Si të jetoni rrjedhin lojën me yje NHL

Si të jetoni rrjedhin lojën me yje NHL


Lojë 2017 NHL All-Star është 29 janar!  Këtu keni si të jetoni live në çdo lojë, në mënyrë që të mos ju mungojë një lojë e vetme.

Fundjava e 62-të All-Star NHL do të zhvillohet në Los Angeles, CA, në 29 Janar. Tërheqja kryesore, natyrisht, është shumë e parashikuar Lojë NHL All-Star! Por do të ketë shumë ngjarje të tjera tërheqëse që do të ndodhin gjatë fundjavës. Këto ngjarje mund të mos ndikojnë në rekordin e sezonit të ekipit tuaj të preferuar, por kjo aftësi në mes të sezonit dhe festivali festiv i bazuar në argëtim ju jep mundësinë të shikoni disa nga lojtarët tuaj të preferuar. Dhe mos harroni: këtë vit do të shihni madje disa nga legjendat më të mëdha të ligës gjatë Shekullit të NHL!

Nëse po pyesni sesi do të jeni në gjendje të kapni të gjitha veprimet nga shtëpia, ne do t’ju tregojmë saktësisht se ku dhe si t’i transmetoni lojërat nga kudo në botë!

Sezoni 2016-2017 NHL

Lojëra All-Star e Lojës NHL 2017, një lojë ekspozite në sezonin e mesëm, përmban shumë prej lojtarëve më të shquar të sezonit, me lojtarët All-Star që përcaktojnë vetë listat për ekipet e tyre. Tifozët votuan për katër kapitenët kryesorë të lojës, të cilët më pas personalisht zgjedhin lojtarët e mbetur nga një grup tifozësh të votuar dhe Departamenti i Operacioneve Hokey NHL emëroi lojtarët.

Katër trajnerët dhe kapitenët për Fundjavën NHL All-Star të vitit 2017 për ndarje janë:

 • Divizioni Atlantik
  trajneri: Michel Therrien të Kanadezit të Montrealit.
  Captain: Mimi i kujdesshëm të Kanadezit të Montrealit.
 • Divizioni Qendror
  trajneri: Bruce Boudreau i Minesota Wild.
  Captain: P.K. Subban nga Predators Nashville.
 • Divizioni Metropolitane
  trajneri: John Tortorella të xhaketave blu të Columbus.
  Captain: Sidney Crosby të Penguins të Pittsburgh.
 • Divizioni Paqësor
  trajneri: Peter DeBoer të Sharks San Jose.
  Captain:  Connor McDavid i Edmonton Oilers.

Midis 40 lojtarëve të përzgjedhur për të marrë pjesë në ngjarje janë rokierët Austin Matthews të gjetheve të Maple të Torontos dhe Patrik Laine të avionëve Winnipeg. Të dy këta rookie lidhin me 21 gola secila dhe janë vetëm disa para Alex Ovechkin me 19 gola. kjo Trofeu Memorial i Raketës mbajtësi për katër vitet e fundit është gjithashtu pjesë e listës.

Kampionët mbrojtës për Lojën All-Star të vitit 2016 në Nashville është Divizioni Paqësor që mposhti Divizionin Qendror 9-6 në gjysmëfinale dhe Divizionin Atlantik 1-0 në finalen e tre-mbi-tre All-Star. MVP për vitin 2016 ishte pensionisti tani, John Scott.

Këtu është e tërë regjistri:

Si të jetoni rrjedhin lojën me yje NHL

Si të jetoni rrjedhin lojën me yje NHL

Si të jetoni rrjedhin lojën me yje NHL

Si të jetoni rrjedhin lojën me yje NHL
Burimi: https://www.nhl.com/news/2017-all-star-game-rosters/c-285394072

Kontrolloni këto parashikime për të parë sesi njerëzit mendojnë se konkursi mund të dalë këtë vit!

