Si ta shikoni Kupën Botërore FIFA 2018

Të rinj dhe gra që shikojnë Kupën Botërore FIFA 2018 në shtëpi


Më 14 qershor 2018 do të fillojë Kampionati i Futbollit në Kupën e Botës FIFA 2018. Nga fillimi i parë deri në ndeshjen përfundimtare në 15 korrik, ky takim i 32 skuadrave më të mira të botës do të dëshmojë të jetë një përballje emocionuese!

Rusia do të presë turneun e këtij viti në 11 qytete të ndryshme në të gjithë territorin e saj, përfshirë Moskën, Shën Peterburgun, Kazan, Samara dhe Soçi.

Ekipet më të renditura këtë vit janë Gjermania, Brazili, Portugalia, Argjentina dhe Belgjika. Islanda dhe Panama po bëjnë paraqitjet e tyre të para ndonjëherë. Shtë interesante që Egjipti, Maroku dhe Peru po kthehen pas dekadash dështimi në kualifikim. Me ekipe të njohura të qendrave të energjisë si Italia dhe Hollanda që mungojnë këtë vit, ai patjetër do të bëjë një muaj interesant futbolli.

Si të shikoni Kupën e Botës

Shtë gati e pamundur të renditësh se ku transmetohet çdo lojë e vetme në çdo vend. Programimi juaj lokal i programit televiziv dhe ofertat e transmetimit në internet do të ndryshojnë në varësi të vendit ku jeni vendosur.

Shikoni listën tonë më poshtë për të zgjedhur kanalet e transmetimit FIFA World Cup 2018:

 • Sport Fox po bart të gjitha lojërat në Shtetet e Bashkuara. Mund të transmetoni të gjitha ndeshjet në FOXSports.com ose Aplikacionin Sportiv FOX në celular.
 • DirecTV Tani gjithashtu ju jep FOX, FS1, Telemundo dhe NBC Universo në mënyrë që të mund të shikoni lojërat e Kupës së Botës në anglisht ose spanjisht. DirecTV gjithashtu ofron një provë falas dhe tarifat e fillimit të zbritur.
 • SlingTV gjithashtu ofron FOX dhe FS1. YouTubeTV mbart FOX Sports, FS1 dhe Universo.
 • BBC dhe ITV do t’i transmetojë lojrat falas për audiencën në Mbretërinë e Bashkuar.
 • CTN / TSN do t’i transmetojë lojrat falas për audiencën kanadeze.

Iffarë nëse nuk mund të hyj në këto shërbime?

Nëse nuk mund të përdorni këto shërbime atje ku jeni, mos u shqetësoni. Me një VPN si SaferVPN, do të mund të ndryshoni adresën tuaj IP për të hyrë në internet sikur të ishit vendosur në një vend tjetër. Kjo do t’ju lejojë të përdorni burime të drejtpërdrejta të Kupës së Botës të vendeve të tjera në një nga burimet tuaja.

Për shembull, nëse drejtoni lidhjen tuaj të Internetit përmes një prej serverëve të bazuar në Mbretërinë e Bashkuar të SaferVPN, do të keni mundësi të qaseni në transmetimin live të BBC-së pa ndonjë tarifë!

Për më tepër, nëse po udhëtoni për në Rusi dhe akoma doni të hyrni në përmbajtje në internet sikur të ishit kthyer në shtëpi, mund të merrni rreth kufizimeve gjeo-tokësore në të njëjtën mënyrë.

Një VPN gjithashtu do të parandalojë ISP-në tuaj të “rrëzojë” lidhjen tuaj – d.m.th., duke ngadalësuar bandën tuaj, bazuar në atë që jeni duke bërë në internet. (ISP-të ndonjëherë e bëjnë këtë për të shtyrë problemet e tyre të bllokimit te përdoruesit.) Por pasi që një VPN encrypon lidhjen tuaj, ISP-ja juaj nuk do të jetë në gjendje ta bëjë këtë në burimet tuaja të Kupës së Botës!

Siguria dhe privatësia në Rusi

Nëse jeni një nga gjysmë milioni njerëz që udhëtojnë në Rusi për të parë personalisht Kupën e Botës, një VPN gjithashtu do të vijë në dispozicion për disa arsye.

Para së gjithash, qeveria e Rusisë shpesh monitoron, censuron dhe bllokon trafikun në internet dhe përmbajtjen. Pavarësisht nëse jeni një qytetar rus apo një udhëtar thjesht duke u përpjekur për të hyrë në internet ashtu siç po kaloni, privatësia në internet nuk është praktikisht ekzistuese – domethënë nëse nuk përdorni një VPN. Me një VPN, trafiku juaj në internet jo vetëm që është i koduar, por do të jeni në gjendje të shmangni censurimin duke bazuar adresën tuaj IP publike në një vend tjetër.    

