Si të shikojmë Rrjetin e Artë të Globeve Live Jashtë SHBA

Si të shikojmë Rrjetin e Artë të Globeve Live Jashtë SHBA


A keni kërkuar nëpër internet për të gjetur kur janë Globat e Artë ose ku mund t’i shikoni ato në internet? Nëse doni të zbuloni se cilët kandidatë do të shndërrohen në fituesit e këtij viti, ne do t’ju tregojmë saktësisht se si të shikoni Rrjedhin Live Globes Golden – pavarësisht se ku jeni!

Me rastin e mirëseardhjes për 2017-ën, ngjarja e parë e madhe e vitit të ri është çmimet e shumëpritura të 74-të të Golden Globe! Me më pak se një javë për të kaluar, Awards 2017 Golden Globe do të transmetohet drejtpërdrejt, SOT 8 janarth. Ngjarja do të marrë pjesë 1.300 të ftuar në Hotelin Beverly Hilton në Beverly Hills dhe do të jetë televiziv live bregdet-bregdet në NBC nga 5-8PM PT / 8-11PM ET.

Kjo natë është padyshim një nga netët më festive ekstravagante të festave të vitit! Udhëzuesi ynë i plotë do t’ju tregojë gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me ceremoninë e ndarjes së çmimeve të këtij viti dhe, natyrisht, si të jetoni në transmetim Awards Golden Globe jashtë SH.B.A..

Rreth çmimeve të Golden Globe 2017

Do vit, afro 90 anëtarë të Shoqatës së Shtypit të Hapur të Hollivudit (HFPA) votojnë për të njohur më të rëndësishmit në botë dhe për të treguar aktorët, aktoret dhe regjisorët ndalues ​​si në film ashtu edhe në televizion. Mimi u dhurua për herë të parë 72 vjet më parë në 1944.

Përveç reputacionit të rëndësishëm të ceremonisë, kjo shfaqje e 3-të më e shikuar në televizione (prapa vetëm Oskareve dhe Grammy Awards) është gjithashtu përgjegjëse për dhuruar më shumë se 25 milion dollarë për bamirësi dhe programe bursash të lidhura me argëtimin.

Tani për kandidatët e Globit të Artë…

Finallyshtë në fund të fundit të fillojmë vitin me një nga ceremonitë më të pritura të çmimeve në Hollywood. Fituesit e Globeve të Artë të vitit të kaluar njohën vepra mbresëlënëse si psh Të ardhurit, Martiani, Z. Robot dhe Mozart në xhungël. Ne kemi qenë në gjendje të dëshmojmë përfundimisht Leonardo DiCaprio të marrë në shtëpi çmimin e tij të merituar (dhe shumë të parashikuar) shumë të parë!  

Atëherë, kush është në rrugën e duhur për të marrë në shtëpi një çmim të tyre këtë vit? Emrat kryesorë të Golden Globe për 2017 janë: la la tokë me 7 nominime, dritë hëne me 6 nominime, dhe Manchester nga Deti me 5 nominime.

Këtu është lista e plotë e filmave të nominuar sipas kategorisë:

PrettyFamous | Graphiq

Shihni listën e plotë të kandidatëve!

Ose shikoni Emrat e 74-të të Globeve të Artë Here:

Pritëse dhe prezantuese për Globat e Artë 2017

Përveç Emëruesve për Globet e Arta, gjysma e eksitimit është përqendruar rreth atyre që po paraqesin dhe po presin ceremoninë!

Ju absolutisht nuk do të dëshironi të mungoni në pritjen e Jimmy Fallon në Globen e Artë të këtij viti. Ky jokester / nxitës i komedisë pa dyshim do të bëjë çmimet e vitit 2017 për të argëtuar pa harruar.

Këtu është lista zyrtare e Prezantuesit e Globit të Artë 2017:
Drew Barrymore, Steve Carell, Priyanka Chopra, Matt Damon, Viola Davis, Laura Dern, Goldie Hawn, Anna Kendrick, Nicole Kidman, Brie Larson, Diego Luna, Sienna Miller, Mandy Moore, Jeffrey Dean Morgan, Timothy Olyphant, Chris Pine, Eddie Redmayne, Zoe Saldana, Amy Schumer, Sylvester Stallone, Justin Theroux, Milo Ventimiglia, Sofia Vergara dhe Reese Witherspoon

Golden Globes 2017 – Pamja e parë (Vjedhës Peek)

Ku të shikoni Rrjedhin Live Globs Artë

Ekzistojnë dy mënyra zyrtare për të kapur tërësinë e Rrjetit Live Globes Live:

Cicëroj – @goldenglobes

HFPA ka partnerizuar me Twitter dhe Dick Clark Productions për të transmetuar ekskluzivisht live ngjarjen. Përdoruesit e Twitter në Sh.B.A do të jenë në gjendje të transmetojnë live mbulimin zyrtar para-shfaqjes nga The Beverly Hilton në goldenglobes.twitter.com nën “Momentet”, si dhe në llogarinë Twitter të Golden Globes.

