Shikoni Oskarët e vitit 2019 Live nga Kudo

personi që ha kokoshka


Academymimet e Akademisë 2019 – Oskarët – do të transmetohen drejtpërdrejt të Dielën, 24 Shkurt. Këtu mund ta gjeni drejtpërdrejtë natën më të madhe të vitit të industrisë së filmit live falas nga kudo në botë!

Oskarët e këtij viti do të Televizohen nga Teatri Dolby në Hollywood, California, ku Akademia e Arteve dhe Shkencave të Lëvizjes do të paraqesë çmime në 24 kategori për më të mirët nga më të mirat në industrinë e filmit.

Këtu keni gjithçka që duhet të dini për ceremoninë e këtij viti – dhe, natyrisht, si të jetoni rrjedhin qilimin e kuq dhe gjithë eksitimin nga skena e Oskareve!

Rreth Academymimeve të Akademisë 2019

Akademia e Arteve dhe Shkencave të Lëvizjes është organizata mbizotëruese në lidhje me filmin, e përbërë nga mbi 7,000 burra dhe gra të suksesshëm që punojnë në kinema. Organizata punon për të njohur përsosmërinë brenda industrisë së filmit.

Këtu keni gjithçka që duhet të dini për ngjarjen e këtij viti:

 • Prodhuesit / Drejtor: Këtë vit, ceremonia e ndarjes së çmimeve do të prodhohet nga Donna Gigliotti dhe Glenn Weiss. Weiss gjithashtu do të drejtojë shfaqjen.
 • I ftuari: Ky vit do të jetë në të vërtetë i pari që nga viti 1989 pa asnjë pritës. Komediani Kevin Hart u njoftua në rol në 4 dhjetor 2018, por ai u tërhoq dy ditë pasi dolën në dritë disa prej shakave të tij të diskutueshme.
 • Prezantuesit: Prezantuesit në Oskarët e këtij viti përfshijnë disa nga emrat më të mëdhenj në botë, si Chadwick Boseman, Emilia Clarke, Samuel L. Jackson, Helen Mirren dhe Trevor Noah. Rep. John Lewis, udhëheqësi i njohur i të drejtave civile, gjithashtu do të paraqitet.
 • Performuesit: Performuesit e këtij viti do të përfshijnë Queen + Adam Lambert, Jennifer Hudson dhe Bette Midler. Bradley Cooper dhe Lady Gaga do të këndojnë gjithashtu “Shallow” nga A Star Is Born.

Emrat e Oskarit

Pra, sa për konkursin e këtij viti? 

 • Aktori më i mirë të nominuarit janë: Christian Bale (Vice), Bradley Cooper (A Star Is Born), Willem Dafoe (Në Eternity’s Gate), Rami Malek (Bohemian Rapsody) dhe Viggo Mortensen (Green Green).
 • Aktorja më e mirë të nominuarit janë: Yalitza Aparicio (Roma), Glenn Close (Gruaja), Olivia Colman (e preferuara), Lady Gaga (Një Star Is Lindur) dhe Melissa McCarthy (A Mund You Meverly Me Fal?).
 • Fotografia më e mirë të nominuarit janë: Black Panther, BlacKkKlansman, Bohemian Rapsody, The Favorite, Green Book, Roma, A Star Is Born and Vice.

Për listën e plotë të çmimeve dhe të nominuarve, shikoni në faqen zyrtare të Oskareve.

Si të jetoni rrjedhat e çmimeve të Akademisë 2019 Oskarë nga Jashtë

91mimet e 91-të të Akademisë do të Televizohen drejtpërdrejt në ABC në 20:00 ET, me mbulimin e tapeteve të kuqe që fillojnë nga ora 6:30 pasdite.

Po sikur të mos kesh kabllo? Mos u shqetëso – mund të transmetosh shfaqjen e plotë në internet në abc.com ose në aplikacionin WATCH ABC për TV celular dhe të zgjuar.

Fatkeqësisht, nëse nuk jeni jashtë SH.B.A., gjeohapësirat normalisht do t’ju mbanin të qenit në gjendje të transmetoni shfaqjen.

Fatmirësisht, me një VPN, ju mund të ndryshoni adresën tuaj IP në mënyrë që të jetë e vendosur në Shtetet e Bashkuara, dhe voila – ju mund të jetoni lumë ashtu si të ishit buzë shtetit! Nuk ka rëndësi nëse jeni një qytetar amerikan që udhëton ose jeton jashtë vendit apo një film ndërkombëtar që thjesht dëshiron të shikojë shfaqjen. Me një VPN, do të jeni në gjendje t’i shikoni të gjitha menjëherë.

Këtu janë dy përfitime të tjera që merrni nga përdorimi i SaferVPN kur transmetoni argëtim në internet:

 • ISP-ja juaj nuk do të jetë në gjendje të ngacmojë (ngadalësojë) lidhjen tuaj në internet sepse mund t’ju tregojë se po transmetoni video. Kjo sepse ne encryptojmë gjithçka që ju bëni në internet me sigurinë e nivelit bankar 256-bit.
 • SaferVPN gjithashtu zhbllokon faqet e internetit të argëtimit si Netflix, kështu që ju gjithashtu mund të hyni në llogaritë tuaja të shikimit të filmit nga jashtë.

Si të Vendosni VPN-në tuaj

Vendndodhja juaj e tanishme nuk duhet t’ju kufizojë nga të qenit në gjendje të jetoni ngjarjen më të madhe të Hollywood-it. Me SaferVPN, nuk do.

Këtu keni saktësisht se si të përdorni dhe të shijoni çmimet e Akademisë këtë vit me SaferVPN:

 1. Shkarkoni dhe instaloni SaferVPN.
 2. Drejtoni SaferVPN dhe lidheni me një server të vendosur në Shtetet e Bashkuara.
 3. Shkoni në faqen e internetit ose aplikacionin ABC dhe filloni transmetimin sot!

SaferVPN ju vë vetëm një klik larg nga shikimi i 91 Award Academy dhe të gjitha shfaqjet argëtuese të çmimeve kryesore të këtij viti. Nëse nuk keni ende SaferVPN, merrni një pajtim sot (ne ofrojmë një garanci të kthimit të parave prej 14 ditësh, kështu që nuk keni asgjë për të humbur!), Ose provoni SaferVPN falas kështu që ju mund të shijoni një botë argëtimi të pakufizuar, të rreshtit të parë.

Keni ndonjë pyetje më shumë rreth asaj që mund të keni qasje dhe si funksionon SaferVPN? Lidhuni me ne në mediat sociale, ose na dërgoni një email në [email protected] Ne jemi këtu për ju 24/7.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map