Si të shikoni French Open Live live – nga kudo!

Shikoni French Open Live


Hapja Franceze 2017 fillon këtë fundjavë! Ja se si mund ta shikoni French Open-in drejtpërdrejt – nga kudo në botë.

Edicioni i 116 i këtij viti i turneut të dytë të Grand Slam Tenis do të zhvillohet nga 28 maj – 11 qershor në stadiumin Roland Garros në Paris, Francë.

Pavarësisht nëse i shikoni lojtarët në teke, dyshe apo dyshe të përziera, ne kemi mbledhur gjithçka që duhet të dini rreth kapjes së transmetimeve live të French Open këtë vit!

Shikoni # FrenchOpen2017 nga kudo në botë! Klikoni për të Tweet

Rreth 2017 Open French

Turneu i tenisit Francez i Hapur drejtohet nga Federata Ndërkombëtare e Tenisit (ITF) dhe është pjesë e serisë Grand Slam 2017.

Këtu keni pak më shumë rreth konkursit të këtij viti:

Beqaret e meshkujve:

Megjithëse Novak Djokoviç është kampion mbrojtës në Beqarët e meshkujve, Rafael Nadal ka tërhequr vëmendjen me disa tifozë madje duke parathënë fitoren e tij të mundshme këtë vit. Besimi i Djokoviç mund të tronditet pak pasi u rrah nga 20-vjeçari Alexander Zverev në finalen italiane të Hënën të Dielën, pavarësisht se kohët e fundit punësoi Andre Agassi si trajnerin e tij.

Nadal fitoi në Madrid Open por Dominic Thiem, i cili aktualisht mban pozicionin e tretë të preferuar në ngjarjen e teke për burrat e këtij viti, e kapërceu atë gjatë çerekfinales.

Më në fund, Andy Murray i njohur në botë është ende një pretendent që mban pozicionin e katërt të preferuar.

Beqaret e grave:

Garbiñe Muguruza është kampionja mbrojtëse në ngjarjen e Grave të Beqareve, megjithëse ndjehet si dje kur Serena Williams mundi motrën e saj Venus në finalen e femrave.

Simona Halep është gjithashtu një tjetër e preferuar këtë vit me një reputacion për të performuar mirë në fushat e argjilës (situata aktuale e këtij viti). Halep fitoi 10 me radhë në balte para se të arrinte në finalen e Open Open Italian.
Për më tepër, Elina Svitolina është e preferuara e tretë pasi mori në shtëpi Open Open Italian!

Ndërsa presim të shohim se çfarë ndodh gjatë këtij viti, këtu janë disa nga pikat kryesore nga ndeshja e vitit të kaluar Djokovic dhe Murray:

Fakte dhe polemika të hapura franceze

2017 French French Open disa fakte dhe polemika argëtuese këtë vit për të cilat mbase nuk i dini. Këtu janë disa prej tyre:

Kush nuk do të luajë

Pjesa më e madhe e bisedave në lidhje me French Open të këtij viti janë përqendruar rreth atyre që nuk do të marrin pjesë në ngjarjen e këtij viti.
Për herë të parë në historinë e French Open, të dy kampionët mbrojtës të Australian Open u tërhoqën para turneut: Serena Williams do të humbasë në turne, pasi ajo pret që fëmija i saj i parë të arrijë në shtator dhe Roger Federer thjesht vendosi të shpëtojë përpjekjet e tij për Wimbledon.

Polemika për kartat e egra

Maria Sharapova, një fituese e dyfishtë e French Open, i është refuzuar një pikë e kartave të egra nga FFT. Sharapova u kthye nga një pezullim 15-mujor, fillimisht një ndalim 2-vjeçar, pasi testoi pozitiv për një shkelje të dopingut të substancës meldonium, duke e ndaluar atë nga kualifikimet.

Sidoqoftë, Presidenti i FFT, Bernard Giudicelli, lejoi që Konstanc Lestienne, një francez që ishte ndaluar për bast në ndeshje, një hyrje me kartele të egra.

Paratë e çmimeve

Fituesit e këtij viti do të marrin një shumë të madhe € 32.017.500! Beqaret e burrave dhe grave do të marrin 2,100,000 €, një rritje prej 100,000 € nga viti 2016.

Jemi të entuziazmuar të shohim se kush do ta fitojë titullin këtë vit! Lexoni më shumë për të zbuluar se si mund të kapni të gjitha veprimet këtë vit!

Programi Francez i Rrjetit të Drejtpërdrejtë të Hapur

Orari i turneut është si më poshtë:

[tabela ”” nuk u gjet /]

Transmetuesit që tregojnë French Open Live

Lojërat do të shfaqen nga transmetuesit e mëposhtëm:

[tabela ”” nuk u gjet /]

SHËNIM: Disa nga transmetuesit kërkojnë një abonim të paguar për të parë lojrat (si Fox Sports dhe ESPN). Fatmirësisht, disa prej tyre janë falas (si iTV).

Gjithashtu, për shkak të të drejtave të licencimit, ju mund t’i shikoni lojërat vetëm nëse jeni në vendin e transmetuesit. Sidoqoftë, nëse jeni duke u lidhur me një nga serverët e SaferVPN, do të jeni në gjendje të banoni virtualisht në atë vend dhe të transmetoni live French French pa marrë parasysh se ku je!

Thjesht shkarkoni SaferVPN në pajisjen tuaj, instaloni dhe ekzekutoni. Ju madje mund të zhbllokoni prurjet live live të French Open direkt në Shfletuesin tuaj Chrome! 

Shikoni Rolando Garros Live me SaferVPN Chrome

Kjo është gjithçka që ka! Provoni tonën gjykim falas 24-orësh, ose merrni një plan SaferVPN dhe shikoni çdo ndeshje live!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map