Ceremonia e Awardsmimeve dhe Panairi i Fanit

Një arsye që nuk dëshironi të humbisni lojën NHL Gjithë Yllit të këtij viti është festimi i Centenalit NHL, ceremonia e ndarjes së çmimeve që do të festojë Ligën 100 lojtarë më të mëdhenj në historinë e NHL! Ngjarja do të pritet në 27 Janar nga Aktori fitues i çmimit Emmy Jon Hamm. Lista e legjendave të pakrahasueshme të hokejve përfshijnë Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Bobby Orr, Mark Messier dhe shumë më tepër.

Me këtë ngjarje një herë në jetë që po zhvillohet, fatkeqësisht do të duhet t’i themi lamtumirën pjesës më të këndshme të Konkurrencës së Aftësive, të dashurit tonë Sfidë përçarëse. Kjo sfidë zakonisht u jep lojtarëve All-Star mundësinë për të shfaqur markën e tyre të stilit ndërsa përpiqen të mposhtin një portier All-Star. Me kostume, props dhe strategji pa kuptim, shumë prej nesh nuk do të harrojnë momentet qesharake të vitit të kaluar … si kur Patrick Kane vishej si Superman, ose momenti i këndshëm argëtues i vitit të kaluar përfshirë Jagr dhe Chewbacca.

Tai NHL All -Star Lojë do të mbajë edhe ngjarje të tjera gjatë fundjavës All-Star, siç janë:
 •  2017 Panairi i Tifozëve NHL do të shfaqë 250,000 metra katrorë të lojërave interaktive dhe tërheqjeve për të gjitha moshat. Mund të mbështeteni madje edhe në paraqitjet speciale, ekranet e memorandumeve, transmetimet live në TV dhe radio dhe dhjetëra aktivitete të tjera emocionuese, të gjitha këto të përfshira me çmimin e pranimit gjatë 3 ditëve.
 •  GH NHL100 do të pritet nga aktori Jon Hamm në 27 Janar dhe do të jetë platforma ku Robin Thicke nderon babanë e tij Alan Thicke i cili ndërroi jetë muajin e kaluar pasi pësoi një sulm në zemër ndërsa luante hokej me djalin e tij 19-vjeçar Carter. Gjatë këtij aktiviteti do të interpretojnë edhe këngëtarët Jon Ondrasik dhe John Legend.
 • Shkëmbim zjarri i Famshëm i NHL i Gjithë Yjeve 2017 do të shfaqin legjendat e NHL kundër të famshëmve, të dy veshur fanellat me arna për aktorin TV Alan Thicke. Pas ndeshjes, fanellat e çara do të dalin në ankand në mënyrë që të përfitojnë organizatën jofitimprurëse Echoes of Hope, e themeluar nga Luc dhe Stacia Robitaille, e cila synon të ndihmojë të rinjtë kujdestar në rrezik dhe të emancipuar.
 • 2017 Konkurrenca e Aftësive All-Yll 2017 NHL do të jetë e Shtuna, 28 Janar me secilën nga 44 All-Stars që garojnë në të paktën një nga gjashtë raundet e konkurseve të bazuara në aftësi:

Gatorade NHL Skills Challenge Release Honda NHL Four Line Sfida

Saktësi i DraftKings NHL Xhirimi Bridgestone NHL Skater më i shpejtë

Oscar Mayer Shot Hardest NHL Zbuloni shkëmbim zjarri NHL

Fituesi i Divizionit në Konkurrencën All-Star Skills NHL 2017 do të jetë në gjendje të zgjedhë kundërshtarin e tyre të parë dhe nëse ndeshja e tyre gjysmëfinale në NHL All-Star Game do të luhet e para ose e dyta.

orar & transmetuesit

Këtë vit, loja do të jetë transmetuar në NBC, duke e bërë atë hera e parë që loja All-Star do të transmetohet në TV të rrjetit që nga loja All-Star e vitit 2004.


