Live Stream Football – Shikoni Kupën e Botës në Brazil 2014 nga Kudo

Shikoni Kupën Botërore të Brazilit 2014. Live streaming Football Kudo në botë me SaferVPN


Të gjithë janë të ngazëllyer për turneun më të madh të futbollit (dua të themi për futbollin) që vjen vetëm një herë në katër vjet, por është gati e pamundur të kapësh të gjitha lojërat për shkak të konflikteve kohore dhe të drejtave lokale të transmetimit në TV. Me disa këshilla të thjeshta & hile, ne do t’ju tregojmë se si të shikoni Kupën e Botës 2014 në internet nga kudo në botë dhe t’ju mbajmë të azhurnuar në pikat kryesore të lojërave. Lexoni azhurnimet më të fundit në fund të postimit.

Barazimi i fundit i Kupës së Botës 2014 në Brazil. Shikoni Kupën e Botës në Brazil 2014 tani, Live Stream Soccer me SaferVPN.Një imazh nga faqja e internetit e FIFA tregon barazimin përfundimtar të Kupës së Botës 2014 në Brazil. Skuadra e vendit pritës u ndesh kundër Kroacisë, Meksikës dhe Kamerun në lojë grupore.

 Kanalet televizive që transmetojnë Kupën e Botës në Brazil 2014

Për audiencën tonë amerikane, , WatchESPN dhe Fox Soccer 2GO janë opsionet më të mira për të jetuar futboll nga brenda vendit. Për ESPN, do të duhet të jeni pajtimtar i një prej shumë ofruesve të kabllove që gjenden këtu. Të dy WatchESPN dhe Fox Soccer 2GO janë gjithashtu të disponueshëm në territoret e mëposhtme të SHBA: Samoa Amerikane, Guam, Ishujt Mariana Veriore, Porto Riko, Ishujt e Vogël largët dhe SH.B.A. Sidoqoftë, vini re se ESPN dhe Fox janë gjeo-kufizuar jashtë SH.B.A.-së, kështu që ju duhet të merrni një adresë IP të SH.B.A.-së për t’iu qasur atyre. Ju mund të merrni lehtësisht një me SaferVPN!

Për audiencën tonë në Mbretërinë e Bashkuar, ose kushdo tjetër që preferon një theks të mirë të vjetër britanik, thjesht shkarkoni iPlayer ose iTV të BBC për të ndjekur ndeshjet e drejtpërdrejta të futbollit. BBC do t’i tregojë të gjitha ndeshjet, dhe gjithashtu do t’i ruajë ato për të parë më vonë në kërkesë. Në këtë mënyrë, nuk do të humbisni kurrë një lojë dhe nuk do të duhet të qëndroni zgjuar gjithë natën. Nëse ata kërkojnë një kod postar për të kontrolluar vendndodhjen tuaj, përdorni SW1H 9NP. Të dy iPlayer dhe iTV të BBC janë të kufizuara gjeografikisht jashtë MB, kështu që ju duhet të merrni një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar për të hyrë në to. Ju mund të merrni lehtësisht një me SaferVPN!

Për audiencat e tjera (SaferVPN ka vendndodhje të serverëve në të gjitha këto vende):

 • Australia: SBS
 • Brazil: ESPN Brazili, Rede Globo, SporTV
 • Canada: CBC
 • France: TF1, bein
 • Germany: ZDF, ARD
 • Italy: qiell, Rai
 • Holandë: NOS
 • Spanjë: Mediaset, Univision
 • Switzerland: SRF

Duke anashkaluar gjeo-kufizimet për të jetuar futboll

Për shkak të të drejtave të transmetimit, kompanitë kabllovike të listuara më sipër gjeo-kufizojnë median e tyre kështu që mund të arrihen vetëm brenda vendeve të tyre. Mënyra se si ata kërkojnë vendndodhjen tuaj është me adresën tuaj IP. Duke përdorur SaferVPN, ju mund të ndryshoni adresën tuaj IP në një nga një vend tjetër.

Për fat të mirë për ju, ne kemi serverë të disponueshëm në disa prej këtyre vendeve. Thjesht lidheni me atë më të afërt me vendndodhjen tuaj fizike për të siguruar lidhjen më të shpejtë dhe për të shijuar lojërat. Ne duhet të theksojmë që të lidheni me serverin më të afërt me ju pasi afërsia me të vërtetë ka rëndësi. Sa më i afërt të jetë serveri VPN në vendndodhjen tuaj aktuale, aq më i vogël është ndryshimi në shpejtësinë e lidhjes dhe aq më i lumtur do të jeni me përvojën e shfletimit!

Ja se si ta shikoni Kupën e Botës në Brazil vetëm 3 hapa të thjeshtë:

 • Shkarko dhe instaloni aplikacionet e SaferVPN për Mac, Windows, iOS, Android dhe / ose Chrome. (Mund ta bësh këtë me tonë prove falas nëse nuk keni ende një plan!)
 • Ekzekutoni SaferVPN dhe lidheni me serverin ku është vendosur transmetuesi nga i cili doni të transmetoni.
 • Shfletoni në faqen e internetit / aplikacionin e transmetuesit tuaj të zgjedhur dhe filloni transmetimin!

