Shikoni Bundesliga Gjermane Live Strehim në internet

Rrjedha e drejtpërdrejtë e Bundesligës


Madshtë çmenduri e plotë e futbollit tani me të gjitha ligat evropiane që fillojnë pak a shumë nga një herë! Më 18 gusht, filloi Bundesliga Gjermane 2017-18! Le të kalojmë si ta jetosh atë nga kudo, plus një mënyrë për të shikoni sezonin e plotë në HD!

Nëse po udhëtoni dhe dëshironi të shihni vijën live të Bundesligës ndërsa jeni jashtë vendit, ju keni ardhur në vendin e duhur! Edhe nëse dëshironi të zbuloni mënyrën më të mirë (ose më të lirë) për të parë këtë sezon, lexoni më tej për të zbuluar saktësisht se si!

Rreth Bundesligës

Bundesliga është konkursi kryesor i futbollit në Gjermani me 18 ekipe që e luftojnë atë. Sezoni i 55-të filloi më 18 gusht dhe do të vazhdojë deri më 12 maj!

Këtu janë disa fakte më argëtuese për Bundesligën:

 • Edukatorët e Rinisë: Bundesliga gjermane është e njohur për programet e saj të forta rinore. Akademia e tyre e futbollit lejon lojtarët e yjeve si Mesut Ozil, Thomas Muller, Mario Gotze, Toni Kroos dhe shumë më tepër që të zhvillojnë karriera të suksesshme.
 • Në pronësi të Tifozëve: Për dallim nga klubet e tjera, Bundesliga kufizon sa mund të zotërojë një individ ose një korporatë – askush nuk mund të zotërojë më shumë se 50%. Kjo krijon një mjedis në pronësi të tifozëve, jo të miliarderëve.
 • Biletat Bujare: Bundesliga është ligat e tetë më të njohura profesionale vendase në botë me gjithsej pjesëmarrje (12,703,727). Si? Tifozët e Bundesligës përjetojnë çmimet më të ulëta të biletave në krahasim me ato në Spanjë dhe Angli. Jo vetëm kaq, por ata vijnë me një kalim hekurudhor falas, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për udhëtimet! Për më tepër, biletat e sezonit janë të kufizuara duke lejuar pjesëmarrësit e rregullt të marrin pjesë për të arritshme. Pamje e admirueshme, e drejtë?

Regjistrimet e Bundesligës

Bayern Munich mbizotëron në Bundesligë me gjithsej 27 tituj kampionë – përfshirë vetëm vitin e kaluar!

Ndërsa Borussia Dortmund dhe VfL Wolfsburg kanë marrë tituj në shtëpi gjatë dekadës së kaluar, pyetja mbetet ende – ndonjëherë do të ngrihet me rastin dhe do ta mposht Bayern Munich në betejën e këtij viti?

Le të shohim se kush tjetër po kandidon këtë vit.

Shikoni yjet kryesore:

Regjistrimet

rrethdatat
1027 tetor28 tetor29 tetor
113 nëntor4 nëntor5 nëntor
1217 nëntor18 nëntor19 nëntor
1324 nëntor25 nëntor26 nëntor
141 dhjetor2 dhjetor3 dhjetor
159 dhjetor
1613 dhjetor
1716 dhjetor
1813 janar
1920 janar
2027 janar
213 shkurt
2210 shkurt
2317 shkurt
2424 shkurt
253 Mars
2610 Mars
2717 Mars
281 Prill
297 Prill
3014 Prill
3121 Prill
3228 Prill
335 maj
3412 maj

Shikoni orarin e plotë të Bundesliga 2015-16 këtu.

Transmetuesit Bundesliga Live Stream 2017

Bundesliga do të transmetohet në 216 vende të botës.

 • SH.B.A.: FOX, FOX Soccer 2GO, dhe GolTV
 • Kanada: FOX ose Rogers
 • Australia: beIN Sports
 • MB: BT Sport

Këtu është lista e plotë e transmetuesve të Bundesligës.

Nëse keni një abonim me ndonjë prej këtyre ofruesve dhe jeni aktualisht jashtë vendit, do të vini re se shërbimet e tyre janë bllokuar për shkak të kufizimeve gjeografike. Ju mund t’i përdorni ato vetëm nëse gjendeni në vendin e tyre. Si e dinë? Sepse ata po kërkojnë adresën tuaj IP.

Fatmirësisht, ekziston një mënyrë super e thjeshtë për të anashkaluar kufizime të tilla gjeografike. 

Përdorni një VPN

Duke përdorur një VPN, ju lehtë mund të zhbllokoni rrjedhën e drejtpërdrejtë të Bundesliga. Kur lidheni me një server VPN, mund të zgjidhni të maskoni adresën tuaj IP të vërtetë me një nga një vend tjetër që ju zgjidhni. Kjo bën që pajisja juaj të duket sikur ndodhet në një zonë që transmeton transmetimin direkt të Bundesligës!

Lexoni udhëzuesin tonë të thjeshtë, hap pas hapi më poshtë!

Bonus: Sezoni i plotë i Bundesliga Live Streaming

Sshtë një transmetues indian i quajtur Star Sports që ofron pako të shkëlqyera për disa nga ligat kryesore të futbollit. Për fat të mirë, ata thjesht blenë të drejtat për 4 sezonet e ardhshme të Bundesligës.

Fatkeqësisht, rrjedhat e tyre janë të bllokuara gjeo-detare jashtë Indisë, Bangladeshit, Butanit, Nepalit, Sri Lanka dhe Maldive. Kur shkoni në faqen e tyre, do të shihni “Kjo video nuk funksionon ose nuk është në dispozicion në rajonin tuaj”.

Fatmirësisht, gjithçka që ju duhet të bëni është të ndryshoni adresën tuaj IP në një adresë IP Indiane dhe lehtë mund të zhbllokoni Star Sports për të parë Bundesligën nga kudo në botë!

Lexoni hapat më poshtë.

Si të jetosh rrymë Bundesliga kudo

Nëse jeni jashtë vendit dhe doni të shikoni lojërat me transmetuesin tuaj të preferuar, gjithçka që duhet të bëni është të lidheni me serverin SaferVPN në vendndodhjen tuaj të dëshiruar. Kjo do t’ju lejojë të shfletoni në internet, ashtu si të ishit në vendin tuaj të zgjedhur – pa asnjë kufizim gjeografik. Ja se si të jetoni transmetimin e lojërave në 3 hapa të thjeshtë:

 1. Shkarkoni dhe instaloni SaferVPN.
 2. Drejtoni SaferVPN dhe lidheni me një server, nga i cili është vendosur transmetuesi nga i cili doni të transmetoni (Indi nëse dëshironi të përdorni Star Sports).Sport VPN India Star
 3. Shkoni në faqen e internetit të transmetuesit tuaj dhe filloni transmetimin sot!

Justshtë thjesht kaq e thjeshtë! Nëse nuk keni ende SaferVPN, provoni SaferVPN falas ose merrni një pajtim (me një Garancia e kthimit të parave 30-ditore, nuk keni asgjë për të humbur!) për të shijuar rrjedhën e drejtpërdrejtë të Bundesligës dhe shumë më tepër transmetime sportive të gjalla.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map