Ndoshta keni dëgjuar se qeveria ruse ka ndaluar VPN-të, por ka më shumë histori. Me pak fjalë, SaferVPN është ende në dispozicion në Rusi dhe i sigurt për përdorim.

Lexoni në lidhje me ndalimin e pretenduar rus VPN.

Lexoni në lidhje me sigurinë në internet në Rusi.

Si të shikoni Kupën e Botës në çdo kohë, kudo

Ja se si të shikoni Kupën e Botës dhe të shfletoni uebin me siguri dhe intimitet, kudo që të gjendeni:

 1. Shkarkoni dhe instaloni SaferVPN në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare.
 2. Drejtoni SaferVPN dhe lidheni me një nga serverët tanë me shpejtësi të shpejtë.
 3. Hyni në faqen e internetit ose në platformën transmetuese të zgjedhjes suaj!

Shitja e Futbollit Verë e SaferVPN

Shikoni sportet, filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara gjatë gjithë vitit – pa ndërprerje! Regjistrohu sot për të marrë ofertën tonë ekskluzive 1 vjeçare – pa rrezik. 131.88 $ 49,99 $ faturuar çdo 12 muaj.

Kurseni 62% para skadimit të ofertës sonë!

Programi i plotë i Lojërave

Këtu është orari i plotë i lojërave, të gjitha të listuara në Kohën Britanike të Verës.

