Si të Hapni Podcast-të e Google Play me Vetëm 1 Klik

Hape Podcast-et e Google Play me 1 Klik


Lajme të mëdha: Google Play Podcasts kanë mbërritur! Jashtë SH.B.A. dhe bllokuar hyrjen në to? Për të mos u shqetësuar, lexoni më tej për një zgjidhje që do t’ju lejojë të zhbllokoni dyqanin Google Play brenda disa sekondave.

Nëse jeni adhurues i podcast-ve, mund të gëzoheni sepse Google Play më në fund i ka ato! Në këtë post, ne do t’ju tregojmë se si të përdorni të gjithë përmbajtjen e re të shkëlqyeshme – pavarësisht se ku jeni në botë.

Njoftimi tërheqës: Podcast-et e Google Play janë këtu!

Në tetor, Google njoftoi se ata do të ktheheshin në lojën e shpërndarjes së podcast, duke i vendosur ata në të njëjtën kampionat si rivalët iTunes dhe Spotify. Më në fund, vetëm disa javë më parë, ata shkuan drejtpërdrejt me këtë premtim në Web dhe po e shfaqin këtë veçori të re në pajisjet Android. Duke pasur parasysh këtë, fillimi i iOS nuk duhet të mbetet shumë larg.

Podcast-et e Google Play mund të gjenden menjëherë në veçorinë e Muzikës Google Luaj. E cila ka kuptim pasi të zbuloni se ndryshe nga lojtarët e tjerë në industri, mënyra se si Google Play planifikon të prezantojë podcast është mjaft unik: “… ne do t’ju lidhim me podcast bazuar në atë që ju jeni duke bërë, si po ndiheni dhe atë që ju intereson, “vuri në dukje Google në njoftimin e tyre zyrtar. “Ngjashëm me listat e luajtjes me përmbajtje muzikore, ne duam ta bëjmë më të lehtë të gjesh podcast-in e duhur – pavarësisht nëse je një i njohur për podcast ose dëgjon për herë të parë.”

Njoftimi i Google Play PodcastsPodcast në fund të fundit vijnë në Google Play (Imazhi: Blog zyrtar Android)

Dhe është një gjë e mirë sepse nga tingujt e blogut të tyre zyrtar duket se ka shumë mundësi interesante për të zgjedhur nga: “Provo” Të mësosh diçka të re “për të folur në një darkë dhe për të dëgjuar episodet tona të preferuara nga Stuff You should Know ose Si të bëni gjithçka. Shijoni një pasdite të së dielës nga “Të Humbesh në një histori” me episode nga Radiolab ose Përgjigju të gjithëve, ose të pushosh pas një dite të gjatë nga “Laughing Out Loud” te WTF të Marc Maron ose Chris Hardwick’s Nerdist. “”

Mirë, të gjithë tingëllojnë si sugjerime të shkëlqyera për ne!

Një tjetër përfitim i shtuar i podcast-ave në Google Play, është që kur të gjeni diçka që e doni dhe të regjistroheni në të, Luaj Muzikë kontrollon automatikisht për episodet e reja dhe i shkarkon ato. Ose nëse preferoni, mund të zgjidhni që të njoftoheni sa herë që del një episod i ri.

Dhe e fundit, por gjithashtu lehtë mund të ndani podcast me miqtë tuaj. Thjesht trokitni lehtë mbi butonin e menusë në një podcast, zgjidhni opsionin Share dhe mund të ndani podcast përmes aplikacioneve tuaja të preferuara të mesazheve përfshirë Hangouts, Facebook, Twitter dhe email..

Këtu është një video e shkëlqyer nga Geeks Rising që shpjegon saktësisht se si është bërë:

Farë nuk duhet të doni për akoma më shumë përmbajtje në Dyqanin Google Play? Epo, për fat të keq, ekziston një çështje madhore: përzgjedhja e podcast është në dispozicion vetëm në SHBA dhe Kanada. Për fat të mirë, ekziston një zgjidhje e thjeshtë që ju jep hyrje të plotë brenda disa sekondave. Kjo zgjidhje është një VPN.

Si të keni qasje në Google Play Podcast nga kudo tjetër

Ja se si mund të përdorni një VPN për të hyrë në të gjitha Podcast-et e Google Play në vetëm 3 hapa:

 1. Shkarkoni dhe instaloni SaferVPN (nëse nuk jeni pajtuar, mund të hyni në provën tonë falas këtu)
 2. Ekzekutoni SaferVPN në celularin tuaj, desktop ose përmes Extension tonë të ri Chrome dhe lidheni me serverin tonë në SHBA East, ku Muzika Google Play dhe Podcasts janë në dispozicion.
  Zhbllokimi i Podcast-ave të Luaj me Google përmes hapave të zgjatjes Chrome SaferVPN në SHBA në LindjeZhbllokoni Dyqanin Google Luaj direkt në Shfletuesin tuaj Chrome

  3. Ose qaseni në faqen e internetit të Muzikës Google Play direkt në desktopin tuaj ose përmes Aplikacionit të Muzikës Google Luaj në telefonin tuaj Android. Kërkoni për “Podcast” ose thjesht trokitni lehtë mbi ikonën e menusë në pjesën e sipërme të majtë të ekranit dhe zgjidhni “Podcast” dhe viola! Aty e keni atë, një klikim dhe një botë e tërë argëtuese e re është në majë të gishtave. Tani mund të shkoni nga kjo:

Qasja e bllokuar në Google Play Podcasts pa VPN

për këtë:

Qasja e Podcast-ave të Google Play me SaferVPN Extension Chrome

Bëni gati për të shijuar qasje të pakufizuar në internet

Gjeo-kufizimet janë fjalë për fjalë kudo ku shfletoni këto ditë; faqet dhe shërbimet zbulojnë adresën tuaj IP (në thelb adresën tuaj unike në internet) dhe kufizojnë qasjen tuaj në përputhje me rrethanat. Për fat të mirë, me një VPN mund të shfletoni përmes një adrese IP që pasqyron çdo vend të juaj zgjedhje, puthni lamtumirën e gjeo-kufizimeve dhe përjetoni në internet ashtu si dëshironi. 

Nëse nuk keni ende SaferVPN, merrni një pajtim sot (ne ofrojmë një garanci të kthimit të parave prej 14 ditësh – kështu që nuk keni asgjë për të humbur!) Ose provoni SaferVPN falas kështu që ju mund të shijoni një botë të pakufishme të argëtimit streaming.

Me vetëm një klik të vetëm mund të shijoni dhe dëgjoni të gjitha podcast-et e Google Play që dëshironi, nga kudo tjetër! Muzikë në veshët tanë. Jeni të interesuar të zhbllokoni platformat tuaja të preferuara muzikore, gjithashtu? Shikoni postimin tonë në muzikë të bllokuar dhe lexoni se si mund të shijoni hyrje të plotë te Spotify, Pandora, SoundCloud dhe më shumë. 

Nëse keni ndonjë pyetje më shumë se çfarë mund të hyni dhe si funksionon SaferVPN, lidheni me ne! Jemi në Facebook, Twitter, Google+ dhe YouTube. Ose na xhironi një email në [email protected] Ne jemi këtu për ju 24/7.

Tani gjithçka që mbetet për të bërë është të akordoni dhe “Mësoni diçka të re” ose “Qeshni me zë të lartë” … ��

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map