Kjo është gjithçka që ka! Mos harroni asnjë nga lojërat vetëm për shkak të vendndodhjes tuaj. Me SaferVPN, do të shihni se sa e shpejtë dhe e thjeshtë është thjesht të lidheni me serverët tanë me një klik të vetëm!

Përmbledhje e Kupës së Botës 2014 deri më tani

Përmbledhje e fazës së grupeve të Kupës së Botës 2014

Zhgënjimet më të mëdha: Favoritet – Anglia, Italia dhe Spanja (kampionët e vitit të kaluar) u eleminuan në fazat e grupit.

Surpriza më e madhe: Kosta Rika. Kush do të mendonte se ata mund të mundnin si Italinë ashtu edhe Uruguajin? Ata madje lidhën Anglinë. Vlen të përmendet: Belgjika dhe Kolumbia të dy fituan secilën nga lojërat e tyre të fazës në grup. famë!

Ndeshja më e mirë: Me kaq shumë lojëra emocionuese është e vështirë të zgjedhësh një. Hollanda që dominon ish-kampionët e botës Spanja 5-1 ishte padyshim një nga lojërat më intriguese. Lojërat në fazën grupore të Brazilit ofruan shumë argëtime me ton tifozë të ngacmuar dhe një futboll me të vërtetë të artë, veçanërisht në lojën hapëse të Brazilit kundrejt Kroacisë.

Fakte interesante për fazën e grupeve të Kupës së Botës 2014

 • 2.8 gola u shënuan për ndeshje. Kjo është një rritje 0,5 golësh nga 2.3 gola / ndeshje në 2010. Kjo Kupë Botërore ka qenë më emocionuese – pasi më shumë topa goditën në rrjetë.

 • Hollanda (10 gola), Kolumbia (9 gola) dhe Franca (8 gola) ishin skuadrat më të mira të shënimit pas fazës së grupit

 • Argjentina, Belgjika, Kolumbia dhe Hollanda fituan çdo ndeshje në fazën e tyre grupore

 • Humbësit më të mëdhenj: Kameruni, Australia, Hondurasi të gjithë fituan 0 ndeshje. Me vjen keq djema!

 • Shënuesit kryesorë të golave: Messi i Argjentinës (4), Neymar i Brazilit (4) dhe Müller i Gjermanisë (4). Shihni kandidatët për çmimin Qëllimi i Turneut.

Dëshironi fakte më interesante? Shikoni faqen e Statistikave të FIFA-s.

Etapa e dytë

Në natën e parë të fazës së Dytë, Uruguay humbur kundër Kolumbi, ndoshta shpjegohet edhe nga kërcimi i lojtarit më të mirë Suarez pasi kafshoi Chiellini në lojë kundër Italisë.

Tifozët e vendit pritës Brazili ishin në avantazh kur loja kundër Kili kaluan në penallti pas një rezultati 1-1. Edhe pse Kili kishte një ekip të mahnitshëm, Brazili fitoi falë 3-2 në penallti.

Mexicans po festonin epërsinë e tyre me rezultatin 1-0 deri në minutën e 88-të kur NetherlandNe s Sneijder barazoi në 1-1. Pak minuta më vonë, Huntelaar shënoi një goditje dënimi, duke e çuar Hollandezin në çerekfinale.

Kosta Rika shënoi 1-0 kundër Greqi në minutën e 52-të, por gati sa u shtypën ëndrrat e tyre kur Sokratis shënoi në minutën e 91-të. Loja shkoi në Golin e Artë, e ndjekur nga penalltitë, të cilat Costa Rica i fitoi pasi Gekas humbi gjuajtjen e tij.

FrancëPogba shënoi 1-0 kundër Nigeri në minutën e 79-të. Nigeria luajti mirë dhe pati disa mundësi të mira, por nëse shpresat e tyre u shtypën kur Yobo rastësisht shënoi një gol të vetin.

Dy gjysmat e para të Gjermani vs Algjeri loja nuk pati synime, duke e marrë atë në kohë shtesë. Schürrle i Gjermanisë shënoi golin e parë, i ndjekur nga një tjetër nga ilzil në minutën e 120-të. Algjeria nuk u dorëzua lehtë, duke shënuar një gol të fundit gjatë kohës së dëmtimit për të përfunduar ndeshjen në 2-1 për Gjermaninë.

Argjentinë kishte një numër të çmendur të shanseve të golit kundër Switzerland, megjithatë loja vazhdoi në kohë shtesë. Di Maria shënoi në minutën e 118, duke e çuar Argjentinën në çerekfinale.

Kishte shumë shaka në mediat sociale të ndërmarrjeve të ndryshme si SH.B.A luajtur Belgjikë. Loja kaloi në kohë shtesë, e cila përfundoi me 2-1 për Belgjikën.