Ndeshjet në grup

E enjte, 14 qershor

Rusia vs Arabia Saudite (Grupi A) në Moskë (Luzhniki) në 4 të mëngjesit

E Premte, 15 Qershor

Egjipti vs Uruguaji (Grupi A) në Ekaterinburg në 1 PM

Maroku vs Irani (Grupi B) në Shën Petersburg në orën 4 të mëngjesit

Portugalia kundër Spanja (Grupi B) në Soçi në 7 të mëngjesit

E shtunë, 16 qershor

Franca vs Australia (Grupi C) në Kazan në orën 11:00

Argjentina kundër Islanda (Grupi D) në Moskë (Spartak) në orën 2 të mëngjesit

Peru vs Danimarka (Grupi C) në Saransk në 5 të mëngjesit

Kroacia vs Nigeria (Grupi D) në Kaliningrad në 20:00

E Dielë, 17 Qershor

Kosta Rika kundër Serbisë (Grupi E) në Samara në 1 të mëngjesit

Gjermania vs Meksika (Grupi F) në Moskë (Luzhniki) në 4 të mëngjesit

Brazili vs Zvicra (Grupi E) në Rostov-on-Don në 7 të mëngjesit

E hënë, 18 qershor

Suedia vs Koreja e Jugut (Grupi F) në Nizhny Novgorod në 1 PM

Belgjikë kundër Panamasë (Grupi G) në Soçi në 4 të mëngjesit

Tunizia kundër Anglisë (Grupi G) në Volgograd në 07:00

E Martë, 19 Qershor

Kolumbia vs Japonia (Grupi H) në Saransk në 1 PM

Polonia vs Senegal (Grupi H) në Moskë (Spartak) në 4 të mëngjesit

Rusia kundër Egjiptit (Grupi A) në Shën Petersburg në orën 7 të mëngjesit

E Mërkurë, 20 Qershor

Portugalia vs Maroko (Grupi B) në Moskë (Luzhniki) në 1 PM

Uruguaji kundër Arabisë Saudite (Grupi A) në Rostov-on-Don në 4 të mëngjesit

Irani kundër Spanja (Grupi B) në Kazan në ora 7 të mëngjesit

E enjte, 21 qershor

Danimarka vs Australia (Grupi C) në Samara në 1 të mëngjesit

France vs Peru (Grupi C) në Ekaterinburg në 4 të mëngjesit

Argjentina kundër Kroacia (Grupi D) në Nizhny Novgorod në 7 PM

E Premte, 22 Qershor

Brazili vs Kosta Rika (Grupi E) në Shën Petersburg në ora 1 pasdite

Nigeria vs Islanda (Grupi D) në Volgograd në 4 të mëngjesit

Serbia vs Zvicra (Grupi E) në Kaliningrad në orën 7 të mëngjesit

E shtunë, 23 qershor

Belgjika vs Tunizia (Grupi G) në Moskë (Spartak) në 1 PM

Koreja e Jugut vs Meksika (Grupi F) në Rostov-on-Don në 4 të mëngjesit

Gjermani kundër Suedisë (Grupi F) në Soçi në 7 të mëngjesit

E Dielë, 24 Qershor

Anglia vs Panama (Grupi G) në Nizhny Novgorod në 1 PM

Japonia vs Senegal (Grupi H) në Ekaterinburg në 4 të mëngjesit

Polonia vs Kolumbia (Grupi H) në Kazan në ora 07:00

E hënë, 25 qershor

Uruguaji kundër Rusia (Grupi A) në Samara në 3 të mëngjesit

Arabia Saudite kundër Egjiptit (Grupi A) në Volgograd në 3 të mëngjesit

Spanja vs Maroku (Grupi B) në Kaliningrad në ora 7 të mëngjesit

Irani kundër Portugalia (Grupi B) në Saransk në 7 të mëngjesit

E Martë, 26 Qershor

Danimarka kundër Francës (Grupi C) në Moskë (Luzhniki) në 03:00

Australia vs Peru (Grupi C) në Soçi në 3 PM

Nigeria vs Argjentina (Grupi D) në Shën Petersburg në orën 7 të mëngjesit

Islanda kundër Kroacia (Grupi D) në Rostov-on-Don në orën 7 të mëngjesit

E Mërkurë, 27 Qershor

Koreja e Jugut kundër Gjermanisë (Grupi F) në Kazan në 3 të mëngjesit

Meksika vs Suedia (Grupi F) në Ekaterinburg në 3 të mëngjesit

Serbia vs Brazili (Grupi E) në Moskë (Spartak) në 7 të mëngjesit

Zvicra vs Costa Rica (Grupi E) në Nizhny Novgorod në 07:00

E enjte, 28 qershor

Japonia kundër Polonia (Grupi H) në Volgograd në 3 të mëngjesit

Senegali kundër Kolumbia (Grupi H) në Samara në 3 të mëngjesit

Anglia kundër Belgjikës (Grupi G) në Kaliningrad në orën 7 të mëngjesit

Panama kundër Tunizia (Grupi G) në Saransk në 7 të mëngjesit

Raundi i 16

E Shtunë, 30 Qershor

Fituesi i Grupit C, kundrejt garuesit të Grupit D në Kazan, në 15:00 (Ndeshja 50)

Fituesi i Grupit A, kundrejt garuesit të Grupit B, në Soçi në orën 7 të mëngjesit (Ndeshja 49)

E Dielë, 1 Korrik

Fituesi i Grupit B, kundrejt Garës së Grupit A në Moskë (Luzhniki) në 3 PM (Ndeshja 51)

Fituesi i Grupit D vs fitues i Grupit C në Nizhny Novgorod në 07:00 (Ndeshja 52)

E hënë, 2 korrik

Fituesi i Grupit E vs garues i Grupit F në Samara në 3 të mëngjesit (Ndeshja 53)

Fituesi i Grupit G vs garuesit e Grupit H në Rostov-on-Don në orën 7 të mëngjesit (Ndeshja 54)

E martë, 3 korrik

Fituesi i Grupit F, kundrejt garuesit të Grupit E në Shën Petersburg në ora 3 pasdite (Ndeshja 55)

Fituesi i Grupit H vs garues i Grupit G në Moskë (Spartak) në orën 7 të mëngjesit (Ndeshja 56)

Çerekfinale

E Premte, 6 Korrik

Fituesi (49) vs Fituesi (50) në Nizhny Novgorod në 3 PM (Ndeshja 57)

Fituesi (53) vs Fituesi (54) në Kazan në ora 19:00 (Ndeshja 58)

E shtunë, 7 korrik

Fituesi (55) vs Fituesi (56) në Samara në 3 të mëngjesit (Ndeshja 60)

Fituesi (51) vs Fituesi (52) në Soçi në 7 të mëngjesit (Ndeshja 59)

Gjysmëfinale

E Martë, 10 Korrik

Fituesi (57) vs Fituesi (58) në Shën Petersburg në orën 7 të mëngjesit (Ndeshja 61)

E Mërkurë, 11 Korrik

Fituesi (59) vs Fituesi (60) në Moskë (Luzhniki) në 07:00 (Ndeshja 62)

Ndeshja e vendit të tretë

E shtunë, 14 korrik

Loser (61) vs Loser (62) në Shën Petersburg në orën 15:00

Ndeshja përfundimtare

E Dielë, 15 Korrik

Fituesi (61) vs Fituesi (62) në Moskë (Luzhniki) në 4 të mëngjesit

Filloni transmetimin!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map