Këtu është i gjithë orari i fundjavës i Lojërave All-Star të NHL 2017:

data
kohë
ngjarje
transmetues
E Premte, 27 Jan 6:30 pasdite ET NHL100 100 vjetori special NBCSN
E shtunë, 28 janar 7:00 pasdite ET Konkurrenca e Aftësive All-Star NHL NBCSN
E Dielë, 29 Janar 2:15 pasdite ET Shkëmbim zjarri i Famshëm i NHL Gjithë Yjeve NBC
E Dielë, 29 Janar 3:30 pasdite ET Lojë NHL All-Star NBC

Përveç kësaj, CBC, SportsNet, dhe TVAS do të sigurojë transmetime gjatë fundjavës All-Star.

Sling TV është një e mirë alternativë opsion, nëse nuk jeni në rregull me shpenzimet e vogla nga xhepi. Sling TV, i disponueshëm përmes desktopit ose aplikacioneve të tyre për iOS dhe Android, ju lejon qasje në lojëra dhe shumë, shumë më tepër nga kanalet tuaja të preferuara! Ky shërbim për prerjen e kordonit siguron qasje edhe në kanale sportive dhe nuk kërkon absolutisht pajtim kabllor. Gjyqi i tyre i lirë një javë do t’ju lejojë të filloni menjëherë transmetimin e Playoffs NFL; me vetëm 25 $ / muaj pas kësaj. Kontrolloni se cilat nga lojërat Playoff do të jenë në dispozicion këtu.

Atëherë, çfarë bëni nëse jeni jashtë vendit? Tjetra do t’ju tregojmë se si të anashkaloni gjeorestriction, dhe praktikisht banoni NDONJE vetëm në 3 hapa të thjeshtë!

Si të jetoni drejtimin e lojës me yll NHL nga e gjithë bota

Edhe pse transmetuesit e mëparshëm janë mundësi të përsosura për transmetimin live të Lojës All-Star NHL, shumë prej tyre, të tilla si sportet NBC dhe CBC vijnë me kufizime vendndodhjeje. Kjo do të thotë nëse nuk jeni jashtë SH.B.A. ose Kanada, ju mund të mos jeni në gjendje të përdorni lojrat për shkak të vendndodhjes tuaj gjeografike. Vendndodhja juaj lehtë mund të përcaktohet nga adresa unike e pajisjes tuaj në internet, ose e juaja adresa IP. Duke ndryshuar thjesht adresën tuaj IP, mund të qaseni në transmetuesin e zgjedhjes suaj dhe të anashkaloni këto kufizime.

Ja se si të zhbllokoni platformat tuaja të preferuara të transmetimit NHL All-Star lojë brenda vetëm 3 hapa të thjeshtë:

 1. Shkarko dhe instaloni aplikacionet e SaferVPN për Mac, Windows, iOS, Android dhe / ose Chrome. (Mund ta bësh këtë me tonë prove falas nëse nuk keni ende një plan!)
 2. Ekzekutoni SaferVPN dhe lidheni me serverin ku është vendosur transmetuesi nga i cili doni të transmetoni (në këtë rast, Kanada).
 3. Shfletoni në faqen e internetit / aplikacionin e transmetuesit tuaj të zgjedhur dhe filloni transmetimin!

Kjo është gjithçka që ka! Mos harroni asnjë nga lojërat vetëm për shkak të vendndodhjes tuaj. Me SaferVPN, do të shihni se sa e shpejtë dhe e thjeshtë është thjesht të lidheni me serverët tanë me një klik të vetëm!

Atëherë, çfarë po pret? Koha për të përgatitur lojën! Regjistrohuni tani  (ne ofrojmë një garanci të kthimit të parave prej 14 ditësh – kështu që nuk keni asgjë për të humbur!) ose provoni SaferVPN falas dhe shijoni lojën NHL All-Star këtë fundjavë!

Dëshironi më shumë azhurnime në ngjarjet sportive që transmetojnë drejtpërdrejt? Bashkohuni me ne në mediat sociale! Dhe kontrolloni udhëzuesin tonë të plotë se si të zhbllokoni dhe kurseni aktivizimin e drejtpërdrejtë të Sporteve, në mënyrë që të mos humbni një minutë të vetme të veprimit të drejtpërdrejtë sportiv – pavarësisht se ku jeni!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map