Një nga aspektet më të pritura të Golden Globes janë momentet e famshme të tapeteve të kuqe kur të famshëm goditën tapetin me pjesën e sipërme të fustaneve dhe linjave të stilistëve. Ju mund të kapni të gjithë veprimin drejtpërdrejt dhe të shihni se çfarë veshin të gjithë këtë vit në tapetin e kuq përmes “HFPA paraqet: Live Carpet Red Glob” në ora 6 pasdite PST EST / 3pm në dispozicion në goldenglobes.twitter.com!

NBC

Për më tepër, nëse nuk do të jeni i lidhur me një televizion lokal, i gjithë aksioni do të bëhet drejtpërdrejt në NBC.com. Aplikacioni TV i NBC gjithashtu do t’ju lejojë të shikoni kanalin direkt nga telefoni juaj! Mbani në mend se ju duhet një log-in kabllor që të jetë në gjendje të kapni të gjitha festimet e kapura nga NBC këtë fundjavë. Fatkeqësisht, edhe ju aktualisht duhet të qëndrojnë brenda SH.B.A. të ketë qasje në përrua.

Nëse jeni jashtë vendit dhe përpiqeni të shikoni Rrjedhin Golden Globes Live në NBC, do të hasni më shumë se sa ka të ngjarë të gjeni këtë gabim:                                                                        

Rrjedha e gjallë e globeve të artë - kufizim gjeografik NBC

Atëherë, çfarë bëni nëse jeni jashtë SH.B.A.? Tjetra, ne do t’ju tregojmë se si të transmetoni këtë shfaqje duke ndaluar ngjarjen nga kudo në botë thjesht duke ndryshuar adresën IP unike të kompjuterit tuaj personal!

Si të qaseni në Rrjetin e Artë të Globeve, Jetojnë jashtë SH.B.A.

Gjeografizimet janë të zakonshme kur përpiqeni të transmetoni përmbajtje me origjinë nga një vend tjetër. Fatmirësisht, tejkalimi i kësaj pengese është mjaft e thjeshtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndryshoni adresën tuaj të IP në vendin ku transmetohet përmbajtja juaj. Qytetarët e SH.B.A.-së që udhëtojnë (ose jetojnë jashtë) ose banorë jo-amerikanë që duan të shikojnë Mund Golden Globes Online mund bëjeni këtë menjëherë me një VPN!

Këtu keni saktësisht se si të përdorni dhe të shijoni Glmimet e Golden Globe të këtij viti me vetëm 3 hapa të thjeshtë:

   1. Shkarkoni dhe instaloni SaferVPN.
   2. Ekzekutoni SaferVPN dhe lidheni me një server prej nga është vendosur transmetuesi nga i cili doni të transmetoni (Në këtë rast SH.B.A.).
   3. Shkoni në faqen e internetit të transmetuesit tuaj (NBC) dhe filloni transmetimin sot!

Me SaferVPN, kufizimet e vendndodhjes nuk janë asnjëherë problem! Mos prisni të filloni të përfitoni nga përmbajtja e drejtpërdrejtë, e pakufizuar, pavarësisht se ku jeni!

Rrjeti i Lehtë i Globeve të Artë me Zgjerim SaferVPN Chrome

Filloni live Streaming the Globes Artë dhe filloni me SaferVPN sot!

Nëse nuk keni ende SaferVPN, merrni një pajtim sot (ne ofrojmë një garanci të kthimit të parave 14 ditë – kështu që nuk keni asgjë për të humbur!) Ose provoni SaferVPN falas kështu që ju mund të shijoni një botë argëtimi të pakufizuar, të rreshtit të parë.

Keni ndonjë pyetje më shumë rreth asaj që mund të keni qasje dhe si funksionon SaferVPN? Lidhu me ne në mediat sociale ose na xhiro një email në [email protected] Ne jemi këtu për ju 24/7.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map