Shikoni Hokej Online me NHL GameCenter Live

Shikoni Hokej në internet me NHL GameCenter Live Stream


Sezoni i NHL 2014/2015 fillon në 8 tetor – kurseni datën! Për të gjithë tifozët tanë NHL në të gjithë botën, ja si mund t’i shikoni të gjitha ndeshjet nga kudo. Plus, do të kalojmë në mënyrën sesi Amerikanët mund të anashkalojnë të gjitha ndërprerjet dhe si kanadezët mund të kursejnë para duke përdorur rrymën amerikane NHL. Lexo!

Fakte të Shpejta të Historisë NHL

23 ekipe amerikane dhe 7 kanadezë përbëjnë ligën me 30 skuadra që luftojnë për trofeun prestigjioz Stanley Cup. Sezoni i rregullt fillon në 8 tetor dhe vazhdon deri në mes të prillit 2015, i ndjekur nga play off-et e Stanley Cup që vazhdojnë deri në fillim të qershorit.
Fillimisht filloi si kampionati kombëtar i hokejve kanadez në 1917, ai më vonë u zgjerua në SH.B.A. me Boston Bruins si skuadra e parë amerikane që u bashkua me ligën në 1924. Sot, ka lojtarë nga 20 kombësi të ndryshme në ligë. Mbajtësit e titujve aktualë janë Kings të Los Angeles.

Opsione të ndryshme shikimi

Për të filluar, e gjitha varet nga vendndodhja juaj e tanishme ndërsa aplikohen kufizime të ndryshme gjeo-kufizuese.

Në SH.B.A, ka NHL GameCenter Live. Versioni amerikan është i arritshëm në të gjithë botën, përveç Kanadasë, Danimarkës, Finlandës, Norvegjisë dhe Suedisë. Çmimi? 159 dollarë amerikanë nëse jeni në SH.B.A., por vetëm 99,99 dollarë amerikanë nëse jeni jashtë SH.B.A., lexoni më tej për të zbuluar se si të merrni çmimin më të ulët.

Vini re se GameCenter NHL i SHBA ju lejon vetëm të shikoni lojërat jashtë tregut. Kjo do të thotë që ju nuk mund të shikoni lojërat e qytetit tuaj në shtëpi nëse aktualisht jeni vendosur atje. Për shembull, nëse jeni një tifoz i Boston Bruins i vendosur në Boston, serveri do të kërkojë adresën tuaj IP dhe do të bllokojë shikimin tuaj. Për të anashkaluar bllokun, thjesht merrni një adresë IP nga një qytet tjetër duke u lidhur me SaferVPN dhe ju jeni mirë të shkoni!

nhl gamecenter live streaming kudo me vpn - çmime dhe aplikacione

Disa nga karakteristikat kryesore të USC NHL GameCenter LIVE përfshijnë:

 • Transmetojnë drejtpërdrejt të gjitha lojërat jashtë tregut në HD
 • Shikoni përsëritjet me gjatësi të plotë dhe të kondensuar sipas kërkesës
 • Merrni pamje mozaiku dhe foto-në-foto për të parë shumë lojëra menjëherë
 • Mbështetje e shumë pajisjeve për të transmetuar lojëra të drejtpërdrejta jashtë tregut dhe ribotime në Android, iOS, Apple TV, Roku, Playstation ose Xbox 360.

Në Kanada, ka Rogers GameCentre Live. Në krahasim, Rogers lejon klientët e tyre ekzistues dhe të ri kanadez të të dhënave Wireless të gëzojnë një pajtim falas deri më 31 dhjetor 2014, por kjo është vetëm gjysma e sezonit. Nëse nuk jeni një klient i Rogers, mund të merrni kalimin e plotë të sezonit me çmimin e hershëm të shpendëve CAD 179,99 $. Vini re se Rogers GameCentre është i arritshëm vetëm në Kanada, pasi ata do të sigurohen që të keni një adresë IP Kanadeze. Nëse jeni duke udhëtuar dhe akoma doni të përdorni llogarinë tuaj, lexoni për të parë një hap pas hapi se si ta bëni atë.

rogers nhl gamecentre live streaming kudo me vpn - krahasim i çmimeve

Prmimi i hershëm i shpendëve është në dispozicion deri në 13 tetor, dhe pastaj shkon në 199.99 $ CAD. Kalimet në gjysmë sezoni janë në dispozicion nga 1 janari 2015, deri në fund të sezonit për 129,99 dollarë CAD.

