Si të jetoni lumë Premier League

live streaming Premier League kudo


Liga më e shikuar në botë e futbollit, Premier League, do të fillojë! Të Shtunën, 16 Gusht, kampionati fillon në stadiumin Old Trafford të Mançesterit me Manchester United përballjen kundër Swansea. A jeni ngecur jashtë vendit pa qasje në lojëra? Lexoni udhëzuesin tonë dhe do të vendoseni të transmetoni Premier League nga kudo në botë!

Përditësimi: Lexoni udhëzuesin tonë të thelluar se si të shikoni Premier League 2015 në postimin tonë të fundit në blog, duke përfshirë ndeshjet, transferimet dhe orarin e lojës!

Cila është Premier League?

Për ata nga ju atje që zakonisht shikojnë vetëm Kupën Botërore FIFA, ka një turne tjetër të shkëlqyeshëm që vazhdon çdo vit: Premier League (BPA) e Barclay, e quajtur edhe Premier League English (EPA). Nëse thjesht nuk mund të merrni mjaftueshëm futboll të shkëlqyeshëm, ky është shansi juaj të shikoni më shumë disa prej lojtarëve më të mirë të botës si Torres, Drogba, Podolski, Gerrard, van Persie dhe Rooney në veprim.

20 klubet më të mira të Anglisë po luajnë 38 ndeshje secila, një shtëpi dhe një larg, gjithsej 380 ndeshje! ’Shtë shumë futboll për të pritur! Lojërat do të luhen më së shumti pasditeve të fundjavës, por edhe mbrëmjeve të ditëve të javës, nga gushti deri në maj.

Këtu janë disa nga ndeshjet më të mëdha për të pritur për këtë vit:

23 gusht: Manchester City vs Liverpool

13 shtator: Arsenal vs Manchester City

20 shtator: Manchester City vs Chelsea

4 tetor: Chelsea vs Arsenal

25 tetor:       Manchester United vs Chelsea

8 nëntor: Liverpool vs Chelsea

22 nëntor:     Arsenal vs Manchester United

13 dhjetor:   Manchester United vs Liverpool

20 dhjetor: Liverpool vs Arsenal

Duke thënë këtë, ka shumë lojëra të tjera të mrekullueshme për të pritur përpara, këtu janë ndeshjet e plota të Premier League Barclays.

Këtu është një video vërtet argëtuese që duhet të shihni në përplasjen midis futbollit amerikan dhe futbollit:

Si të jetoni lumë Premier League

Tani, këtu është një listë e disa prej transmetuesve që do të tregojnë lojërat në internet:

shërbim

Games

Devices

çmim

tani-tv

Shfletuesit kryesorë, iOS, Apple TV

9,99 £ për një kalim ditor (pa abonime)

BTSport

38 lojëra të listuara këtu  

Shfletuesit kryesorë

£ 12 mujore

sky-go

Shfletuesit kryesorë, iOS

Kërkon një pajtim Sky Go

NBC_Sports_logo_2012

të gjithë

Shumica e shfletuesve, iOS, Apple TV

Kërkon një pajtim kabllor amerikan

foxsports

Shumica e shfletuesve, iOS, Apple TV

Kërkon një pajtim kabllor amerikan

TANI TV është e përkryer nëse thjesht dëshironi një ditë të plotë të lagjes përpara TV ose nëse ka vetëm një ose disa lojëra që mezi dëshironi t’i shihni. Ata shesin vetëm kalime ditore, por kjo ju çliron të regjistroheni në një pajtim. Funksionalitet i shkëlqyeshëm në shumë pajisje dhe sisteme operative. Kur ju kërkohet të paguani, zakonisht funksionon mirë me një kartë krediti të huaj dhe duke kërkuar një adresë postare në Mbretërinë e Bashkuar.

BT Sport ju lejon të transmetoni 38 ndeshje të zgjedhura në shfletuesin tuaj desktop. Abonuesit britanikë BT Broadband jashtë mund të shohin lojrat falas, ndërsa shikuesit e huaj mund të regjistrohen me karta të huaja dhe adresat e faturimit për të fituar qasje.