çerekfinale

Gjermania dhe Franca kanë qenë ndër skuadrat shumë të mira të këtij Kupa Botërore, duke e bërë ndeshjen e tyre mbase një nga më të parashikuarat. Hummels i Gjermanisë arriti të shënojë pas vetëm 12 minutash, duke i bërë presion Francës për të dalë jashtë. Loja ishte e ashpër gjatë gjithë rrugës me mjaft shanse golash për të dy, por përfundoi me rezultat 1-0.

Vend pritës Brazil ishin duke u përballur kundër amerikanëve të Jugut Kolumbi, skuadra me golashënuesin e golave ​​më të mirë të Kupës së Botës James, i cili udhëheq turneun me 6 gola. Brazilian Silva shënoi pas 7 minutave. David Luiz dukej se siguroi fitoren pas golit të tij në minutën e 69-të, por vetëm një duzinë minuta më vonë James shënoi një goditje dënimi. Loja përfundoi 2-1 për Brazilin. Pas lojës u njoftua se lojtari i dëmtuar i yllit brazilian Neymar nuk do të luajë gjatë pjesës tjetër të kupës.

Argjentinë përballur kundër Belgjikë në ndeshjen e tretë çerekfinale. Higuain shënoi pas vetëm 8 minutave, megjithatë Argjentina ende duhej të luftonte fort për të mbajtur epërsinë e tyre. Loja përfundoi me rezultat 1-0, duke e çuar Argjentinën në gjysmëfinale.

Ndeshja e fundit e lagjeve ishte mes Holandë dhe Kosta Rika. Holland filloi ngadalë, por gradualisht rriti përpjekjet e tyre dhe pati disa shanse të afërta për të shënuar. Loja kaloi në kohë shtesë, por asnjë top nuk e goditi rrjetën. Holland ndryshoi portierin në Krul pasi loja kaloi në penallti që Holland fitoi me 4-3.

Gjysmë-finale

Gjermani mbizotëruar totalisht Brazil në gjysmëfinalen e parë. Kush do të mendonte se ata do të fitonin me 7-1 ?! Müller shënoi në minutën e 10-të, Klose në të 23-in, e ndjekur nga Kroos në minutën e 24-të dhe të 26-të, Kedira shënoi në të 29-in dhe kjo ishte ajo për pjesën e parë. Katër gola në 6 minuta, krejtësisht të çmendur. Ndërsa filloi pjesa e dytë, Schürrle zëvendësoi Klose për të shënuar në minutën e 69 dhe 79, dhe Oscar brazilian shënoi në minutën e 90-të. Na vjen keq Brazili, fat më të mirë në ndeshjen për titullin e bronzit!

Argjentinë vs Holandë u përball në gjysmëfinalen e dytë. Loja ishte madje me disa shanse që të dy ekipet të shënonin, por nuk u realizuan asnjë gol gjatë kohës shtesë. Argjentina fitoi me 4-2 në penallti, duke i marrë ato në finale!

Ndeshja bronzi dhe Finalja

Brazil Met Holandë në ndeshjen bronzi me Silva përsëri në lojë. Vendi pritës luajti mirë por nuk arriti të shënojë pa yllin e tyre Neymar. Van Persie shënoi golin e parë në penallti tashmë pas 3 minutash, i ndjekur nga një gol i Blind në të 17-in. Pavarësisht epërsisë së tyre, holandezët po luftonin shumë deri në minutat e fundit me një gol 3-0 nga Wijnaldum në minutën e 91-të. Shikoni pikat kryesore këtu.

Në Final, tre herë ish Kampionë të Botës Gjermani luftuan për arin kundër dy herë ish Kampionëve të Botës Argjentinë. Ishte çuditërisht madje dhe në disa momente ndihej sikur ndonjë nga ekipet mund të fitonte. Gjermania që kishte dominuar Brazilin nuk do të vraponte mbi kundërshtarin e tyre këtë herë. Loja kaloi në kohë shtesë dhe Götze e Gjermanisë shënoi në minutën e 113, duke e bërë Gjermaninë Kampionatin Botëror FIFA 2014! famë!

Shpresojmë që të keni shijuar mbulimin tonë të Kupës Botërore FIFA 2014. Dëshironi më shumë azhurnime në ngjarjet sportive që transmetojnë drejtpërdrejt? Bashkohuni me ne në mediat sociale! Dhe kontrolloni udhëzuesin tonë të plotë se si të zhbllokoni dhe kurseni aktivizimin e drejtpërdrejtë të Sporteve, në mënyrë që të mos humbni një minutë të vetme të veprimit të drejtpërdrejtë sportiv – pavarësisht se ku jeni!

Regjistrohuni tani  (ne ofrojmë një garanci të kthimit të parave prej 14 ditësh – kështu që nuk keni asgjë për të humbur!) ose provoni SaferVPN falas.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map