të shikojnë në Rrjedha e drejtpërdrejtë e ABC nga zona të caktuara të SH.B.A.-së, megjithëse mund t’ju duhet një DirecTV Tani pajtim për ta bërë këtë.

Si të përdorni këto shërbime

Nëse nuk jeni i vendosur në SH.B.A. ose në Mbretërinë e Bashkuar, do t’ju duhet një shërbim si SaferVPN për të ndryshuar adresën tuaj IP për të marrë qasjen në shikim. Kjo do t’ju lejojë të hyrni në mënyrë anonime në Internet – dhe shërbime transmetuese – sikur të ishit vendosur në vendin “korrekt”. Me një klikim të thjeshtë, do të jeni në gjendje të pengoni për kufizimet e bezdisshme të gjeo-tokës, pa marrë parasysh se ku jeni në botë.

Për shembull, nëse doni të shikoni Wimbledon përmes aplikacionit të transmetimit në BBC, gjithçka që duhet të bëni është të lidheni me një nga serverët lokalë të SaferVPN për të drejtuar lidhjen tuaj përmes Mbretërisë së Bashkuar.

Parandaloni goditjen e ISP-së

Edhe nëse tashmë keni akses në këto shërbime, një VPN do të parandalojë ISP-në tuaj të “rrëzojë” lidhjen tuaj. Rrëzimi bëhet kur ISP juaj vendos në mënyrë arbitrare të ngadalësojë lidhjen tuaj në bazë të asaj që jeni duke bërë në internet. Shpesh herë, janë aktivitete me gjerësi të lartë si transmetimi i videos ose përdorimi i të dhënave “shumë” që shkaktojnë rrëzimin e lidhjes.

ISP zakonisht e bëjnë këtë për të lehtësuar çështjet e bllokimeve në skajet e tyre, dhe kjo është një praktikë mjaft e diskutueshme. Përdoruesit zakonisht nuk u pëlqen kur ISP-ja e tyre reagon ndaj asaj që ata po bëjnë në internet duke ofruar një shërbim më të ngadaltë.

Por duke përdorur një VPN, trafiku juaj në internet është i koduar plotësisht, që do të thotë se çfarë bëni në internet është plotësisht e panjohur për ISP-në tuaj. ISP-ja juaj nuk do të jetë në gjendje të shuajë gjerësinë e bandës tuaj bazuar në atë që po bëni sepse nuk do t’i kenë këto informacione në radhë të parë.

Me një VPN, në vend që të shqetësoheni se do të ngadalësoheni nga vetë ISP-ja juaj, do të jeni të lirë të përdorni internetin si të dëshironi.

Tre hapa për të parë Wimbledon Tani

Ja se si të shikoni Kampionatin Wimbledon në çdo kohë, kudo dhe në çdo pajisje:

 1. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin SaferVPN në kompjuterin ose pajisjen tuaj.
 2. Drejtoni SaferVPN dhe lidheni me një nga serverët tanë me shpejtësi të shpejtë.
 3. Shikoni Wimbledon përmes faqes së internetit ose platformës transmetuese të zgjedhjes suaj!

Lista e serverëve VPN dhe Serveri në Mbretërinë e Bashkuar

Shikoni #Wimbledon #LiveStream nga kudo me #SaferVPN! Klikoni për të Tweet

A do të mbajë Federer titullin e tij? A do të luajë Murray pas të gjitha? A do të kapë një i porsaardhur vendin e parë? Pavarësisht se çfarë ndodh në Wimbledon, nëse jeni një tifoz i vërtetë i tenisit, do të dëshironi ta shikoni live – jo vetëm të lexoni ose dëgjoni më vonë për të. Me një pajtim në SaferVPN, do të jeni në gjendje ta bëni atë vetëm.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map