SKY Shko lejoni pajtimtarët e tyre të shikojnë 116 lojëra në ligë, kështu që sigurohuni të jeni miq të mirë me dikë që ka një pajtim nëse nuk e keni një vetë! Pasi të keni një pajtim (i cili është i vështirë për t’u marrë nga jashtë, kështu që ky opsion nëse është i mirë për pajtimtarët që janë aktualisht jashtë), mund ta shikoni në shfletuesin tuaj të internetit ose në pajisjet iOS..

NBC Sports do të tregojë çdo lojë të vetme të ligës, por rezultati është se do t’ju duhet një abonim kabllor amerikan. Nëse jo, jini të mirë për miqtë tuaj në SHBA dhe ata thjesht mund të ndajnë detajet e tyre të hyrjes me ju! Transmetoni drejtpërdrejt lojërat në shfletuesin tuaj ose në pajisjen tuaj iOS.

Shko Sporte Shko do t’i transmetojë shumicën e lojërave në pajtimtarët e kabllove amerikane, kështu që nëse jeni një amerikan jashtë vendit mund t’i shikoni në shfletuesin tuaj të internetit ose në pajisjen tuaj iOS.

Si të shikoni lojërat nëse jeni jashtë vendit

Kështu që ju mund të keni zbuluar deri më tani nëse keni provuar të përdorni shërbimet jashtë vendit që ata nuk ju lejojnë të regjistroheni, ose, në mënyrë alternative, nëse regjistroheni, ata mund t’ju thonë se qasja është e kufizuar në vendin tuaj. Ata e dinë vendndodhjen tuaj për shkak të adresës tuaj IP, por nëse ndryshoni në një adresë IP të huaj, mund të anashkaloni kufizime të tilla.

Ja se si të jetoni drejtpërdrejtë Premier League 2014 në vetëm 3 hapa të thjeshtë:

 1. Shkarko dhe instaloni aplikacionet e SaferVPN për Mac, Windows, iOS, Android dhe / ose Chrome. (Mund ta bësh këtë me tonë prove falas nëse nuk keni ende një plan!)
 2. Ekzekutoni SaferVPN dhe lidheni me serverin ku ndodhet transmetuesi nga i cili doni të transmetoni (në këtë rast, në Mbretërinë e Bashkuar).
 3. Shfletoni në faqen e internetit / aplikacionin e transmetuesit tuaj të zgjedhur dhe filloni transmetimin!

Kjo është gjithçka që ka! Mos harroni asnjë nga lojërat vetëm për shkak të vendndodhjes tuaj. Me SaferVPN, do të shihni se sa e shpejtë dhe e thjeshtë është thjesht të lidheni me serverët tanë me një klik të vetëm!

Bonus: Transmetoni Premier League të plotë për 5 £

Ne kemi gjetur marrëveshjen më të mirë atje për të transmetuar të gjithë ligën e futbollit nga kudo në botë për vetëm 5 £! Thjesht lidheni me një nga serverët tanë në Indi dhe merrni një abonim vjetor Star Sports Live Pro. Marrëveshjet në ofertë ndryshojnë herë pas here, por nëse jeni me fat, ato do të përfshijnë të gjitha lojërat Spanjolle La Liga dhe Serie A italiane. Ndonjëherë ata madje mund të hedhin disa gara F1 në paketën tuaj! Me Star Sports, ju mund të jetoni në transmetim të gjitha ndeshjet me cilësi HD. Vini re se do të duhet të lidheni me serverin Indian të SaferVPN për të qenë në gjendje të shihni paketat në ofertë dhe të transmetoni lojrat.

Atëherë, çfarë po pret? Koha për të përgatitur lojën! Regjistrohuni tani  (ne ofrojmë një garanci të kthimit të parave prej 14 ditësh – kështu që nuk keni asgjë për të humbur!) ose provoni SaferVPN falas dhe përgatituni të shikoni Premier League Barclays 2014/2015!

Dëshironi më shumë azhurnime në ngjarjet sportive që transmetojnë drejtpërdrejt? Bashkohuni me ne në mediat sociale! Dhe kontrolloni udhëzuesin tonë të plotë se si të zhbllokoni dhe kurseni aktivizimin e drejtpërdrejtë të Sporteve, në mënyrë që të mos humbni një minutë të vetme të veprimit të drejtpërdrejtë sportiv – pavarësisht se ku jeni!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map