Karakteristikat e Rogers NHL GameCentre:

rogers nhl gamecentre live streaming kudo me vpn - veçori shërbimi

Si të transmetoni lojërat hokej NHL kudo:

Nëse jeni të vendosur në SH.B.A, lidheni me serverin e Mbretërisë së Bashkuar të SaferVPN për të përfituar nga çmimet 99,99 dollarë amerikanë (një zbritje prej 60 $ në krahasim me çmimet amerikane). Ju gjithashtu mund të përdorni pajtimin tuaj NHL GameCenter me SaferVPN për të marrë një adresë IP nga një qytet tjetër i SH.B.A.-së dhe nuk do të shmangni ndërprerjet. Në atë mënyrë, ju mund të shikoni të gjitha lojërat, madje edhe ato në treg.

Nëse jeni brenda Danimarkë, Finlandë, Norvegji ose Suedi, përdorni SaferVPN, lidheni me një nga serverët tanë në Mbretërinë e Bashkuar për të marrë një adresë IP britanike. Pastaj regjistrohuni për një sezon të sezonit të NHL GameCenter në SHBA dhe jeni gati të shihni sezonin e plotë të NHL! Sa herë që është koha të shikoni një lojë, thjesht lidheni me një nga serverët në Mbretërinë e Bashkuar të SaferVPN dhe futuni në GameCenter sikur të ishit në Mbretërinë e Bashkuar.

Nëse jeni brenda Kanadë, ose përfitoni nga abonimi falas 3 muaj si një klient Rogers, ose përdorni SaferVPN për të blerë abonimin amerikan të GameCenter. Sshtë një pazar në 99 dollarë amerikanë në krahasim me CAD-në 179 dollarë kanadezë – mund të merrni shumë Molson dhe poutine për ndryshimin! Thjesht lidheni me serverin tonë të SaferVPN në Mbretërinë e Bashkuar për të marrë një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar kur bleni planin dhe çdo herë kur shikoni një lojë.

Nëse jeni në Pjesa tjeter e botes – mirë, thjesht shijoni faktin që hokej nuk është aq i popullarizuar atje dhe thjesht blini një abonim të GameCenter në SHBA, nuk ka nevojë për VPN pasi lojërat nuk janë të kufizuara gjeografikisht atje. Shfletoni në GameCenter dhe bleni pajtimin tuaj (aluzion: nëse kushton 159 $ në vendndodhjen tuaj, kaloni te serveri britanik SaferVPN me një zbritje prej $ 60 $). Pastaj, thjesht uluni dhe shijoni shfaqjen!

Nëse jeni i ri në SaferVPN, shikoni këtë video të shkurtër për të parë në veprim si të qaseni në ndonjë faqe në internet nga kudo (e njëjta metodë vlen për rrymën NHL):

njoftim që nëse keni një pajtim kabllor me një nga transmetuesit që tregojnë lojërat, mund të lidheni me transmetimet në internet të këtij kanali për të parë rrjedhën NHL. Nëse jeni jashtë vendit dhe është i bllokuar me gjeo-bllok, thjesht lidheni me SaferVPN tuaj ose me serverët tanë amerikanë ose kanadezë për të anashkaluar çdo kufizim dhe të shikoni lojërat nga e gjithë bota.

Pra, tani të gjithë jeni të vendosur. Mos harroni të lidheni me SaferVPN çdo herë që të lidheni me rrjedhën tuaj të preferuar NHL për të anashkaluar çdo kufizim vendndodhjeje. Bëni ushqime të gatshme dhe shijoni lojrat!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map